„Semmi sem lesz elfelejtve” – írja Radnai Márk Balásy Gyula bejelentésére, melyben lemondott cégeiről az állam javára
Radnai Márk reagált Balásy Gyula bejelentésére. A kormányzati megbízásokat teljesítő médiacéget a vállalkozó hétfőn önként és ingyen felajánlotta az állam javára. Erről a Kontrollnak adott interjúban beszélt. Azt közölte, hogy a cégcsoport értékét óvatos becsléssel körülbelül 80 milliárd forintra teszi, a futó szerződésállományt pedig közel 100 milliárdra. Azt szeretné, ha a cég - igaz nélküle - megmaradna, de legfontosabb oknak azonban a cégcsoportban dolgozó közel 500 ember jövőjének biztosítását nevezte.
A Tiszás politikus a közösségi oldalán írta meg, hogy mit gondol Balásy felajánlásáról.
A Tisza Párt alelnöke úgy vélekedett, az üzletember a korábbi rendszer korrupciójának szimbóluma volt. „Az az ember, akit évekig a Fidesz „plakátosaként” ismertünk, és aki az elmúlt 8 évben gyakorlatilag LEURALTA az állami kommunikáció TELJES piacát. A korrupció minden formáját megtestesítve, amit utáltunk az Orbán rendszerben és amit április 12-én örökre leváltottunk”.
Radnai Márk bejegyzésében azt állította, Rogán Antal minisztériuma 1300 milliárd forintot költött propagandára, amiből Balásy cégei évente 25 milliárd forint profitot termeltek. Azt is hozzátette, hogy a munkák jelentős részét nem is a cégcsoport, hanem alvállalkozók végezték el, miközben a haszon Balásynál maradt. Mindezt úgy tehette meg, hogy 2018 óta szinte minden nagy állami megbízás náluk kötött ki - írta Radnai.
Majd a végén megjegyezte: "Arról is van tudomásunk, hogy további cégekben van Balásynak opciós joga".
És még annyit üzent: "Semmi sem lesz elfelejtve".