Megnevezte Szabó Bence, kik kapnak a neki gyűjtött 280 millió forintból
Kitart amellett, hogy jótékony célra fordítja a neki gyűjtött pénz jelentős részét Szabó Bence, a Nemzeti Nyomozó Iroda korábbi századosa. A volt nyomozó testvérének adománygyűjtése szerda délutánra csaknem 280 millió forintnál tartott, noha az eredeti cél 5 millió forint volt.
A volt nyomozó a Telexnek adott szerdai élő interjújában beszélt a terveiről, mondván, ennyi pénz egy embernek nagyon sok, ezért miután adójogi és könyvelési szempontból is rendezi az összeget, jótékonykodik belőle.
Meg is nevezte azokat a szervezeteket, amelyeket támogatna:
a Hintalovon és a Kék Vonal Alapítványt, az elhunyt rendvédelmi dolgozók családjait segítő Zóna Alapítványt, Iványi Gábor Oltalom Karitatív Egyesületét, egykori tolnai óvodáját és iskoláját, a történetét feltáró Direkt36-ot, valamint korábbi osztályát a Nemzeti Nyomozó Irodában.
Szabó hozzátette, hogy a következő időszakban felveszi velük a kapcsolatot. Egyúttal köszönetet mondott ügyvédjének, Laczó Adriennek, aki eddig ingyen képviselte. „Most már ragaszkodom hozzá, hogy díjazást kapjon” – tette hozzá.
Az ügy múlt héten robbant ki, amikor Szabó Bence a nevét és arcát vállalva számolt be arról, hogy a magyar titkosszolgálatok hamis pedofilvádakból kiindulva próbálhatták meg bedönteni a Tisza Párt informatikai rendszerét. A nyilvánosságra lépését követően a hatóságok házkutatást tartottak nála, és hivatali visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
A kormányzat szerint egy legitim kémelhárítási műveletet leplezett le a volt nyomozó. Ezzel szemben Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője többször is kiállt Szabó mellett, és a titkosszolgálatok politikai célú felhasználását kritizálta.
A volt százados megsegítésére a családja közösségi adománygyűjtést indított, hogy fedezni tudják az ügyvédi költségeket, a kieső jövedelmet és egy munkáltatói kölcsönt. A kampány rendkívül sikeres lett, napok alatt az eredeti cél sokszorosa, végül közel 284 millió forint gyűlt össze. A család már a gyűjtés lezárása előtt jelezte, hogy a váratlanul nagy összeget jótékony célra fogják fordítani.