„Más beteg sem érdemelte volna meg ezt a bánásmódot” – több, mint 12 óráig nem jött egy 94 éves férfiért a mentő, aki aztán meg is halt végül
"Ismét bebizonyítja, és ezt teszi minden nap az Országos Mentőszolgálat, hogy NEM TUDJA ELLÁTNI az ALAPFELADATÁT megfelelő színvonalon. Több, mint 12 órát kell várnia a betegnek a folyosón fekve, míg átszállítják - írta Dr. Kunetz Zsombor a legújabb posztjában.
Kapott ugyanis egy levelet, amelyben ez áll:
Tisztelt Dr. Kunetz Zsombor! Egy újabb történet az Országos Mentőszolgálat csődjéről. Édesapám augusztus 15-én lett rosszul, este. A menőszolgálat ha nem is túl hamar, de időben (30-40perc) kijött, és a Honvéd Kórház Sürgősségi osztályára szállították. Ott lelkiismeretes orvosok kezébe került, minden vizsgálatot elvégeztek rajta. Az ügyeletes doktornő az Országos Korányi Pulmonológiai intézetbe utalta be, a vizsgálatok után oda kellett volna átszállítani.
Egészen addig jól volt édesapám, tudott magáról. A mentők délután se jöttek, ekkor már elkezdett félrebeszélni, hallucinálni. Estig küzdöttem a mentőért, magánmentőket is próbáltam, de először a mentőket diszponáló ügyeletes nem engedte, később már azt mondták hogy ez lenne a legjobb dolog amit tehetek, ha magán mentővel átszállíttatom saját költségen. De ekkor már jött az OMSZ betegszállítója. Emlékeim szerint este 8 után jött érte a betegszállító, és szállították át utolsóként az ott tartózkodó betegek közül a Korányiba.
A levélíró édesapja 94 éves volt, és szerinte nagyon méltatlanul bántak vele.
"Bármelyik más beteg sem érdemelte volna meg ezt a bánásmódot. Én biztos vagyok benne, hogy édesapám idő előtti halálához köze van a késedelmes átszállításnak."
Kunetz ezt írja az eset kapcsán:
"Nem, az nem lehet normális egy európai országban, hogy több, mint 12 órába telik egy beteg áthelyezése.
Azt se fogadjuk el, hogy egy európai ország fővárosában az már normalitásnak számít, hogy 30-40 perc a mentő kiérkezése egy akut bejelentésre. Ez valóban európai városokban már 8-10 perc alatt van.
Hozzátenném, hogy a hozzátartozó elmondása szerint a Honvédkórházban folyadékpótlás, oxigénes légzéstámogatás is megtörtént, csak a beteget nem tudták máshová fektetni - feltételezhetően a zsúfoltság és a továbbszállítás igénye miatt - mint a folyosóra.
Ismét meghalt egy beteg, és ebben valószínűleg szerepet játszhatott az is, hogy hosszú ideig nem sikerült a megfelelő osztályra szállítani és addig egy kényelmetlen ágyon kellett várakoznia, nyilvánvalóan rosszabb körülmények között, mint egy kórteremben.
Hány és hány ilyen esetnek kell megtörténnie ahhoz, hogy a tisztikeresztes főigazgatót, Csató Gábort kirúgják a menedzsmenttel együtt, és helyére hozzáértő szakmai vezetést kerüljön?
A hozzátartozóknak pedig, őszinte részvétem."