KÉK HÍREK
A Rovatból

Rendőrök mentették meg Kassai Viktort az őrjöngő bayernes focistáktól

A legmagasabban jegyzett magyar játékvezető Wikipédia-oldalát is átírták már.
Index, Nemzeti Sport - szmo.hu
2017. április 19.



A Bajnokok Ligája-kiesést jelentő vereség után a Bayern Münchennél akkora volt a felháborodás, hogy Robert Lewandowski, Arturo Vidal és Thiago Alcantara a mérkőzés után Kassai Viktor után ment.

A spanyol Marca az El Chiringuitóra hivatkozva írja, hogy már az öltözőbe menet kiabálást lehetett hallani, aztán a három játékos bement arra területre, ami kizárólag a bírói stábnak van fenntartva - ezt egyébként a Marca is megerősítette. Nagy volt a feszültség, és sok káromkodást lehetett hallani, írják.

Annyira elfajult a helyzet, hogy rendőröknek kellett közbelépniük,

és kivezetni a Bayern-futballistákat Kassaiék öltözőjéből. A meccs után a sajtótájékoztatón és a közösségi médiában folytatódott a balhé. A mérkőzésen kiállított Arturo Vidal azt mondta a vegyes zónában, hogy ilyen rablás egyszerűen nem történhet meg a Bajnokok Ligájában.

Azzal vádolják, hogy megvette őt a Real Madrid

A Wikipédia-oldalát is átírták

- írja a Nemzeti Sport Online. „Kassai Viktor magyar játékvezető, aki jelenleg a Real Madrid játékosa. Elcsalta a Bayern München 2017-es Bajnokok Ligája-negyeddöntőjét.”

A spanyol Wikipédián sokáig az állt, hogy „Kassai volt a Real Madrid legjobbja a Bayern elleni összecsapáson.”

A játékvezető születési dátuma mellett szerepelt továbbá a megjegyzés, hogy Real Madrid-drukker, valamint az is, hogy a maffia tagja és eladta a meccset.

Kassai stábjának mostani hibái azért ennyire jelentősek, mert a BL-negyeddöntős kör legnagyobb párosításának végkimenetelét befolyásolta, sőt, akár az idei kiírás végeredményét is.

A Bayern edzője, Carlo Ancelotti is felhozta a kiesés után, hogy itt lenne az ideje a Bajnokok Ligájában is bevezetni a videóasszisztens-rendszert, és akkor elkerülhetők lennének az ilyen meccset és továbbjutást befolyásoló szituációk. Szerinte elsősorban Vidal kiállítását tisztázhatta volna a rendszer. Az olasz szakember megjegyezte:

eddig egyáltalán nem támogatta a technológia bevezetését, de a kedd esti meccs meggyőzte, hogy eljött az ideje.

Ráadásul pont Kassai volt az, aki néhány hónapja sporttörténelmet írt a technológia alkalmazásával: a klubvilágbajnokságon ennek segítségével adott meg egy büntetőt, amikor a kolumbiai Atlético Nacional a japán Kashima Antlersszel találkozott az elődöntőben. A magyar bíró korábbi döntését megváltoztatva fújta be a büntetőt.

A folytatás

Az Index szerint nagyon jó esélye van annak, hogy Kassai Viktor legközelebb nem kap BL-meccset, de a magyar bajnokságban a hétvégén dirigálhatja a Mezőkövesd–Újpest találkozót.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
Megrázó részletek: egy fiatal mentőtiszt halt meg az M3-ason történt balesetben
A 44 éves csopaki férfi egy élő állatokat szállító kamionnal. Az autó a kamion vontatmányának csapódott, majd alászorult. Egy szabadnapos tűzoltó civilekkel együtt emelte ki a kocsiból a férfit, de az életét már nem lehetett megmenteni.


Mint arról korábban mi is beszámoltunk: tragikus baleset történt vasárnap délelőtt tragikus az M3-as autópályán, Kerekharasztnál. Egy 44 éves férfi személyautóval ütközött egy élő állatokat szállító kamionnal. A jármű a kamion vontatmányának csapódott, majd alászorult.

A baleset helyszínén tartózkodott egy szabadnapos tűzoltó, aki civilekkel együtt emelte ki a férfit az autóból, és azonnal megkezdték az újraélesztést. A kiérkező mentők átvették az életmentést, de a férfi életét már nem tudták megmenteni.

A veol.hu információi szerint

az autóbalesetben elhunyt 44 éves férfi egy csopaki mentőtiszt volt.

A lap úgy tudja, hogy az áldozat Várpalotán dolgozott, és éppen Debrecenbe tartott személyautójával, amikor a baleset történt.

A mentőst sokan szerették, munkatársai is gyászolják.

„Gyászolunk...ismét...Nyugodj békében Márk!”

- írják az Ajkamentők Facebook-oldalán.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Nem vette észre a torlódást, kamionnak rohant és meghalt az M3-ason egy férfi
A 44 éves sofőr autója a vontatmány alá szorult, a kiérkező mentők hiába próbálták újraéleszteni. A balesetnél egy szabadnapos tűzoltó és több civil is segített.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 24.



Vasárnap délelőtt tragikus baleset történt az M3-as autópályán, Kerekharasztnál. Egy 44 éves férfi személyautóval ütközött egy élő állatokat szállító kamionnal. A jármű a kamion vontatmányának csapódott, majd alászorult.

A Tények riportja szerint

a sávelterelés miatt lelassult a kocsisor, amit a sofőr nem vett észre.

A helyszínen tartózkodott egy szabadnapos tűzoltó, aki civilekkel együtt emelte ki a férfit az autóból, és azonnal megkezdték az újraélesztést. A kiérkező mentők átvették az életmentést, de sérülései olyan súlyosak voltak, hogy a férfi életét már nem tudták megmenteni.

A kamion sofőrje sértetlenül szállt ki a járművéből. A baleset miatt sávelterelést vezettek be az M3-ason, ami lassította a forgalmat, a szembe sávban pedig torlódás alakult ki a nézelődő autósok miatt.

A Tények riportját a balesetről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia Bugyinál: vízbe csúszott az autó, egy férfi és egy kutya nem élte túl a balesetet
A sofőr túlélte a balesetet, de 69 éves utasa a helyszínen meghalt, és egy kutya is elpusztult. A mentést a dabasi tűzoltók és a fővárosi búvárok végezték a sodrásos csatornában.


Meghalt egy vízelvezető csatornába csúszott autó utasa Bugyi nagyközség közelében – tájékoztatta a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztálya vasárnap az MTI-t.

A közlemény szerint a délutáni órákban Bugyi közigazgatási területén

egy autó sofőrje a vízelvezető csatorna mellett próbált megfordulni, ám a manőver során abba belecsúszott és a jármű elsüllyedt.

Az autó vezetője még időben ki tudott mászni, azonban 69 éves utasa a helyszínen életét vesztette.

Csámpai Attila, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője a balesetről elmondta: a dabasi hivatásos tűzoltók és a katasztrófavédelem fővárosi búvárszolgálatának munkatársai Bugyi és Áporka község között drótkötél segítségével húzták partra a 6-8 méter széles és mintegy 2-2,5 méter mély, erős sodrású Ürbőpusztai csatornába csúszott gépkocsit, amelyben az elhunyt férfi mellett egy kutya élettelen testét is megtalálták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
Elcsalt és felváltva megerőszakolt egy 15 éves lányt két tinédzser
A vádirat szerint a fiatalok egy romos épületbe csalták a tinédzsert, ahol egymást váltva erőszakolták meg. Az ügyészség mindkettőjükre börtönbüntetést kért.


A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat két fiatalkorú férfi ellen, akik elcsaltak, és megerőszakoltak egy kiskorú sértettet.

Az ügyészség közleménye a vádiratot idézve azt írja, hogy a két fiatalkorú vádlott 2024. augusztus végén, az esti órákban, egy borsodi településen, az utcán szólította le az általuk a faluból ismert 15 éves lányt.

Beszélgetni kezdtek vele, és arra hivatkozva, hogy valami fontosat akarnak mondani neki, megkérték, hogy menjen velük.

A sértett beleegyezett, ám útközben az egyik vádlott egyszer csak megragadta és akarata ellenére behúzta egy romos épületbe. A lány megpróbálta kirántani kezét a szorításból, erre a vádlottak közös erővel a földre teperték. A sértett kérlelte őket, hogy ne bántsák, de az egyik vádlott szexuális erőszakot követett el a sérelmére, amíg a másik lefogta.

Ezután cseréltek és a másik vádlott is erőszakosan közösült a 15 éves lánnyal.

Megfenyegették, hogy senkinek se beszéljen a történtekről, és arra is felszólították, hogy maradjon az épületben, amíg ők távoznak. A kiskorú lány ezután felöltözött és elmenekült.

Az ügyészség a büntetlen előéletű, bűnügyi felügyeletben lévő vádlottakkal szemben fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztést indítványozott. Ezzel egy időben végleges hatállyal eltiltanák őket minden olyan foglalkozás gyakorlásától, amely során tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel kerülhetnek kapcsolatba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk