„Mindent azért tettem, mert Kenzie kérte” – mondta az ír férfi, aki szex közben fojtotta meg az amerikai nőt, majd bőröndbe tette a holttestét
Kedden folytatódott a tárgyalássorozat a Budapesten megölt amerikai nő, Kenzie halálának ügyében, ahol megszólaltak az áldozat szülei, és az utolsó jogán a gyilkossággal vádolt ír férfi is.
A 31 évesen elhunyt Mackenzie Michalskit 2024. november 5-én jelentették eltűntként. A fiatal nő egyedül ment bulizni a halála előtt, ekkor ismerkedett meg egy ír férfivel, aki később a lakásába hívta. Ott azonban szexuális együttlét közben a férfi megkötözte, bántalmazta, majd megfojtotta őt. Az már a nyomozás során, illetve egy korábbi tárgyaláson derült ki, hogy telefonjával felvételeket is készített a magatehetetlen nőről, a halála után pedig megfésülte, letisztította, majd melléfeküdt az ágyba. A rendőrség két nappal azután fogta el az ír férfit, hogy Kenziet eltűntként jelentették. A férfi beismerte a gyilkosságot, de azt állította, véletlen baleset történt. Miután a fiatal nő meghalt, vett egy bőröndött, beletette a holttestet, majd Szigliget külterületén, egy erdős részen elrejtette. Az eset nagy nemzetközi sajtóvisszhangot kapott.
A Blikk tudósítása szerint elsőként az áldozat, Kenzie szülei szólalhattak fel a keddi árgyaláson, ahol az amerikai nagykövetség három képviselője is jelen volt. Az édesanya, Jill arról beszélt, hogy lányuk halála egy szoros családi köteléket tört össze.
A nő sérelmezte, hogy a védelem megpróbálta „beszennyezni” a lánya jó hírnevét, és leszögezte, Kenzie-nek soha semmi köze nem volt a BDSM-kultúrához. Az édesanya a legsúlyosabb büntetést kérte a vádlottra.
A védelem képviseletében az ügyvéd a bizonyítási eljárás újbóli megnyitását indítványozta, hogy szakértők bevonásával tisztázzák az elhunyt személyiségére vonatkozó kérdéseket. Álláspontja szerint a vádhatóság tévesen beszél szándékos emberölésről. „Ebben az ügyben a vádhatóság szándékos emberölésről beszél, de ez az együttlét nem szólt másról, csak a szexualitásról. Egy férfi és egy nő konszenzuális alapon felmentek a lakásra azért, hogy egymásnak szexuális örömöt okoznak.”
„A lány mondta, hogy szeretne szenvedni, és szeretné azt a szituációt átélni, mivel a fájdalomokozás növeli a szexuális vágyat. Ezért kötözte meg őt.”
Az utolsó szó jogán az ír férfi is az áldozat felelősségét hangsúlyozta.
Hozzátette, hogy amíg a bíróság előtt a szakértők el nem magyarázták neki, nem is értette, hogyan halhatott meg a nő. „Rendkívül nehéz volt elfogadni ezt a helyzetet és ezért estem pánikba utána. A szülei elveszítették a lányukat, de nem akartam elvenni az életét. Nagyon sajnálom” – mondta végül.
Az ügyben csütörtökön hirdetnek ítéletet.