KÉK HÍREK
A Rovatból

Életfogytiglanra ítélték a soroksári futónő meggyilkolásával vádolt férfit, aki továbbra is tagad

R. Szilveszter azt állítja, ő csak megtalálta a nő holttestét, amit kifosztott, így kerülhetett rá a DNS-e. Az ítélet ellen a vádlott és védője is fellebbezett, így az nem jogerős.


Életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte a bíróság R. Szilvesztert emberölés, szexuális erőszak és kifosztás bűntette miatt a soroksári futónőgyilkosság ügyében. Az elítélt leghamarabb harmincöt év múlva szabadulhat feltételesen - írja a Telex.

A lap tudósítása szerint a férfi nem volt ott élőben a tárgyaláson, hanem ahogy korábban, úgy most is videón kapcsolták be a börtönből.

Az ítélet ellen a vádlott és védője is fellebbezett. R. Szilveszter felmentését kérte az emberölés és szexuális erőszak vádjai alól, a kifosztásért pedig enyhítést kért. Az ügyészség is fellebbezett, és azt kérte, a vádlottnak ne harmincöt év múlva, hanem a kiszabható maximum, tehát negyven év múlva legyen lehetősége először a szabadulását kérvényezni. Így az ítélet nem jogerős.

A 36 éves Gy. Krisztinát 2013. szeptember 25-én kocogás közben támadták meg Soroksáron. A nő holttestét éjjel, a szokásos futóútvonalához közeli bozótosban találták meg egy keresőkutya segítségével. A vád szerint a nőt megerőszakolták, majd azért, hogy ne forduljon a rendőrséghez, megfojtották.

A rendőrség 5 éven keresztül nem találta az elkövetőt, végül 2018 szeptemberében közölték: a bűncselekménynek új gyanúsítottja van, egy börtönben ülő férfi, R. Szilveszter, aki vallomást nem tett, csak annyit mondott, látta, hogy a nőt egy férfi bántalmazza, odament közbeavatkozni, így kerülhetett rá a DNS-e az áldozatra. Az eset 2019 őszén került a bíróság elé, a koronavírus miatt a tárgyalások végül csak 2020 szeptemberében folytatódtak.

A férfi a 2018-as meggyanúsítása után nem tett vallomást, a bírósági tárgyalásokon sem beszélt az ügyről, kérdésekre nem akart válaszolni. Korábban annyi derült ki, hogy tagadja Gy. Krisztina megerőszakolását és megölését.

A férfi korábban azt állította, hogy észrevette, valaki bántalmazza a nőt, odament közbeavatkozni, és így kerülhetett rá a DNS-e az áldozatra. Az ítélet előtt benyújtott írásos vallomásában viszont már úgy fogalmazott, hogy már eleve holtan találta meg a nőt, amikor Soroksáron biciklizett. A DNS-nyomai jelenlétét pedig azzal magyarázta, hogy ékszereket keresett a nőn, ezért elmozdította a holttestet, és, amikor levágta a kötelet a nő csuklójáról, közben még magát is megsebezte, így került a helyszínre a vére. Viszont mivel ékszereket nem talált a nőn, ezért a telefonját vitte magával.

A bíróság végül nyolc évvel a gyilkosság után hozott ítéletet az ügyben:

R. Szilvesztert életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték.

A bíró szerint „az ügy kulcsa” az a DNS-minta volt, amit az áldozaton találtak, és amiről a szakértők száz százalékos bizonyossággal megállapították, hogy az R. Szilveszteré. A bíróság azért sem hitte el a férfi állítását, miszerint már holtan találta a nőt és csak kifosztotta, mert az áldozat testén megtalálták a férfi vér, nyál és ondómintáját is. A bíró szerint R. Szilveszter a szexuális erőszak után azért fojtotta meg a nőt, hogy a tettére ne derüljön fény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Sokszor olyan részegek voltak a nevelők, hogy azt se tudták hol vagyunk – Újabb megrendítő részleteket mesélt a 13 évesen gyerekotthonba került nő
A ma már kétgyermekes családanya elmesélte, hogy a lányok gyakran drogoztak és az is megszokott volt, hogy az intézményben élő lányok prostituáltként dolgoztak.


Megszólal az a ma már kétgyermekes családanya, akit 13 évesen zaklatott a Szőlő utcai javítóintézet egykori igazgatója. Az RTL Házon kívül című műsorában részletesen beszélt arról, hogyan kedveskedett és élt vissza a gyerek kiszolgáltatott helyzetével a férfi, és miket érzett ő akkor gyerekként.

Zsuzsa 2002-ben, 13 évesen került be a fővárosi gyermekotthonba. A gyerekotthonban az a nevelő kezdett ki vele, aki később a Szőlő utcai intézet vezetője lett. Egy táborban kezdett ki vele, még kiskamaszként. A férfi a nemi szervén lévő pircinget mutogatta neki. Mikor erről több társával együtt beszámolt egy nevelőnek is, az volt a válasz, hogy ez nem lehetséges.

A nő elmondta, hogy hamar megtanulta, hogy a nevelőkre nem számíthat.

"Az összes nevelőnk, amikor táborban voltunk, mind be voltak rúgva. Részegebbek voltak, mint egy-kettő a kocsmából kiesve. Hogy tudtak volna ránk vigyázni? Azt se tudták sokszor, hogy hol vagyunk, merre vagyunk."

Kislányként egy olyan környezetből érkezett, ahol nem ismerte a drogot például. Az intézetben pedig a lányok drogoztak, és "bikáik" voltak, a saját párjuk, van kint élő fiú ismerősük voltak a stricijeik - mondta el.

Egy gyermekvédelmi szakember szerint a prostitúció nem ismeretlen a gyermekotthonokban. A gyereket könnyű elcsábítani, mert érzelmileg nagyon sérülékenyek.

A Belügyminisztérium azt közölte, hogy az intézmények kötelesek vizsgálatot elrendelni, vagy rendőrségi feljelentést tenni, ha kiemelt veszélyeztető okot találnak.

VIDEÓ: Az RTL beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
Súlyos vonatbaleset: Az egyik mozdonyvezető kiugrott az ütközés előtt, heten vannak kritikus állapotban
Szlovákiában, a Rozsnyóhoz közeli Szádalmás mellett ütközött össze két vonat. Kilencvenegy embert kellett a baleset miatt ellátni.


Hétfő délelőtt két gyorsvonat ütközött össze Szlovákiában, a Rozsnyóhoz közeli Szádalmás mellett, egy alagút közelében. Az egyik mozdony kisiklott, és a vasúti töltés alján állt meg, mögötte a kocsi keresztbe fordult a síneken. A másik mozdony nem siklott ki, de komoly károkat szenvedett.

A helyszínre tűzoltók és mentők érkeztek, akik a részben a levegőben lógó kocsiból mentették ki az utasokat. A könnyebben megsérült embereket a szádalmási községi hivatal előtt látták el.

A Szlovák Államvasutak és a rendőrség szerint a balesetnek nem volt halálos áldozata. Két ember súlyosan megsérült, és hárman a roncsok közé szorultak.

Kamil Šaško egészségügyi miniszter a történtek után közölte, hogy

összesen 91 ember szorult ellátásra. Hét fő súlyos, 14 közepesen súlyos, 70 pedig könnyebb sérüléseket szenvedett.

Az ütközést mindkét mozdonyvezető túlélte. A Railpage.net információi szerint egyikük még az ütközés előtt kiugrott a mozdonyból. A helyszínen két mentőhelikopter és több mentőegység is dolgozott.

Egy szemtanú, aki azon a vonaton utazott, amely Kassáról indult három kocsival, arról számolt be, hogy hirtelen hatalmas csattanást hallott, majd azt látta, hogy az utasok és a poggyászok szétrepültek a kocsiban - írta a Napunk.sk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
42 halott a horrorbalesetben - Árokba borult egy busz, miután letért az autópályáról Dél-Afrikában
A busz lefordult az útról, és a tetejére borulva állt meg az árok alján. Kelet-Fokföldről hazafelé tartó zimbabwei, illetve malawi állampolgárságú utasokat szállított.


A helyszíni beszámolók szerint eddig 42 személy, köztük hét gyermek vesztette életét abban a buszbalesetben, ami a Dél-afrikai Köztársaság északi részén, egy hegyvidékes területen történt.

A helyi hatóságok közölték: a busz Louis Trichardt város közelében tért le az N1-es jelű autópályáról, majd egy árokba borult. A helyszínen készült felvételeken jól látható, hogy a jármű a tetejére borulva fekszik a mély árok legalján.

Sok sérültet kórházba szállítottak.

A busz Kelet-Fokföld tartományból, az ország déli részéből indult útnak, és úgy tudni, hogy hazafelé tartó zimbabwei, illetve malawi állampolgárságú utasokat szállított.

(CapricornFM News)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„A kisfiam már lilult, amikor a rendőrök megérkeztek” – Hős járőrök mentették meg Dominik életét egy siófoki áruház parkolójában
„A Siófoki Rendőrkapitányság munkatársai példát mutattak. Két igazi angyal, kék ruhában” - írta a hálás édesapa az ijesztő eset után.


Kis híján tragédiába torkollott Siófokon egy családi bevásárlás. Nikolett és párja, István kisfiukkal, Dominikkal éppen végeztek az áruházban, és az autójuk felé tartottak. A kisfiú kezében gumicukor volt, amiből párat a szájába tömött.

„Apa szeretett volna kérni egy szemet, de Dominik irigy lett, és hirtelen 3–4 darabot a szájába nyomott. Rögtön félrenyelte. Először kifehéredett, majd elszürkült és ellilult.”

Az anya azonnal kivette a gyereket a kocsiból, és ütögetni kezdte a hátát. Egy darab cukor kijött, a kisfiú hányni is kezdett. Ekkor érkezett a parkolóba egy rendőrautó.

A Siófoki Rendőrkapitányság két járőre azonnal odasietett. Az édesanyát és a kisfiút beültették a rendőrautóba, és szirénázva elindultak velük a Siófoki Kórház felé.

„A párom közben próbálta hívni a 112-t. Amíg átkapcsolták a mentőállomásra, mi már a kórház felé tartottunk. Még az autóban hallatszott egy nagy sóhaj, és ahogy megálltunk a sürgősségi előtt, visszatért Dominik színe. Amikor beértünk, felsírt, mire felértünk a gyerekorvoshoz, már hangosan sírt.”

Az orvos szerint szerencsés volt, hogy ilyen gyorsan cselekedtek, annak ellenére, hogy végül nem kellett beavatkozni. Nikolett azt mondta, éppen pánikroham tört rá, amikor megérkeztek a rendőrök.

„És amikor megláttam őket, azt éreztem, hogy nem lesz baj, mert segítenek.”

Az apa a közösségi oldalán is megosztotta a történteket. Azt írta: „Egy átlagos vasárnap, ami majdnem tragédiába fulladt… de két igazi hős megmentette a kisfiam életét! Szeretném megköszönni annak a két fantasztikus, Siófokon szolgálatban lévő rendőrnek, Benjáminnak és Kornélnak, akik hihetetlen gyorsasággal és lélekjelenléttel segítettek a kisfiunkon. A Siófoki Rendőrkapitányság munkatársai példát mutattak. Két igazi angyal, kék ruhában" - írta a Sonline.hu.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk