KÉK HÍREK

Húsvéti hősök: nagy bajba jutott nyuszik életét mentették meg a lángoktól tűzoltók

Két településen is sikeres nyúlmentést hajtottak végre a lánglovagok. Az egyik helyszínen egy macska okozott galibát, majd kis híján lángra lobbantotta a nyuszikat.


Két nyuszimentésről számolt be az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság húsvétvasárnap a Facebook-oldalán. A tavalyi esetek szerencsés véget értek, de komolyabb baj is történhetett volna.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint 2023-ban két olyan eset volt, amikor a bajba jutott nyulak ép bőrrel megúszták.

Az egyik esetben egy macska által beüzemelt tűzhelyről mentették meg a nyuszikat a Pest megyei Acsán.

„A krónikánk szerint a legádázabb ellenfelük egy macska volt Acsán, amely egy egész doboznyi kölyöknyulat borított rá az általa beüzemelt tűzhelyre. Ehhez képest igazi sikersztori a pomázi tűzoltók esete, amikor egy vödörnyi nyulat mentettek meg a tűzből. Holnap legyenek a ti vendégeitek! A nyulak” – írták a bejegyzésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón a halálos gázolás: zebrán ütött el két részeg fiatal egy nőt az Astoriánál
A nő épp a lányával talákozott volna. Hívta az édesanyját, de már a mentős vette föl a telefont, és ő mondta el, hogy mi történt. Az asszonyt kórházba vitték, ahol néhány héttel később meghalt.


Az RTL Híradó egy megrázó videót szerzett meg egy két évvel ezelőtti halálos gázolásról. A tragédia a budapesti Astoriánál történt. Egy nő a zöld lámpánál ment át a zebrán, amikor egy részeg fiatal elütötte. Az asszony a kórházban meghalt. Kiderült, hogy a sofőrnek nem volt jogosítványa, egy barátja bérelte ki neki az autót, és megengedte, hogy a férfi vezesse az autó.

Nemrég bíróság elé kerültek, a sofőr pedig egy betegség miatt elmeorvos is vizsgálja.

A felvételen látszik, hogy a nő a buszról leszállva a zebrához ment, ahol a zöld lámpánál lépett a zebrára. Ekkor érkezett neki balról a külső sávban egy autó, ami elgázolta. A kocsi két utasa a jobb első ajtón keresztül szállt ki, majd odaszaladtak segíteni az eszméletlenül fekvő nőhöz, aki métereket repült.

A Híradó által megszerzett drámai felvételek 2022 szeptemberében, este fél 10-kor készültek a budapesti kiskörúton. Az asszony épp a 16 éves lányával találkozott volna, aki a közelben várta, de már hiába.

Kiderült, hogy a lány hívta az édesanyját, de már a mentős vette föl, és ő mondta el, hogy mi történt. Az asszonyt kórházba vitték, ahol néhány héttel később meghalt.

A Híradó úgy tudja, hogy az akkor 25 éves sofőr és 22 éves barátja a belvárosban ittak, és épp egy mésik szórakozóhelyre készültek.

A sofőr elismerte a bűnösségét, de nem mondott le a tárgyalás jogáról. Védője arra hivatkozott, hogy betegségben is szenved, ezért a bíróság az igazságügyi elmeorvos szakértői vizsgálatát rendelte el a vádlottnak.

Az elhunyt nőt édesanyja és két gyereke gyászolja. A család ügyvédje szerint a tragédia is arra figyelmeztet, hogy a gyalogosnak csak akkor van elsőbbsége, ha azt meg is adják: "Mindig feltételezzük, hogy esetleg valaki nem fogja betartani a szabályokat, és vigyázzunk magunkra. Tehát még ott is, ahol zöld lámpánk van, és teljesen egyértelműen elsőbbségünk van, mindig figyeljünk, hogy a másik valóban vigyáz-e ránk" - mondta.

A gázolás ügyében jövő héten tart újabb tárgyalást a bíróság.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Este még a böllérfesztiválon mulatott, reggelre eltűnt a szexuális visszaéléssel gyanúsított bujáki pap
Valószínűleg több érintett is lehet. Egyikük már felnőtt, de a bántalmazás idején még 15 éves volt.


Egy böllérfesztiválon még látták, majd eltűnt a pap, akit szexuális visszaélés gyanúja miatt minden papi tevékenységtől azonnali hatállyal eltiltott a Váci Egyházmegye. Az RTL Híradó értesülése szerint egy esperesről van szó, aki a Nógrád megyei Bujákon és a környező falvakban szolgált.

A katolikus szervezet közleménye szerint azért tiltották el a papot, mert szexuális visszaélés gyanújáról érkezett hozzájuk bejelentés. Azt is közölték, hogy 2019 óta működik a Gyermek- és Ifjúságvédelmi Szolgálat, amelyhez most először érkezett panasz.

A helyik nem akartak nyilatkozni, csak annyit mondtak el a Híradónak, hogy szombaton látták utoljára, azóta nem tudnak róla. A férfi az egyik szomszédos településen tartott böllérfesztiválon tűnt fel, evett, mulatott. A vasárnapi misét azonban már nem ő celebrálta Bujákon, helyettesítő pap érkezett Pásztóról.

Több helyi arról beszélt a stábnak, hogy a papról régóta hallani lehetett, hogy kedvelheti a fiatal fiúkat. Még furcsa fotók is készültek róla, például amin egy gyerekkel fürdik. Egy férfi elárulta, hogy szülői panaszok miatt 2019-ben bejelentést tett az egyházmegyénél, de szerinte semmilyen következmény nem lett.

Perintfalvi Rita teológus azt mondta, több érintett is lehet: "Egy érintettel is tudtunk tegnap beszélni, aki egyébként most már felnőtt korú, de amikor a bántalmazás, a fogdosás, molesztálás érte, akkor 15 éves volt. Ez a személy most egyházi alkalmazásban áll" - mondta.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Radioaktív anyagot szállító kamion borult fel az M3-as autópályán
A fülkében utazó két férfit az arra járók mentették ki a roncsból. A radioaktív anyagot szállító tartály szerencsére nem sérült meg a balesetben.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 02.



Csütörtök délután durrdefektet kapott egy kamion az M3-as autópályán, Gyöngyös közelében. A nyerges vontató Nyíregyháza felé haladt, amikor a terelés környékén kidurrant a vontatmánya egyik kereke.

A defekt miatt a sofőr elveszítette az uralmát a jármű felett, a kamion oldalra borult, átszakította a szalagkorlátot, és a szemközti oldalon az úttestre csúszott. A baleset során majdnem eltalálta a szemből érkező autókat is.

A vezetőfülkében két férfi utazott, akik nem tudtak kiszállni a roncsból, ezért az arra járók siettek a segítségükre. Egy szemtanú a Tényeknek arról számolt be, hogy bekötötte az egyik férfi vérző kezét.

A kamion radioaktív anyagot szállított, de a tartály szerencsére nem sérült meg. A szakemberek már elszállították a veszélyes anyagot.

A rendőrök az autópálya mindkét oldalát lezárták közel fél napra. Az útszakasz kiürült, a mellékutakon viszont jelentősen megnőtt a forgalom.

„A teherautó veszélyes anyagot szállított, de az annak tárolására szolgáló eszköz nem sérült meg, így lakossági védelmi intézkedésre nem volt szükség” – mondta el Soltész Bálint, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A Tények riportját a balesetről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Több autó kigyulladt egy budai mélygarázsban – el kellett hagynia a lakóknak a társasházat
Péntek hajnalban tűz ütött ki a Hauszmann Alajos utcában egy társasház mélygarázsában. A lángokat két vízsugárral oltották el a tűzoltók.


Eloltották a főváros XI. kerületében, a Hauszmann Alajos utcában egy társasház mélygarázsában keletkezett tüzet péntek reggel – közölte a katasztrófavédelem honlapján.

A tájékoztatás szerint

több autó is kigyulladt a mélygarázsban, a fővárosi tűzoltók két vízsugárral oltották el a lángokat.

A lakók elhagyták az épületet, nekik a munkálatok idejére melegedőbuszt biztosítottak.

Az oltást követően kiszellőztetik a füsttel telítődött épületet és hőkamerával átvizsgálják, a munkálatok hosszabb időt vehetnek igénybe. A társasház lakóinak egy része már visszamehetett az épületbe – közölték.

(MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET: