A Rovatból

Operatív törzs: mindenkinek joga van eldönteni, hogy a felajánlott vakcinát elfogadja-e

A sajtótájékoztatón beszéltek az oltás további menetéről és a különböző oltóanyagokról is.


Hétfőn az operatív törzs aktuális sajtótájékoztatóján György István területi közigazgatásért felelős államtitkár beszélt az oltási tervről. Elmondta: Magyarországon eddig több mint 306 ezer embert oltottak be, 129 ezren pedig már a második oltást is megkapták. Ezzel az ország oltottsága 4,7 százalékos.

Hozzátette - amit már korábban Orbán Viktor is elmondott -, hogy a helyszínen nem lehet válogatni a vakcinákból, mert eleve hiány van azokból.

„Az oltás önkéntes, hiszen szabadon lehet dönteni arról, hogy szeretnénk-e oltást kapni, és arról is dönthetünk, hogy az oltóhelyen elfogadjuk-e a rendelkezésre álló oltást”

- mondta el az államtitkár.

Az, aki nem fogadja el az adott vakcinát, nem esik ki a rendszerből. Meg kell várnia, amíg nem lesz olyan vakcina, amellyel beoltatná magát.

Az oltási rendben egyelőre a negyedik szakaszban tartunk. A háziorvosok listát kapnak az adott vakcináról és a krónikus betegekre gyakorolt hatásáról, és a háziorvosnak kell döntenie arról, hogy egy adott személy oltható-e.

György István beszélt arról is, hogy a héten is négyféle vakcinával oltanak. A Pfizer, a Szputnyik V, a Moderna és az AstraZeneca oltásai elérhetőek.

A regisztrált legidősebbek a Pfizer és a Szputnyik vakcinát a kórházi oltópontokon kapják meg; a kedden érkező Pfizer-szállítmányból 40 ezer adagot adnak erre a célra. A kijelölt háziorvosi praxisok 8-8 embert szervezhetnek kórházi oltópontokra, ezzel 40 ezer idős ember oltására lesz lehetőség.

Ismertette: a felhasználásra már engedélyezett 20 ezer orosz oltóanyagot már nemcsak a budapesti, hanem a vidéki kórházi oltópontokra is kiszállítják. Erre az oltásra a háziorvosok 4-4, 60 év feletti, krónikus betegséggel nem küzdő idős embert választhatnak ki.

Az államtitkár kitért Hadházy Ákos legújabb akciójára, a független parlamenti képviselő szerint ugyanis felháborító, hogy a háziorvosoknak kell az oltóanyagot átvenni. György István szerint viszont ez az általános eljárás.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Meghalt Koós Boglárka
A 27 éves színésznő önkezével vetett véget az életének.


Meghalt Koós Boglárka, a Budaörsi Latinovits Színház színésznője.

„Koós Boglárka, köszönjük, hogy velünk voltál, velünk játszottál, amíg csak tudtál...”

- írták a színház Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

A fiatal lány kedden hajnalban próbált meg véget vetni az életének albérletében. Kolléganője és barátja, Hartai Petra talált rá, miután Boglárka nem jelent meg egy próbán. A színésznőt kórházba szállították, kedd óta kómában volt.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Kötcse: Új alelnököt jelentett be a Tisza
Forsthoffer Ágnes, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének balatoni régióvezetője, balatonfüredi szállodatulajdonos szeptember közepétől lesz a Tisza Párt harmadik alelnöke.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 07.



Elkezdődött a Tisza Párt rendezvénye Kötcsén. Solti Lilla műsorvezető a kötcsei Hősök terén köszöntötte a megjelenteket, és arról beszélt, hogy újabb fontos nap előtt áll a Tisza Párt. A cél egy igazságos, működő Magyarország építése, vasárnap pedig az elmúlt húsz éve lezárása a feladat, fogalmazott. Ezután

bemutatta a Tisza Párt új szakértőjét, a turisztikáért felelős Forsthoffer Ágnest, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének balatoni régióvezetőjét, balatonfüredi szállodatulajdonost, aki az elnökség javaslata alapján szeptember közepétől a Tisza harmadik alelnöke is.

Forsthoffer Ágnes azzal kezdte, hogy ez az első politikai szerepvállalása, politikusi beszéde. Készen áll arra, hogy egy olyan országért dolgozzanak, ahol a teljesítmény számít.

„Olyan országban élünk, ahol nincs női miniszter, és ahol a gyereküket egyedül nevelő nők nem kapnak semmilyen támogatást. Eközben a miniszterelnök olyan zenésszel vállal közösséget, aki arról beszél, hol kell megütni a nőket, mondta utalva a DPK-tag Dopemanre” – mondta.

Forsthoffer cinikusnak tartja, hogy Orbán egy másik ország turizmusának reklámarca, és azt mondja, a magyarnak tenger kell minden évben legalább egyszer.

„Nekünk, hazaszerető magyaroknak, azt kell a zászlónkra tűznünk, hogy a magyar embernek magyar tenger kell minden évben legalább egyszer, ezért támogatom, hogy a Tisza-kormány 200 ezer forintig nyugdíjas SZÉP-kártyát vezessen be, amely üdülésre is felhasználható” – mondta.

A Tisza szeretné, hogy a vidéki turisztikai térségek előtérbe kerüljenek, amit belföldi és nemzetközi marketinggel segítenének, valamint központi segítséggel fejlesztenék a szolgáltatók digitalizációját, valamint a szezonalitás nehézségeit is kiküszöbölnék. Az önkormányzatoknak forrásokat és jogosultságokat adnának vissza, többek között az idegenforgalmi adót.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Orbánról Kötcsén: A falusi szegény legény ma már földesúr és yachtkapitány, aki focimeccsre is milliárdos magánrepülővel megy
A Tisza Párt elnöke szerint „Hatvanpuszta kordonok mögött dáridózó és reszkető lakója nem érti”, miért nem működik a gyűlöletkeltés.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 07.



Magyar Péter kötcsei beszédében úgy fogalmazott: a Gyurcsány- és Orbán-kormány sem tudta végletesen megosztani a magyarokat, és most már „egy ország látja, mit jelent a folyamatos gyűlöletkeltés és uszítás”. A Tisza Párt elnöke szerint „Hatvanpuszta kordonok mögött dáridózó és reszkető lakója nem érti”, miért nem működik a gyűlöletkeltés.

„Orbán faluszéli szegény legény már nem falusi és nem szegény, hanem földesúr, yachtkapitány, aki a szomszédba és focimeccsre is milliárdos magánrepülővel megy”

- fogalmazott Magyar Péter, aki szerint Orbán húszezer milliárdot vett el Magyarországtól.

„Ma itt Kötcsén, nem messze Balatonőszödtől ki kell mondanunk: vége” - jelentette ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter bejelentette a Tisza terveit: élhető nyugdíj, diktátormentes ország és környezetvédelem a célok között
A Tisza Párt elnöke szerint a Működő Magyarország négy pillérre épül, elmondta, mik ezek.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 07.



Magyar Péter kötcsei beszédében kijelentette: „mi egy olyan országot képzelünk el, amelyről a tisztaság, a rendezettség, a stabilitás, a sikeres gazdaság és a demokrácia jut eszünkbe. És ez nem puszta álmodozás. Ez terv. Ez program. Ez egy közös küldetés”.

A politikus úgy fogalmazott:

a Működő Magyarország négy pillérre épül, az első pillér: gazdag és sikeres ország.

„Egy olyan ország, ahol a tisztességes munkának tisztességes bére van. Ahol a nyugdíj nem a létminimum alatti vegetálást, hanem méltó megélhetést biztosít. Ahol a gazdaság nem néhány oligarcha játékszere, hanem minden magyar gyarapodásának alapja. A jövő Magyarországa tudásalapú, versenyképes gazdaságot épít. Nem összeszerelő-üzemekkel és környezetromboló gyárakkal, hanem magyarokat foglalkoztató innovációs központokkal. Nem rövidtávú mutatványokkal, hanem hosszútávú értékteremtéssel. Egy olyan országot képzelünk el, ahol a magyar vállalkozások megerősödnek, nemzetközi szinten is terjeszkedhetnek. Ahol az állam nem kisajátítja a piacot, hanem tisztességes kereteket biztosít számára. Ahol a közpénz nem magánzsebekbe vándorol, hanem a közjó szolgálatába áll. Ez a gazdag és sikeres ország nem kevesebbet jelent, mint hogy Magyarország végre kikerül az európai sereghajtók közül, és a régió éllovasa lesz” – fogalmazott a politikus.

A második pillér: békés és rendezett ország.

„A jövő Magyarországa stabil, kiszámítható, békés ország lesz. Olyan hely, ahol nem kell tartani háborútól, bizonytalanságtól, ahol nem kell félni a holnaptól.

Hazánk újra aktív, hiteles tagja lesz az Európai Uniónak és a NATO-nak. Nem bot a küllők között, hanem megbecsült, konstruktív szövetséges. Nem dörgölődzünk háborús bűnösökhöz és diktátorokhoz,

hanem a béke és az együttműködés oldalán állunk”

– mondta Magyar, majd hozzátette: a jövő Magyarországa olyan hely, ahol a rendvédelem és az igazságszolgáltatás politikai befolyástól mentesen dolgozik. Ahol a törvény mindenkire egyformán vonatkozik. Ahol a közszolgáltatások kiszámíthatóak, megbízhatóak, és valóban az emberek életét könnyítik meg.

A harmadik pillér: tiszta és haladó ország.

„Egy olyan Magyarország, amely tiszta levegőt, tiszta vizet és tiszta közéletet hagy gyermekeire. Ahol a környezetünket nem romboljuk, hanem óvjuk. Ahol a természeti erőforrásokat bölcsen és felelősen használjuk. Ahol a szemetelés és a környezetpusztítás nem elnézett hiba, hanem szigorúan büntetett cselekedet. A jövő Magyarországa a fenntarthatóság és a jövőállóság országa lesz. Ahol az energiahatékonyság és a tiszta technológia nem luxus, hanem természetes alapelv” – mondta a Tisza Párt elnöke, és hozzátette: a közélet tisztasága ugyanolyan fontos.

„A jövő Magyarországán nem lesznek közpénzből fenntartott hazug propagandagépezetek. Nem lesz korrupcióval átitatott rendszer. A közmédia hiteles lesz, a közpénz útja átlátható” – mondta.

A negyedik pillér: szabad és boldog ország.

„A jövő Magyarországa olyan hely, ahol az egészségügyi és szociális ellátórendszerek valóban az embereket szolgálják. Ahol a megelőzés, a gondoskodás és az emberi méltóság az alap. A jövő Magyarországa olyan ország, ahol az oktatás a 21. század kihívásaira készít fel. Ahol nem elvándorlásra kényszerítjük a fiatalokat, hanem itthon kínálunk számukra jövőt. Ahol a tudás érték, a tehetség lehetőség, a közösség pedig megtartó erő. A jövő Magyarországa olyan hely, ahol a demokrácia nem csak papíron létezik, hanem a mindennapok gyakorlata. Ahol a döntések átláthatóak, részvételiségre épülnek, és valóban az emberek érdekeit szolgálják” – jelentette ki a politikus.

Magyar Péter szerint a jövő Magyarországa olyan ország, ahol minden magyar – határon innen és túl – otthonra talál.

„Ez nem jelenti azt, hogy elfelejtjük mindazt a bűnt és igazságtalanságot, amit velünk és a hazánkkal tettek.

Nem tudjuk letenni a működő ország alapjait, ha futni hagyjuk azokat, akik ellopták az elmúlt évtizedeinket és a gyerekeink, unokáink jövőjét, vagy épp a mi jelenünket.

Ezért is hozzuk létre a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt. Ezért adjuk vissza a nyomozó hatóságok és az igazságszolgáltatás függetlenségét, ezért indulnak majd 20 évre visszamenőleg vagyonosodási vizsgálatok. Akik ellopták a nemzeti javainkat, nem úszhatják meg. Nem leszünk többé következmények nélküli ország” – mondta beszédében Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk