HÍREK
A Rovatból

Biden kiakadt: „Mi a fene folyik itt?” – Trumpot és Putyint is kiosztotta az egykori elnök

Joe Biden először szólalt meg hivatalos távozása óta, és nem finomkodott. A volt elnök Trump terveit őrültnek, Putyin politikáját veszélyesnek nevezte.


Joe Biden a BBC-nek adta első interjúját, amióta elhagyta a Fehér Házat. Az egykori amerikai elnök többek között Donald Trumpról, Vlagyimir Putyinról, Ukrajnáról és a demokrácia jövőjéről is beszélt.

Biden szerint a demokrácia fenntartása minden pénzt megér, és a demokratikus országok szövetségének erősítése a lehető legbiztonságosabb befektetés. Úgy fogalmazott, nem érti, hogy a jelenlegi amerikai kormányzat miért nem képes ezt megérteni.

Donald Trump ukrajnai rendezési stratégiáját, amely területi engedményeket kínálna Oroszországnak a háború lezárása érdekében, Biden a „modernkori lekenyerezés” megfelelőjének nevezte. Az appeasement kifejezés a második világháború előtti brit politikát idézi, amikor Neville Chamberlain miniszterelnök területeket engedett át Hitlernek a háború elkerülése reményében.

Biden azt mondta, Vlagyimir Putyin úgy gondolja, hogy Ukrajna „az orosz anyaország része”, ezért Oroszország történelmi jogot formálhat rá. Szerinte az orosz elnök „újra létre akarja hozni a Varsói Szerződést, és nem tudja elviselni azt a tényt, hogy a Szovjetunió összeomlott”.

Kijelentette: nem érti, hogy gondolhatják egyesek, hogy ha „egy diktátornak, egy huligánnak” megengedik, hogy olyan területeket vegyen el, amelyek nem az övéi, akkor majd megelégszik.

Hozzátette: attól tart, hogy az Oroszországgal határos NATO-országok is erre a következtetésre juthatnak.

A volt elnök szerint az Egyesült Államok jelenlegi béketerve, amely elismerné a Krím annexióját és befagyasztaná a mostani területi viszonyokat, szintén egy „modernkori lekenyerezés” Putyin felé.

Biden arról is beszélt, hogy szerinte Európa el fogja veszíteni a bizalmát az Egyesült Államokkal kapcsolatban. Szerinte az európai vezetők máris felteszik a kérdést, hogy lehet-e még bízni Amerikában és az amerikai vezető szerepben.

Trump terveiről is szó esett, például arról, hogy visszaszerezné a Panama-csatornát, megszerezné Grönlandot, és Kanadát „51. államként” csatolná az Egyesült Államokhoz. Biden ezt így kommentálta

„Mi a fene folyik itt? Melyik elnök beszélt így valaha? Mi nem ilyenek vagyunk.”

Hozzátette: az Egyesült Államok „nem ez”, hanem a demokráciáról, a szabadságról, a lehetőségekről szól, nem pedig arról, hogy másoktól területeket ragad el.

Az Ovális Irodában történt szóváltásról, amely Trump és Volodimir Zelenszkij között zajlott, Biden azt mondta, ami ott történt, az nem volt méltó Amerikához.

A volt elnök arra is reagált, hogy sokak szerint a Biden-kormányzat csak annyi támogatást adott Ukrajnának, ami az ellenálláshoz volt elég, de nem a háború megnyeréséhez. Biden ezzel szemben azt állította, hogy az ő elnöksége alatt az Egyesült Államok mindent megadott Ukrajnának ahhoz, hogy megőrizhesse függetlenségét.

Arra a kérdésre, hogy félti-e Trumptól az amerikai demokráciát, Biden azt mondta: jelenleg kevésbé aggódik emiatt, mint korábban, mert érzése szerint a Republikánus Párt is kezd ráébredni arra, „hogy ki is Donald Trump”.

Donald Trump a múlt héten győzelemként beszélt a hivatalban eltöltött első 100 napjáról. Biden erre csak annyit mondott: „Ezt majd a történelem megítéli. Nem látok semmi olyat, ami diadalmas volt.” Egy chicagói konferencián úgy fogalmazott, lélegzetelállító, hogy Trumpék mennyi pusztítást végeztek kevesebb mint száz nap alatt.

(via MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Fiam, nem fogsz börtönbe menni” – Fekete-Győr Andrást is megrendítette, amit Szabó Bence elmesélt neki
Fekete-Győr András a személyes találkozó után javasolta Szabó Bencét a Vagyonvisszaszerzési Hivatalba. A politikus szerint a NER-t leleplező százados a tiszta kezű államigazgatás egyik kulcsfigurája lehet.


„Fiam, nem fogsz börtönbe menni” – ezzel a mondattal hívta fel az édesapja Szabó Bence századost a választás éjszakáján a Batthyány térről. A történetet, amely a hatalomváltás utáni megkönnyebbülésről szól, Fekete-Győr András osztotta meg közösségi oldalán, miután szombaton hosszabban beszélgetettek egymással.

A Momentum politikusa a találkozó után a bejegyzésében a „NER politikusbűnözőinek” és az általuk külföldre menekített vagyonok tulajdonosainak is üzent. Azt írta, ha az elszámoltatás olyan emberek kezébe kerül, mint a százados, akkor a felelősöknek érdemes felkészülniük.

Fekete-Győr szerint „ha az elszámoltatás akár csak fele olyan hazaszerető és becsületes emberek kezébe kerül, mint amilyen a százados úr, akkor jobb, ha már most elkezdik keresni a legjobb védőügyvédeket!”

Fekete-Győr arról írt, hogy élőben is ugyanazt a „Élőben is pontosan ugyanazt a szerény, alázatos és tisztességes embert ismerhettem meg benne, mint akit a képernyőkön keresztül már mindannyian láthattunk". A politikus szerint a százados bátor kiállása a „legsötétebb órákban is reményt és erőt adott rengeteg honfitársunknak”.

A politikus szerint Szabó Bencére a Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalban vagy az új magyar rendőrségnél is szükség lenne.

Majd elmesélt egy szívszorító történetet is:

"Engem is megérintett, amikor hallottam a történetét a választás estéjéről. Amikor az eredményeket látva az édesapja a Batthyány térről felhívta, hogy megkönnyebbülve csak annyit mondjon neki: 'Fiam, nem fogsz börtönbe menni'".

Hozzátette: "Ez az egyetlen, torokszorító mondat mindennél pontosabban mutatja meg, miből is hoztuk vissza a hazánkat. Hogy április 12-én a magyarok valóban az utolsó pillanatban rántották félre a kormányt a szakadék szélén".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Panyi Szabolcs: A rogáni propaganda zászlóshajója épp a sajtószabadság világnapján ismeri be hazugságát
Vasárnap tette közzé helyreigazítását az Index a Tisza Pártot érintő ügyben. A portál elismerte, hogy a bemutatott, több száz oldalas irat nem a párt hivatalos gazdasági tervezete volt.


Az Index vasárnap, a sajtószabadság világnapján helyreigazítást közölt a Tisza Pártnak tulajdonított adócsomagról szóló cikksorozatával kapcsolatban. A portál közleményében az áll, hogy valótlanul állította, hogy a birtokába jutott, több száz oldalas dokumentum a párt gazdasági tervezete lett volna. A helyreigazítás szerint a valóság az, hogy az irat nem a Tisza Párt gazdasági programja, és abból nem lehetett volna a párt adó- és járadékrendszerére vonatkozó következtetéseket levonni – írta közleményében az Index.

Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró a közösségi oldalán a helyreigazítás időzítését különösen fontosnak nevezte:

"különösen beszédes, hogy az Index éppen a sajtószabadság világnapján tette közzé helyreigazítását, amelyben elismeri: az ellenzéket lejárató sokadik anyaguk is valótlanság volt, az elejétől a végéig... de hétköznapi magyar nyelven ezt simán csak hazugságnak hívjuk"

- írta.

Szerinte, ha a lap "valódi újság lenne, egy ilyen ügy után a főszerkesztőnek és a teljes lapvezetésnek le kellene mondania. Maguk a tartalomkészítő munkatársak pedig szégyenükben egyenként felmondanának".

Panyi emlékeztet rá, hogy "a Tiszának tulajdonított, mesterséges intelligenciával készült adóterv-hamisítványokat sorozatban, egymás után több részben közölték – ezért még csak fel sem merül, hogy véletlen, egyszeri hibáról lenne szó".

Az újságíró szerint "Az Origóról mindenki tudja, hogy nyíltan hazudik – az Index szerepe ezzel szemben a sunyi, alakoskodó, kicsit profibban megkomponált hazudozás lett".

A következő időszakról pedig úgy nyilatkozik: "Az orbáni médiavilágot ismerő források már a választás előtt arról beszéltek, hogy a Mediaworks és a propaganda hagyományos orgánumainak nagy része jó eséllyel háttérbe szorul vagy összeomlik, és a jövőben az Index, illetve a hozzá kapcsolódó felületek maradhatnak a Fidesz legfontosabb tömegmanipulációs platformjai. Már csak ezért is fontos újra és újra kimondani, hogy a mai Index/Indamédia – és a velük együttműködő egyéb felületek – valójában miféle célt szolgálnak, és milyen dicstelen szerepet játszottak az elmúlt közel hat évben. A legfontosabb azt tudatosítani, hogy mindennek semmi köze az újságíráshoz."

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője a helyreigazítás módját bírálta, mondván, az eredeti, lejárató cikkek napokig címlapon szerepeltek, míg a mostani közlemény jóval kisebb figyelmet kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Friss kutatás: Rekordot döntött Donald Trump elutasítottsága az USA-ban, mélyponton a támogatottsága
A felmérés szerint az amerikai elnök elutasítottsága 62 százalékra nőtt. A válaszolók 60 százaléka úgy látja, az elnök nincs birtokában az elnöki tisztség betöltéséhez szükséges szellemi képességeknek.


Donald Trump elutasítottsága rekordmagasra nőtt, miközben támogatottsága a mostani elnöki ciklusa mélypontjára esett – derült ki a Washington Post, az ABC News és az Ipsos friss közvélemény-kutatásából, írja az ABC News. A felmérés szerint

Trump támogatottsága 37 százalékra esett vissza, miközben elutasítottsága 62 százalékra nőtt, ami rekordmagas értéknek számít az elnök mindkét ciklusa alatt.

Az amerikaiak kétharmada gondolja úgy, hogy az ország rossz irányba halad. A kutatásban több mint 2500 embert kérdeztek meg április végén, a válaszadók 70 százaléka szerint Trump nem megbízható és nem őszinte.

A résztvevők 60 százaléka úgy látja, az elnök nincs birtokában az elnöki tisztség betöltéséhez szükséges szellemi képességeknek.

A kutatás szerint Trump megítélését erősen befolyásolja a gazdaság és az Irán elleni háború. A válaszadók több mint 70 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan az elnök az inflációt és a növekvő költségeket kezeli. Trump egy adópolitikai rendezvényen a gazdasági eredményeket hangsúlyozta. „Minden egyes amerikainak, minden jövedelmi szinten, több pénz van a zsebében ezen a héten a republikánus adópolitikának köszönhetően” – mondta az elnök egy adópolitikai rendezvényen.

A felmérésből az is kiderült, hogy

az amerikaiak 61 százaléka szerint hiba volt katonai erőt alkalmazni Irán ellen,

és kevesebb mint 20 százalékuk véli csak úgy, hogy az Egyesült Államok fellépése sikeres volt. Trump kemény hangvételű iráni bejegyzéseit is rosszul fogadták: a felmérés szerint az egyik fenyegető posztra a válaszadók 76 százaléka negatívan reagált.

A felmérés rámutat a mély politikai megosztottságra is. A republikánusok 85 százaléka továbbra is támogatja Trumpot, és a választók inkább bíznak a republikánusokban a bűnözés és a bevándorlás kezelésében. Ezzel szemben a demokraták és a függetlenek többsége szerint az ország rossz irányba halad, és szerintük az iráni katonai akció növelte a terrorizmus és a recesszió kockázatát. A demokratákban inkább bíznak az egészségügy, az oktatás és a megélhetési költségek kezelésében.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Mindenkihez köt egy emlék” – Gajdos László megható videóban mutatja meg, hogy búcsúzik az állatkert lakóitól
A Nyíregyházi Állatpark alapító igazgatója sorra járja a kedvenceit, most a tevéknél tett látogatást. Az is kiderült a videóból, hogy a fehér állatok nagyobbak szoktak lenni, mint normál társaik.


Szívszorító pillanatok a Nyíregyházi Állatpark vezetőjének életében: búcsúzik Gajdos László alapító igazgató a kedvenceitől. A népszerű szakember május 9-én kapja meg kinevezést, a Tisza kormány tagja lesz, mint az Élő környezetért felelős miniszter.

Addig azonban sorra járja az állatkert lakóit. A megható pillanatokról pedig közösségi oldalán is beszámol.

Vasárnap a tevéket látogatta meg. A videóhoz azt írta: "Az utolsó napok a parkban. Ahogy megállok a tevéknél és sorban minden egyes kifutónál, rájövök, hogy mindenkihez köt egy emlék". Egyet el is mesélt: eszerint régi vágya volt egy fehér teve, de nehezen indult a dolog húsz évvel ezelőtt. Mikor megérkezett az első csődör, nemsokára megszületett az első utód is, akit a filmben láthatunk. Mikor megérkezett, még nagyon kicsi volt, de mára "túlnőtt" mindenkit. Az igazgató azt is elárulta, hogy "érdekes módon a fehér állatok mindig nagyobbak a normál állatoknál".

"Na szevasztok gyerekek! Remélem fogunk még talákozni, de azért most elköszönök" - mondta a tevéknek, akiknek egy kis simogatás, vakargatás is jutott.

A videó végén pedig az is kiderült, hogy uniós forrásból állatkert fejlesztési program indul majd.

VIDEÓ: Így búcsúzott a tevéktől


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk