HÍREK
A Rovatból

Napokig tartó útlezárások jönnek Budapesten: mutatjuk, hol lesz nehézkes a közlekedés

A rendőrség figyelmeztetése szerint delegációk érkeznek a fővárosban, és a védett járművek miatt dinamikus lezárásokra kell számítani. A lezárások mindig csak annyi ideig tartanak, ameddig feltétlenül szükséges.


Recep Tayyip Erdogan török elnök, valamint Azerbajdzsán, Üzbegisztán, Kazahsztán és Kirgizisztán államfői is Budapestre látogatnak május 20–21-én. A Várkert Bazár ad otthont a Türk Államok csúcstalálkozójának, amelyre Orbán Viktor miniszterelnök hívta meg a vezetőket – derült ki a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály közleményéből.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a honlapján jelezte: a külföldi delegációk mozgása miatt forgalomkorlátozásokra és lezárásokra kell számítani a fővárosban. A rendőrség közleménye szerint május 22-ig, csütörtökig változik a forgalmi rend Budapesten. A módosításokat delegációk közlekedése indokolja.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság úgynevezett dinamikus zárást vezet be. Ez azt jelenti, hogy csak azokat az útszakaszokat zárják le, ahol éppen szükséges. A lezárás csak addig tart, amíg a védett járművek áthaladnak az adott szakaszon.

A rendőrség arra kér mindenkit, hogy figyeljen az ideiglenes forgalmi változásokra, amely a következőket érinti:

Szakaszosan és időszakosan lezárják:

2025. május 19-én 15 óra és 16 óra 30 perc között a Budapest V., VI., XIV. és XV.,

  • Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1–4-es főút – M4 – M0 – M3 autópálya bevezető – Kacsóh Pongrác úti felüljáró – Kós Károly sétány – Hősök tere – Andrássy út – József Attila utca – Széchenyi tér útvonalat.

2025. május 20-án 14 óra 30 perc és 17 óra 30 perc között a Budapest V., VI., XIV. és XV.,

  • Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1 – 4-es főút – M4 – M0 – M3 autópálya bevezető – Kacsóh Pongrác úti felüljáró – Kós Károly sétány – Hősök tere – Andrássy út – József Attila utca – Széchenyi tér – Eötvös tér – Jane Haining rakpart – Március 15. tér – Szabad sajtó út útvonalat.

2025. május 20-án 18 óra 30 perc és 19 óra 30 perc között a Budapest I., V. és XI.,

  • Bajcsy-Zsilinszky út – József Attila utca – Széchenyi István tér – Lánchíd – Clark Ádám tér – Lánchíd utca – Ybl Miklós tér – Apród utca – Szarvas tér – Krisztina körút – Szent Gellért rakpart – Műegyetem rakpart – Pázmány Péter sétány – Dombóvári út útvonalat,
  • Szabad sajtó út – Erzsébet híd útvonalat.

2025. május 20-án 20 óra 30 perc és 21 óra 30 perc között a Budapest I., V. és XI.,

  • Dombóvári út – Pázmány Péter sétány – Műegyetem rakpart – Szent Gellért rakpart – Döbrentei tér – Várkert rakpart – Ybl Miklós tér – Lánchíd utca – Clark Ádám tér – Széchenyi Lánchíd – Széchenyi tér – József Attila utca – Bajcsy-Zsilinszky út útvonalat,
  • Erzsébet híd – Szabad sajtó út útvonalat.

2025. május 21-én 7 óra 30 perc és 10 óra között a Budapest I. és V.,

  • József Attila utca – Széchenyi István tér – Lánchíd – Clark Ádám tér – Lánchíd utca – Várkert Bazár útvonalat,
  • Szabad sajtó út – Március 15. tér – Jane Haining rakpart – Eötvös tér útvonalat.

2025. május 21-én 12 óra és 13 óra között a Budapest I.,

  • Várkert Bazár – Ybl Miklós tér – Apród utca – Attila út – Dózsa György tér – Palota út – Szent György utca – Színház utca – Hunyadi János út útvonalat.

2025. május 21-én 14 óra 30 perc és 16 óra között a Budapest I. és V.,

  • Színház utca – Dísz tér – Palota út – Dózsa György tér – Attila út– Szarvas tér – Apród utca – Ybl Miklós tér – Lánchíd utca – Clark Ádám tér – Lánchíd – Széchenyi tér – Eötvös tér – József Attila utca – Bajcsy-Zsilinszky út útvonalat.
  • Krisztina körút – Erzsébet híd – Szabad sajtó út útvonalat.

2025. május 21-én 17 óra és 18 óra között a Budapest I. és V.,

  • Széchenyi tér – József Attila utca – Andrássy út útvonalat,
  • Szabad sajtó út – Március 15. tér – Jane Haining rakpart – Eötvös tér útvonalat.

2025. május 21-én 20 óra és 22 óra között a Budapest VI., XIV. és XV.,

  • Andrássy út – Hősök tere – Kós Károly sétány – Kacsóh Pongrác út – M3 kivezető – M3 – M0 – M4 – 4-es főút – Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1 útvonalat.

Lezárják:

2025. május 21-én 0 óra és 15 óra között a Budapest I.,

  • Lánchíd utca – Ybl Miklós tér – Apród utca útvonalat a Clark Ádám tér és az Attila út között.

2025. május 21-én 15 óra 30 perc és 21 óra között a Budapest VI.,

  • Andrássy utat az Oktogon és a Bajcsy-Zsilinszky út között,
  • Hajós utcát az Ó utca és a Paulay Ede utca között,
  • Dalszínház utcát a Lázár utca és a Paulay Ede utca között,
  • Lázár utcát a Hajós utca és a Dalszínház utca között,
  • Révay utcát a Káldy Gyula utca és a Dalszínház utca között.

A lezárás idején az útvonalat keresztező útszakaszokat szintén lezárják.

Tilos megállni:

2025. május 18-án 20 óra és május 22-én 24 óra között a Budapest V.,

  • Mérleg utca mindkét oldalán a Széchenyi tér és a Nádor utca között,
  • Széchenyi tér teljes területén,
  • Széchenyi téren a Magyar Tudományos Akadémia előtti nagy parkolóban,
  • Apáczai Csere János utca mindkét oldalán a Széchenyi tér és a Deák Ferenc utca között,
  • Akadémia utca mindkét oldalán a Széchenyi tér és az Arany János utca között.

2025. május 19-én 8 óra és május 21-én 24 óra között a Budapest I., V., VI., XIV. és XV.,

  • Rákospalotai körvasút soron az M3 felüljáró alatt,
  • Kacsóh Pongrác úti felüljáró alatt,
  • Kós Károly sétány mindkét oldalán,
  • Hősök terén,
  • Andrássy út mindkét oldalán az Oktogon és a Bajcsy-Zsilinszky út között,
  • József Attila utca mindkét oldalán,
  • Eötvös téren,
  • Pesti alsó rakparton az Eötvös tér és a Március 15. tér között,
  • Budai alsó rakparton a Lánchíd alatt, valamint előtte és utána 50-50 méteres szakaszon,
  • Clark Ádám téren,
  • Lánchíd utca mindkét oldalán, a parkolóban is,
  • Ybl Miklós téren,
  • Apród utca mindkét oldalán,
  • Szarvas téren,
  • Attila út mindkét oldalán a Döbrentei tér és a Dózsa György tér között,
  • Dózsa György téren,
  • Palota út mindkét oldalán,
  • Színház utca mindkét oldalán,
  • Szent György utca mindkét oldalán,
  • Szent György téren,
  • Dísz téri parkoló teljes területén.

2025. május 19-én 20 óra és május 20-án 24 óra között a Budapest I. és XI.,

  • Krisztina körút mindkét oldalán a Szarvas tér és az Erzsébet híd között,
  • Szent Gellért rakpart mindkét oldalán,
  • Szent Gellért téren,
  • Műegyetem rakpart mindkét oldalán,
  • Pázmány Péter sétány mindkét oldalán,
  • Dombóvári út mindkét oldalán a Pázmány Péter sétány és a Buda-part tér között,
  • Buda-part tér teljes területén.

2025. május 19-én 20 óra és május 21-én 24 óra között a Budapest I. és V.,

  • Hunyadi János út mindkét oldalán a Gimnázium utca és a Dísz tér között,
  • Szabad sajtó úton a hotel előtt,
  • Erzsébet híd alatti parkolóban,
  • Erzsébet tér park felőli oldalán a hotel előtt,
  • Bécsi utca mindkét oldalán a Deák Ferenc utca és az Erzsébet tér között,
  • Öntőház utca mindkét oldalán,
  • Váralja utca végén az Orvostörténeti Múzeum feletti parkolóban,
  • Döbrentei utca mindkét oldalán az Ybl Miklós tér és a Fogas utca között,
  • Jókai téren az Andrássy úttól 20 méter hosszan,
  • Liszt Ferenc téren az Andrássy úttól 20 méter hosszan,
  • Nagymező utca mindkét oldalán a Paulay Ede utca és a Mozsár utca között,
  • Hajós utca mindkét oldalán a Paulay Ede utca és az Ó utca között,
  • Dalszínház utca mindkét oldalán a Paulay Ede utca és a Lázár utca között,
  • Lázár utca mindkét oldalán a Hajós utca és a Dalszínház utca között,
  • Székely Mihály utca mindkét oldalán az Andrássy út és a Paulay Ede utca között,
  • Dobó utca mindkét oldalán az Andrássy út és a Révay utca között,
  • Káldy Gyula utca mindkét oldalán a Révay utca és a Paulay Ede utca között,
  • Révay utca mindkét oldalán a Káldy Gyula utca és a Dalszínház utca között.

Az érintett területeken 2025. május 20-án és 21-én a kijelölt taxiállomások nem működnek.

Azon gépjárművek tulajdonosai, akik az érintett terület megállni tilos jelzéssel ellátott útszakaszán parkoltak, és gépjárművüket elszállították, a 06-80-180-780-as zöldszámon érdeklődhetnek.

(via police.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Vitézy nyilvánosságra hozta a Lázárék által titkolt iratokat a 451 milliárdos mohácsi hídról
A kormány oldalán tették közzé a mohácsi Duna-híd megvalósíthatósági és forgalmi tanulmányait. A dokumentumok szerint sem a 2x2 sávos híd, sem a csatlakozó utak bővítése nem volt szakmailag indokolt.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 12.



„Ahogy korábban ígértük, nyilvánosan elérhetővé tesszük a mohácsi híd beruházása előtt, valamint a projekt idei 76 milliárd forintos bővítését megelőzően készült megvalósíthatósági és forgalmi tanulmányokat” – írta Facebook-bejegyzésében a közlekedési és beruházási miniszter. Hozzátette, a dokumentumokat évek óta titkolta Lázár János minisztériuma, de szerinte most már érthető, miért.

Vitézy szerint ugyanis „a tanulmányokból világosan kiderül, hogy sem a híd 2×2 sávos megvalósítása, sem a környező utak idei 2×2 sávos bővítése nem indokolt és nem alátámasztható a forgalmi adatok és a prognózisok alapján.”

Ennek ellenére a leköszönt kormány és Lázár János az építés mellett döntött, majd „az adatokat eltitkolta a magyar emberek elől” – írja Vitézy, aki szerint „a 451 milliárd forintba kerülő beruházás teljesen túlméretezett”.

A miniszter megosztotta azt a linket, ahol meg lehet nézni a két tanulmányt, ide kattintva megtaláljátok.

A miniszter kedden egy videóban már beszélt arról, hogy a projekt keretét a választások előtt 76 milliárddal emelték meg, a kivitelezőnek pedig 98 százalékos előleget engedélyeztek. A tárca szerint április 10-én 94,3 milliárd forintot utaltak is a cégnek. A kormány csütörtökön kormányhatározatban elrendelte a mohácsi Duna-híd beruházásának teljes felülvizsgálatát és az érintett kivitelezési munkák felfüggesztését, vizsgálva a 2×1 sávos kialakítás lehetőségét is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Összeomlott a Meta rendszere: leállt a Facebook, a Messenger és az Instagram is
Péntek délután hibát észleltek a Meta több szolgáltatásánál, aminek következtében a felhasználók nem tudnak belépni a fiókjukba. A leállás az Instagram és a Threads platformokat is érinti, így a hiba a cég szinte összes nagy szolgáltatására kiterjed.


Pillanatok alatt dobta ki a felhasználókat a Facebook, a Messenger és az Instagram – és most nem enged vissza: a péntek délutáni leállás a jelek szerint a Meta több nagy platformját egyszerre érinti.

A hiba a Facebook és a Messenger mellett az Instagramot és a Threads platformját is sújtja, vagyis a cég szinte minden nagy szolgáltatása akadozik.

A felhasználók tömegesen azt tapasztalják, hogy a rendszer automatikusan kijelentkeztette őket, a visszalépés pedig sikertelen. A fennakadás a mobilalkalmazásokat és a böngészőben megnyitott verziókat is érinti.

A hibajelenség kiterjedt: sokaknál a Facebook weboldala be sem tölt, vagy ha mégis, a hírfolyam üresen jelenik meg.

Tapasztalataink szerint a Messengeren küldött üzenetek célba sem érnek.

Az internetes szolgáltatások működését figyelő Downdetector adatai szerint a probléma Magyarországon és több más országban is jelentkezik, ami arra utal, hogy nem helyi, hanem kiterjedt, akár globális hibáról lehet szó.

Nem ez az első ilyen eset. 2024. március 5-én is globális leállás sújtotta a Meta fő szolgáltatásait, amikor a cég kommunikációs igazgatója, Andy Stone egy „technikai problémára” hivatkozott. Hasonló, világszerte érzékelhető kimaradás történt 2024. december 11-én is, szintén technikai hiba miatt.

FRISSÍTÉS, 16:30:

Nagyjából egyórányi leállás után 16:15 körül újra életjeleket adott a Facebook és a Messenger is.

Asztali felületről már mindkettő működik, de a mobilos felhasználók közül még nem mindenkinek sikerült visszajelentkeznie.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
NAV-os autót nem, de civileket megbüntettek Zuglóban, most elengedhetik a bírságokat
A zuglói önkormányzati rendészet több autóst is megbírságolt a Bosnyák piacnál, egy NAV-os járművet viszont nem. Egy szemtanú fellépése után a rendészet jelezte, a büntetések felülvizsgálhatók.


Miközben a Bosnyák piacon a hétvégi csúcsforgalomban szinte lehetetlen parkolóhelyet találni, a zuglói önkormányzati rendészet a minap hat-nyolc autóst is 17 ezer forintra bírságolt a várakozási tilalom megszegése miatt. Egy ugyanott, ugyanúgy tilosban álló NAV-os autót viszont érintetlenül hagytak – írja a Blikk. Az esetet egy szemtanú vette észre, akinek a fellépése nyomán a megbírságolt civilek esélyt kaphatnak a büntetésük elengedésére.

A történet a Bosnyák utca és a piac környékén játszódott, ahol pénteken és szombaton időszakos várakozási tilalom van érvényben a rend fenntartása érdekében.

A zuglói rendészet munkatársai sorra helyezték el a bírságokat jelentő „mikuláscsomagokat” a civil autók szélvédőjén, egy szintén szabálytalanul parkoló NAV-os járművet azonban nem büntettek meg.

A kettős mércét egy helyi lakos vette észre, aki azonnal kérdőre vonta az intézkedőket, tudnak-e olyan hatályos jogszabályról, amely felmentést ad az adóhivatal munkatársainak a tilalom alól. A rendészek a kérdésre láthatóan zavarba jöttek.

A férfi a lapnak elmondta, mi volt a célja a fellépésével.

„Nem azt kértem a rendészettől, hogy utólag bírságolják meg a NAV-os autót, hanem hogy tekintsenek el az átlagemberek megbüntetésétől is, ha már ilyen nyilvánvaló kettős mércét alkalmaznak az utcán” – fogalmazott.

A férfi elmondása szerint a helyszínen azt a tájékoztatást kapta, hogy a rendészet elismerte a téves jogszabály-értelmezést. Bár a már kiállított bírságokat automatikusan nem törlik, ha az érintettek személyesen bemennek a rendészet ügyfélszolgálatára és kérik az intézkedés felülvizsgálatát, akkor elengedik nekik a büntetést.

A zuglói önkormányzati rendészet jogtanácsosa, dr. Füle Ferenc ugyanakkor sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta, hogy kivételeztek a hatósági autóval. Ehelyett arról beszélt, hogy a rendészeknek tág mérlegelési jogkörük van, a szóbeli figyelmeztetéstől a feljelentésig dönthetnek a szankcióról.

Arra a kérdésre, hogy a NAV munkatársai miért maradtak büntetlenül, a jogtanácsos annyit mondott, olyan biztosan nem fordult elő, hogy egyáltalán ne alkalmaztak volna valamilyen szankciót.

Azt azonban, hogy pontosan mit, a titoktartási szabályokra hivatkozva nem árulta el. A hivatalos álláspont szerint a bírság felülvizsgálatát csak akkor végzik el, ha a megbüntetett autós meggyőzően érvel a döntés megalapozatlansága mellett.

A zuglói parkolás körül régóta feszült a helyzet. A parkolási gyakorlat jogszerűsége korábban is vitákat gerjesztett, idén februárban a Fővárosi Törvényszék egy ítélete is rávilágított, hogy a parkolási társaságok jogértelmezése vitatható lehet a pótdíjazás során.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
HVG: Közel 200 embert rúghatnak ki a Mediaworkstől, hetilappá alakul a Magyar Nemzet
A lap értesülései szerint a Mediaworks a jövő hét elején azonnali hatállyal küldhet el közel 200 dolgozót. A lépést a cég 14 milliárd forintos tavalyi vesztesége és a megcsappant állami hirdetési bevételek indokolják.


A HVG értesülései szerint a Mediaworks a jövő hét elején azonnali hatályú leépítést indíthat, miközben a Magyar Nemzet napilapból hetilappá alakulhat. Az érintett munkatársaknak pénteken szóltak, hogy hétfőn 10 órakor, a szabadságon lévőknek is, kötelező megjelenniük a munkahelyükön. A lap szerint közel 200 embert küldhetnek el, és a kiadó jelentősen átalakíthatja a működését: lapokat szüntethet meg, a jobboldali média zászlóshajójának számító Magyar Nemzetet pedig hetilappá alakíthatja.

A kiadóhoz tartozó Pesti Srácok főszerkesztője, Huth Gergely megerősítette, hogy hétfőn, kedden és szerdán belső megbeszélések lesznek, de részleteket nem közölt.

Egy mondata ugyanakkor sokatmondó volt a várható elbocsátásokkal kapcsolatban: „várjuk és szomjazzuk a baloldali kollégák szolidaritását”.

A HVG szerint a leépítések időzítése is figyelemre méltó: a Mediaworks a Fidesz szombati tisztújító kongresszusa utánra időzítheti a bejelentést.

Bár egyes források 350 dolgozó elküldéséről tudnak, valószínűbb a 200-nál valamivel kevesebb érintett. A kiadó 1989 fős állományának tíz százalékát meghaladó elbocsátás már csoportos létszámleépítésnek számítana, amit 30 nappal előre be kellene jelenteni. Mivel az értesülések azonnali hatályú kirúgásokról szólnak, a cég ebben a hullámban legfeljebb 180-190 embertől válhat meg, elkerülve a bejelentési kötelezettséget.

A drasztikus korrekcióra a cég pénzügyi helyzete miatt van szükség.

A 2025-ös évet 14 milliárd forintos veszteséggel záró médiacég a választások után az állami hirdetések megszűnésével került nehéz helyzetbe. A mínusz jelentős része abból adódott, hogy a kiadványok jövedelemtermelő képességét jelző vagyoni értékű jogokat 12 milliárdról 1,5 milliárd forintra kellett leértékelni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk