FELFEDEZŐ
A Rovatból

Pottyondy Edina: Lázár János megálmodta a tökéletes bűntényt, Magyar Péter újra szingli

Legújabb videójában szó esik arról is, mit tanult Orbán Viktortól Magyar Péter, és miért hasonlít Karácsony Gergely egyszerre Trumpra és Joe Bidenre is.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. június 18.



Pottyondy Edina legújabb videójában beszél a kastélytörvényről, a Vitézy-Karácsony dilemmáról, és természetesen szó esik Magyar Péter EP-képviselői ambícióiról is.

A kastélytörvény szerinte olyan, mint a privatizáció, csak itt nem kap semmi pénzt az állam. „Még keveset sem. Tulajdonképpen lopás, csak a törvény azt mondja, hogy mégsem az. ... A kastélytörvény még NER-es mércével mérve is durva gátlástalanság, első nekifutásra még az Alkotmánybíróság és Novák Katalin is elkaszálták. Az új verzióban azt mondja ki a jogszabály, hogy nem ingyen kapja az új tulajdonos a kastélyát, hanem a tulajdonszerzés ellenértékeként vállalnia kell az ingatlan felújítását, karbantartását és üzemeltetését. Tehát kapsz egy ingatlant ingyen, és cserébe vállalod, hogy úgy kezeled, mintha a sajátod lenne.

Lázár János nem csak a tökéletes bűntényt álmodta meg, hanem a marketinget is megújította, amikor a politikusok lopnak, azt már rég nem nevezzük rablásnak.

És most már privatizációnak sem. Lázár János úgy fogalmaz, hogy ez nem más, mint örökbefogadás.

A főpolgármester-választás kapcsán mindenekelőtt bemutatja a két szereplőt. Karácsonyról úgy fogalmaz,

„elég tutyimutyi és állandóan hangfelvételek kerülnek elő arról, hogy sunyi, hazug, átveri a szövetségeseit, vagy éppen kiszolgálja a parkolási maffiát”.

Vitézy Dávidot pedig így mutatja be: „Fideszes államtitkár volt, ami a kisebbik probléma. A nagyobb gond a jelölttel, hogy az LMP támogatta. Különösen úgy volt zavarba ejtő az Ungár Vitézi Szövetség, hogy elvileg Vitézy pártellenes civilként definiálta magát, de közben egy párt listáját vezette”. Ezután így foglalja össze a két jelölt vetélkedésének eredményét: „Szegény Karigeri bepánikolt.

Bepánikolt, hogy elviszi a NER, amit a DK neki ígért, és a nagy demokratikus elődhöz, Donald Trumphoz nyúlt vissza. Megvádolta a sokszor ellenzéki vezetésű kerületeket, hogy utólag meghamisíthatják az eredményt az újraszámlálás közben.

Közben Vitézy új választást kért, ami miatt nekiestek Karácsony hívei. Majd Karácsony is új választást kezdett követelni, mondván, hogy akármilyen eredményt is hoz az újraszámlálás, ez a választás már nem demokratikus, hiszen sérült a tisztasága. Még tüntetést is szervezett, hogy megvédje a budapestiek jogát, hogy tisztességes szavazáson legitim főpolgármestert választhassanak, ami most nem teljesült. Ennek a demonstrációnak a végére kiderült, hogy az újraszámolás után is ő nyerte a választást, igaz, már csak 41 szavazattal. Itt viszont a tragikomédia világklasszis abszurdba fordult. Előállt az a helyzet, hogy a választáson győztes jelölt követeli, hogy semmisítsék meg az eredményt, és írják ki újra a választást. Vitézy Dávid jelezte a főpolgármesternek, hogy nyitott ajtón dörömböl, egyetlen mozdulatra van az új választástól, semmi szükség a Kúriára tolni a felelősséget, csak le kell mondania.

Gerinek most nincs könnyű dolga. Jelenleg ő egyszerre Donald Trump, aki vitatja a választást és Joe Biden, aki megnyerte azt”.

