KÉK HÍREK
A Rovatból

Az olasz hatóságok szerint Milánóban muszlimok csoportos nemi erőszakot követtek el

Szilveszter éjjel több nőt is megtámadtak. Egy fiatal afrikai férfi azzal védte őket, hogy ittasak voltak, és hogy ez előfordul, ha a nők mutogatják a testüket.


A Milánóban szilveszter éjszaka olasz és külföldi nőkkel szemben elkövetett csoportos nemi erőszak miatt indított hatósági vizsgálat szerint a muszlim országokból eredő és a nőket támadó Taharrus Gamea rituálé áll a háttérben - hangoztatta Sara Kelany, az Olasz Testvérek nevű, jobboldali kormánypárt migrációs felelőse közleményben szombaton.

Sara Kelany megerősítette, hogy a milánói ügyészség vizsgálatot indított a tavalyi év utolsó éjszakáján az észak-olaszországi város dómja előtti téren történtek tisztázására.

Egy huszonéves belga lány tett feljelentést, aki Belgiumba hazatérve a helyi sajtónak számolt be a Milánóban töltött szilveszter éjszakáról. Elmondása szerint

őt és hasonló korú barátnőjét a téren ünneplő tömegben többtucatnyi, leírása szerint észak-afrikai férfi vette körbe. Molesztálták, fogdosták őket. A lány szexuális agresszióról beszélt.

Elmondta, hiába rúgtak, kiabáltak, nem vette őket észre senki, mivel a férfiak falat vontak köréjük. Végül egy olasz férfi sietett segítségükre, akinek feleségét hasonló szexuális zaklatás érte.

Az olasz hatóságok képviselői Belgiumba utaztak, ahol meghallgatták a fiatal nőt. Megmutatták neki a milánói dómnál lévő téren szilveszterkor a térkamerákkal rögzített felvételeket.

Ezzel egy időben egy olasz és több más külföldi nő is feljelentést tett, közöttük dél-amerikai és brit turisták. A hatóságoktól származó információk szerint öt különböző agresszióról van szó.

Sara Kelany közleményében hangsúlyozta, hogy a vizsgálat a Taharrus Gamea irányába mutat, és az észak-afrikai országokból eredő, muszlim rituálé áll a háttérben. Kifejtette, hogy az Olasz Testvérek évek óta figyelmeztet e jelenség veszélyességére, de a korábbi olasz - baloldali - kormányok nem cselekedtek.

Nyilvános helyen, gyakran tömegben történő csoportos szexuális agresszióról van szó, melyet többnyire fiatalabb férfiak követnek el egy vagy több nő ellen. A támadás célja a kiszemelt nő megszégyenítése, megbüntetése elsősorban azért, mivel nyilvános helyen jelenik meg.

A Taharrus Gamea 2011-ben vált ismertté, amikor az arab tavasz időszakában az egyiptomi főváros Tahrir nevű terén több tízezren követeltek reformokat. A főleg férfiak alkotta tömegben több nőt ért erőszak, köztük egy helyszínről tudósító francia újságírónőt is, aki arról számolt be, hogy negyvenöt percen keresztül több férfi megerőszakolta.

A muszlim férfiak gyakorolta csoportos erőszak Európában 2016-ban Kölnben és Frankfurtban jelent meg szilveszter éjszakáján. Tavalyelőtt Milánóban ismétlődött meg, akkor is a Dóm téren, valamint a Peschiera del Gardában zajlott szilveszteri tömegünneplésen.

Tavaly szilveszter éjszaka a milánói Dóm téren másodgenerációs bevándorló fiatalok palesztin és más arab országok zászlóit lengették, Allah akbárt kiáltottak, és a Korán sorait skandálták. Néhányan felmásztak a tér közepén álló szoborra, majd amikor a rendőrök eltávolították őket, az Olasz Köztársaságot és a rendőrséget illették keresetlen kifejezésekkel.

A belga nő beszámolójában elmondta, hogy az őt megtámadó férfiaknál arab országok zászlói voltak.

Az utóbbi napokban a hatóságok tizennégy migráns fiatalt azonosítottak azok közül, akik a rendőröket verbálisan támadták.

Két tunéziait szilveszter éjszaka őrizetbe vettek, és a belügyminisztérium bejelentése szerint már kiutasították és visszaszállították őket hazájukba. Egyikük tartózkodási engedéllyel élt Olaszországban és büntetett előéletű volt, a másik illegális bevándorló volt.

Az ügy széles visszhangot kapott: a L’Avvenire, az olasz püspöki kar napilapja szombaton részletes információkat közölt a belga lánnyal történtekről.

Matteo Salvini, a Liga jobboldali kormánypárt vezetője a közösségi oldalán január 8-án a Retequattro kereskedelmi televízió csatorna felvételét jelentette meg. A videón egy fiatal afrikai férfi azzal védi a milánói agressziókat, hogy az elkövetők biztosan ittasak voltak, és "ilyesmi előfordul, ha a nők mutogatják testüket". A férfi hozzátette, hogy ő is ugyanezt tenné hasonló helyzetben.

Salvini úgy vélte, azonnal ki kell utasítani ezeket a férfiakat Olaszországból a visszatérés lehetősége nélkül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kiderült: vonat elé vetette magát szerelmi bánatában Kontra György, az M1 híradósa
A szörnyű részleteket a tévés édesanyja árulta el. A tragédia Kiskunfélegyházán, Kontra György otthonának közelében történt csütörtök hajnalban.
Marton Máté - szmo.hu
2026. február 06.



Korábban megírtuk, hogy meghalt Kontra György, az M1 Híradó ismert bemondója. A Blikk úgy tudja, hogy a 45 éves televízióst csütörtök hajnalban, kiskunfélegyházi otthonához közel gázolta halálra egy vonat.

A lapnak sikerült elérnie az elhunyt édesanyját, aki a tragédiához vezető okokról is beszélt.

„Szerelmi bánata volt és ő maga választotta ezt a megoldást. Jelezte, hogy nehéz neki feldolgoznia a szakítást” – nyilatkozta a gyászoló asszony, Kontra György Istvánné, majd hozzátette: „Itt volt állandó lakása Kiskunfélegyházán és itt is, a közelben történt a baleset csütörtök hajnalban.”

A történtek miatt a rendőrség eljárást indított. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Blikk megkeresésére azt közölte: „az ügyben a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság közigazgatási hatósági eljárást indított.”

Kontra György 2015-ben kezdett a közmédiánál, az M1 csatornán a Híradó bemondójaként és a Világhíradó műsorvezetőjeként vált országosan ismertté. A Blikk szerint néhány hónapja munkahelyet váltott, és a Mathias Corvinus Collegium budapesti központjában dolgozott multimédiás csoportvezetőként. Pályafutása során korábban az egykori Sirius Rádió, majd a Kiskun és a Trió TV munkatársa is volt, 2011 és 2014 között pedig a kiskunfélegyházi Rádió Smile-nál dolgozott hírszerkesztőként és hírolvasóként.

Ha te is úgy érzed, segítségre lenne szükséged, tárcsázd a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as telefonszámot, akár mobiltelefonról is!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Életfogytiglanra ítéltek egy magyar szakácsot a volt párja meggyilkolása miatt Ausztriában
A salzburgi bíróság nem jogerős ítéletet hozott a magyar férfi ügyében, aki egy találkozó után közvetlen közelről lőtte fejbe az exbarátnőjét. A szakács Hollandiáig menekült, de öt nappal később elfogták egy boltban.


Nem jogerősen életfogytiglanra ítélte a salzburgi bíróság csütörtökön azt a 33 éves magyar szakácsot, aki tavaly májusban egy parkolóban fejbe lőtte 34 éves német exbarátnőjét – írja a salzburg.ORF.at.

A férfi a gyilkosság után több országon keresztül menekült, végül öt nappal később Hollandiában, egy utrechti boltban fogták el.

A férfi 2019 óta élt Ausztriában, egy Pinzgau környéki étteremben dolgozott szakácsként. Itt jött össze a német nővel 2024 elején, de ősszel már szakítottak is, miután a nő véget vetett a kapcsolatuknak. A viszonyuk ezután elmérgesedett: az áldozat még 2024-ben feljelentést tett a férfi ellen fenyegetés és vagyoni károkozás miatt, a rendőrség azonban végül megszüntette a nyomozást, mert a fenyegetést nem találták elég konkrétnak, és a károkozást sem tudták bizonyítani.

A férfi 2024 decemberében egy üzenetben azt írta a nőnek: „Megígérhetem neked, hogy rémálommá teszem az életedet.”

Tavaly májusban egy találkozót beszéltek meg Maria Almban, hogy visszaadják egymás holmijait.

Miután a parkolóban elköszöntek, a férfi egy legálisan tartott fegyverrel közvetlen közelről fejbe lőtte a nőt.

A gyilkosságnak szemtanúja is volt, az áldozat barátnője a kocsiban ült. A lövés után a férfi bérelt autóval Münchenbe hajtott, ahol felszállt egy Hollandiába tartó vonatra. Az európai célkörözési egységek együttműködésének köszönhetően fogták el Utrechtben.

A bíróság előtt a férfi mentális problémákra hivatkozott, azt állította, hogy skizofrén és hangokat hall.

A tárgyaláson azt mondta, nem emlékszik mindenre, csak arra, hogy meghúzta a ravaszt. „A fegyvert önvédelemből vettem” – jelentette ki, majd hozzátette: „Ennek nem lett volna szabad megtörténnie.” Ezzel szemben a pszichiátriai szakvélemény megállapította, hogy a férfi a gyilkosság idején beszámítható volt. A szakértő szerint egy rendkívül féltékeny és sértődékeny alkatról van szó, aki a tettét nem hirtelen felindulásból, hanem előre kitervelten követte el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia a Tátrában: Két magyar férfi vesztette életét egy lavinában
Egy 30 és egy 37 éves férfit sorodt el a lezúduló lavina. A rendőrségi közlés szerint a Csorba-tótól néhány kilométerre lévő Tupá hegycsúcs alatt történt a tragédia.


Két magyar férfi életét vesztette pénteken egy lavinában a szlovákiai Magas Tátrában - jelentette hatósági közlésre hivatkozva a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.

Az eperjesi (Presov) kerületi rendőrség közlése szerint a lavina pénteken délelőtt tizenegy óra körül zúdult le a Csorba-tótól néhány kilométerre lévő Tupá hegycsúcs alatt.

A lavina két férfit sodort maga alá, akik nem élték túl a hóomlást

- közölte a rendőrség. Információik szerint a tragédiában két magyar, egy 30 és egy 37 éves férfi vesztette életét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Cukros bácsi szólítja le gyerekeket Budaörsön, már háromszor próbálkozott, a rendőrség nyomoz
Egy alsós kislányt azzal próbált meg elcsalni, hogy az anyja küldte érte, de a gyerek nem hitt neki. A rendőrök most térfigyelő kamerák felvételeit elemzik, és megerősítették a járőrözést.


Riadót fújtak Budaörsön, miután egy ismeretlen férfi, akit a helyi rendőrkapitány csak „cukros bácsiként” emlegetett, legalább háromszor próbált meg gyerekeket elcsalni iskolák közeléből. A rendőrség hivatalosan is megerősítette: nyomoznak az ügyben, és a közterület-felügyelőkkel kiegészített járőrökkel erősítették meg a jelenlétet az intézmények környékén – számolt be róla az RTL Híradó.

Az egész lavinát egy alsós kislány esete indította el, aki múlt héten indult haza az egyik általános iskolából. Az édesanyja délre várta, egy előre megbeszélt helyen.

„Várta az anyukáját, meg volt beszélve, hogy ugyanazon a helyen áll majd az anyuka. Oda ment, és látta, hogy nem ő van ott” – mondta el egy másik szülő. A kislányhoz egy idegen férfi lépett oda azzal, hogy az anyukája küldte érte. A gyerek azonban nem dőlt be a mesének, azonnal gyanút fogott, és visszafutott az iskola biztonságába.

Az eset után a város rendőrkapitánya a helyi tévében beszélt arról, hogy nem egyedi próbálkozásról van szó.

„Tudomásunk van három olyan esetről, amely a városunkban, Budaörsön történt, ahol iskolákhoz közeli vagy attól kissé távolabbi helyszíneken ismeretlen személy szólított meg gyermekeket” – közölte Tóth Arnold, Budaörs rendőrkapitánya.

A rendőrök most gőzerővel nyomoznak, hogy a férfi nyomára bukkanjanak.

„Adatgyűjtés keretében megjelennek a kollégáim, beazonosítják a helyszínt, a szűkebb és tágabb környezetben található térfigyelő vagy egyéb kamerákat igyekeznek beazonosítani, ezek felvételeit beszerezni, lefoglalni” – részletezte a nyomozás lépéseit a rendőrkapitány.

A Herman Ottó Általános Iskola igazgatója, Turcsik Viktor is fokozott óvatosságra kérte a kollégáit.

„Nyilván felkészültünk arra, hogy most valaki járkál a városban, de egyébként is olyan a rendszerünk, hogy nem nagyon teszi lehetővé, hogy a gyerek egyedül bóklásszon az iskola környékén” – magyarázta az igazgató.

De mit tehet a szülő? Egy gyermekpszichológus szerint a puszta tiltás nem elég, gyakorlati tanácsokkal kell felvértezni a gyerekeket.

„Ahelyett, hogy azt mondjuk: ne ülj be idegen mellé az autóba, inkább azt tanítsuk meg, hogy ha olyan ember szólítja meg, akit nem ismer, mondjon nemet, és menjen tovább abból a helyzetből” – tanácsolta Sthály Katalin gyermekpszichológus.

A „cukros bácsi” és a „fekete autós” rémtörténetek időről időre felbukkannak a közösségi médiában, a hatóságok pedig rendre arra kérik a lakosságot, hogy a pánikkeltő posztok helyett azonnal a 112-es segélyhívót tárcsázzák, ha gyanús esetet észlelnek. A mostani budaörsi ügyben azonban a rendőrség hivatalosan is megerősítette a bejelentéseket, és konkrét nyomozati lépéseket tett.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk