Holttestet sodort partra a Duna a Margitszigetnél
Holttestet találtak a Margitszigetnél szombat délelőtt - írja a Bors.
A lap információi szerint
A tűzoltók emelték ki a holttestet, a rendőrség megkezdte a helyszínelést.
Holttestet találtak a Margitszigetnél szombat délelőtt - írja a Bors.
A lap információi szerint
A tűzoltók emelték ki a holttestet, a rendőrség megkezdte a helyszínelést.
Egy hónapnyi bizonytalanság után véget ért a keresés: a rendőrség megerősítette, hogy a Dunában február 21-én talált holttest azé a 18 éves fiúé, aki január 17-én tűnt el Budapesten.
A fiú január 17-én hajnalban távozott az Ötkert nevű belvárosi szórakozóhelyről, de nem tért haza, ezt követően indult meg a keresése. A dunai vízirendészek a bejelentés után folyamatosan kutatták a folyót és annak környezetét, a munkájukat azonban a téli időjárás és a jégzajlás is nehezítette.
A rendőrség kegyeleti és eljárási okokból a nyilvánosságot csak az azonosítás és a család értesítése után tájékoztatta.Közleményük szerint
Bilincsben vezették el a Pest vármegyei Dunavarsány ismert gyermekorvosát és asszisztensét, akiket azzal gyanúsítanak, hogy pénzért hamis oltási igazolásokat állítottak ki. A súlyos bűncselekményekkel összefüggésbe hozott dr. Cz. Ildikót és V.-M. Jolánt február 19-én, csütörtökön le is tartóztatták.
A nyomozók február 16-án, hétfőn csaptak le a rendelőben, amikor egy Somogy vármegyei nő és a barátnője érkezett a 67 éves orvoshoz, hogy gyermekük csak papíron kapja meg a kötelező védőoltást. A rajtaütéskor az orvost, az asszisztensét és az egyik anyát is elfogták.
– írta a Blikk. A szolgáltatásért alkalmanként 20 és 40 ezer forint közötti összeget kért, amin megosztozott az 54 éves asszisztensével, de ajándékokat is elfogadtak. A doktornő praxisába az ország több pontjáról, ajánlás útján érkeztek a szülők.
A nyomozók eddig 16 ilyen esetet tártak fel. Az érintett gyerekek között van 2 hónapos csecsemő és 8 éves kisiskolás is. Az akció során a rendelőben különböző borítékokban közel 700 ezer forintot, valamint előjegyzési naplókat, nyilvántartásokat, oltásikönyv-másolatokat és egy telefont foglaltak le.
– mondta el a lapnak egy, az ügyre rálátó forrás.
Egy közeli ismerős szerint az orvos nem rejtette véka alá a nézeteit.
Több mint tíz éve dolgozott mellette az asszisztense, akit egyébként mindenki szeretett. Mint kiderült, a Nemzeti Védelmi Szolgálat titokban kamerákat szerelt fel a rendelőbe, így bizonyíték is van mindenre” – magyarázta.
Meghallgatásukkor az orvos csak a személyi körülményeire vonatkozó kérdésekre válaszolt, míg az asszisztense beismerte a tettét, de részletes vallomást nem tett. Úgy tudni, azt elmondta, hogy többször figyelmeztette a doktornőt, hogy fejezze be, de nem hallgatott rá. Az orvost és az asszisztensét üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásával és közokirat-hamisítással, az anyukát pedig vesztegetéssel és közokirat-hamisítással gyanúsítják.
Magyarországon jogszabály írja elő, mely védőoltásokat kötelező életkorhoz kötötten beadni a gyermekeknek. Számos szülő azonban – az oltások esetleges káros hatásaitól tartva – megpróbálja elkerülni, hogy gyermeke megkapja a vakcinákat, de szeretne mentesülni az ezzel járó szankciók alól. Ennek érdekében keresnek fel olyan orvosokat, akik igazolást állítanak ki az oltás beadásáról anélkül, hogy az valóban megtörténne.
Késelésig fajult egy verekedés a MOL Campus 28. emeletén lévő Virtu étteremben február 21-én, szombat éjjel. Az összecsapásban egy ember életveszélyesen, egy másik pedig könnyebben sérült meg – értesült a Telex.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság arról tájékoztatta a lapot, hogy az étteremben két társaság keveredett szóváltásba, ami verekedésbe torkollott. Az egyik férfi ekkor két másik embert megszúrt. A rendőrség emberölés kísérletének gyanúja miatt nyomoz.
A Virtu étterem a MOL Campus 28. emeletén található, közvetlenül a 29. emeleti kilátóterasz alatt.
Egyetlen éjszaka alatt 36 centiméteres hóréteg bénította meg Kőszeg környékét, a szombatra virradó rendkívüli havazás pedig tömeges áramkimaradásokat okozott Nyugat-Magyarország több településén is. Már pénteken jelezte az Operatív Törzs, hogy hat megye 38 településén nincs áram. Vasárnapra több ezer háztartás maradt áram nélkül, miközben a szolgáltató és a katasztrófavédelem szakemberei versenyt futottak az idővel.
tájékoztatott Szentgotthárd Város Önkormányzata. A helyzet az Őrségben a legsúlyosabb, ahol a hálózat egy része megsemmisült, és több szakaszt gyakorlatilag újjá kell építeni. A havazás okozta károk mértékét jól mutatja, hogy „a vezetékekre rakódó hó és jég súlya akár a vezeték saját tömegének többszöröse is lehet”.
A biztonságos munkavégzéshez elengedhetetlen a vezetékekre dőlt fák eltávolítása, a gallyazás és a nyiladéktisztítás. Az E.ON szerelői mellett a katasztrófavédelem, az erdészet és a nemzeti park munkatársai is a helyszínen dolgoznak, a hibák pontos behatárolását pedig drónos felméréssel segítik.
Szakonyfalun, Felsőszölnökön, Kétvölgyön és több környező településen. Az MVM rendkívüli segítséget nyújtva mintegy 2 MW kapacitást biztosít, amellyel Orfaluban, Apátistvánfalván és Kétvölgykúton közel 1500 család ideiglenes ellátását és fűtését tudják szavatolni. Ehhez az MVM Hálózat szakemberei egy 630, egy 400 és négy 250 kVA nagyteljesítményű aggregátort szállítottak az Őrségbe Miskolcról, Szegedről, Bajáról, Egerből, Gyöngyösről és Salgótarjánból.
A szolgáltató arra törekszik, hogy a középfeszültségű hibák lépésről lépésre történő elhárításával és az aggregátorok üzembe helyezésével az érintett ügyfelek jelentős részénél vasárnap estére helyreálljon az áramszolgáltatás.