Immáron Miss Influencer verseny is van a világon – idén Dubajban tartották az eseményt, amire 800 gyönyörű tartalomgyártó jelentkezett.
A versenyt egy magyar lány, Deák Edina Karina nyerte. Ő a Naphíre.hu portálnak nyiltakozott: „Elsőként a Formula Una, majd a Miss Balaton versenyen találkozhattak velem. [...] Nagy büszkeséggel tölt el, hogy elindítottam a saját fenntartható ruhamárkámat Balin. Ez nemcsak egy piaci rés betöltése es egy álom megvalósulása, hanem lehetőség arra, hogy a fenntarthatóságot és a divatot összekapcsoljam.”
Hozzátette:
„Ami abban segített, hogy felülkerekedjek a többi versenyzőn, az szerintem a tartalmaim minősége és a személyiségem/kisugárzásom volt. Nem volt egyszerű olyan személyt találni, aki megértette, hogy mit szeretnék, és milyen magas színvonalon, de az utolsó pillanatban rátaláltam arra a videósra, akivel bár nem volt egyszerű az együttműködés, nagyon igényes tartalmakat tudtunk létrehozni.”
Deák Edina Karina a jövőben szervezőként is segítené a Miss Influencer verseny munkáját. „Szeretnék a Miss Influencerben is aktívabban részt venni, tudásommal és személyes tapasztalataimmal hozzájárulni a következő versenyek megrendezéséhez. Komoly terveim vannak azzal kapcsolatban, hogy a versenyt és önmagamat is büszkén képviseljem, de abban is, hogy magát ezt a digitális platformot és annak a színvonalát, stílusát és értékét növelhessem, kiteljesíthessem” – nyilatkozta a magyar szépség.
Immáron Miss Influencer verseny is van a világon – idén Dubajban tartották az eseményt, amire 800 gyönyörű tartalomgyártó jelentkezett.
A versenyt egy magyar lány, Deák Edina Karina nyerte. Ő a Naphíre.hu portálnak nyiltakozott: „Elsőként a Formula Una, majd a Miss Balaton versenyen találkozhattak velem. [...] Nagy büszkeséggel tölt el, hogy elindítottam a saját fenntartható ruhamárkámat Balin. Ez nemcsak egy piaci rés betöltése es egy álom megvalósulása, hanem lehetőség arra, hogy a fenntarthatóságot és a divatot összekapcsoljam.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter chillben van: Balaton. Az örök szerelem – posztolta a miniszterelnök
Az amúgy örökmozgó, és az elmúlt hetekben szinte megállás nélkül dolgozó kormányfő szakíthatott egy kis időt a pihenésre, és a Balatonról posztolt egyet vasárnap. Egy hajón ül, és egy Churchillről szóló könyvet tart a kezében.
Magyar Péternek juthatott ideje a hétvégén egy kis pihenésre is, egy Facebook-poszttal jelentkezett a magyar tengerről.
A miniszterelnök a Balatonon volt vasárnap, egy kis hajón ülve írta ki ezt a szöveget:
"Balaton. Az örök szerelem."
Magyar egyébként egy másik miniszterelnök, a volt brit kormányfő, Boris Johnson könyvét tartja a kezében, Johnson ugyanis újságíró alapvetően, és írt egy Churchill-monográfiát, amit magyarul is kiadtak. Ezek szerint ezt olvassa most Magyar.
Videó: Ilyen volt a gyereknap a Karmelitában, ahol Magyar Péter is táncra perdült
A miniszterelnök beszámolója szerint ötszáz gyereket láttak vendégül a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Voltak köztük gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetű és kárpátaljai családokból érkezők, és speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élő gyerekek is.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
VIDEÓ: A miniszterelnök is táncra perdült a gyerekekkel
Később Magyar Péter egy videójában elmondta, hogy 500 gyereket láttak vendégül, és szeretnék, ha ez a rendezvény hagyománnyá válhatna.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust” - Pallas-macska kölyök született a Fővárosi Állatkertben
A Fővárosi Állat- és Növénykertben megszületett Lucy és Bohus Pallas-macskák első közös kölyke, aki hím lett. Az apróságot és anyját hamarosan a látogatók is láthatják az India-ház melletti kifutóban.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
A poszt szerint a pusztai macskák kapcsolata nem a kedvességre épül.
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust. Manuljaink méltó társra találtak a világuralomra törő tervek szövögetéséhez.”
Bár Lucy érkezésének célja a tenyészprogram folytatása volt, az állatkert munkatársait is meglepte, milyen hamar összehangolódott a pár. A vemhesség a nőstény dús bundája miatt egy ideig rejtve maradt, de a gondozóknak idővel feltűntek az árulkodó jelek. Lucyt néhány hete egy, a látogatók elől elzárt, nyugodt helyre költöztették, ahol a közelmúltban világra is hozta a kölyköt.
Az állatkert viccesen figyelmeztetett mindenkit, hogy a látszat csal.
„Tudjuk, mit gondoltok, a kölyök ártatlan, bolyhos kis gombócnak tűnik, de senkit ne tévesszen meg a látszat, manuléknál az ítélkezés és a rossz modor családi vonás, csak ez éppen még nem ült ki az arcára.”
Az első állatorvosi vizsgálat során kiderült, hogy a kicsi hím, egészséges, jó étvágyú és egyre bátrabb. Lucy első alkalommal lett anya, és a bejegyzés szerint szuperül gondoskodik utódjáról.
A névadás hamarosan következik, és az állatkert a hagyományok folytatását javasolja. „Először és azóta utoljára 2022-ben születtek nálunk Pallas-macska kölykök, akiknek akkor A betűs neveket adtunk. [...] Szerintünk adná magát, hogy Lucy és Bohus fiának neve B betűvel kezdődjön, ti mit gondoltok?”
A látogatók hamarosan találkozhatnak az új jövevénnyel az India-ház melletti kifutóban, ahol Lucyt a kölyökkel, valamint Bohust felváltva láthatják majd, mivel a faj a természetben sem neveli közösen az utódokat.
A fiatal nőstény, Lucy, 2025 végén érkezett a budapesti állatkertbe. A 444 akkoriban egy emlékezetes című cikkben arról írt, hogy „Bohus becsajozott”, majd pár nappal később egy másik cikkben azt is felvetették, hogy az új pár közeli rokonságban állhat egymással.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Himnusz helyett egy popsláger szólt az argentinok meccsén, a játékosok csak néztek
A világbajnok argentin válogatott Honduras elleni felkészülési meccsén a Los Palmeras nevű együttes dala szólt a himnusz helyett. A szervezők gyorsan korrigáltak, a csapat pedig Lionel Messi nélkül is 2–0-ra nyert.
A himnusz helyett egy népszerű cumbia sláger, a Bombón Asesino csendült fel a világbajnok argentin válogatott Honduras elleni felkészülési meccse előtt Texasban. A College Stationben található Kyle Field stadionban a dél-amerikai játékosok a hondurasi himnusz után várták a sajátjukat, amikor a Los Palmeras együttes dalának taktusai hangzottak fel – számolt be az esetről az argentin TyC Sports.
A pályán és a lelátón is értetlenkedő fejek jelezték a kínos bakit, amit a szervezők gyorsan korrigáltak: lekeverték a slágert, és elindították a hivatalos nemzeti himnuszt.
En los minutos previos al amistoso entre Argentina y Honduras en el Kyle Field de Texas, se produjo una situación insólita: En lugar del himno argentino, sonaron los primeros segundos de 'Bombón Asesino’. pic.twitter.com/AQy1WRu8eZ
A pályán aztán már nem történt hasonlóan váratlan esemény, a kisebb sérüléssel bajlódó Lionel Messi nélkül felálló argentinok 2–0-s győzelmet arattak.
Az első gólt Lautaro Martínez szerezte tizenegyesből, majd a második félidőben az Inter csatára egy okos, sarkazós gólpasszal ajándékozta meg Giuliano Simeonét, aki nem hibázta el a ziccert.
A vb-címvédő magyar idő szerint szerda hajnalban játssza utolsó felkészülési meccsét, amikor Izlanddal találkozik, a tornán pedig sorrendben Algériával, Ausztriával és Jordániával csap majd össze.
A himnusz helyett egy népszerű cumbia sláger, a Bombón Asesino csendült fel a világbajnok argentin válogatott Honduras elleni felkészülési meccse előtt Texasban. A College Stationben található Kyle Field stadionban a dél-amerikai játékosok a hondurasi himnusz után várták a sajátjukat, amikor a Los Palmeras együttes dalának taktusai hangzottak fel – számolt be az esetről az argentin TyC Sports.
A pályán és a lelátón is értetlenkedő fejek jelezték a kínos bakit, amit a szervezők gyorsan korrigáltak: lekeverték a slágert, és elindították a hivatalos nemzeti himnuszt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!