A Jászai Mari-díjas színész azt mondja, régóta szeretné, ha érdemi kommunikáció kezdődne a jobb- és a baloldal között. Sőt, akár ő maga is leülne beszélgetni.
"Beszélgetek álmomban Orbán Viktorral" - mondta Nagy Ervin Veiszer Alinda legújabb műsorában, amelyet a Telex szemlézett.
A Jászai Mari-díjas színész, aki a választás előtt úgy fogalmazott, ha nem nyer az ellenzék, akár aktív politizálásba is belekezdene. Azt is elmondta: "nincs olyan párt, az még nem született meg", amelyben szerepet vállalna, az "egy hangulati kijelentés volt".
Nagy Ervin az elmúlt időszakban többször is felszólalt a pedagógusok tüntetésein. Azt mondja, régóta szeretné, ha érdemi kommunikáció kezdődne a jobb- és a baloldal között. Hozzátette, ő maga is leülne beszélgetni.
"Ez nem lehet, hogy így maradunk. Mert egyszer csak az van, hogy összeomlik a gazdaság, és egy vad fordulat beáll, utána is itt marad a másik fele ennek az országnak. És akkor is el kell beszélgetni. Azt nem ússzuk meg. (...) Azért beszélgetek álmomban, mert még mindig a beszélgetésben hiszek. Nem lövök álmomban, hanem beszélgetek, összeszedem a gondolataimat, és számon kérek, megkérdezem, ezt miért így kell csinálni, és miért nem lehet úgy"
- fogalmazott a színész, aki azt mondja, Kocsis Máté frakcióvezetővel is leülne beszélgetni.
"Senki nem hülye. Ezek nagyon értelmes emberek. Az a dühítő benne, hogy egy nagyon buta politikai üzenetet... Érted, kétdiplomás csávók fogják magukat, és ilyen hülyeségbe beleállnak, és elkezdenek minket szarral dobálni egy parlament közepén. Arra azt mondom, hogy szedd már össze magad, hiszen egy képződmény vagy, mert nem mondhatsz olyat Kossuth-díjasoknak (...) azért, mert a kicsinyes, lószar politikai szituáció úgy hozza. Szóval igen, biztos, hogy beszélnék vele, megkérdezném, hogy miért fekszel ilyennek alá. Miért kell ilyen mondatokat mondani? Akkor is, ha nem gondolunk egyet, nehogy már zaklatószínházazzál, megbélyegezve egy patinás társulatot"
- mondta Nagy Ervin.
Támogatás
Veiszer Alinda műsora szponzorok nélkül, kizárólag a nézők adományaiból készül. Ha szeretnéd, hogy még sok hasonló beszélgetés szülessen, a Patreon oldalukon támogathatod a produkciót.
"Beszélgetek álmomban Orbán Viktorral" - mondta Nagy Ervin Veiszer Alinda legújabb műsorában, amelyet a Telex szemlézett.
A Jászai Mari-díjas színész, aki a választás előtt úgy fogalmazott, ha nem nyer az ellenzék, akár aktív politizálásba is belekezdene. Azt is elmondta: "nincs olyan párt, az még nem született meg", amelyben szerepet vállalna, az "egy hangulati kijelentés volt".
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pócs János megkérdezte Magyar Pétertől, hogy van-e köze Zsolti bácsihoz
A fideszes képviselő a parlamentben szerette volna megtudni a miniszterelnöktől, van-e neki vagy a családjának kapcsolata a „Zsolti bácsi”-ügyhöz. Magyar Péter határozottan tagadta a felvetést, és egy gúnyos megjegyzéssel utasította vissza a képviselő viszontválaszát.
Hosszúra nyúlt a parlament hétfői ülése, ahol nem volt hiány az adok-kapokból a képviselők között. Az azonnali kérdések órájában Pócs János fideszes képviselő arról kérdezte Magyar Pétert, van-e köze neki vagy a családjának a „Zsolti bácsi” néven elhíresült ügyhöz. Pócs szerint ugyanis gyanús, hogy amikor a téma korábban felmerült, Magyar csendben maradt.
A 24.hu beszámolója szerint úgy tűnt, a miniszterelnöknek válaszolni is derogál, majd
közölte, hogy köreiknek semmi közük ilyen figurákhoz, és kifogásolta, hogy éppen Pócs János akarja őt erkölcsi szempontok alapján számon kérni.
A fideszes politikus a viszontválaszában újra feltette a kérdést, hogy mi történne, ha mégis kiderülne a kapcsolat.
Magyar erre úgy reagált, nem tudja, mit fogyaszt Pócs János.
A Fidesz szerint a „Zsolti bácsi”-ügy egy politikai termék, amit az ellenzék, illetve a Tisza Párt kreált.
Ezzel szemben a kormányfő és a Tisza Párt politikai támadásnak és terelésnek tekinti a felvetést, amit Magyar Péter a parlamentben határozottan vissza is utasított.
Hosszúra nyúlt a parlament hétfői ülése, ahol nem volt hiány az adok-kapokból a képviselők között. Az azonnali kérdések órájában Pócs János fideszes képviselő arról kérdezte Magyar Pétert, van-e köze neki vagy a családjának a „Zsolti bácsi” néven elhíresült ügyhöz. Pócs szerint ugyanis gyanús, hogy amikor a téma korábban felmerült, Magyar csendben maradt.
A 24.hu beszámolója szerint úgy tűnt, a miniszterelnöknek válaszolni is derogál, majd
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Nyíltan nekiment Orbán Balázsnak az MCC Press vezetője: A Fidesz megérdemelt bukása szerintem nem a te felelősséged, viszont az MCC bukása egyértelműen igen
Novák Tamás egy rendkívül éles hangvételű levelet írt a Mathias Corvinus Collegium kuratóriumi elnökének. Szerinte Orbán Viktor hatalmas hibát követ el azzal, hogy a Fidesz EP-frakciójába küldi a politikust, aki romokat hagyott maga után.
A 444.hu szúrta ki, hogy Novák Tamás, az MCC Press ügyvezetője nyílt posztban üzent Orbán Balázsnak, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumi elnökének, kétségbe vonva, hogy az intézmény jövője biztosított lenne.
Novák szerint hiába kommunikálja Orbán, hogy az MCC magánalapítványként működhetne tovább, mert a valóságban „Magyar Péter kegyétől függ az MCC jövője”.
Úgy látja, Orbán az elmúlt két hónapban semmit nem tett a diákok és a munkatársak biztonságérzetének javításáért, a diákok sikerei pedig nem miatta, hanem „annak ellenére” születtek.
„Azt korábban is leírtam, hogy a Fidesz megérdemelt bukása szerintem nem a te felelősséged, viszont az MCC bukása egyértelműen igen!”
Novák szerint az április 12-i választás után egyértelművé vált, hogy nem lehet egyszerre lojálisnak lenni Orbán Balázshoz és az MCC-hez is, ettől a pillanattól kezdve
Orbán „nem a motor, hanem a lék volt azon a hajón, ami átvihette volna az MCC-t egy értelmezhető jövőbe”.
Novák a vezetői felelősséget is számonkéri, szerinte Orbánnak már a választás éjszakáján fel kellett volna tennie magának a legfontosabb kérdéseket.
„Ha lett volna vezetői kvalitásod és felelősségérzeted, már a választások éjszakáján végigfuttattad volna az egész kérdést egy háromlépcsős logikai láncon: Van olyan erős az MCC jogi talapzata, hogy harcba lehet indulni érte? Ha nincs olyan erős, tudok/akarok tárgyalni a kormánnyal, hogy kihozzam a helyzetből a diákok és munkavállalók számára a maximumot? Ha nem tudok/akarok tárgyalni, akkor lemondok.”
Példaként Böszörményi-Nagy Gergelyt, a MOME kuratóriumának volt elnökét hozza fel, aki a testülettel együtt lemondott és visszaadta az alapítói jogokat az államnak. „Te nem így tettél, hanem inkább magadat őrizted meg” – fűzte hozzá. Szerinte négyszemközti beszélgetésekben mindenki Orbán felelősségéről beszél, de senki nem meri ezt nyíltan felvállalni. „Hadd legyek az első fecske!” – írta.
Kitért a könyvpiaci helyzetre is: „A Libri legnagyobb konkurense a Líra Könyv Zrt. boldog, mert úgy tudta növelni a piaci részesedését, hogy egy vasat se invesztált, elég volt annyi, hogy az MCC lett a Libri tulajdonosa - na meg a könyvek árszabályozásáról szóló törvény, amivel meg akartad állítani a Libri zsugorodását. A Libri Kiadó kiszállt alapítói boldogok, mert ha csak a hozzájuk tartozó kiadók szerzői és kollegiális gárdáját nézed, azt mondhatod, hogy vettél tőlük öt éve állami forrásból jó drágán egy postagalambot, ami időközben hazarepült az eladókhoz (lásd még: kapcsolati biznisz).”
„Romokat hagysz magad után, Balázs! Nagy volt rád a kabát, ezért arroganciával tömted ki, mert szerinted minden csak pénz- és akaratkérdés.”
Novák azzal vádolja Orbán Balázst, hogy a Mandiner MCC alá vonásával politikai célkeresztet festett az intézményre, és utasítást adott a Tisza Párt támadására, miközben elvárná, hogy a Tisza nagyvonalú legyen az MCC-vel. Szerinte Orbán öröksége „az egy mozdulattal megszüntetett könyvtörvény, az üzletileg értéket vesztett Libri, a haldokló Scruton és Mandiner, a megtépázott MCC-presztízs, a sok-sok cserben hagyott ember.”
Végül azt írja, bár a formális felelősség a kuratóriumi döntések mögé van rejtve, Orbán Balázs brüsszeli távozása előtt szembesülnie kell a kritikával.
„Orbán Viktor veled szeretné megerősíteni a Fidesz EP-frakcióját, de ha jobban ránézne az MCC-s tevékenységedre, vagy csak az elmúlt két hónapban általad bemutatott céltalan és felelőtlen dead man walkingra, egyértelmű lenne számára, hogy veled az ebolát küldi el nekik, de ahogy az öreg székely juhász mondja abban a bizonyos viccben: »ez tragédia, de nem baj«.”
A 444.hu szúrta ki, hogy Novák Tamás, az MCC Press ügyvezetője nyílt posztban üzent Orbán Balázsnak, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumi elnökének, kétségbe vonva, hogy az intézmény jövője biztosított lenne.
Novák szerint hiába kommunikálja Orbán, hogy az MCC magánalapítványként működhetne tovább, mert a valóságban „Magyar Péter kegyétől függ az MCC jövője”.
Úgy látja, Orbán az elmúlt két hónapban semmit nem tett a diákok és a munkatársak biztonságérzetének javításáért, a diákok sikerei pedig nem miatta, hanem „annak ellenére” születtek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Rendkívüli ülésen dönt a parlament a törvénycsomagról, amellyel felszámolhatják a Fidesz-közeli alapítványokat
A kormány által benyújtott törvénycsomag szigorítaná a vagyonnyilatkozatokat, megszüntetné a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, és keményebben lépne fel a korrupcióval szemben. Mindezek az uniós helyreállítási alap forrásainak felszabadításához szükséges, úgynevezett szupermérföldkövek teljesítését szolgálják.
Az ’56-os mártírok újratemetésének évfordulóján rendkívüli ülést tart a parlament, a tét pedig nem kevesebb, mint a befagyasztott uniós milliárdok sorsa.
A képviselők egy olyan törvénycsomagról tárgyalnak, amely szigorítaná a vagyonnyilatkozatokat, megszüntetné a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, és keményebben lépne fel a korrupcióval szemben.
A parlament kedden 9 órakor kezdődő ülésén először Nagy Imre miniszterelnökre és mártírtársaira emlékezik, majd napirend előtti felszólalások következnek. Mivel a tavaszi ülésszak hétfőn véget ért, a kormány kezdeményezte a rendkívüli ülés összehívását, indoklásuk szerint a döntések halasztása komoly problémákat okozna a jogalkalmazásban.
A nap legfontosabb előterjesztése az uniós forrásokhoz való hozzáférést célzó törvénycsomag, amelynek elfogadása elengedhetetlen a helyreállítási tervhez kapcsolódó, úgynevezett szupermérföldkövek teljesítéséhez. A javaslat szigorítaná a vagyonnyilatkozat-tétel és annak ellenőrzésének szabályait, ezzel párhuzamosan pedig bővítené az Integritás Hatóság hatásköreit.
A csomag rendelkezik a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (KEKVA) megszüntetéséről, és módosítja a büntetőeljárási törvényt is a korrupciós bűncselekményekkel szembeni szigorúbb fellépés érdekében.
Az ülés napirendjén szerepel a Tisza Párt két képviselőjének javaslata> is, amely az új rendszer kidolgozásáig felfüggesztené a pedagógusok teljesítményértékelését. Emellett a Ház megtárgyalja a Magyarország és Szlovákia közötti, a Százhalombatta és Ipolyság között épülő új szénhidrogén-vezetékkel kapcsolatos kormányközi megállapodás módosítását, egy pénzügyi tárgyú jogharmonizációs csomagot, valamint a sürgős és kivételes eljárások számát átmenetileg megemelő házszabály-módosítást is.
Az ’56-os mártírok újratemetésének évfordulóján rendkívüli ülést tart a parlament, a tét pedig nem kevesebb, mint a befagyasztott uniós milliárdok sorsa.
A képviselők egy olyan törvénycsomagról tárgyalnak, amely szigorítaná a vagyonnyilatkozatokat, megszüntetné a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, és keményebben lépne fel a korrupcióval szemben.
A parlament kedden 9 órakor kezdődő ülésén először Nagy Imre miniszterelnökre és mártírtársaira emlékezik, majd napirend előtti felszólalások következnek. Mivel a tavaszi ülésszak hétfőn véget ért, a kormány kezdeményezte a rendkívüli ülés összehívását, indoklásuk szerint a döntések halasztása komoly problémákat okozna a jogalkalmazásban.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán Viktor elismerte, hogy volt, amiben hibáztak a választási kampányban
A Fidesz elnöke nem ért egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítették el az értelmiséget. Azt viszont belátja, hogy bizonyos kommunikációs csatornák elhanyagolása, az ország jövőjéről gondolkodó magas minőségű emberekkel és csoportokkal való kapcsolattartás hiánya hiba volt.
Orbán Viktor kedd reggel új Facebook-bejegyzéssel jelentkezett, amiben arról ír, sosem értett egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítették el az értelmiséget.
Álláspontját amerikai példákkal támasztotta alá. „Hiszen nézzük csak meg az utolsó látványos amerikai választási kommunikációt! Például Obama kampányában mi volt a kulcsmondat? Yes, we can. Meg tudjuk csinálni. Hát ennél primitívebb és leegyszerűsítettebb nincsen. De működik. Mert nem az egyszerűség az érdekes, hanem h ogy megragadja a lényeget. Vagy nézzük Trump elnök urat! Mi az üzenet? America First. Vagyis Amerika az első. Kész, ennyi.”
„Tehát akik azt mondják, hogy az üzeneteknek bonyolultnak kell lenni, azok nem ismerik ezt a szakmát” – szögezte le.
Ugyanakkor elismerte, hogy a kritikusoknak abban igazuk van, hogy nem lehet mindenkihez ugyanazon a hangon beszélni. Ebből vezette le a Fideszre vonatkozó következtetését.
„Tehát az igaz, hogy a Fidesznek nem az üzeneteit kellett volna árnyaltabbá tenni, hanem fenn kellett volna tartani azokat a kommunikációs csatornákat, ahol az egyszerű üzenetek mellett azok számára, akik ennél árnyaltabbat várnak, ott külön tudjon beszélni” – írta.
„És szerintem inkább ezeknek a kommunikációs csatornáknak az elhanyagolása, nem pedig az abban haladó üzenet volt a probléma.”
Konkrét példaként említette a Professzorok Batthyány Körét, ahová szerinte gyakrabban kellett volna ellátogatniuk, hogy elmondják, mit gondolnak a világról. Ebben az esetben az értelmiségi közeget nem zavarta volna az üzenetek leegyszerűsített jellege.
Végül azt írta: „inkább az a kapcsolattartás, élő szövet, az ország jövőjéről gondolkodó magas minőségű emberekkel és csoportokkal, az hiányzott.”
Orbán Viktor kedd reggel új Facebook-bejegyzéssel jelentkezett, amiben arról ír, sosem értett egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítették el az értelmiséget.
Álláspontját amerikai példákkal támasztotta alá. „Hiszen nézzük csak meg az utolsó látványos amerikai választási kommunikációt! Például Obama kampányában mi volt a kulcsmondat? Yes, we can. Meg tudjuk csinálni. Hát ennél primitívebb és leegyszerűsítettebb nincsen. De működik. Mert nem az egyszerűség az érdekes, hanem h ogy megragadja a lényeget. Vagy nézzük Trump elnök urat! Mi az üzenet? America First. Vagyis Amerika az első. Kész, ennyi.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!