KÉK HÍREK
A Rovatból

10 évet kapott a budai késelő, aki 17 évig Mexikóban bujkált

Nemzetközi elfogatóparancs alapján fogták el az ottani hatóságok 2018-ban, majd Magyarországra szállították. Eredetileg 8 évet kapott, ezt változtatták 10 évre másodfokon.
MTI, fotó: Pixabay - szmo.hu
2021. január 15.



Jogerősen tíz év szabadságvesztésre ítélték azt a férfit, aki 2001-ben megkéselte egy budai szálloda recepciósát, majd tizenhét évig Mexikóban bujkált - közölte a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön a bírósági honlapon.

A közlemény szerint

a vádlott 2001. szeptember 28-án az egyik társával együtt álnéven, hamis okmányokkal és személyi adatokkal jelentkezett be egy budai hotelbe azért, hogy ott "a korábbi módszerrel vagyon elleni bűncselekményeket kövessenek el". Rövid idő múlva csatlakozott hozzájuk harmadik társuk is.

A recepciósnak a vádlott és társai ismerősek voltak, mivel a szállodában 2000 novemberében is volt egy lopássorozat, és hozzájuk hasonló személyleírású emberek merültek fel elkövetőkként.

A vádlott és társai este álkulccsal bementek a szálloda német vendégeinek szobájába, és elvittek egy fényképezőgépet meg egy mobiltelefont.

Közben a recepciós jelzésére a hotel tulajdonosa és alkalmazottai kérdőre vonták a vádlottat és társait, és dulakodni kezdtek. Ekkor a vádlott egy késsel megvágta őket. A recepcióst a mellkasán és a hasa bal oldalán legalább kétszer közepes erővel szúrta meg, majd elmenekült. A vádlott egyik társa szintén elmenekült, a másikat a rendőrök a helyszínen elfogták.

A hotel tulajdonosa és segítői nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek, a recepciós viszont életveszélyes állapotba került. Életét a gyors orvosi ellátás, a mellkasfeltáró műtét mentette meg.

A vádlott Mexikóba szökött, és hamis személyazonossággal új életet kezdett. Nemzetközi elfogatóparancs alapján fogták el az ottani hatóságok 2018-ban, majd Magyarországra szállították. 2019. február 1-ig letartóztatásban volt, majd óvadék ellenében bűnügyi felügyelet hatálya alatt állt. Az elsőfokú ítélet kihirdetése után végül ismét elrendelték a letartóztatását.

Az ítélőtábla közleménye szerint az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék megállapította azt is, hogy a vádlott és egyik társa az 1990-es évektől kezdve többször volt büntetve vagyon elleni bűncselekmények - köztük szállodai lopások - miatt.

A törvényszék tavaly június 24-én a férfit aljas indokból elkövetett emberölés kísérlete miatt 8 év fegyházra ítélte, valamint kötelezte csaknem 600 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla a szabadságvesztés időtartamát nyolcról tíz évre súlyosította. A férfi legkorábban büntetése kétharmad részének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
200 kilós betonoszlop ölt meg egy 6 éves kislányt a Heves vármegyei Átányon
A tragédia szombaton történt, miközben a gyermek a kerítés mellett gyümölcsöt szedett. A helyszínre mentőautó és mentőhelikopter is érkezett, de a kislányt már nem tudták újraéleszteni.


Gyümölcsszedés közben rádőlt egy körülbelül 200 kilós betonoszlop egy hatéves kislányra szombaton a Heves vármegyei Átányon.

A gyermek olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az életét már nem tudták megmenteni – írta a Blikk.

Jámbor Dénes, a település polgármestere megerősítette a hírt, elmondása szerint az egész falut megrázta az eset, és gyászolják a kislányt.

Az Országos Mentőszolgálat közölte, a helyszínre mentőhelikopter és mentőautó is érkezett.

A szakemberek hosszú ideig küzdöttek a gyermek életéért, de az újraélesztési kísérlet nem vezetett eredményre.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón, ahogy rendőrök ütnek-rúgnak egy ámokfutó sofőrt, aki előtte elsodorta a társaikat
Az RTL Híradó felvételén látszik, ahogy több rendőr bántalmaz egy ámokfutó sofőrt a budai Vár alatt. A Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás miatt indított eljárást.


„Beszorult a fejem!” – kiabálta a földön fekvő férfi, miközben a rendőrök a hátára térdelve bilincselték. „Nem érdekel” – vágta rá az egyik egyenruhás, majd tovább ütlegelték az ámokfutó sofőrt, aki percekkel korábban elsodorta a társaikat.

Az esetről az RTL Híradó szerzett és mutatott be egy felvételt, ami alapján a Központi Nyomozó Főügyészség külön eljárásban vizsgálja a rendőri intézkedés jogszerűségét.

A drámai elfogásról készült videón jól látszik, ahogy a földre tepert, kiabáló férfit többen is rugdossák és ütik. A dulakodásnak végül az vetett véget, hogy több, később érkező rendőr megfékezte a túlságosan indulatos kollégáit.

A felvételt egy környékbeli férfi készítette az erkélyéről kávézás közben. A szemtanú beszámolt arról is, mi vezetett a durva elfogáshoz.

„Ez a Daewoo elkezdett elég hevesen tolatni, és a két motoros rendőrt elsodorta; a másikat pedig el is ütötte, aki lepattant róla.”

A sofőr az elfogásakor azt is kiabálta, hogy nem ő vezetett, hanem valaki más kiugrott a kocsiból. „Azt kiabálta, hogy kiugrott valaki, de én nem láttam, hogy kiugrott volna, és akkor a rendőrök nekiálltak a sofőrnek” – tette hozzá a felvétel készítője.

Az ámokfutás múlt szerdán kezdődött, amikor a sofőr az Andrássy úton a buszsávban száguldott. A 36 éves, büntetett előéletű férfi a rendőri jelzésre nem állt meg, hanem a gázba taposott, és a pesti belvárosból a Lánchídon át Budára menekült.

Végül a Vár oldalában lévő kis utcák egyikében, egy zsákutcában kapták el. Itt történt a videón is látható jelenet, amikor a férfi a Daewoojával nekitolatott az őt feltartóztató rendőrautónak. A kocsiban ülő három rendőr közül ketten ki tudtak ugrani, harmadik társuk azonban könnyebb sérüléseket szenvedett.

Később kiderült, hogy nemcsak ittas volt, de a vezetéstől már korábban eltiltották.

A sofőrt végül pénteken letartóztatták. A férfit hivatalos személy elleni erőszakkal és más bűncselekményekkel gyanúsítják.

A Központi Nyomozó Főügyészség megerősítette, hogy a bíróság elrendelte a férfi letartóztatását. Azt is közölték, hogy a rendőri intézkedés közben „felmerült hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazást” a nyomozó ügyészek külön eljárásban vizsgálják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálos hajóbaleset Splitnél: katamarán ütközött egy vitorlással, hárman meghaltak
Egy 118 utast szállító horvát katamarán a forgalmas Splitska vrata szorosban ütközött egy francia zászlós vitorlásnak. A kisebb hajó elsüllyedt, a nyolc utasból három cseh állampolgár életét vesztette, egyet pedig még keresnek.


Összeütközött egy nagyobb, 118 utast szállító horvát katamarán és egy kisebb vitorláshajó vasárnap délelőtt a horvátországi Split közelében, a balesetben három cseh állampolgár meghalt. A francia zászlós vitorlás (jahta) az ütközés után elsüllyedt, egy utasát estig keresték a hatóságok - írta a 24sata.

A mentésben a parti őrség, a rendőrség és a kikötői hatóság hajói mellett búvárok is részt vesznek, mivel a roncs 50-60 méteres mélységben fekszik. A vitorláson tartózkodó nyolc emberből négyet sikeresen kimentettek, őket könnyebb sérülésekkel szállították kórházba.

A katamaránt az ütközést követően a közeli Milna kikötőjébe irányították, ahol az utasok átszálltak egy másik hajóra, amely Hvarra vitte őket. Közülük senki sem sérült meg.

A baleset 11:30 körül történt a Šolta és Brač szigetei közötti forgalmas Splitska vrata tengerszorosban – írta a Telex. A spliti kikötőkapitányság 11:34-kor kapta a riasztást. A katamaránon 118 utas és hétfős személyzet tartózkodott.

A spliti kikötői hatóság kapitánya, Željko Kuštera a körülményekről is beszélt.

„A hajó kapitányától kaptuk a jelentést, hogy összeütközött egy vitorláshajóval. Minden információt összegyűjtünk, a kapitánynál minden papír megvolt, a vitorlás motorral közlekedett” – mondta a kapitány, aki szerint a vizsgálat fogja feltárni a felelősség kérdését.

A tragédia hírére a horvát külügyminiszter is reagált. Gordan Grlić-Radman egy posztban azt írta, megrázta a tragédia, és részvétét fejezte ki a cseh külügyminiszter felé.

„Horvátország veletek van ebben a szomorú pillanatban” – üzente.

A Splitska vrata a dalmát szigetvilág egyik legforgalmasabb átjárója, ahol a szezonban gyorsjáratú katamaránok, kompok és magánhajók osztoznak a keskeny vízi úton. A hatóságok a nyári csúcsidőszakban rendszeresen felhívják a figyelmet a szűkületek miatti ütközési kockázatra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Négy év börtönre ítélték a norvég koronahercegnő fiát: alvó nőket erőszakolt meg
Marius Borg Høibyt két rendbeli nemi erőszak és kapcsolati erőszak miatt is elítélték, a büntetése négy év börtön. Az ítélet részeként kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.


Négy év börtönre ítélték hétfőn két rendbeli nemi erőszak miatt Marius Borg Høibyt, Mette-Marit norvég koronahercegnő 29 éves fiát. A férfi nem jelent meg személyesen az oslói törvényszéken, az ítélethirdetést videókapcsolaton keresztül, egy börtönből követte – írta a brit UNILAD. A bíróság két további, szintén nemi erőszakkal kapcsolatos vádpont alól felmentette.

Az ítélet szerint Høiby bűnös egy rendbeli kapcsolati erőszakban és több kisebb bűncselekményben is, például távoltartási végzés megsértésében, valamint kábítószerrel és közlekedéssel kapcsolatos ügyekben. A börtönbüntetés mellett kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.

A vád szerint a 2018 és 2024 között elkövetett bűncselekmények áldozatai aludtak vagy súlyosan cselekvőképtelen állapotban voltak.

A hat hétig tartó tárgyalás még márciusban zárult le, ahol a bíróság bizonyítékként vizsgálta a vádlott mobiltelefonjáról származó üzeneteket, képeket és videókat is. Az ügyészség a per végén hét év és hét hónap letöltendő börtönbüntetést indítványozott.

Høiby a legsúlyosabb vádakban ártatlannak vallotta magát, de több enyhébb vádpontot elismert; a mostani ítélet ellen fellebbezhet.

Marius Borg Høiby Mette-Marit koronahercegnő egy korábbi kapcsolatából született fia, aki 2001-ben, anyja és Haakon trónörökös házasságkötésekor lett a norvég királyi család tagja. Nincs királyi címe és nem lát el hivatalos feladatokat. Az ügyben a bíróság egyetlen sértettet nevezett meg nyilvánosan, Høiby volt barátnőjét, Nora Hauklandot.

Az ítélet a norvég királyi családot egy rendkívül nehéz időszakban érte. Alig tíz nappal ezelőtt jelentette be a királyi udvar, hogy a koronahercegnő súlyos, krónikus tüdőbetegsége miatt tüdőátültetési várólistára került. Orvosi szakértők szerint a transzplantációs listára általában azok kerülnek, akiknél a beavatkozás nélkül a várható túlélés egy éven belüli.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk