OLIMPIA

Norvégia-Magyarország 26-22, a negyeddöntőben esett ki a magyar női csapat

A magyar csapat jól tartotta magát a sztárokkal teletűzdelt riválissal szemben, de a második félidő utolsó szakaszában a kiválóan védő kapus, Katrine Lunde vezette északiak felőrölték a magyar válogatottat.


A magyar női kézilabda-válogatott 26-22-es vereséget szenvedett a norvég csapattól a tokiói olimpia női kézilabdatornájának szerdai negyeddöntőjében.

Elek Gábor együttese összességében jól tartotta magát a sztárokkal teletűzdelt riválissal szemben, de a második félidő utolsó szakaszában a kiválóan védő kapus, Katrine Lunde vezette északiak felőrölték a magyar válogatottat.

A női kézilabdázók így két győzelemmel és négy vereséggel zárták az olimpiát, végső helyezésük pedig a még hátralévő két negyeddöntő végeredményétől is függ.

Remekül, magyar gólokkal indult a találkozó, melyen előbb Szöllősi-Zácsik távolról volt eredményes, aztán egy ellentámadásból Klujber talált be a norvég kapuba. Az ellenfél szépítő gólja után Tomori nagyszerű bejátszását Kisfaludy dobta szépen a hálóba, erre Norvégia azonnal válaszolt. A másik oldalon Tomori szépen tört be és szerzett gólt, majd ismét a rivális volt eredményes, de Kisfaludy újabb találatával és Szöllősi-Zácsik góljával már hárommal vezetett a válogatott. Ebben a periódusában a meccsnek remekül játszott az Elek-csapat, elöl és hátul is eredményes volt, ez után azonban megtorpant az együttes.

A talán a pihentetés céljával végrehajtott cserék után percekig nem működött a támadójáték, rengeteg volt az eladott a labda, abból pedig a könnyű norvég gólok, így a norvégok egy 7-0-ás sorozattal nem csupán beérték, hanem négy góllal el is léptek Háfráéktól. A hosszú magyar gólcsendet végül Vámos törte meg, aki bombagólt ragasztott a bal felső sarokba.

Az utolsó tíz percre ismét visszatalált a korábbi jó játékához az együttes, és Szöllősi-Zácsik óriási gólja után a norvég kapitány kért időt. A taktikai utasítások látszólag nem használtak a riválisnál, Tomorinak kétszer is sikerült meglepnie az ellenfél kapusát, miközben az északi együttes támadásban nem tudott újítani. A félidőt jelző dudaszó előtt, 10-11-nél Lukács ziccerben hibázott, a másik oldalon viszont született még egy gól, így 12-10-es norvég vezetésről folytatódott a mérkőzés a szünet után.

A második játékrész a remekül játszó Tomori találatával indult, majd Szöllős-Zácsik szerzett labdát, és ki is egyenlített. A norvégok válasza nem késett, újra vezettek eggyel, aztán Háfra eladott labdájából - ha körülményesen is, de - megint eredményesek voltak. A másik oldalon Háfra kiváló ütemű bejátszását Bordás juttatta a kapuba, egy perccel később pedig ugyanez a két játékos szinte lemásolta az előző akciót, így a magyarok egyenlítettek. Az első félidőben csereként a kapuba küldött Szikora Melinda parádés védéseket mutatott be, aztán viszont szó szerint átejtették.

Háfra először - és talán a legjobbkor - a második félidő 10. percében volt eredményes, aztán Schatzl dobott gólt az általa megszerzett labdával, így hosszú idő után ismét vezetéshez jutottak Tomori Zsuzsáék. Ugyan norvégok azonnal egyenlíteni tudtak, de megint Bordás talált be egymás után kétszer egy-egy remek bejátszás után.

Kétgólos hátrányban a norvég kapitány időt kért, amelyet követően tanítványai rögtön eredményesek voltak. A másik oldalon az addig kissé szürkén játszó Vámos villant, de a rivális erre is azonnal válaszolt. A magyarok hétmétereshez jutottak, ám Vámos ezt kapu mellé csavarta, aztán Szikorának kellett volna újabb bravúrt bemutatnia, de nem tudta megakadályozni, hogy büntetőből egyenlítsen az ellenfél. A norvégok röviddel ezután a vezető góljukat is megszerezték, azonban erre Szöllősi-Zácsik hétméteresből válaszolt. Egálnál támadásban hibáztak az északiak, a másik kapunál viszont Schatzl lecsapott egy elkallódó labdára és előnyhöz juttatta a magyarokat. A gólt követően a rivális kétszer talált kapuba, így megint vezetett, sőt, hat és fél perccel a lefújás előtt már kettővel "ment" a norvég együttes.

Elek Gábor időt kért, tanítványai pedig végig is vitték a támadásban eltervezett kombinációt, Lunde azonban nagy bravúrral a kapufára tolta Schatzl lövését. Válaszul a norvégok nagy gólt dobtak Bírónak, Lunde pedig megint védett. Bíró négy és fél perccel a vége előtt hétméterest hárított, Háfra próbálkozásánál azonban megint ott volt Lunde, aki sorozatban harmadszor akadályozta meg, hogy csapata gólt kapjon.

Három perc maradt hátra, amikor a norvégok már 25-21-re vezettek, de Lukács még betalált, majd a bravúrral védő Bíróról a kapuba pattant a labda. A mérkőzés ezzel a magyar szempontból szerencsétlen jelenettel zárult, a vereség egyben olimpiai búcsút is jelent a válogatottnak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


OLIMPIA
A Rovatból
Egy hónapot sem bírt ki Muhari Eszter bronzérme – a NOB kicseréli az elkopott medált
Az arany és ezüstérmek állítólag nem kopnak. Muhari ezért legközelebb ezekre gyúr.


Muhari Eszter alig egy hónapja szerezte meg a magyar csapat első érmét a párizsi játékokon, de a bronzérme máris elkopott. A tatabányai párbajtőröző a harmadik helyen végzett, azonban a hazai vívószövetség beszámolója szerint a medál váratlanul elkezdett kopni. Az oldal értesülései szerint Muhari nincs egyedül ezzel a problémával, és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) Gyurta Dániel közvetítésével jelezte, hogy kicserélik a hibás érmet.

Muhari Eszter humorosan reagált a helyzetre:

„Állítólag az arany- és az ezüstérmeknek semmi baja, legközelebb mindenképpen olyat kell nyernem”

– idézi a hunfencing.hu a sportolót.

A pihenésnek azonban vége, Muhari Eszter visszatér az Egyesült Államokba, ahol egyetemi tanulmányait folytatja. A tervei szerint azonban az első világkupa-versenyen egyéniben és csapatban is indul majd, így a kopott bronzérme csak egy kis kitérő a sportkarrierjében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

OLIMPIA
A Rovatból
Fotók: így érkeztek meg a magyar olimpikonok – aranygép hozta haza őket a Liszt Ferenc Repülőtérre
A sportolók már itthon vannak, de a Wizz Air különleges festése továbbra is megmarad.


Hétfő délután, nem sokkal 16 óra előtt landolt a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a párizsi olimpiáról hazatérő aranygép, a magyar olimpiai küldöttség tagjaival a fedélzetén.

A 180 fős csapatot a Wizz Air egyik legújabb, a sportolók tiszteletére készült egyedi aranyfestéssel díszített repülőgépe hozta haza Párizsból. Rögtön a leszállás után már a magyar zászló is lobogott a pilótafülkéből – írta közleményében a légitársaság.

Az olimpikonokat szállító aranygéppel a Wizz Air utasai is találkozhattak már, hiszen a különleges festésű gép május óta repül Európában és azon túl a légitársaság számos útvonalán. Az olimpia ideje alatt pedig folyamatosan, menetrend szerinti járatokon utazhattak a szurkolók Budapest és Párizs között.

Az arany festés továbbra is marad, hiszen a Wizz Air a Magyar Paralimpiai Bizottság hivatalos partnereként augusztus végétől a magyar paralimpiai csapatot repíti a XVII. Paralimpiai játékokra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


OLIMPIA
A Rovatból
Az Aranygép leszállt, Milák Kristóf fellépett a pódiumra, de csak pár mondatot mondott
A titokzatos úszó most sem vitte túlzásba. Mindenkinek köszönetet mondott, aki feltétlenül bízott benne.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. augusztus 13.



Hétfő délután megérkezett az Aranygép, amely a párizsi olimpia lezárultával szállította haza a magyar sportolókat és sportvezetőket. A küldöttség tagjait a Puskás Aréna szoborkertjében rajongók tömegei várták.

A Nemzeti Sport online bemutatta azt a pillanatot, amikor

a szurkolók legnagyobb örömére Milák Kristóf is fellépett a pódiumra,

aki Párizsból két éremmel – egy arany- és egy ezüstéremmel – tért haza. Az olimpiai bajnok hosszú hallgatás után szólalt meg, pár mondatban összefoglalta gondolatait a pódiumon.

A pódiumról lelépő Milákot nem lehetett külön kérdezni, így be kell érnünk azzal a néhány mondattal, amit a szurkolók előtt mondott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


OLIMPIA
Fotók: így köszöntötték a hazatérő olimpikonokat – a Puskás Stadionnál fogadták Párizs hőseit
Több mint ezren várták a hazatérő olimpikonokat, köztük az aranyérmet szerző bajnokokat is.


Augusztus 11-én, vasárnap véget ért a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékok Párizsban. Nekünk, magyaroknak az utolsó nap is volt miért örülnünk: Gulyás Michelle öttusázó világrekorddal nyert aranyérmet.

A magyarok 19 éremmel tértek haza: ebből 6 arany, 7 ezüst és 6 bronz volt. Nem csoda, hogy rengetegen várták a hazatérő sportolókat.

Az MTI tudósítása szerint több mint ezerfős lelkes tömeg, rokonok, barátok, szurkolók és a média munkatársai fogadták a párizsi olimpiáról az aranygéppel hazaérkező versenyzőket.

A gép késett, így a versenyzőket és edzőiket szállító buszok háromnegyed 5-kor gördültek be a Puskás Aréna parkjába. A toronyépület árnyékában megtartott ünnepi köszöntésen Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, majd a színpadra szólította a párizsi ötkarikás játékokon részt vett olimpikonokat, köztük az aranygéppel hazatérteket. A szurkolók hatalmas tapssal köszöntötték a sportolókat.

„A nemes harcolt megvívtuk, megküzdöttünk minden másodpercért, minden találatért, néha túlerővel szemben is, és elértünk egy olyan eredményt, amelyre méltán lehetünk büszkék” – mondta beszédében Gyulay, majd a MOB elnökeként hivatalosan is bejelentette, hogy a magyar csapat 206 ország közül az éremtáblázaton a 14. helyen végzett. Emlékeztetett rá, hogy a magyar olimpiai csapat az elmúlt 128 évben mindig hozott haza aranyérmet és mindig sikeres volt. Végül köszönetet mondott a teljesítményért annak a 180 versenyzőnek, aki kivívta a részvételt, az őket felkészítő szakembereknek, a sportolók hozzátartozóinak, végül pedig a kormányzatnak azért, hogy támogatja az élsportot és továbbra is stratégiai ágazatként kezeli.

A műsorvezetők néhány sikeres sportolót is megszólítottak pár mondat erejéig. A nyilvánosságtól az elmúlt időszakban elzárkózó Milák Kristóf is mikrofont ragadott és elmondta: rengeteg támogató üzenetet és biztatást kapott, az immár kétszeres olimpiai bajnok úszó megköszönte a támogatást mindazoknak, akik az elmúlt két év során feltétlenül bíztak benne, hogy sikerrel jár.

Kós Hubert azt mondta, mindössze egy hetet pihenhet, utána utazik vissza az Egyesült Államokba, hogy elkezdje a felkészült a decemberi, budapesti rövidpályás úszó-világbajnokságra.

A folytatásban Gyulay Zsolt a magyar olimpiai mozgalom történetében először felhívta a színpadra a sportolókat felkészítő szakembereket, akik így képletesen az MBH Bank Elismerés Dobogójára léphettek fel, majd közös felvételek is készültek velük.

A program végén a szurkolóknak volt lehetőségük személyesen testközelből találkozni, közös fotókat készíteni, illetve aláírást gyűjteni a magyar olimpikonokkal.


Link másolása
KÖVESS MINKET: