„Nem hiszek a mérésekben” – üzente Menczer Tamás, miután a kormányközeli Nézőpont azt mérte, veszíteni fog
Saját terepmunkájára hivatkozva állítja Menczer Tamás, hogy a közvélemény-kutatásokkal ellentétben meg fogja nyerni a választókerületét. A Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója egy szerdai Facebook-posztban fejtette ki, miért nem hisz a méréseknek.
„Olvasom itt valami felmérésre hivatkozva, hogy el fogom veszíteni a választókörzetemet. Gyere közelebb, elárulok egy titkot, legyen a közös titkunk. Meg fogom nyerni” – írta bejegyzésében a politikus, aki szerint a telefonos felmérések nem megbízhatóak.
A bejegyzés azután született, hogy több, a választási esélyeket latolgató elemzés is napvilágot látott. Ezek egyike, a kormányközeli Nézőpont Intézet mandátumbecslése szerint a Tisza Párt jelöltjei több budai agglomerációs körzetben is nyerhetnek, köztük Menczer Tamás körzetében, a Pest 03. számú választókerületben is.
Menczer a győzelmét a saját, helyi mozgósítási adataira alapozza. Azt írta, a győzelemhez 28–30 ezer szavazatra van szüksége.
A posztban az is olvasható, hogy a megtalált támogatók nevét felírták, és biztosították őket a támogatásukról. Menczer szerint ez „kiváló arány minden szakértő szerint”, és a hátralévő 11 napban a maradék 30 százalék megszerzésén dolgoznak.
A politikus a jelenlegi helyzetet a 2022-es választáshoz hasonlította, amikor állítása szerint szintén mindenki a vereségét jósolta. „Egyébként a helyzet teljesen ugyanolyan, mint 2022-ben volt, akkor mindenki azt mondta, hogy veszíteni fogok Szél Bernadett ellen, és semmi esélyem nincs. Egyedül Orbán Viktor bízott bennem, aztán nyugdíjaztam, illetőleg a budakörnyéki emberekkel közösen nyugdíjaztuk Szél Bernadettet.”
A 2022-es párhuzam után Menczer a jelenlegi kihívójáról is írt: „Most nyugdíjazni fogjuk a Shell-részvényes Bujdosó Andreát is.”
„Persze a körzetem nehéz körzet, de meg fogom nyerni, és ha én ezt a körzetet megnyerem, márpedig megnyerem, akkor a Fidesz országosan magabiztos győzelmet fog aratni.”