Öt vizsgálóbizottságról és Kocsis Máté mentelmi jogáról is dönt ma a parlament
Magyar Péter felszólalásával kezdődik az Országgyűlés keddi ülése, amelyen szavazni fognak a Tisza Párt által kezdeményezett öt vizsgálóbizottság felállításáról és Fidesz frakcióvezető-helyettesének mentelmi ügyéről is. Az ellenzéki képviselők most először csaphatnak össze a kormány tagjaival a parlamentben.
Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik kedden 13 órakor az Országgyűlés ülése, amelyen a képviselők öt, a Tisza Párt által kezdeményezett vizsgálóbizottság felállításáról és Kocsis Máté fideszes képviselő mentelmi ügyéről is dönthetnek.
A miniszterelnöki felszólalást követően a képviselők egy órán keresztül interpellálhatják a kormány tagjait, majd a határozathozatalok után azonnali kérdések és válaszok órája következik.
A parlament szavazni fog öt, a Tisza Párt frakciója által kezdeményezett vizsgálóbizottság felállításáról.
Ezek a testületek a végrehajtási visszaéléseket, a Magyar Nemzeti Bank működésével kapcsolatos ügyeket, a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését, a kegyelmi botrány felelőseit, valamint a gyermekvédelem rendszerszintű válságát tárnák fel.
Az országgyűlési törvény értelmében a Ház vita nélkül határoz a bizottságok létrehozásáról, így a szavazás gyors lefolyású lehet. A képviselők döntenek Kocsis Máté mentelmi ügyében is.
A határozathozatalok után megtartják az azonnali kérdések és válaszok óráját, majd fél órán keresztül kérdések hangzanak el.
via MTI
Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik kedden 13 órakor az Országgyűlés ülése, amelyen a képviselők öt, a Tisza Párt által kezdeményezett vizsgálóbizottság felállításáról és Kocsis Máté fideszes képviselő mentelmi ügyéről is dönthetnek.
A miniszterelnöki felszólalást követően a képviselők egy órán keresztül interpellálhatják a kormány tagjait, majd a határozathozatalok után azonnali kérdések és válaszok órája következik.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Szívecske-gate: Új szemszögből látszik, hogy Magyar Péter tényleg a tüntetőknek mutatta a szívet
Toroczkai László Mi Hazánk-elnök korábban azt állította, hogy a miniszterelnök csak a menet elvonulása után mutatta fel a gesztust, előtte pedig gúnyos mozdulatokat tett a tüntetőknek. Magyar állítása szerint válaszolni akart a pártelnöknek, de az letiltotta a Facebookon.
Nyárra a politika is kezd kifáradni. Ezért történhetett meg az, hogy ma az utóbbi idők egyik legfurcsább politikai vitája robbant ki Magyar Péter miniszterelnök és Toroczkai László között.
A dolog úgy kezdődött, hogy Magyar Péter még tegnap közzé tett egy videót, amin szívecskét formál a kezével az erkélye alatt elhaladó tüntetőknek, akik egyébként az ellen demonstráltak, hogy elfogadja a migrációs paktumot.
A tüntetésen fideszes közéleti szereplők mellett részt vett a Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László is, aki szombaton videóban támadta a miniszterelnököt:
Toroczkai azt állítja, Magyar nem is mutatott szívecskét a tüntetőknek, ezt csak később vette fel a stábja, miután a tömeg elhaladt.
A videón egyébként, amit Toroczkai megosztott Magyar tényleg nem mutat szívecskét, a dolgot viszont árnyalja, hogy a kamera többször elfordul az erkélytől, és a tüntetőket veszi.
A miniszterelnöknek tetszett a felhívás a keringőre, hiszen nem áll távol tőle, ha az interneten kell szájhősködni. Azonban állítása szerint Toroczkai letiltotta őt a Mi Hazánk oldaláról, ezért nem tudott válaszolni az őt ért vádakra.
Most a Redditen az egyik felhasználó megosztott egy videót a tegnapi demonstrációról, ami egy másik szemszögből készült. Ezen az látszik, hogy a miniszterelnök még akkor mutatja fel a szívecskét, amikor a tüntetők is jelen vannak, majd ezután veszi elő a zászlót.
Ezen a felvételen a videósa nem áll mellette, ezért arra következtetünk, hogy valószínűleg az történhetett, hogy az eredeti szívecske-felmutatásról nem készült közeli felvétel, ezért a miniszterelnök kommunikációs stábja később ismét eljátszatta Magyar Péterrel, hogy mit csinált.
Nyárra a politika is kezd kifáradni. Ezért történhetett meg az, hogy ma az utóbbi idők egyik legfurcsább politikai vitája robbant ki Magyar Péter miniszterelnök és Toroczkai László között.
A dolog úgy kezdődött, hogy Magyar Péter még tegnap közzé tett egy videót, amin szívecskét formál a kezével az erkélye alatt elhaladó tüntetőknek, akik egyébként az ellen demonstráltak, hogy elfogadja a migrációs paktumot.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Színészek reagáltak Molnár Áron Alföldi Róbertről szóló állításaira
Molnár Áron egy YouTube-műsorban állította, hogy Alföldi Róbert megalázó módszerekkel dolgozott a próbákon. A Blikknek névtelenül nyilatkozó színészek megerősítették az állításokat, míg Udvaros Dorottya és Verebes István intézményesített szakmai etikai bizottság felállítását sürgetik.
Molnár Áron színész csütörtökön a Magyarország Kedvenc Reggeli Műsora című YouTube-műsorban beszélt arról, hogy Alföldi Róbert rendezőként megalázó módszereket alkalmazott vele szemben. Molnár szerint a színházi szakmában régóta téma Alföldi munkastílusa.
„Hányszor lett kimondva bizonyos próbafolyamatoknál, hogy hogyan tett tönkre embereket? Én dolgoztam vele egyszer, és iszonyú megalázó volt, engem nagyon sokszor alázott meg” – fogalmazott a színész.
A vádakat névtelenül nyilatkozó művészek is megerősítették a Blikknek.
Egy férfi színész, aki Alföldi igazgatása alatt, 2008 és 2013 között dolgozott a Nemzeti Színházban, arról számolt be, hogy félt a próbákon. „Ha nem tetszett valami, vagy akaratunkon kívül nem csináltunk valamit tökéletesen, megkaptuk a magunkét. Káromkodva szidott minket” – mondta.
Egy színésznő ugyanebből az időszakból úgy emlékezett, hogy a próbafolyamatok elején gyakran sírva ment haza, de szerinte ez a rendező módszere volt a „szereplők belső gátjainak áttörésére”, és a maximumra törekvés motiválta. Egy korábbi, 2013-as történetet idézett fel Stohl András is, aki szerint Alföldi egy gyulai próbán „ezerrel csuklóztatott” egy fiatal színészt a hőségben, mire ő egy bukósisakkal a kezében elindult felé, de a rendező elrohant.
Az ügyben megszólalt Udvaros Dorottya is, aki szerint az ilyen problémákat a szakmának kellene megoldania, nem a nyilvánosság előtt. Verebes István rendező ennél élesebben fogalmazott: szerinte intézményesített etikai bizottság hiányában az egész csak „nyilvános csámcsogás”, ami árt a szakmának.
„Akik az elmúlt évtizedekben nem szólaltak meg, azok most a gyávaságukat szégyellik elsősorban” – jelentette ki Verebes.
A Centrál Színház közleményben állt ki Alföldi Róbert mellett. Megerősítették, hogy minden darabját műsoron tartják, és a következő évadban is rendez náluk, a Closer című produkciót viszi színpadra.
„Emellett természetesen támogatunk minden olyan kezdeményezést, ami a színész szakma etikai kódexének megteremtésén fáradozna” – tették hozzá.
A Budaörsi Latinovits Színház, ahol Alföldi szintén dolgozik, nem kívánt a Blikknek reagálni.
Alföldi Róbert nem nyilatkozott a mostani vádakkal kapcsolatban, de egy korábbi interjúban beszélt a munkamódszereiről. „Én nem gondolom, hogy átlépem a határt. Ha mégis, és úgy érzem, hogy nekem valami sok, akkor fontos, hogy azt helyre tudjam rakni, és azt tudjam mondani, bocsánat. Lehetünk a legdurvább és legszenvedélyesebb konfliktusban, én a próba után leülök az illetővel ebédelni” – magyarázta.
A magyar színházi visszaélések témája a 2020-as Eszenyi Enikő-ügy óta van napirenden - emlékeztet a lap az anyagban.
Molnár Áron színész csütörtökön a Magyarország Kedvenc Reggeli Műsora című YouTube-műsorban beszélt arról, hogy Alföldi Róbert rendezőként megalázó módszereket alkalmazott vele szemben. Molnár szerint a színházi szakmában régóta téma Alföldi munkastílusa.
„Hányszor lett kimondva bizonyos próbafolyamatoknál, hogy hogyan tett tönkre embereket? Én dolgoztam vele egyszer, és iszonyú megalázó volt, engem nagyon sokszor alázott meg” – fogalmazott a színész.
A vádakat névtelenül nyilatkozó művészek is megerősítették a Blikknek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter: A Facebook-tiltásra panaszkodó Toroczkai László letiltott, hogy ne tudjak válaszolni a hazugságaira
Magyar Péter ismét összecsapott Toroczkai Lászlóval, a Mi Hazánk elnökével, aki ma azt állította, teljesen kamu volt az a videó, amin a miniszterelnök szívecskét mutatott a tegnapi tüntetőknek, akik a migrációs paktum ellen demonstráltak Budapesten. Magyar válaszul Orbánhoz hasonlította a szélsőjobboldali párt vezetőjét, és hazugnak nevezte.
„Toroczkai László évek óta panaszkodik, hogy letiltotta a Facebook. Ma meg kirak egy hazug videót a Mi Hazánk FB oldalára, és letilt, hogy ne tudjak válaszolni. Bátor, mint az utcai harcos” - írja Magyar Péter a Facebookon.
A miniszterelnök megszólalásának előzménye, hogy a Mi Hazánk ma egy olyan videót tett közzé a Facebookon, amelyben Toroczkai azt állítja, kamu volt, hogy Magyar Péter szívecskét mutatott tegnap a migrációs paktum ellen tüntetőknek.
Ezen a tüntetésen fideszes közéleti szereplők és maga Toroczkai László is részt vett. A videóban Toroczkai azt hangsúlyozta, a tüntetést szerinte egy civil szervezte.
Egyébként Toroczkai videójából nem megállapítható, hogy a szívecske felmutatása a tüntetés közben (ahogy Magyar Péter állítja), vagy után (ahogy a Mi Hazánk állítja) történt, a kamera ugyanis sokszor csak a tüntetőket veszi.
A migrációs paktum miatt egyébként Magyar ma Orbán Viktorral is nyilvános üzengetésbe kezdett, miután a volt miniszterelnök felszólította őt, ne hajtsa végre „Brüsszel” új szabályozását.
„Toroczkai László évek óta panaszkodik, hogy letiltotta a Facebook. Ma meg kirak egy hazug videót a Mi Hazánk FB oldalára, és letilt, hogy ne tudjak válaszolni. Bátor, mint az utcai harcos” - írja Magyar Péter a Facebookon.
A miniszterelnök megszólalásának előzménye, hogy a Mi Hazánk ma egy olyan videót tett közzé a Facebookon, amelyben Toroczkai azt állítja, kamu volt, hogy Magyar Péter szívecskét mutatott tegnap a migrációs paktum ellen tüntetőknek.
Ezen a tüntetésen fideszes közéleti szereplők és maga Toroczkai László is részt vett. A videóban Toroczkai azt hangsúlyozta, a tüntetést szerinte egy civil szervezte.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Váratlan lépés a Tisza Pártban: Radnai Márk távozik a Tisza Szigeteket éléről
Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke bejelentette, hogy a továbbiakban nem ő irányítja a párt aktivistahálózatát. Kormánybiztosként egy új, pártatlan társadalmi egyeztetési rendszer kiépítésére koncentrál.
Jelentős átszervezésről döntött a Tisza Párt vezetése: Radnai Márk, a párt alelnöke és a „működő és emberséges Magyarországért” felelős kormánybiztos a továbbiakban nem irányítja a párt aktivistahálózatát, a Tisza Szigeteket. A politikus egy szombati Facebook-posztban jelentette be a döntést.
A lépést azzal indokolták, hogy a kormány egy olyan széles körű társadalmi egyeztetési rendszert hoz létre, amely minden állampolgár számára pártállástól függetlenül biztosít beleszólást a közös ügyekbe. Radnai Márk szerint összeférhetetlen lenne, ha ugyanaz a személy vezetné a párt aktivistahálózatát és a mindenki számára nyitott, pártatlan állami konzultációs platformot.
„Azt ígértük, hogy olyan országot építünk, ahol minden állampolgár véleménye számít, függetlenül attól, hogy tagja-e bármilyen politikai közösségnek” – írta Radnai.
Hangsúlyozta, a lépés nem a Szigetek jelentőségének csökkenését jelenti, sőt, a közösségek megerősítését szolgálja. Kiemelte, hogy éppen a közösségek fontossága miatt olyan új vezetőt keresnek az élükre, aki teljes energiájával a hálózat építésére és fejlesztésére tud koncentrálni, míg ő a kormányzati részvételi rendszer kiépítésére összpontosít.
„A Szigetek voltak a változás motorjai. Több tízezer ember munkája, hite és kitartása nélkül nem jutottunk volna el idáig” – fogalmazott a kormánybiztos.
Radnai egyelőre nem jelentette be, hogy a Tisza Szigeteket ki vezeti majd a jövőben.
A TISZA Szigetek a párt tavaszi győzelmének egyik kulcsszereplői voltak, az alulról szerveződő hálózat elengedhetetlen volt a mozgalom országos sikeréhez. A mostani döntést előkészíthette, hogy Radnai kormánybiztosként már korábban felvázolta egy, a Nemzeti Konzultációt leváltó új intézmény tervét, a párt pedig nemrég egy belső kérdőíven mérte fel a Szigetek tagjainak véleményét a közösségek jövőjéről.
Jelentős átszervezésről döntött a Tisza Párt vezetése: Radnai Márk, a párt alelnöke és a „működő és emberséges Magyarországért” felelős kormánybiztos a továbbiakban nem irányítja a párt aktivistahálózatát, a Tisza Szigeteket. A politikus egy szombati Facebook-posztban jelentette be a döntést.
A lépést azzal indokolták, hogy a kormány egy olyan széles körű társadalmi egyeztetési rendszert hoz létre, amely minden állampolgár számára pártállástól függetlenül biztosít beleszólást a közös ügyekbe. Radnai Márk szerint összeférhetetlen lenne, ha ugyanaz a személy vezetné a párt aktivistahálózatát és a mindenki számára nyitott, pártatlan állami konzultációs platformot.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!