KÉK HÍREK
A Rovatból

Angolóráról rohant ki egy 15 éves budapesti diák, hogy megmentse egy férfi életét

A fiú a SzívCity alkalmazás riasztására hagyta el a tantermet, hogy egy közeli parkban segítsen egy eszméletlen férfin. A beteg keringése kétszer is összeomlott, de a fiú a mentők kiérkezéséig folytatta az újraélesztést.


Angolóráról rohant ki egy 15 éves budapesti diák, hogy megmentse egy ismeretlen férfi életét, akinek perceken múlt a sorsa. Bognár-Béres Gyula, a Közgazdasági Politechnikum diákja a telefonjára kapott riasztás miatt nem habozott, azonnal a közeli parkba sietett, ahol egy eszméletlen férfihoz kértek segítséget.

A helyszínre érve felismerte, hogy a férfi keringése leállt, és képzett elsősegélynyújtóként azonnal megkezdte az újraélesztést. Az Országos Mentőszolgálat beszámolója szerint a férfi pár perc után rövid időre lélegezni kezdett, de állapota ismét összeomlott.

A fiú ekkor sem adta fel, és folytatta az életmentést, amíg a kiérkező mentők át nem vették az ellátást.

A szakemberek kiemelték: a gyors beavatkozásnak kulcsszerepe volt abban, hogy a férfi keringése visszatért. A diák elhivatottságát mutatja, hogy saját kezdeményezésére egészségügyi bizottság alakult az iskolájában, ahol rendszeresen tart elsősegélynyújtó foglalkozásokat társainak. Az eset után visszatért az iskolába, és elnézést kérve számolt be az angoltanárának a történtekről - írta a Blikk.

Iskolája közleményben méltatta a diák tettét.

„Nagyon büszkék vagyunk rá, amiért segített megmenteni egy ember életét.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megdöbbentő videó: összerogyott a Lufthansa vadonatúj repülőgépe, a pilótafülke pedig a földnek csapódott Frankfurtban
A Boeing 787-9 típusú gép orrfutóműve az 1-es terminálnál adta meg magát, a pilótafülke a betonra csapódott. A Los Angelesbe tartó járat alig több mint egy órával a tervezett felszállás előtt szenvedett balesetet.
F. O.- Fotó: X - szmo.hu
2026. június 04.



Drámai jelenetek zajlottak csütörtökön kora délután a frankfurti repülőtéren: nem sokkal a tervezett felszállás előtt hirtelen összerogyott a Lufthansa egyik szinte vadonatúj Boeing 787 Dreamlinere.

A gép orrfutója váratlanul behajlott, a pilótafülke pedig a betonra zuhant.

Az LH450-es járat Los Angelesbe indult volna, az utasok ekkor még a kapunál vártak, de a fedélzeten tartózkodó személyzet és a földi kiszolgálók közül többen megsérültek – írta a német BILD.

A légitársaság megerősítette a történteket. A cég egyik szóvivője elmondta, mi történt a géppel az állóhelyen.

„Egy állóhelyen a repülőgép orrfutója váratlanul behajlott.”

A szóvivő azt is hozzátette, hogy a sérült munkatársakat már ellátják az orvosok. „Több munkatárs megsérült, őket orvosi ellátásban részesítik” – közölte.

Az eset különösen azért keltett feltűnést, mert a „Herne” névre keresztelt Boeing 787-9-es mindössze idén februárban állt szolgálatba.

A gép futóművét a francia Safran Landing Systems gyártja, de egyelőre nem tudni, hogy a baleset műszaki hibára vagy emberi mulasztásra vezethető-e vissza.

A Lufthansa az illetékes hatóságokkal közösen megkezdte a pontos körülmények feltárását. Az egyelőre nem ismert, hányan sérültek meg és milyen súlyosan.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Most öltem meg a bűn megtestesítőjét” – Saját otthonában késelték halálra a Top Gun: Maverick színészét
A 81 éves James Handyt szerdán találták meg eszméletlenül Los Angeles-i háza előtt. A színészt kórházba szállították, de már nem tudták megmenteni az életét. A gyilkossággal a párja fiát gyanúsítják.


Halálos késelés áldozata lett 81 éves korában James Handy, a Top Gun: Maverick és a Jumanji karakterszínésze. A férfit szerdán találták meg Los Angeles-i otthona előkertjében, eszméletlen állapotban. Kórházba szállították, de az életét már nem tudták megmenteni.

A rendőrség tájékoztatása szerint a 911-es segélyhívóra egy férfi ezzel a mondattal telefonált be: „Én vagyok az ember fia, most öltem meg a bűn megtestesítőjét.”

A gyilkossággal a színész barátnőjének 44 éves fiát, Michael Gledhillt gyanúsítják. Amikor a rendőrök a helyszínre érkeztek, Gledhill azt közölte az egyenruhásokkal, hogy ő „az, akit kerestek”. A férfit letartóztatták, óvadéka 2 millió dollár – írja a The Guardian.

A nyomozás jelenleg is zajlik, a hatóságok vizsgálják a bűncselekmény indítékát. A Los Angeles-i rendőrség hivatalos közleménye egy mellkasi szúrt sebről ír, míg egyes korai sajtóhírek több sérülésről számoltak be; a pontos részleteket a boncolási jegyzőkönyv tisztázhatja.

A New Yorkban született James Handy sokat foglalkoztatott karakterszínész volt. Pályafutása 1977-ben indult, és közel 150 produkcióban szerepelt, a magyar nézők leginkább a Jumanji, a Logan és a Top Gun: Maverick című filmekből ismerhetik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
A Bánki-tóba fulladt egy 15 éves fiú, a rendőrség büntetőeljárást indított
Egy iskolai kirándulás közben fulladt a Bánki-tóba egy 15 éves fiú péntek délután. A fiatalkorú holttestét a különleges mentőegyesület és a katasztrófavédelem búvárai találták meg.


A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a hivatalos Facebook-oldalán közölte, hogy a Rétsági Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja egy 15 éves fiú halálának körülményeit.

A rendőrség tájékoztatása szerint pénteken „15 óra 30 perc körüli időben – egy iskolai kirándulás keretében – a tó szabadstrandján fürdőző gyermekek közül egy 15 éves fiú elmerült a vízben”.

A csoport kísérői azonnal keresni kezdték a fiatalkorút, és értesítették a hatóságokat.

A riasztás után a rendőrség, a mentők és a katasztrófavédelem munkatársai, valamint az Ipoly-völgyi Különleges Mentő, Önkéntes Tűzoltó, Környezet- és Természetvédelmi Egyesület búvárai is a helyszínre siettek, és rövid időn belül megkezdték az eltűnt fiú keresését a Bánki-tóban.

A különleges mentő egyesület, valamint a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság könnyűbúvárai 16 óra 50 perckor találták meg a gyermek holttestét.

A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a bejegyzés végén fejezte ki őszinte részvétét és együttérzését az elhunyt fiú családjának és hozzátartozóinak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Lemosta a kocsit, és vizes volt a gumi – ezzel védekezett a játszótéri homokozóba csapódó száguldozó, a rendőrök nem hittek neki
A sofőr a vizes gumikra fogta, hogy áttörte egy dányi játszótér kerítését és a homokozóban landolt. A Gödöllői Rendőrkapitányság ezt nem fogadta el, és a maximális büntetést szabta ki.


A legmagasabb, 200 ezer forintos pénzbírságot szabták ki és hat hónapra eltiltották a járművezetéstől azt a húszéves helyi férfit, aki autójával egy dányi játszótér homokozójában landolt.

A hatóság azzal indokolta a szigorú büntetést, hogy a sofőr legközelebb ne csináljon hasonlót.

A helyszínre érkező egyenruhásoknak a férfi azzal próbált védekezni, hogy közvetlenül a baleset előtt mosta le az autóját, és a vizes gumi megcsúszott az úton.

A Gödöllői Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztályán dolgozó rendőröket nem hatotta meg a sofőr magyarázata.

A rendőri intézkedés során ittasság vagy bódultság gyanúja nem merült fel a vezetőnél. Szerencsére az eset idején senki sem tartózkodott a téren, így személyi sérülés nem történt – írja a Gödöllői Hírek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk