HÍREK
A Rovatból

Orbán Viktor: Ha elütne reggel a villamos, maga az egész gépezet néhány szomorú könnycsepp elmorzsolása után ugyanúgy működne, mint velem

A miniszterelnök szerint a gépezet minden alkatrésze cserélhető, beleértve a fejét is. Orbán Viktor az Öt című YouTube műsorban volt Hont András vendége. Arról is beszélt, a mostani rendszert túlzás egy személy nevéhez kötni.


A műsor elején Hont András azt mondta, Orbán Viktor tulajdonképpen véletlenül adott nekik interjút, mivel Orbán Balázst szerették volna meghívni, de ezt a kérést elküldték a Miniszterelnökségnek is. Nem sokkal később jelentkeztek, hogy Orbán Viktor elfogadja a meghívásukat.

A beszélgetés elején kiderült, Orbán Viktor minden reggel egy órát át tart megbeszélést Rogán Antallal és Gulyás Gergellyel, ilyen értelemben ők állnak hozzá a legközelebb, és szerinte ezért került épp Rogán Antal a Biden-adminsztráció szankciós listájára.

A miniszterelnök Donald Trumpról azt mondta, azt csinálja, amit megígért, és ez sokkolja Európát. A miniszterelnök JD Vance-re úgy gondol, mint az amerikai politika hosszabb távú meghatározó alakjára. Orbán Viktor szerint ugyanis amit most látunk, az nem Trump négy évéről szól, szerinte „ez a 12 év első 4 éve.”

„Én ezt még mind látni fogom. Hogy honnan nézem, majd a magyar választópolgárok eldöntik.”

A vámháborúról azt mondta, ismerjük az elejét és tudjuk a végét, az, hogy közben mi történik, nem érdekes. Protekcionista, patrióta rendszer alakul ki, amely minden országgal más kulcsokba állapodik meg. Az is lehet szerinte, hogy az ágazati és termékpálya-vámokon túl cégek szintjén állítanak vámtarifákat.

„A vámok hátrányt fognak jelenteni, de ezt ellensúlyozó egyéb gazdasági kérdésekről tárgyalunk.”

„A Nyugat ezt a háborút elvesztette” - mondja Ukrajnáról.

Szerinte egyértelmű, hogy ez egy proxy-háború, az európai vezetők nem merik bevallani, hogy ezt a háborút elveszítették. Az amerikaiak helyzete annyival könnyebb, hogy Trump sosem akarta ezt a háborút.

A hajlandók koalíciójából valóban kihagyják Magyarországot, oda „ha hívnának, se mennénk" -mondta Orbán Viktor. A közös európai haderővel kapcsolatban viszont a magyar kormány az egyik kezdeményező.

Az unió vezetői szerinte legkésőbb 2030-ig fel akarják venni Ukrajnát az Unióba. Ezt a magyar kormány ellenzi. „Nem tudjuk, mekkora a területe, nem tudjuk, mekkora a népessége, és nem tudja magát fenntartani” - mondta a miniszterelnök Ukrajnáról.

Erről most megkérdezik az embereket. Hogy miért nem népszavazás formájában, arra Orbán Viktor azt válaszolta: „A magyar alkotmány kizárja, hogy nemzetközi szerződésekről népszavazással döntsünk. Ezt kinyitni veszélyes.”

Kollár Kinga beszéde is szóba került, Orbán Viktor szerint „ezzel a beszéddel a magyar baloldal elásta magát hosszú időszakra”.

Arra a kérdésre, hogy létezik-e Orbán-rendszer, azt válaszolta, „van, az a kérdés, hogy nevezzük." Az biztos, hogy 2010 óta új rendszer van.

„Szerintem túlzás egy személy nevéhez kötni.”

Orbán Viktor úgy látja, 2010 óta nemzeti rendszer van, ami eltér attól, ami Nyugat-Európában van.

„Abban az értelemben semmi sem múlik rajtam, hogyha elüt reggel a villamos, vagy amikor kimegyek, a gépezet, ami az országot működteti, nevezzük kormányzati gépezetnek, néhány szomorú könnycsepp után ugyanúgy működne, mint velem.”

Szerinte a kormányzati gépezet minden alktrésze cserélhető, „beleértve a fejét is.”

„Biztos, hogy nem lenne olyan maga a kormányzati rendszer, mint most, de lényegét tekintve ez nem változna” - fogalmazott. Szerinte nagyon komoly generációváltást hajtottak végre, úgy látja, 40 és 50 év közötti, a politikában fiatalnak számító, első osztályúan kiképzett, rendkívül jó képességekkel és komoly kormányzati tapasztalatokkal rendelkező generáció áll mögöttük.

„Ennek két hölgytagják elvesztetük egyébként, ezért most inkább férfiak vannak benne.”

„Én mindig is úgy gondolkodtam a Fidesz vezetéséről, vagy az ország nemzeti erőinek az összefogásáról, hogy azoknak a jövője és a sorsa sohasem múlhat egyetlen emberen, vagyis azon, aki vezeti.”

Azt elismerte, hogy ennek teljesen az ellenkezőjét érzékelik az emberek, úgy látják, minden rajta múlik. De ennek az oka szerinte az alkotmányos rendszer. A kormányon belül nagyon erős a miniszterelnök szerepe, ezt a német rendszerből vettük át. „Ez egy bombaiztos demokratikus rendszer”, ami a stabilitást a miniszterelnök körül hozza létre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Orbán Viktorra láthatóan rossz hatással volt a május 1-jei hideg virsli és langyos sör az erős napsütésben
A TISZA Párt vezetője szerint: „Attól nem lesz valaki nagy magyar mert folyamatosan a nemzetre hivatkozik, ha közben szétrabolja a saját hazáját és gyűlöletet kelt magyar és magyar közt. Sőt.”


Magyar Péter a közösségi oldalán reagált Orbán Viktor kijelentésére. A magyar miniszterelnök ugyanis május 1-én egy videót tett közzé, melyhez azt írta: "Ne hagyjuk, hogy Brüsszel a Tisza pártot felhasználva beavatkozzon a magyar választásokba!".

Erre válaszul a TISZA Párt vezetője azt írta:

"Orbán Viktorra láthatóan rossz hatással volt a május 1-jei hideg virsli és langyos sör az erős napsütésben.

A miniszterelnök 15 éves kormányzás után most épp nemzeti ellenállást hirdetett. Természetesen nem az ipari méretű korrupció, vagy a családja és az oligarchái urizálása, vagy a Nemzeti Bank kirablása ellen, hanem az általuk kreált, képzelt ellenségek ellen.

Orbán szerint a TISZA Párt felhasználásával akarnak beavatkozni a választásokba. Jól látja: a magyar emberek a TISZA segítségével fognak beavatkozni a választásokba, veszik kézbe a saját sorsukat és vissza a hazájukat.

És tegyük tisztába még valamit miniszterelnök elvtárs! Attól nem lesz valaki nagy magyar mert folyamatosan a nemzetre hivatkozik, ha közben szétrabolja a saját hazáját és gyűlöletet kelt magyar és magyar közt. Sőt."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: Én tényleg nem akartam hidat zárni, de a rendőrök megtették – Fotók
A politikus a Margitszigetre indult a tüntetők tömegével, hogy ott a pedagógus szakszervezet sátránál fejezzék ki szolidaritásukat. Nem akartak lezárást, de rendőrsorfal várta őket.


Hadházy Ákos a Kossuth térre szervezett demonstráció végén azt kérte az egybegyűltektől, hogy békésen sétáljanak el a Margitszigetre, hogy ott meglátogassák a pedagógus szakszervezet sátrát.

Azt is elmondta, hogy nem szeretne hídlezárást, és nem akar balhét. Bejelentette azt is, hogy nem hagyják abba a tüntetést, és ezentúl minden kedden a Ferenciek terén fog békésen demonstrálni, bízva abban, hogy sokan csatlakoznak hozzá.

A beszéd után megindult a tömeg a szigetre. A hídon azonban rendőrök zárták le az utat, így jutottak be a Margitszigetre. A kordonról fotókat is megosztott a politikus:

A Kossuth térről a Momentum Mozgalom a Várba indult el, hogy ott a Karmelita kolostornál kitűzzék az uniós zászlót. A vonulókat azonban a rendőrség sorfala nem engedte át a Szabadság hídon. Ezért most a Belügyminisztériumhoz mennek. Fotókon az eddigi események:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Fotók: „Szabad járdát” – a Karmelitába vonuló Momentumot a rendőrök feltartóztatták a Szabadság hídnál, pedig csak a járdán akartak tovább menni
A Kossuth téri demonstráció után a momentumosok bejelentették, hogy egy Európai Uniós zászlót szeretnének a Karmelitánál elhelyezni. A rendőrség azonban nem engedte őket, ezért a Belügyminisztériumhoz vonultak és ott tűzték ki a zászlót.


A május 1-i Kossuth téri tüntetés után a szervező Hadházy Ákos a Margit-szigetre hívta az embereket, ahol a pedagógus szakszervezt sátrát látogatják meg. Kifejezve ezzel is szolidaritásukat mellettük.

A Momentum Mozgalom pedig bejelentette, hogy az Európai Unióhoz való csatlakozás 21. évfordulója alkalmából a Karmelita-kolostor volnulnak, hogy ott egy uniós zászlót helyezzenek el. Ezzel is üzenni akarnak a kormánynak, hogy továbbra is Európa és az uniós részei akarnak maradni.

A tömeget azonban a Szabadság-hídnál a rendőrök sorfala fogadta. A rendőrség a híd mindkét oldalát lezárta és senkit nem enged át. A tüntetők többször is elmondták, hogy nem akarnak az úttesten haladni, csak a járdán. Elhangzott az is: "Szabad járdát".

A helyszíni beszámolók szerint a turisták sem jutnak át, így egyre nagyobb tömeg gyűlik a híd két oldalán. A rendőrök pedig azt tanácsolják, hogy aki át akar jutni a túlpartra, az másik hidat válasszon. A videós közvetítés szerint egy babakocsis családot a tömeg átengedett, majd az ő skandálásuk után a rendőrök is engedték, hogy távozzanak.

Este fél 7-kor a helyzet nem változott, a tiltakozók és a rendőrök egymással szemben állnak, és várnak. A rendőrség vezetői azt közölték Bedő Dáviddal, hogy nem engedik fel a tömeget a Várba. A bejelentés után a tömeg sakndálni kezdte: "gyülekezés alapjog".

Bedő végül azt közölte, hogy mivel nem mehetnek tovább, ezért a Belügyminisztériumhoz mennek, és ott teszik ki az uniós zászlót. Elmondásuk szerint nem akarnak balhét, nem akarnak a rendőrökkel összetűzni, csak a zászlót szeretnék elhelyezni.

A tömeget azonban a pesti oldalon is rendőrök várják, akik megkezdték az igazoltatást is. A tüntetők végül lejutottak a hídról és a Belügyminisztérium rácsos oldalára felkötötték az uniós zászlókat. Ezt követően páran még maradtak és a köztévé egyik riporterével szálltak vitába.

A Momentum legközelebb kedden tüntet, ahogy Hadházy Ákos is közölte, hogy minden kedden ott lesz a Ferencziek terén.

Képgaléria: Tömeg a hídnál


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Zacher Gábor reagált arra, hogy megtiltották az energiaitalok árusítását a 18 éven aluliak számára
Nem elég a tiltás, felvilágosításra lenne szükség - mondja a toxikológus. Úgy véli, hogy a gyerekek más koffeintartalmú italokhoz így is hozzá fognak jutni.


Zacher Gábor szerint nem elég, ha csak megtiltják az energiaitalok árusítását a 18 éven aluliaknak, mert ez önmagában nem fogja megoldani a problémát. A toxikológus úgy véli,

fontos lenne felvilágosítani a fiatalokat is, mivel szerinte a gyerekek más koffeintartalmú italokhoz így is hozzá fognak jutni.

Az ATV riportjában több szakértő is megszólalt a napokban elfogadott törvényről, amely megtiltja, hogy energiaitalt adjanak el fiatalkorúaknak. A riportból kiderült, hogy évente 64 millió liter energiaital fogy el Magyarországon, ami fejenként körülbelül 27 darab negyedliteres dobozt jelent.

Zacher arról is beszélt, hogy más italokban is lehet sok koffein.

„Ha mondjuk egy jó erős ristrettot vagy espressot főz valaki, ott akár 150 miligram koffein is előfordulhat benne, ami jóval több mint másfélszerese annak, ami 1 doboz energiaitalban van”

– fogalmazott.

A Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke, Szűcs Zsuzsanna szerint sem elég csak a tiltás. Úgy véli, sokan nem elég egészségtudatosak, ezért további lépésekre lenne szükség.

A Magyar Energiaital Szövetség főtitkára, Csibi Sándor is úgy gondolja, érdemes lenne megvizsgálni azt is, hogy miért fogyasztanak egyáltalán koffeint az emberek. Emellett ő is a kávé szerepét emelte ki.

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET: