KÉK HÍREK
A Rovatból

Betört egy fogorvosi rendelőbe, majd kihúzta egy gyanútlan páciens 13 fogát egy nő Amerikában

Ráadásul lejárt érzéstelenítőt adott be neki. Egyelőre nem tudni, mi vitte rá erre a bizarr cselekedetre.
Címkép (illusztráció): mlarsson62/Pixabay - szmo.hu
2021. július 17.



Még május 3-án tört be egy fogorvosi rendelőbe az az amerikai Nevada államban élő nő, aki lejárt érzéstelenítőt adott be egy mit sem sejtő betegnek, majd 13 fogát kihúzta - írja a Daily Star.

A 42 éves Laurel Eich korábban a rendelőben dolgozott fogorvosi asszisztensként, ám ebben a munkakörben egyébként sem engedélyezett fogat húzni.

A nő egy betört ablakon át jutott be a Reno községben található Desert Valley Dental épületébe. Szerdai letartóztatása idején azt is bevallotta, hogy ezután 23 ezer dollárt, azaz közel 8 millió forintot is ellopott a kasszából.

Eich a rendőrségi jelentés szerint azt is elárulta: korábban már mások fogait is kihúzta, a hatóság azonban nem fedte fel sem az akkori, sem a mostani áldozat kilétét. Az sem tiszta, mi vitte rá az asszonyt a bizarr cselekedetre, és milyen ellátást kapott később a fogaitól megfosztott beteg.

Eich jelenleg a Washoe megyei börtönben ül, várhatóan lopásért, betörésért és orvosi engedély nélküli beavatkozásért kell majd felelnie a bíróság előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Csontvázzá fogyva találtak meg egy 27 éve eltűnt lengyel nőt, a szülei tartották fogva
A 42 éves nőnek még 15 éves korában veszett nyoma, azóta raboskodott egy szobában. Olyan rossz állapotban került elő, hogy már csak napjai lettek volna hátra, ha nem jön a segítség.


27 évvel ezelőtt "eltűnt" nőre talált rá a lengyel rendőrség, akit 15 éves kora óta tartottak fogva a szülei a saját házukban.

A rendőrök még júliusban mentek ki a Świętochłowicében található családi házhoz, miután rendzavarás miatt bejelentést kaptak.

Akkor találták meg a már 42 éves nőt, aki már kórosan sovány volt, a lábán lévő sebek pedig csontig értek.

A ház 82 éves tulajdonosnője tagadta, hogy gond lenne. A sajtóban "Mirella" álnéven emlegetett nőhöz a rendőrök mentőt hívtak aggasztó lábsérülései miatt. Az orvosok azt mondták,

„napokra volt a haláltól” egy fertőzés miatt, két hónapig kezelték a kórházban.

1998-ban, amikor Mirellának nyoma veszett, a szülei azt mondták a szomszédoknak, hogy a lányuk egyszerűen csak eltűnt. Azóta senki nem tudott róla semmit. A lengyel Fakt hírportál szerint a nő élete nagy részét egy szobában töltötte, a külvilágtól elzárva.

Az egyik szomszéd, Luiza azt mondta, Mirella „úgy nézett ki, mint egy idős hölgy”, amikor a rendőrök kivitték a házból. Mint mondta, gyerekkorukban sokat játszottak együtt, „egészséges tinédzserként” emlékszik rá. Barátaival együtt rendszeresen meglátogatták a kórházban, és adománygyűjtést indítottak, hogy segítsenek neki.

A gyűjtés egyik szervezője, Aleksandra Salbert szerint Mirella nincs regisztrálva semmilyen rendszerben.

„Szinte minden nap bementünk a kórházba. Nagyon kedves nő, rengeteg álma van. Soha nem járt orvosnál, nem volt személyije, nem volt biztosítása, ez nem normális” – mondta. „Még álláskeresőként sincs nyilvántartva, nincs pénze, és nem létezik a rendszer szemében. Vettünk neki kenőcsöket, egy kabátot és cipőt, mert semmije nem volt. Hosszú távon is segíteni akarunk, jogi segítséggel is.”

A nőre hosszabb felépülés és rehabilitáció vár, mert utoljára 15 éves korában érintkezett a külvilággal, azóta pedig csaknem három évtized telt el.

Via LadBible


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Szabadulna a börtönből a nő, aki odaadta a babáját a most meggyilkolt pedofil énekesnek
A nőt 2013-ban ítélték el, 17 évnyi börtönbüntetést kapott. Egyszer már szabadlábra helyezték, de pár hónap múlva újra rács mögé került, azóta sem szabadulhatott.


Feltételes szabadlábra helyezését kérvényezte egy nő, akit azért ítéltek börtönre, mert megengedte Ian Watkins pedofil énekesnek, hogy szexuálisan bántalmazza a kisbabáját – írja a Daily Mail.

A csak "B"-ként megnevezett nő annyira rajongott Watkinsért, hogy képes volt odaadni csecsemőkorú lányát a férfinek, hogy abuzálja és pornográf felvételeket készítsen róla. Watkins élve a lehetőséggel megpróbálta megerőszakolni a babát.

A nőt 2013-ban ítélték el, 17 évnyi börtönbüntetést kapott. Az ítélethirdetés során a bíró azt mondta, hogy "B" nem tekintette gyermekét emberi lénynek, és olyan „szörnyű visszaéléssorozatban” vett részt, amely „a romlottság új mélységeit érte el”.

2021 júniusában feltételesen szabadon engedték, de szeptemberben újra őrizetbe vették, mert hazudott a kapcsolatairól és a viselkedése is aggodalomra adott okot. Egy 2023-as tárgyaláson – amikor ismét arról döntöttek, hogy szabadlábra kerülhet-e – kiderült, hogy rendszeresen elmulasztotta közölni a nélkülözhetetlen információkat a pártfogó tisztjével. A bíróság akkor nem látta biztonságosnak a kiengedését, így a nő börtönben maradt.

A Daily Mail szerint most a nő ismét a feltételes szabadlábra bocsátását kérte, ezért újabb tárgyalás következhet, ami akár a nő szabadon engedését is eredményezheti.

A brit feltételes szabadlábra helyezési bizottság (Parole Board) azt közölte, hogy széles körű bizonyítékot vizsgál át, beleértve az eredeti bűncselekmény részleteit és minden olyan jelet, amely magatartásváltozásra utal, valamint feltárja az okozott kárt és a bűncselekmény áldozatokra gyakorolt hatását.

„A feltételes szabadlábra helyezési felülvizsgálatokat alaposan és rendkívüli körültekintéssel végezzük. A közvédelem az első számú prioritásunk” – írták a lapnak adott válaszukban.

Mi is beszámoltunk róla, hogy Ian Watkins, a Lostprophets egykori frontembere meghalt a börtönben egy ellene irányuló támadás után. A zenész gyerekek ellen elkövetett szexuális bűncselekmények miatt 29 éves szabadságvesztését töltötte. 2023 augusztusában már túlélt egy késeléses incidenst. A mostani támadás előre kitervelt volt: a tettes recés élű bökőt használt, és a nyaki ütőerén sebezte meg.

A hatóságok két rabot őrizetbe vettek és gyilkosság miatt vádat emeltek ellenük. A tárgyalásra várhatóan jövő májusban kerül sor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Michael Schumacher otthonában erőszakolhatták meg az egyik ápolónőjét – hamarosan bíróság elé kerül az ügy
A vádlott egy motorsportos ismerős, aki vendégként tartózkodott a villában. Az ügyben most, évekkel később indul bírósági tárgyalás.


Egy francia nyelvű svájci lap, a 24heures írta meg, hogy egy harmincas éveiben járó férfi megerőszakolta Michael Schumacher egyik ápolónőjét.

Az eset még 2019-ben történt, de csak most derültek ki a részletek. A vádlott a motorsport világában dolgozik, és akkoriban Schumacherék glandi villájában szállt meg. A lap szerint oda a baleset óta csak nagyon kevesen léphetnek be, így az illető valószínűleg a család egyik bizalmasa lehetett.

Az ügyészek szerint a férfi egy átmulatott este után az egyik emeleti hálószobában támadt rá az ápolónőre. A férfi azt állítja, hogy korábban ismerték egymást, és egyszer már csókolóztak egy genfi klubban. Az ápolónő viszont tagadja, hogy ilyen közeli kapcsolat lett volna közöttük.

Több mint két év telt el, mire feljelentést tett.

A lap úgy tudja, a bírósági tárgyalást erre a hétre tűzték ki.

A Schumacher család egyik tagja sem volt jelen a történtek idején, és egyikük sem érintett az ügyben.

Michael Schumacher állapotáról továbbra is alig lehet tudni valamit. A hétszeres Forma–1-es világbajnok 2013-ban súlyos síbalesetet szenvedett, azóta folyamatos gondoskodásra szorul. Felesége, Corinna a Netflix egyik dokumentumfilmjében beszélt róla korábban:

„Michael mindannyiunknak nagyon hiányzik. Hiányzik, pedig itt van velünk, csak másképp, és ez erőt ad nekünk. Mindent megteszünk azért, hogy jobban legyen, hogy a körülményekhez képest jól érezze magát. Ő mindig megvédett minket, és most mi védjük meg őt.”

Azóta nem érkezett új hivatalos információ.

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Ellökhették, agysérülése lett egy kétéves kislánynak, állapota most is válságos
A hatgyerekes anya azonnal hívta a mentőket, mikor a gyerek rohamot kapott. Elmondta, hogyan próbálta megmenteni a kicsit, amíg megérkezett a segítség.


Agyi ödémája lett egy kétéves kislánynak, olyan súlyosan megsérült Nógrád megyei otthonában. A hatgyerekes édesanya zokogva mesélte el, hogy letette aludni a kicsit az ágyba, majd arra lett figyelmes, hogy a kislány rángatózik.

A gyerek azután kapott rohamot, hogy életveszélyesen megsérült a lakásban pár napja. Agyi ödémája lett, miután beverte a fejét. A Tények úgy tudja, hogy a kislányt ötéves testvére lökte fel.

Az anya amikor látta, hogy a kislány milyen állapotban van, azonnal hívta a mentőket, akik telefonon mondták neki, hogy mit csináljon a segítség megérkezéséig. Oldalra fordította, a hátát dörzsölte, próbálták a nyelvét kiszabadítani, de nem tudták. A kisgyereket életveszélyes állapotban mentőhelikopterrel vitték kórházba, intenzív osztályra. Az állapota most is válságos.

Az asszony úgy vélte, nem biztos, hogy az ötéves testvér okozta a bajt. Hatan vannak, összeverekednek mindig - mondta. Hozzátette, hogy nem voltak otthon a többiek, mikor a baj történt, mert óvodában voltak. Azt állította, hogy nem tudják, mitől sérült meg a kicsi.

A rendőrség büntetőeljárást indított. A Tények úgy tudja, hogy a kislánynak a testén is zúzódások voltak.

A Tények beszámolója ITT látható.


Link másolása
KÖVESS MINKET: