FELFEDEZŐ
A Rovatból

Megszólalt a Skóciában eltűnt ikrek édesapja: „Mindenemet odaadnám, hogy még élve lássam őket”

Tornyospálca egy emberként aggódik a Skóciában eltűnt Huszti ikrekért, azonban most szörnyű hír érkezett. A skót rendőrség egy holttestet talált a folyóban, és félő, hogy Henriettára, az ikerpár egyik tagjára bukkantak.


A mindössze kétezer fős nyírségi településen szinte mindenki ismeri Elizát és Henriettát. A két lány évekkel ezelőtt költözött Skóciába, ám január 7-én rejtélyes módon nyomuk veszett. A skót hatóságok nemzetközi körözést adtak ki, miközben családjuk itthon pokoli napokat él át. A Vasárnapi Blikk megtalálta a teljesen összetört édesapát, Huszti Miklóst, aki azóta nem néz híreket, nem akarja hallani a szörnyű részleteket. Budapesten élő fia, József tartja vele a kapcsolatot, és ő számol be neki a legfrissebb fejleményekről.

A lányok karácsonykor még beszéltek testvéreikkel és édesanyjukkal, de senkinek sem mondták, hogy új életet akarnak kezdeni egy másik városban. Felmondták albérletüket, majd nyomtalanul eltűntek. A rendőrség sokáig sem baleset, sem bűncselekmény nyomát nem találta… egészen mostanáig. A pénteki nap szörnyű fordulatot hozott: egy holttestet találtak a folyóban, és attól tartanak, hogy az egyik lányé. A család most lélegzet-visszafojtva várja a DNS-vizsgálat eredményét – de félő, hogy a legrosszabb gyanú beigazolódik.

„Elfogadtam, nem akarnak az ukrán határ melletti halott faluban élni, ment a fiam József is, ment az édesanyjuk is, ilyen az élet, elváltunk, lehet nekem is mennem kellett volna – mondta a megtört férfi a Vasárnapi Blikknek. „A harmadik ikerlányom, Edit is elment már itthonról, férjhez ment. A fiammal tartom a kapcsolatot, tőle tudtam meg, hogy Eliza és Henrietta már hetedik éve továbbálltak külföldre, és hogy csak kétszer voltak itthon. Tornyospálcáig nem jutottak le, 300 kilométer Pestről, én se jönnék ide. Döbbenetes volt, amikor jött a hír, a két lánynak nyoma veszett. Hiába nem láttam őket, az én véreim, az én térdemen lovagoltak, én dolgoztam értük, én ringattam őket, fogtam a kezüket, amikor járni tanultak. Ez egy rettenetes rejtély, ráült a szívemre. A fiam naponta hív, ő a skót hatóságokkal is beszél. Tőle hallottam, felcsillant a remény, hogy látták őket egy másik skót város bevásárlóközpontjában, de estére kiderült, álhír volt.

Szinte nem is aludtam január hetedike óta, de nem tudok mást tenni, mint reménykedni és várni. Mindenemet odaadnám, hogy még élve lássam őket! Abban bízom, hogy csak valami félreértés miatt most nem csak engem, a család többi tagját is kihagyták a terveikből...”

Debreczeni Józsefné máig élénken emlékszik a lányokra. A tornyospálcai ikrek annak idején igazi szenzációnak számítottak, mindenki róluk beszélt. A Blikknek nyilatkozó asszony azt mondta:

„Láttam őket felnőni, nagyon szépek voltak egyenként is, de amikor együtt sétáltak a faluban az olyan szép volt, hogy szinte vibrált tőlük a levegő. Jó tanulók voltak, a helyi iskola, a falu büszkeségei. Amikor jött a hír, hogy Eliza és Henrietta eltűntek, többen mondták, volt osztálytársak, barátok, hogy ők ketten jobban összetartottak egymással mindig is, mint Editkével.

Itt mindenki azt szeretné, ha előkerülnének.

Huszti István bár névrokona az ikreknek, valójában nem rokonuk, de jól ismerte őket. Unokahúga együtt volt elsőáldozó a három lánnyal a helyi Magyarok Nagyasszonya templomban.

„Ez egy kicsi település, itt valamilyen formában mindenki ismeri a másikat, s három ember közül ketten szegről-végről rokonok is. Amikor először láttam a hírekben a Huszti lányokat meg sem ismertem őket, olyan régen elhagyták Tornyospálcát. Erről beszél itt mindenki, a templomtól a kocsmáig, nem jó, hogy emiatt lett híres most a falunk. Kerüljenek elő, épségben, egészségesen, névrokonként is ezért imádkozom!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Égzengéstől hangos, viharos éjszakánk lesz: Térképen mutatjuk az országon átrobogó zivatarláncot, ami nagy lehűlést hoz
Egy hidegfront zivatarláncot hoz magával, amely szerda éjjel vonul át az országon. Helyenként heves viharokra, jégesőre, erős szélre lehet számítani, és nagyot zuhan a hőmérséklet is.


Villámfényes éjszaka elé néz az ország: szerda estétől egy zivatarlánc robog át Magyarországon, a délnyugati vármegyékben riasztás van érvényben a heves viharok miatt. A java az esti, éjszakai órákban érkezik, de előtte a középső országrészben a hőmérséklet még 33-34 fokig emelkedik – írja az ATV.

A HungaroMet egy térképes animációban mutatta be, hogyan halad végig a viharrendszer az országon. A prognózis szerint a délutáni órákban még főként az északi területeken pattanhatnak ki hevesebb zivatarcellák, amelyeket helyenként szélvihar és jégeső kísérhet.

Másodfokú (narancs) figyelmeztetés van érvényben Somogyban, Tolnában és Baranyában.

A hidegfront érkezésével a Dunántúlon már szerdán visszaesik a hőmérséklet, miközben az ország más részein még tombol a meleg.

A zivatarok várhatóan a hajnali órákra csendesednek, a front nyomában pedig jelentősen visszaesik a hőmérséklet mindenhol máshol is.

Csütörtökön a Dunántúlon mindössze 20 fok, a Tiszántúlon pedig 25 fok körül alakulnak a maximumok.

A folytatásban nyugodtabb és mérsékelten meleg időjárás ígérkezik, a hétvégéhez közeledve azonban ismét egyre több területen alakulhat ki zápor, zivatar. Jelentősebb felmelegedésre a jövő hét közepétől lehet számítani.

A HungaroMet folyamatosan frissülő veszélyjelzésben tájékoztatja a nyilvánosságot a mai viharveszélyről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Videókon, ahogy a világ legnagyobb gépe leszáll Budapesten, egy vasúti vagon is elfér a monstrum törzsében
Szombaton és vasárnap is egy An–124 Ruszlan teherszállító landolt a Liszt Ferenc-repülőtéren. A nem mindennapi látogatás sok repülőrajongót vonzott, akik videókat is készítettek.


Szombaton és vasárnap is egy Antonov An–124 Ruszlan típusú gép landolt Budapesten, a látványos eseményre pedig kisebb tömeg gyűlt össze a repülőtér kerítésénél. A világ egyik legnagyobb, ma is aktív, sorozatban gyártott teherszállító típusának érkezése jelentős érdeklődést váltott ki.

A leszállásokról több videó is felkerült a TikTokra, amelyek különböző szögekből mutatják be a hatalmas gép érkezését.

@vikktor46 A mérnöki zsenialitás ? #antonov #airplane #plane #fyp #hungary ♬ AG Music - orijinal ses - AG Music
A felvételeken jól látszik, ahogy a Ruszlan fák és épületek felett áthúzva megközelíti a futópályát, a mérete pedig lélegzetelállító.
@flybyaviation1 Antonov AN-124 Ruslan landing at BUD #planespotter #aviation #antonov ♬ original sound - FlyByAviation

A hajtóművek hangja és a gép látványa a helyszínen várakozókból elismerő reakciókat váltott ki.

A gép különlegessége, hogy hatalmas, túlméretes rakományok szállítására is alkalmas – akár egy egész vasúti vagon is elfér a törzsében.

Mivel a világon mindössze néhány tucat példány üzemel belőle, és csak speciális fuvarfeladatokat lát el, egy-egy európai, így a budapesti látogatása is eseményszámba megy a repülés iránt érdeklődők körében.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Annyira erőlködött a WC-n egy hongkongi nő, hogy amnéziás lett, tíz évnyi emlékét vesztette el
Egy hongkongi nő két hétig tartó székrekedés után átmeneti amnéziát kapott. Az orvosok szerint a túlzott erőlködés miatti oxigénhiány okozta a tüneteket, amelyek nyolc óra után múltak el.
M.M. / Fotó: - szmo.hu
2026. június 09.



Nyolc órára törlődött egy hongkongi nő emlékezetéből az elmúlt tíz év, miután a vécén túlságosan megerőltette magát. Az asszony két hétig tartó, súlyos székrekedéstől szenvedett – írja a Bors Online.

A családja vitte kórházba, miután kijött a mellékhelyiségből, és nemcsak őket nem ismerte fel, de az elmúlt évtized eseményeit sem tudta felidézni.

Kezelőorvosa szerint a túlzott erőlködés miatt a nő hasában és agyában olyan nagy nyomás keletkezett, ami oxigénhiányhoz vezetett.

A történet szerencsére boldog véget ért. A nő emlékei nyolc óra elteltével visszatértek, de az orvos arra figyelmeztetett, hogy hasonlóan veszélyes lehet, ha valaki nehéz dolgokat emel, vagy más módon terheli meg hirtelen a szervezetét. Az ilyen fizikai megterhelés akár sztrókhoz is vezethet.

Nem ez az első eset, hogy fizikai megterhelés okozott átmeneti memóriazavart. 2022-ben egy ír férfi esete járta be a sajtót, aki a feleségével történt intenzív együttlét után vesztette el az előző két nap emlékeit, és folyamatosan ugyanazokat a kérdéseket ismételgette. A kórházban átmeneti globális amnéziával (TGA) diagnosztizálták.

A jelenségnek több, hétköznapinak tűnő kiváltó oka is lehet, egy 2024-es orvosi közlemény például hideg vízben úszáshoz köthető eseteket dokumentált. A szakemberek a hirtelen fellépő memóriazavart minden esetben komolyan veszik, és azonnali kivizsgálást javasolnak a súlyosabb kórképek kizárása érdekében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
A Nyírségben és Debrecen környékén csaptak le az első nagy zivatarok, videón, ahogy hömpölyög a víz
Az Időkép egyik felhasználója osztotta meg, hogyan érkezett meg az égi áldás. Az ország számos részén zivatar, vihar várható.


Az Időkép információ szerint a mai viharok először az ország északkeleti részét érték el.

Azt írják „Nyíregyháza és Debrecen környékén intenzív zivatarok mozognak, Nyírszőlősön hömpölygött a víz a felhőszakadás következtében”

Videót is megosztottak. Az egyik kommentelő megjegyezte, a felvétel a Nyíregyházi Állatparkban készült.

A HungaroMet mai, viharokat előrejelző térképet itt láthatjátok:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk