A mobilfizetés a jövő - 5 helyzet, amikor jól jöhet, hogy a mobilod a pénztárcád
Naptár, jegyzetfüzet, számológép, telefonkönyv, óra, fényképezőgép - csak pár dolog, ami 10-15 évvel ezelőtt nem a telefonod menüjében, hanem a táskádban lapult, teljes valójában. Aztán megjelentek az okostelefonok és a fentiek mellett számos más eszköz és kütyü lett elérhető a mobilodon.
Egészen napjainkig az utolsó eszköz, ami a zsebünkben maradt, az a pénztárcánk, de ennek is hamarosan vége. A Mastercard felmérésében megkérdezett felhasználók 67 százaléka szívesen fizetne a boltokban a termináloknál a telefonja odaérintésével. Jó hír, hogy ez a technológia már elérhető hazánkban is.

Most következzen 5 helyzet, amikor jól jöhet, hogy a mobilod a pénztárcád:
1. Sportolásnál
Ha futsz - ne is tagadd - ott van a karodon vagy a zsebedben a mobilod, ami a GPS-el méri a teljesítményed. Hasonló a helyzet az edzőteremben is, szól a zene a füledben, a mobil pedig ott lapul a zsebedben.
Ha sportolás előtt/közben/után vásárolnál valamit (például egy hűsítő üdítőt), több lehetőséged van: vagy magadra erőltetsz egy övtáskát és abba teszed a pénzed, vagy a mobilodat használod fizetőeszközként.
2. Külföldi utazáskor
Nem kell ahhoz évente 5-ször külföldön lenni, hogy az ember tudja, hogy bár épp a pihenést szolgálná az utazás, a legstresszesebb pillanatokat élhetjük át egy idegen nyelvű pénztárnál. A pénzváltás, az idegen bankjegyek, az apró - mind csak bonyolítja az utad.
Ha viszont minden elérhető egyetlen telefonos pittyentéssel, a stressznek is lőttek és az utazás is jobban telik majd.

3. Ha előfordult már, hogy otthon hagytad a bankkártyád
Előfordult már, hogy otthon hagytad a bankkártyád, vagy az egész pénztárcád? A mobillal nehezebben esik ez meg, jellemzően nagyon hamar feltűnik az okostelefon hiánya. A telefonodon sokkal nagyobb a fókusz, mint a kártyáidon: ahhoz nyúlsz, bármire van szükséged, megnéznél valamit a neten, a buszmenetrendre vagy a naptárra vagy kíváncsi.
4. Uszodában
Hasonlóan a sporthoz, az uszodában is sokat könnyít a helyzeteden, ha nem kell zsákszámra magaddal hordani a dolgaidat. A törölköző, a papucs, az úszószemüveg már épp elég hordoznivalót jelent, senkinek sincs szüksége a pénztárcára, ha ott van a telefon (mert az mindig ott van) és fizetni is lehet vele.

5. Ha csak simán a menőség és az innováció embere vagy
A praktikusság, gyorsaság, egyszerűség szerencsére az elmúlt évtizedek technológiai fejlődésének természetes velejárói. Ha szereted a célszerű újításokat, melyek alapjaiban változtatják meg a szokásaidat (mint például a vásárlás és a fizetés), akkor egyértelműen a mobilfizetés a neked való. Arról nem beszélve, hogy menő is egyben.
A bolti mobilfizetésre alkalmas mobiltárcák egyérintéses funkciójával gyakorlatilag ugyanúgy fizethetsz, mint az érintőkártyával: hozzáérinted a mobilod a terminálhoz és már kész is. A működéshez mindössze egy NFC-képes, azaz Android 4.4-es vagy annál újabb rendszert futtató okostelefon és egy alkalmazás kell, azaz sem speciális SIM-kártyára, sem plusz díj befizetésére nincs szükség.
Hol elérhető el Magyarországon?
Jelenleg a GRÁNIT eBank alkalmazás GRÁNIT Pay funkciójával, az MKB Bank MKB Pay alkalmazásával, a Simple by OTP fizetési alkalmazással és a K&H mobiltárcával lehet igénybe venni az újgenerációs bolti mobilfizetést hazánkban.
Az OTP Bank által szeptemberben bevezetett Simple virtuális kártya segítségével, már bármely bank ügyfele számára elérhetővé vált az érintéses mobilfizetés. A működéshez mindössze egy NFC-képes, azaz Android 4.4-es vagy annál újabb rendszert futtató okostelefon és a Simple alkalmazás kell.
A virtuális prepaid kártyával nem OTP-s ügyfelek is használhatják a mobilfizetést, havi 65 ezer forintig (február végéig összesen egy egyszeri 100 forintos díjért).
A részleteket ITT találod.