KÉK HÍREK
A Rovatból

Megbírságoltak egy halmozottan sérült fiút a buszon

Az ellenőrök nem hitték el Szabolcsról, hogy értelmi sérült, ezért diákigazolványa híján 8 ezer forintos büntetést szabtak ki rá.


8-8 ezer forintos bírságot rótt ki az ellenőr a buszon a maroslelei Szakál Szabolcsra és kísérőjére, mert a halmozottan sérült férfinál nem volt személyi igazolvány - írja a Délmagyarország. Az államkincstár által kiállított kártya és az is kevés volt az ellenőrnek, hogy Szabolcs szemmel láthatóan nem él vissza a kedvezménnyel.

A 28 éves Szakál Szabolcs január másodikán, hétfőn a 15.30-as Hódmezővásárhely–Makó autóbuszjáraton utazott Maroslelére. Unokatestvére kísérte, akupunktúrás kezelésről tartottak hazafelé. A buszra fölszállt két ellenőr.

Szabolcs 90 százalékos kedvezményre jogosult, mert halmozottan sérült. A Magyar Államkincstár által kiállított igazolványa nála is volt, az ellenőr azonban a személyijét is kérte. Azt nem tartja magánál. Emiatt kétszer 8335 forintos csekket kaptak.

Ő Szabolcs, róla nem hitték el ellenőrök, hogy halmozottan sérült. Fotó: Török János

"

Én ügyet intéztem a bankban, a következő busszal mentem, és én is találkoztam az ellenőrökkel. Akkor már tudtam, mi történt, és megkérdeztem tőlük, miért kellett megbüntetni a fiamat. Azért, mondták, azért, mert személyi híján nem tudta igazolni, hogy jogosan veszi igénybe a kedvezményt. Az ellenőr megmagyarázta, hogy ő még méltányosan járt el, mert igazság szerint be kellett volna vonnia a MÁK-kártyát. Én is hallottam, hogy vannak, akik visszaélnek vele, egymásnak adogatják, de nagyon elkeseredtem. Hiszen csak rá kell nézni Szabolcsra! Látszik, hogy nem ő az, aki visszaél a kártyával!

– mesélte Szabolcs édesanyja, Ildikó a Délmagyarnak.

A portál kérésére Bozsik Barnabás, az ellenőröket foglalkoztató Dakört Kft. operatív vezetője azt válaszolta, hogy

az ellenőröknek nincs arra joguk, hogy az előírtnál méltányosabban járjanak el:

"minden szabálytalanság feltárása esetén intézkedniük kell, munkájukat a DAKK Zrt. üzletszabályzatában foglaltak szerint kell ellátniuk".

Bozsik Barnabás levelében idézte a kormányrendeletet, amelyből az derül ki, a Szabolcs által bemutatott igazolvány mellé "személyi igazolvány vagy egyéb személyazonosságot igazoló okmány felmutatása is megkövetelhető".

Szabolcs édesanyja elmondta azt, hogy eddig még sohasem kérték el tőle a személyit, se a szegedi villamoson, se Pesten a metrón, ráadásul ott még a MÁK-igazolvány sem kellett.

Ildikó a vásárhelyi buszállomásra ment el bemutatni Szabolcs személyijét, hogy igazolja: nem élnek vissza a kedvezménnyel. Így nem kellett kifizetni a 16 ezer forintot. A DAKK Zrt. méltányosságból csak a fiú után rótta ki az 1300 forintot, amit ilyenkor, az igazolvány bemutatásakor kell fizetni.

d3

Ildikónak végül nem kellett, csak egy kisebb összeget beifizetnie, így széttépte a büntetés csekkjét. Fotó: Török János

"A vásárhelyi állomáson emberségesek voltak velünk. Azt furcsállom, amit az ellenőr mondott, hogy az államkincstár által kiállított igazolványt ő bevonhatja. Azért ennek az esetnek másokra nézve is lehet tanulsága. Kezdeményezni fogjuk, hogy erre az igazolványra is tegyenek fényképet: így aztán tényleg meg lehet akadályozni, hogy mások visszaéljenek vele" - magyarázta Ildikó a portálnak.

via Délmagyarország

Oszd meg a cikket ismerőseiddel is!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
18-szor sújtott le rá a húsbárddal, majd 27 évig élt felesége sírja mellett a ceglédberceli gyilkos
A 64 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy 1999-ben megölte feleségét Ceglédbercelen. A férfit a maradványok kihantolása után letartóztatták, a vád különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés.


Huszonhét évig rejtegette egy ceglédberceli erdő egy nő holttestét, akit a gyanú szerint a saját férje ölt meg még 1999 májusában. A férfit március 8-án tartóztatták le, miután a rendőrök néhány nappal korábban kihantolták a nő maradványait a Budai úti vasúti felüljáró melletti kiserdőből. A 64 éves férfit különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel gyanúsítják.

A nyomozás jelenlegi állása szerint a férfi azért támadt a feleségére, hogy megakadályozza a nő és a kétéves gyerekük elköltözését – írta a Blikk.

„A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi – megakadályozandó, hogy a felesége a kétéves gyerekükkel elköltözzön otthonról – elkezdte fojtogatni a nőt, majd egy húsbárddal 18 alkalommal fejbe ütötte, végül az áldozatot egy erdős-bokros területen elásta”

– mondta el Kenese Attila, a Budapest Környéki Törvényszék szóvivője.

A gyilkosság után a férfi azt állította a hatóságoknak, hogy a felesége egy szatyorral a kezében egyszerűen elment otthonról.

Azonban közel három évtizeddel később, miután megbukott egy poligráfos vizsgálaton, már egészen más történettel állt elő. A bírósági szóvivő szerint a férfi ekkor azt állította, valójában az édesanyja végzett a menyével.

„Megtette, amit meg kellett – ezt mondta az édesanyja neki, elismerve, hogy megölte a menyét, hogy az unokáját ne veszítse el. A férfi elmondta továbbá, hogy azért ásta el a holttestet, hogy a gyereke ne veszítse el a nagymamáját”

– közölte Kenese Attila.

A gyanúsított anyja 2007-ben elhunyt.

Az ügyet az áldozat két testvérének bejelentése mozdította ki a holtpontról. Az apjuk halála után, egy hagyatéki eljárás során olyan, addig ismeretlen információkat osztottak meg a rendőrséggel, amelyek alapján újraindították a nyomozást. A hatóságoknak több dolog is gyanús lett. „Az asszony a postai megtakarítását az eltűnése ellenére nem vette föl, ahogy a bakancsába elrejtett spórolt pénzét sem vitte magával. Felmerült továbbá, hogy a férfi az akkori céges autójába a felesége eltűnése idején sokkal több kilométert tett bele, mint ami indokolt lett volna, illetve a kertjükben lévő kútnál átalakításokat végzett” – árulta el Tomsits Tulipán rendőr alezredes.

A házaspár viszonya a gyilkosság idején már megromlott, aminek egyik oka, hogy az áldozat és az anyósa, vagyis vádlott édesanyja közötti rossz viszony volt. A nő éppen ezért tervezte, hogy kétéves fiukkal együtt elköltözik otthonról. F. István a gyanúsítotti kihallgatásain egyelőre nem tett vallomást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Sűrű, fekete füst borította be az eget: riasztást küldtek az óriási gyártűz miatt a lakosoknak Aradon
Egy aradi hungarocellgyár udvarán csaptak fel a lángok szerda reggel, több tucat dolgozót kellett kimenekíteni. A hatóságok háromszor is figyelmeztették a lakosságot, a környezetvédők pedig vizsgálatot indítottak.


Sűrű, fekete füst borította be szerda reggel a magyar-román határ közelében fekvő Aradot, miután az Újarad ipari övezetében lángra kapott egy polisztirolgyár udvarán tárolt hatalmas mennyiségű alapanyag– írja a Maszol.

A gyár udvarán a polisztirol mintegy 1500 négyzetméteres területen égett, a sűrű füst pedig hamar elérte a várost is. A közeli üzemcsarnokokból több tucat dolgozót kimenekítettek, de szerencsére senki nem sérült meg.

A katasztrófavédelem azt közölte: „a nagy mennyiségű füst miatt a Ro-Alert rendszeren keresztül figyelmeztetést küldtek a környéken tartózkodóknak”.

Az aradi tűzoltók hat járművel vonultak a helyszínre, köztük egy magasból mentő létrás kocsival, és egy SMURD-mentő is érkezett. Munkájukat először a Temes megyei tűzoltók segítették, később pedig egy újabb aradi létrás jármű, egy 30 ezer literes lajtoskocsi, valamint a Maros megyei katasztrófavédelem robotokkal felszerelt speciális egysége is csatlakozott az oltáshoz. A tűzoltók egyik legfontosabb feladata az volt, hogy a gyár udvarán tárolt gázpalackokat biztonságba helyezzék, ami időben sikerült.

A hatóságok a beavatkozás alatt összesen háromszor küldtek RO-Alert riasztást a lakosságnak, az utolsót már 3 kilométeres körzetre kiterjesztve. A közegészségügyi igazgatóság arra figyelmeztette a lakosságot, hogy tartsák zárva az ablakokat, kapcsolják ki a szellőztető berendezéseket, a szabadban pedig viseljenek maszkot.

Videón az aradi tűzeset

A katasztrófavédelem később arról számolt be, hogy sikerült megfékezni a lángokat. „A tüzet körülhatárolták, a továbbterjedés veszélye már nem áll fenn. Körülbelül 1500 négyzetmétert érintett” – közölték.

Bár a hivatalos közlés szerint a tüzet hozzávetőleg két óra alatt eloltották, helyszíni beszámolók szerint a beavatkozás közel három órán át tartott. Az üzemcsarnokban nem keletkezett kár. Azt egyelőre nem tudni, hogy mi okozta az óriási tüzet, a vizsgálat folyamatban van. Az Arad megyei környezetőrség is vizsgálatot indított a légszennyezés miatt; az intézmény néhány nappal korábban ellenőrzést végzett az üzemnél, de akkor nem találtak rendellenességeket.

Egy helyi Facebook-csoportban néhány fotót is megosztottak:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Horrorfilmbe illő halál: egy diák szájában robbant fel a rágó, lerepült a fél feje
Az ukrán vegyészhallgató végzetes hibát követett el. A detonáció letépte az állkapcsát, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.


17 évvel ezelőtt az egyik legbizarrabb haláleset rázta meg Ukrajnát. Egyetlen végzetes tévedés miatt meghalt egy 25 éves vegyészhallgató, amikor ártatlannak tűnő szokása tragédiába torkollott, és a rágógumija a szájában robbant fel.

A 25 éves Vlagyimir Lihonosz robbanóanyagokkal dolgozott, amikor egy végzetes hibát követett el. Beszámolók szerint szokása volt, hogy a rágóját ízfokozás céljából citromsavba mártogassa. A tragédia napján azonban összekeverte a két, szinte teljesen egyforma port, és egy robbanásveszélyes anyagba mártotta a rágót.

A robbanás azonnal bekövetkezett, amint a rágót a szájába vette, a detonáció pedig letépte az állkapcsát és az arca alsó részét – írta a Mirror.

A fiatal férfi munkaasztalán körülbelül 100 grammnyi feltételezett robbanóanyagot találtak. Elvira Biganova rendőrségi szóvivő szerint a por kinézetre szinte megegyezett a citromsavval. „Bárki összekeverhette volna őket”

– mondta.

A mentők a helyszínre siettek, de a sérülések súlyossága miatt már nem tudtak rajta segíteni. A látvány még a sokat látott rendőröket is megdöbbentette.

„Még néhány, sokat látott kollégánk is, aki már egyet s mást megélt, eléggé megrendült attól, amit talált” – tette hozzá Biganova.

A helyszínre tűzszerészeket is hívtak, mert a szakértők szerint az anyagot túl veszélyes volt szállítani. Helyi jelentések szerint az anyag akár négyszer erősebb is lehetett a TNT-nél, bár ezt az állítást később nem erősítették meg.

Ellentmondásos információk jelentek meg arról is, hogy az eset egy helyi egyetemen történt-e, vagy a fiatal férfi otthonában. A tudósítások szerint Likhonosz a szülei konotopi házában halt meg. Az is kérdéses volt, hogy a férfi aktív hallgató volt-e még. Irina Liszovszkaja, a vegyészmérnöki kar dékánhelyettese a UniLadnek nyilatkozva elmondta, hogy a diákot a baleset előtt egy évvel kizárták az intézményből.

„Kémiából ötöst kapott, de más tantárgyakból átlagosak voltak az eredményei. Igen, Vlagyimir nem volt rossz tanuló, de sosem végzett, mert nem tudta megvédeni a diplomamunkáját, és tavaly kirúgták.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
16 kalapácsütéssel végzett 76 éves áldozatával a Miskolcon a férfi, aki a Rádió 1 stúdiójába is be akart törni
P. Olivér István a Miskolci Törvényszék előtt áll, miután egy Aldi parkolójában végzett ismerősével. A tárgyalást ellentmondásos elmeorvosi szakvélemények és a vádlott vallomásai miatt napolták el.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. március 10.



Akár élete végéig is fegyházban maradhat az a férfi, akit kedd reggel megbilincselve, vezetőszáron kísértek a Miskolci Törvényszék épületébe. A vád szerint P. Olivér István két éve nyáron brutális kegyetlenséggel végzett egy 76 éves ismerősével egy miskolci Aldi parkolójában. A Blikk információi szerint a férfi a gyilkosság előtt egy évvel be akart törni a Rádió 1 stúdiójába, hogy élő adásban üzenjen a népnek.

A 36 éves férfi 2024 júniusában, a délelőtti órákban a Kiss Ernő utcai áruháznál

előbb autójával szándékosan nekihajtott az áldozata kocsijának, majd egy 40 centiméteres kalapáccsal tizenhatszor lesújtott a fejére.

Végül elütötte, úgy, hogy a két kocsi közé préselődött. A gyilkosságot különös kegyetlenséggel követte el; beismerés esetén húsz évre zárhatták volna el. Bár beismerte tettét, a bíróság az ellentmondásos vallomásai és az elmeorvosi vizsgálatok eredményei miatt nem fogadta el a beismerést, és elnapolta a tárgyalást.

A vádlott és az áldozat ismerték egymást. »A vádlott apjának műhelyébe hordta az autóját hosszú időn keresztül az áldozat, innen ismerték egymást. Alapvetően jóban voltak, de elmérgesedett a viszonyuk. A sértett és a felesége vásárolni voltak, már pakoltak be az autójukba, amikor a vádlott rájuk támadt« – mondta Majoros Tünde, a Miskolci Törvényszék szóvivője. A nyomozati anyagok szerint a férfi korábban kábítószer-függőséggel küzdött, és egyik vallomásában azt állította, a drogokhoz a későbbi áldozatának kapcsolatrendszerén keresztül jutott hozzá.

A férfi egy évvel a gyilkosság előtt, 2023 májusában azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy megpróbált bejutni a Rádió 1 budapesti stúdiójába.

A rendőrök humoros közleménye szerint a férfi úgy érezte, »lakossághoz szóló kommünikéje nem bujdokolhat tovább elméje zugaiban«. A helyszínen egy biztonsági őrrel is dulakodott, miközben azt hajtogatta, hogy élő adásban akar beszélni. Miután elküldték, fél óra múlva visszatért, hogy »keresztülverje fontos mondanivalóját a szigorú őrszemélyzet blokádján«. Az eset után garázdaság miatt indult ellene eljárás, amit azonban a kóros elmeállapota miatt megszüntettek, a kényszergyógykezelésére pedig nem volt szükség.

Míg a rádiós incidens ügyében megállapították a kóros elmeállapotát, a gyilkossági nyomozás során készült szakvélemény ezt nem támasztotta alá.

A bíróság ezért tartja szükségesnek, hogy személyesen is meghallgassa a vizsgálatot végző szakembert. P. Olivér István a tárgyaláson azt mondta, nem emlékszik a gyilkosságra, és szeretné minél hamarabb lezárni az ügyet.


Link másolása
KÖVESS MINKET: