KÉK HÍREK
A Rovatból

Lezuhant az eltűnt egyiptomi gép

Görögország fölött járt, amikor utoljára beszéltek a legénységgel. Az utasok között európaiak is voltak.


Görög légügyi források szerint az éjjel eltűnt egyiptomi utasszállító a görög Karpathos szigeténél zuhanhatott a tengerbe. Egyelőre vizsgálják, mi lehetett a baleset pontos oka.

Francois Hollande francia elnök jelentette be, hogy az eltűnt gép lezuhant.

Az utasszállítónak hajnalban veszett nyoma 11 300 méteres magasságban. Hatvanhatan fő utazott rajta, főleg francia és egyiptomi állampolgárok, köztük két gyerek és egy csecsemő. A francia elnök nem zárta ki sem a balesetet, sem azt, hogy terrorcselekmény történt.

A legfrissebb hírek szerint kairói idő szerint hajnali 2 óra 45 perckor látták utoljára a gépet a radaron. A görög védelmi miniszter azt mondta, hogy eltűnése előtt több váratlan fordulatot is tett a gép. A CNN is ezt erősítette meg, hivatalos görög forrásokra hivatkozva azt írták, hogy előbb 90 fokot fordult balra, majd ezt követően 360 fokot fordult jobbra, és közben a 11 300 méteres magasságból lezuhant 4600 méterre. Körülbelül 3000 méter magasan volt, amikor a radaron elvesztették a nyomát.

Egy repülésbiztonsági szakértő azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy a hirtelen fordulatok alapján arra lehet következtetni, hogy a pilótafülkében történhetett valami. Szerinte emiatt kevésbé valószínű a robbanás.

Az egyiptomi hatóságok szerint a gépnek nem voltak technikai problémái.

A Sky News Arabíja hírtévében idézték Seríf Iszmáíl egyiptomi kormányfőt, aki azt mondta, hogy sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudja, hogy a gép eltűnését terrorcselekmény okozta volna.

Egy korábbi hír szerint szemtanúk lángcsóvát láttak felvillanni a tengeren azon a részen, ahol a gép eltűnt. Ám ezt eddig a hírügynökségek nem erősítették meg.

Az egyiptomi egészségügyi miniszter az érintett térség part menti városi kórházaiban készültséget rendelt el.

Az egyiptomi ügyészség és a párizsi ügyészség is vizsgálatot indított az ügyben.

sziget2

sziget3

sziget4

Kárpáthosz Görögország területén található, a Dodekanészosz második legnagyobb szigete, a Krétai-tenger keleti határán. A sziget Kréta keleti vége és Rodosz között fekszik. Területe 325 km². Legnagyobb hosszúsága kb. 48 km észak-déli irányban, legnagyobb szélessége 12 km, a legkeskenyebb részén 3,5 km. Állandó lakossága 6200 fő volt 2011-ben. A sziget közepén 1215 méterig emelkedő hegylánc húzódik. A sziklás hegyek között sok völgy húzódik és a sziget északi, elkeskenyedő végében a lejtőket még erdők borítják.

Az EgyptAir egyiptomi légitársaság Párizsból Kairóba tartó MS804-es járata csütörtök hajnalban tűnt el a radarernyőről. Egyiptomi légiforgalmi irányítók szerint tengerbe zuhanhatott a gép. A légiirányítók szóvivője a SkyNews Arabia tévéadónak elmondta: a gép még azelőtt tűnt el a radarernyőkről, hogy belépett volna az egyiptomi légtérbe.

Az al-Ahram című egyiptomi lap úgy tudja, hogy a gép pilótái nem adtak le vészjeleket. Az EgyptAir szerint 56 utas és a személyzet tíz tagja volt a repülőn. Az egyiptomi fegyveres erők elkezdték a gép felkutatását, de csatlakozott a kereséshez egy görög C-130-as szállítógép és egy felderítő repülőgép is. Egy görög fregatt is a térségbe tart, és helikopterek is készenlétben állnak egy görög szigeten.

A Reuters úgy értesült, hogy a görög légi irányítók akkor beszéltek a pilótával, amikor a gép Kea sziget fölött volt. Ez lehetett az utolsó kommunikáció a gép és a földi irányítás között. A pilóta ekkor még nem jelezte, hogy probléma lenne.

repulo1

repulo2

repulo4

repulo5

Háy György repülésbiztonsági szakértő szerint óriási területet kell átvizsgálni, így hosszú időbe telhet mire megtalálják az eltűnt utasszállítót.

Az M1 aktuális csatornán azt mondta: a környék jól le van fedve radarokkal, így ha ott eltűnik egy gép, akkor kicsi az esélye, hogy még valahol a levegőben van. Ráadásul az üzemanyagnak is el kellett fogynia. A szakértő úgy tudja, már körbetelefonálták azokat a repülőtereket, amelyeket a gép elérhetett, de egyik helyen sem szállt le.

Arra van még - kevés - esély, hogy valahol repülőtéren kívül szállt le a gép, illetve olyan helyen, ahol nem működnek együtt a hatóságokkal.

Háy György azt mondta: ha a gép a tengerbe zuhant, súlyosabb részei elsüllyednek, de egyes darabok a felszínen maradhatnak. Hozzátette, ha mentésre már nincs lehetőség, a legfontosabb, hogy az adat- és hangrögzítő feketedobozokat megtalálják, amelyekből sok információt nyerhetnek vissza, hogy kiderítsék, mi történt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Egy veszekedő utas vonhatta el a sofőr figyelmét – ezért gázolhatott halálra egy gyalogost a több tonnás BKV-busz
Az RTL információi szerint a jármű a zebra előtt már megállt, de nem a gyalogos miatt. Egy utasnak nyitott ajtót a sofőr, akit korábban a megállóban nem vett észre. Miután ez az utas felszállt, veszekedni kezdett a sofőrrel.


Zebrán gázolt halálra egy gyalogost egy BKV-busz Budapesten vasárnap kora este. A több tonnás jármű áthajtott az áldozaton, egy szemtanú szerint a mentők perceken belül kiértek, de nem lehetett segíteni rajta. Az egyik szakszervezet vezetője szerint a tragédia előtt a buszvezető egy utassal veszekedhetett, ami elvonhatta a figyelmét - számolt be róla az RTL Híradó.

A 231-es járat egy zuglói kereszteződés zebráján gázolta el a harminc éves férfit vasárnap kora este.

Kocsis Botond az elsők között ért a helyszínre. Megdöbbentette a látvány.

„A busz áll, a hátsó keréknél pedig alatta egy emberi láb, nem volt valami szép látvány. A mentők megérkeztek...utána két-három percen belül itt voltak. Alárohantak, benéztek, de nem látták, hogy segíteni lehetett volna rajta” - mondta a Híradónak.

Az áldozat a hátsó kerekek mögött feküdt. A busz áthajtott rajta, a helyszínen meghalt.

A busz a baleset előtt indult el a közeli megállóból, a sofőrje azonban meglátta, hogy valaki fut a jármű után.

Az RTL információi szerint

a jármű a zebra előtt már megállt, de nem a gyalogos miatt. Egy utasnak nyitott ajtót a sofőr, akit korábban a megállóban nem vett észre. Miután ez az utas felszállt, veszekedni kezdett a sofőrrel.

Az egyik buszos érdekképviselet vezetője szerint a vita vonhatta el a sofőr figyelmét annyira, hogy nem vette észre a zebrán szabályosan átkelő gyalogost, akin ráadásul láthatósági mellény is volt.

„Nem véletlen van kiírva mindenhol, hogy a járművezetőt menet közben nem szabad zavarni, nem szabad hozzá beszélni. Valószínű, hogy ez elvonhatta a figyelmét arról, hogy közben a gyalogátkelőn sötét este lévén viszonylag rossz látási körülmények között egy gyalogos megkezdte az átkelést teljesen szabályosan”

- fogalmazott Naszályi Gábor, aki szerint a baleset előtti pillanatokat is ki kell vizsgálni, de az egyértelmű, hogy kollégája hibázott.

A forgalmas kereszteződésben rengeteg térfigyelő kamera van, a rendőrök ezek felvételeit is átadják a szakértőknek. Az ugyanis még nem tisztázott, hogy az áldozat hogyan került a jármű közepénél a busz alá.

A Budapesti közlekedési központ részvétét fejezte ki az áldozat családjának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy zebrán átkelő gyalogost egy busz Zuglóban
A busz kanyarodás közben ütötte el a férfit, aki már a helyszínen meghalt. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Kanyarodás közben elütött egy autóbusz egy gyalogost Budapest XIV. kerületében vasárnap este - tájékoztatta a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az MTI-t.

A baleset a Vezér út és a Fogarasi út kereszteződésében történt, ahol egy busz kanyarodás közben egy gyalogosátkelő-helyen áthaladó férfit ütött el, aki a helyszínen meghalt.

A baleset körülményeit a BRFK büntetőeljárás keretében vizsgálja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megrázó tragédia: párja szeme láttára halt meg egy 41 éves magyar újságíró a Magas-Tátrában
Viktor és szerelme túrázni indult a Magas-Tátrába. A Téry menedékháztól tartottak lefelé, a férfi a Nagy-kaptató alatt megpróbált átkelni a megáradt Kis-Tar-patakon, de megcsúszott és elsodorta az ár.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. október 27.



Meghalt egy 41 éves magyar sportújságíró a Magas-Tátrában - írja a Blikk. A lap szerint Török Viktor és kedvese a túrázni indult, amikor megtörtént a tragédia: a 41 éves férfit elragadta az esőzés miatt megáradt patak, a rossz időjárási körülmények miatt pedig csak másnap találták meg a holttestét.

„Viktor nagy túrázó volt, sok helyen járt és a nehezebb útvonalaknak is simán nekivágott. Az élete volt a sport, rengeteget biciklizett is. Rendkívül segítőkész embernek ismerte mindenki, a barátai nagyon fontosak voltak a számára”

– mesélte a Blikknek az egyik ismerőse.

Múlt pénteken délelőtt érkezett segélykérés a Hegyi Mentőszolgálat Műveleti Központjába, hogy bajba került egy magyar túrázó.

Viktor a Téry menedékháztól lefelé, a Nagy-kaptató alatt megpróbált átkelni a megáradt Kis-Tar-patakon.

Előbb egy kijelölt átkelőn próbálkozott, de túl veszélyesnek ítélte meg, ezért másik pontot keresett. A turistajelzést elhagyva megpróbálta megkerülni a kritikus szakaszt, de ekkor megcsúszott és a patakba esett.

A Blikk információi szerint

a szerelme is ott volt Viktorral, a nő így valószínűleg végignézte, ahogy a párját elragadja az ár.

A kedvezőtlen időjárás miatt a mentőegységek nem tudtak helikoptert bevetni, aznap estig keresték, de felfüggesztették az akciót. Másnap kora reggel folytatták a kutatást. A holttestet végül szombat délelőtt szemtanúk segítségével és a patak vízszintjének csökkenése révén sikerült lokalizálni.

A Blikk információi szerint Viktor egy kiváló sportújságíró volt, a kollégáit, a barátait is megrázta a hír.

„Kiváló média‑ és kommunikációs szakember volt, annak idején még a TV2 Akadémián kezdte a pályafutását. Aztán többek között dolgozott majdnem nyolc évig a Magyar Televíziónál is, de szerzett tapasztalatot a Magyar Labdarúgó‑szövetségnél, az úszó‑világbajnokságon, a 2022‑es férfi kézilabda Európa‑bajnokságon és a vízilabda Eb‑n is” - mondta egyik ismerőse a lapnak.

A Blikk által megkérdezett szakemberek szerint, ha nem megfelelőek a körülmények és egy hegyi szakasz nem járható, akkor a túrázóknak bölcsebb visszafordulni a menedékházba vagy módosítani a tervezett útvonalat.

„Akinek nincs külön jogosultsága rá, csak és kizárólag a kijelölt útvonalon haladhat a nyitott időszakban. November közepétől pedig a magasabb, nehezebb szakaszokat, a turistaútvonalaknak durván a felét, a balesetek elkerülése miatt lezárják. Sajnos, azon a környéken, ahol a mostani tragédia is történt, minden évben meghal valaki” - fogalmazott Drozda Sándor, aki több mint harminc éve hegymászó és több mentőcsapat tagja is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Munkásokra dőlt egy támfal Biatorbágyon, többen a romok alatt rekedtek
A balesetnek súlyos sérültjei is vannak, őket a mentők kórházba szállították. A baleset oka egyelőre ismeretlen.


Munkásokra dőlt egy támfal Biatorbágyon. A város önkéntes tűzoltó egyesületének Facebook-oldalán azt írják:

Délelőtt 10 órakor érkezett a riasztás, miszerint a Fő utcában egy támfal munkásokra dőlt.

A hivatásos tűzoltókon kívül hét önkéntes is a kárhelyszínre sietett. A helyszín biztosítása után előbb kézi erővel, majd gépi erővel kisegítve folytatódott a mentés.

A sikeres mentést követően a súlyos sérülteket a mentőszolgálat kórházba szállította.

A baleset oka egyelőre ismeretlen.

(Cikkünk frissül!)


Link másolása
KÖVESS MINKET: