Karácsony Gergely pénteken 18 órára demonstrációt hívott össze, ahol a főpolgármester-választás megismétlését követelik
Ne csaljatok! című rendezvényhez azt írták: „Elegünk van a hazugságból, az igazságtalanságból! Ne adjunk teret a választási csalásoknak! Álljunk ki Budapestért, Karácsony Gergelyért és a saját jövőnkért!”
Karácsony Gergely csütörtökön sajtótájékoztatón jelentette be, hogy bár folyik a főpolgármester-választáson érvénytelen szavazatok újraszámolása, a tiszta választás és a bizalom visszanyerése érdekében kezdeményezi egy új választás kiemlőbbi kiírását Budapest teljes területére.
A jelenlegi főpolgármester közleményében azt írja:
"Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Választást nyerni úgy kell és úgy érdemes, ha azt tiszta és a valódi választói akaratot tükröz. A nemzetközi megfigyelők is kimondták: a Szentkirályi-Vitézy kampány célja és eredménye a választók félrevezetése volt. És ezt csak tetézte a fideszes többségű Nemzeti Választási Bizottság puccsszerű eljárása.
Ezernyi jele van annak, hogy a szavazatok újraszámolásának tisztaságát sem mindenhol sikerült garantálni. Ezt tűrni nem lehet. Az újraszámolás végeredményétől függetlenül
tiszta helyzetet kell teremteni. Ez pedig a főpolgármester-választás megismétlése. Ez az erkölcsileg helyes. Én ezért jelentettem be ma, hogy a főpolgármester-választás megismétlését fogom követelni.
Most újra szükség van rád. Pénteken, június 14-én este 6 órától nagygyűlést tartunk az Alkotmány utcában a választók félrevezetése ellen, a választási csalás ellen, a tiszta viszonyokért, Budapestért. Találkozzunk pénteken este 6-kor! - üzente a szavazóknak.
A Ne csaljatok! című demonstráció eseménye itt olvasható. Ebben azt írják: "Elegünk van a hazugságból, az igazságtalanságból! Ne adjunk teret a választási csalásoknak! Álljunk ki Budapestért, Karácsony Gergelyért és a saját jövőnkért! Álljunk ki az igazság és a tisztesség mellett! Írjanak ki inkább új szavazást. Nyerjen bárki, a verseny legyen tiszta".
Karácsony Gergely csütörtökön sajtótájékoztatón jelentette be, hogy bár folyik a főpolgármester-választáson érvénytelen szavazatok újraszámolása, a tiszta választás és a bizalom visszanyerése érdekében kezdeményezi egy új választás kiemlőbbi kiírását Budapest teljes területére.
A jelenlegi főpolgármester közleményében azt írja:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán Viktor szerint a vitnyédi menekülttábort valójában soha nem akarták működtetni, csak taktikáztak
A volt miniszterelnök így reagált azokra a titkos kormányzati dokumentumokra, amiket reggel Magyar Péter hozott nyilvánosságra. Orbán Viktor szerint ha végre akarták volna hajtani a migránsok beengedését, végrehajtották volna.
A volt miniszterelnök a Fidesz kongresszusa előtt reagált Magyar Péter szombati sajtótájékoztatójára. A jelenlegi kormányfő azt állította, az Orbán-kormány menekülttábort akart nyitni Vitnyéden, és ezzel kapcsolatban számos titkos kormánydöntés született, miközben nyilvánosan a fidesz politikusai ennek homlokegyenest az ellenkezőjét kommunikálták. Ezeket a dokumentumokat most nyilvánosságra hozták.
Errel reagálva Orbán Viktor azt mondta, ennek az egésznek csak az volt a célja, hogy „kitaktikázzák” az EU-t.
„Ha végre akartuk volna hajtani, akkor végrehajtottuk volna, Magyarországon azért nincs migráns, mert nem engedtük be őket” - fogalmazott a volt kormányfő. Szerinte ilyen tábor nem is lehet, mert „az emberek ezt népszavazással eldöntötték”.
A volt miniszterelnök a Fidesz kongresszusa előtt reagált Magyar Péter szombati sajtótájékoztatójára. A jelenlegi kormányfő azt állította, az Orbán-kormány menekülttábort akart nyitni Vitnyéden, és ezzel kapcsolatban számos titkos kormánydöntés született, miközben nyilvánosan a fidesz politikusai ennek homlokegyenest az ellenkezőjét kommunikálták. Ezeket a dokumentumokat most nyilvánosságra hozták.
Errel reagálva Orbán Viktor azt mondta, ennek az egésznek csak az volt a célja, hogy „kitaktikázzák” az EU-t.
„Ha végre akartuk volna hajtani, akkor végrehajtottuk volna, Magyarországon azért nincs migráns, mert nem engedtük be őket” - fogalmazott a volt kormányfő. Szerinte ilyen tábor nem is lehet, mert „az emberek ezt népszavazással eldöntötték”.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán: A tiszások luxizásban is átvették a vezetést, az ország bántalmazó kapcsolatban él, az ország a Varga Judit
A volt miniszterelnök a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán a Tisza-kormányt bántalmazó kapcsolathoz hasonlította. Szerinte a kormánynak nincs szüksége megszorításokra, mert jó állapotban adták át a gazdaságot.
A Tisza-kormány bántalmazó kapcsolatban van Magyarországgal – mondta Orbán Viktor a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán, majd egy hasonlattal folytatta:
„Ma az ország a Varga Judit.”
A pártelnök a Tisza Párt képviselőit is támadta, azt állítva, hogy az elmúlt 16 évben gazdagodtak meg. A jelenleg is zajló vagyonosodási vizsgálatokat pedig „koncepciós eljárásoknak” minősítette, amelyekből szerinte a Fidesz fog győztesen kikerülni.
Orbán Viktor azt mondta, elképedve nézi a politikában és a gazdaságban napról napra terjedő káoszt. Szerinte a kormánynak nincs szüksége megszorításokra, mert jó állapotban adták át a gazdaságot. Úgy látja, a rossz személyi döntések árát most a családok fizetik meg.
A Tisza-kormány miniszterei közül Kármán Andrást és Kapitány Istvánt bírálta. Kármánt alkalmatlannak nevezte, Kapitányról pedig azt mondta, kezdő még gazdasági miniszterként, ami kockázatos. Orbán szerint a „tiszás szélsőségesek” mindenkit megbélyegeznek, aki az elmúlt 16 évben együttműködött a Fidesszel. Azt mondta, láttak már ilyen politikai show-műsort, és ő az egyetlen, aki átesett parlamenti vagyonvizsgálaton.
Azoknak, akik szerinte esetleg felülnének a rágalomhadjáratnak, azt üzente, nyugodjanak meg.
Arról is beszélt, hogy a vagyonnyilatkozatokból kiderült, a tiszás képviselők gazdagok, és az elmúlt 16 évben gazdagodtak meg.
Szerinte repkednek az ajándék BMW-k, a luxizásban is átvették a vezetést, a hatalmi önkény pedig a Fidesz javát válik majd.
A Tisza-kormány bántalmazó kapcsolatban van Magyarországgal – mondta Orbán Viktor a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán, majd egy hasonlattal folytatta:
„Ma az ország a Varga Judit.”
A pártelnök a Tisza Párt képviselőit is támadta, azt állítva, hogy az elmúlt 16 évben gazdagodtak meg. A jelenleg is zajló vagyonosodási vizsgálatokat pedig „koncepciós eljárásoknak” minősítette, amelyekből szerinte a Fidesz fog győztesen kikerülni.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán Viktor 10 pontban foglalta össze a Fidesz választási vereségének okait
Orbán Viktor a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán tíz pontban vázolta fel a választási vereség okait. A volt kormányfő a digitális tér elvesztését és a fiatalok elfordulását is személyes kudarcnak nevezte.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor tíz pontban sorolta fel a választási vereség okait, elismerve a kampány és a mozgósítás hibáit. A volt miniszterelnök szerint az üzeneteik nem működtek, az ellenfélét vonzóbbnak találták a választók, és a győzelmi remények miatt nem módosítottak időben a stratégián. Hibásan mérték fel a várható részvételt, az ellenfél mozgósítása pedig „köröket vert ránk”. A korrupciós vádakra és a „gyűlöletkampányokra” sem adtak megfelelő választ. Orbán szerint „az ellenfél legnagyobb pénzügyi sokszázmilliós támogatója egy eljárás alatt álló bűnöző, mégis bennünket vádoltak korrupcióval”.
Különösen súlyosnak nevezte a digitális térben elszenvedett kudarcot, ahol technológiában és tartalomgyártásban is hátrányba kerültek.
„A digitális térben katasztrofális vereséget szenvedtünk” – mondta, és a fiatalok körében elszenvedett „brutális arányú” vereséget személyes kudarcként értékelte.
„És értem, hogy a személyemet és a programomat is durván elutasították” – tette hozzá. A vereség okai között említette a „külföldről vezényelt algoritmusokat”, a Tisza Párt sikeres ellenkommunikációját a háborús veszélyről, valamint a gazdasági nehézségeket. Utóbbival kapcsolatban önkritikusan megjegyezte: „Be kell vallanom, hogy ezt az útvonalat nem találtam meg, ezt a stratégiát a kormányom nem tudta megalkotni”. Végül kitért arra is, hogy nem tettek teljesíthetetlen ígéreteket, ellentétben a Tisza Párttal, amely szerinte 6000 milliárd forint értékben tett vállalásokat.
A volt miniszterelnök bejelentette, hogy a párt egy „Küldetés” című nyilatkozatot fogad el, amelyben a szerénység és az alázat is megjelenik. Az új, ellenzéki szerepre való felkészülés jegyében az alapszabály módosítását is kilátásba helyezte.
„Másként kell szolgálni a hazát kormányról, és másként ellenzékből” – mondta, hozzátéve, hogy a Fidesznek az emberek hangjának kell lennie, és folyamatosan kormányzóképes állapotban kell maradnia.
Jelenlegi helyzetüket úgy írta le, hogy a párt „már nem kormányzópárt, és még nem ellenzéki párt”, a jelenlegi szervezeti rendszert pedig kényszerzubbonyként jellemezte.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor tíz pontban sorolta fel a választási vereség okait, elismerve a kampány és a mozgósítás hibáit. A volt miniszterelnök szerint az üzeneteik nem működtek, az ellenfélét vonzóbbnak találták a választók, és a győzelmi remények miatt nem módosítottak időben a stratégián. Hibásan mérték fel a várható részvételt, az ellenfél mozgósítása pedig „köröket vert ránk”. A korrupciós vádakra és a „gyűlöletkampányokra” sem adtak megfelelő választ. Orbán szerint „az ellenfél legnagyobb pénzügyi sokszázmilliós támogatója egy eljárás alatt álló bűnöző, mégis bennünket vádoltak korrupcióval”.
Különösen súlyosnak nevezte a digitális térben elszenvedett kudarcot, ahol technológiában és tartalomgyártásban is hátrányba kerültek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter szerint Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és úgy beszélt a párt kongresszusán, mint az MSZMP főtitkára
A volt miniszterelnök a Fidesz szombati kongresszusán beszélt a választási vereség okairól, és arról is, hogy szerinte a Tisza-kormány bántalmazó kapcsolatban van Magyarországgal.
Nem sokkal azután, hogy Orbán Viktor befejezte felszólalását a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán, Magyar Péter reagált a korábbi miniszterelnök szavaira.
„Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt és megakadályoz mindenféle felelősségvállalást és megújulást. Úgy beszélt, mint az MSZMP főtitkára, és ugyanoda löki a pártját is”
Orbán nagyjából félórás beszédében 10 pontban foglalta össze pártja választási vereségének okait, de beszélt arról is, hogy szerinte a Tisza-kormánynak nincs szüksége megszorításokra, mert jó állapotban adták át a gazdaságot.
Szerinte Magyar Péter kormánya bántalmazó kapcsolatban van Magyarországgal, majd hozzátette: „Ma az ország a Varga Judit.”
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a friss vagyonnyilatkozatokból kiderült, a tiszás képviselők gazdagok, és az elmúlt 16 évben gazdagodtak meg. Szerinte repkednek az ajándék BMW-k, a luxizásban is átvették a vezetést, a hatalmi önkény pedig a Fidesz javára válik majd.
Nem sokkal azután, hogy Orbán Viktor befejezte felszólalását a Fidesz szombati tisztújító kongresszusán, Magyar Péter reagált a korábbi miniszterelnök szavaira.
„Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt és megakadályoz mindenféle felelősségvállalást és megújulást. Úgy beszélt, mint az MSZMP főtitkára, és ugyanoda löki a pártját is”