Pottyondy nem feledkezett meg Magyar Péter tegnapi pártszavazásáról sem, ami arról szólt, hogy korábbi ígéretével szemben kimenjen-e Brüsszelbe Európai Parlamenti képviselőnek. Ezt a helyzetet így sommázta: „A kampányban Magyar Péter számtalanszor elmondta, hogy nem megy ki Brüsszelbe, hiszen itthon van rá szükség. Most viszont már úgy érzi, hogy feladat vár rá az uniós parlamentben. És mit tanult Orbán Viktortól? Mit tehet egy felelős vezető, akinek fontos az adott szó, meg annak az ellenkezője is, oda helyezi a döntést, ahol a legtöbb bölcsességet találja a kommentmezőbe. Így Magyar gyorsan összedobott egy internetes szavazást, közölte, hogy úgy fog dönteni, ahogy a követői jónak látják, de azért biztos, ami biztos hozott fél tucat érvet arra, hogy miért lenne jó az EP képviselősége. Ellenérvből meg azután kapart össze egyet, hogy még a rajongói egy része is ellenérzését fejezte ki, hogy de hát Hahó, Péter, nem erről volt szó.

Elvileg te vagy az a politikus, aki nem hazugságokkal teszi szimpatikussá magát a kampányban. Nemzeti konzultáció feelingje volt a népítéletnek, ahol óriási többséggel megszavazták, hogy Magyar Péter szegje csak meg nyugodtan az ígéretét”.

Szó esik a videóban még arról is, hogy Magyar Péter újra szingli, egy bizonyos két számmal szűkebb nadrágról, és megemlíti még a NER legostobább influenszerét is, aki Karsai Dánielbe rongyolt bele a minap.

A videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Török Gábor magára vette Orbán megjegyzését, és visszaszólt: A politikai elemzők tudása minden esetben korlátos
A miniszterelnök Tölgyessy Péter kapcsán tett egy rövid megjegyzést a politológusokra: „A politológus az, akinek nem sikerült” - mondta. Erre reagált Török.
F. O. - szmo.hu
2025. július 06.



A politológusoknak is odaszúrt Orbán Viktor a Hotel Lentulai című műsorban, és ezt nem hagyta szó nélkül Török Gábor. A miniszterelnök Tölgyessy Pétert méltatva tett egy rövid megjegyzést a politológusokra: „A politológus az, akinek nem sikerült” – fogalmazott Orbán.

Török Gábor politikai elemző megosztotta a műsort a Facebook-oldalán, és pontosan megjelölte az idézett rész. Első posztjában szűkszavúan csak annyit írt: „Politológus az, akinek nem sikerült” – vagyis mintha önmagára is vonatkoztatta volna a mondatot, nem titkolt iróniával.

Ezt követően egy hosszabb bejegyzésben elmélkedett arról, hogy a politikai elemzés része-e az előrejelzés.

„Van egy vicces pavlovi reflex:

ha írok valamit, ami az egyik politikai oldalnak nem tetszik, akkor rendre előjönnek azok a cikkek, amelyekben korábbi nagy tévedéseimet próbálják meg összefoglalni.

Az csak még szórakoztatóbb, hogy általában nem a legnagyobbakat találják meg, most legutóbb például valahol azt kérték rajtam számon, két ciklussal ezelőtt miért nem láttam, hogy a Momentum majd nem indul el a 2026-os választáson” – kezdte írását Török Gábor.

A politológus szerint fontos kérdés, hogy a politikai elemzés része-e az előrejelzés, mert a sokan ehhez kötik a nyilvánosságban egy-egy elemző megítélését.

„Miközben az ezzel foglalkozó kutatók már többször bebizonyították, hogy a dartsdobáló csimpánzoknál (Philip E. Tetlock munkái nyomán) csak kicsivel mutatnak az előrejelzésben jobb teljesítményt a szakértők, az egyetemi hallgatók pedig ugyanezen kutatások szerint képesek rosszabb eredményt is elérni ebben a versenyben, mint amit pénzfeldobással el lehetne érni” – tette hozzá, majd kiemelte: a politikai elemzők tudása minden esetben korlátos.

„Mondunk valamit, amit akkor legjobb tudásunk szerint a legvalószínűbbnek tartunk, de ez

a tudásunk minden esetben korlátos, hiszen olyan dolgokkal értelemszerűen nem tud számolni, amelyek még nem történtek meg.

Így aztán ezek az előrejelzések (valószínűségek) leginkább a jelenről és nem a jövőről szólnak, a politikai elemző munkáját pedig nem az minősíti, hogy mit tud a jövőről (a semmit és a nagyon keveset között valahol), hanem az, mennyire érti azt a politikai helyzetet, amelyről lehet és kell is, hogy legyen tudása” – zárta gondolatait Török Gábor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Vége a katasztrófaturizmusnak: paravánnal takarják el a balesetek helyszíneit a jövőben
A bámészkodók miatt újabb dugó alakult ki az M1-esen egy tragikus baleset után. Az MKIF most különleges paravánnal próbálja megfékezni a katasztrófaturizmust.


Az MKIF Zrt. új eszközt vet be a katasztrófaturizmus visszaszorítására: egy paravánt, amely eltakarja a baleseti helyszínt a kíváncsiskodók elől. A kezdeményezés célja egyszerre biztonsági és emberi szempontú.

A társaság kedd esti posztjában arról számolt be, hogy korábban is többször hívták fel a figyelmet arra, mennyire veszélyes lehet, amikor a közlekedők fotózzák vagy videózzák a balesetek helyszínét, de a jelenség a mai napig nem csökkent.

A figyelmetlenség és indokolatlan lassítás miatt ugyanis úgynevezett fantomdugók alakulnak ki. A bejegyzés szerint ezek olyan torlódások, amelyeknél nincs valós forgalmi akadály, mégis lelassul, sőt akár meg is áll a forgalom. Ez önmagában is balesetveszélyes, főként, ha az autósok közül többen a telefonjukat nézik, vagy nem reagálnak időben az előttük haladó műszaki hibájára.

Az MKIF Zrt. arra is felhívja a figyelmet, hogy egy baleset helyszínén akár súlyos sérültek is lehetnek. Mint írják: „Valakinek az édesanyja, édesapja, nagymamája, nagypapája, gyermeke fekszik ott.” A poszt szerint feltehetően egyikünk sem szeretné családtagját ilyen kiszolgáltatott helyzetben viszontlátni a közösségi médiában.

Ezért az MKIF Zrt. kísérleti jelleggel bevezette a NO PHOTO feliratú molinót, amely külföldi mintára a baleseti helyszínt takarja el. Július 8-án az M1-es autópályán történt tragikus balesetnél már használatba is vették ezt az eszközt.

A cég szerint ezen a napon az országhatár felé vezető oldalon minden korlátozás nélkül haladhatott volna a forgalom, de a bámészkodók és a „ha nem videózom le, meg sem történt” hozzáállású sofőrök miatt mégis bedugult az autópálya.

A poszt zárásában a társaság együttérzését fejezte ki az elhunytak családtagjai felé, a sérülteknek pedig gyors felépülést kíván.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Megcsókolta az állatkert oroszlánját, ami játékból letépte a karját
Az amerikai nő régóta ismerte az állatokat, mégis megtörtént a baj. Az állatkert vezetői szerint az oroszlán viselkedése szokatlan volt.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 10.



Még vasárnap reggel látogatott el a queenslandi Darling Downs Állatkertbe Joanne Cabban tanárnő, amelyet testvére, Stephanie Robinson és annak férje, Steve vezet. A nő az állatokkal való közeli kapcsolat miatt rendszeres vendég volt a családi tulajdonú intézményben.

A látogatás során Cabban az oroszlán ketrecéhez lépett, majd a beszámolók szerint

megcsókolta és vakargatta az állatot a rácson keresztül. Ekkor az oroszlán hirtelen hátrakapta a fejét, és megtámadta a nőt.

A mentők rövid időn belül a helyszínre érkeztek, és kórházba szállították az ötvenes éveiben járó tanárnőt. Állapota stabil, de az egyik karját elveszítette a támadás következtében, írja a Mirror.

Az eset idején jelen volt a nő testvére és egy gondozó is, de egyikük sem látta pontosan, mi történt. Steve Robinson szerint az oroszlán nem támadási szándékkal lépett fel: „Szerintem csak játszani akart a sógornőmmel.”

Robinson hozzátette: „Mi magunk neveltük fel ezeket az oroszlánokat. Kiváló a természetük. A ketrec hálóján keresztül is tudunk velük kommunikálni.” Mint elmondta, az állatok kifutójába még a gondozók sem léphetnek be, és ez volt az első ilyen eset az állatkert történetében. Azt is kérte, hogy senki ne hibáztassa az oroszlánt a történtek miatt.

A Robinson család 2005-ben alapította az állatkertet, ahol 2017 óta oroszlánokat is tenyésztenek, miután a házaspár a veszélyeztetett és fogságban tartott fajok szaporítására szakosodott.

A történtekről videó is készült:

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Megszólalt Kapu Tibor édesanyja: Fél óráig zokogtunk, alig tudtuk összeszedni magunkat a nagy eseményre
Egyetlen perc jutott a magyar űrhajósnak a családi búcsúra a kilövés előtt. Kapu Tibor a Tévémacit is magával vitte a nagy útra.
F. O. - szmo.hu
2025. július 06.



Ahogy már beszámoltunk róla, Kapu Tibor június 25-én, közép-európai idő szerint 08:31-kor indult a világűrbe a floridai Cape Canaveral Kennedy Űrközpontból. A Crew Dragon űrhajót a SpaceX Falcon 9-es rakétája vitte fel, fedélzetén négy asztronautával, köztük a második magyar kutatóűrhajóssal.

A start előtt minden űrhajósnak lehetősége volt arra, hogy egy percben telefonon elköszönjön a hozzátartozóitól. Kapu Tibor nagyjából három órával a kilövés előtt hívta fel családját. Édesanyja, Ildikó a Story magazinnak mesélt az emlékezetes beszélgetésről. Elmondása szerint Tibor mindössze ennyit kérdezett: „Azt kérdezte: anyuci, jól vagy? Pontosan tudta, mennyire aggódom. De nem akartam mutatni neki.

Nem szerettem volna beárnyékolni ezt a fontos pillanatot, pedig majd’ elájultam. Megköszönte, hogy vagyunk és mellette állunk minden helyzetben.

Fantasztikus beszédet mondott. Megmondom őszintén, az édesapja, a húga és én is fél óráig zokogtunk utána. Alig tudtuk összeszedni magunkat a nagy eseményre.”

A Magyar Űrhajós Program (HUNOR) július 1-jén számolt be arról, hogy sikeresen megérkeztek a kísérleti muslicák a Nemzetközi Űrállomásra. A kutatás célja annak vizsgálata, hogyan hat a kozmikus sugárzás az élőlények örökítőanyagára, és milyen javító mechanizmusokkal lehet védekezni a káros hatások ellen. A HUNOR egy fotót is közzétett, amelyen Kapu Tibor arcvonásai láthatók az űrbéli napok hatására.

A magyar űrhajós előzetes tervek szerint 14 napot tölt az ISS fedélzetén, ez idő alatt összesen 25 tudományos feladatot végez el. Három társával együtt dolgozik a nemzetközi legénység részeként.

Az is kiderült, hogy Kapu Tibor egy különleges személyes tárgyat vitt magával: egy szkafanderes Tévémacit.

A kabalát 1963-ban mutatták be a Magyar Televízióban, és a magyar kultúrát jelképezve jutott fel az űrbe. Az MTVA közleménye szerint „Hazánk televíziózásának egyik legismertebb figurája, a generációk óta ismert alvásra bíró bábfigura, jelképesen képviseli majd a magyar kultúrát az űrben. A plüss TV Maci egyfajta kabalaként kíséri Kapu Tibort a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), szimbolizálva a magyar nézők és gyerekek támogatását, valamint a múlt és a jövő összekapcsolását.”

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET: