Háztetőn rekedt egy ló Brazíliában az ország déli részét sújtó árvíz miatt, írja a BBC. A Rio Grande do Sul államban pusztító áradások és földcsuszamlások következtében legalább száz ember vesztette már életét.
Az árvíz miatt már 160 ezernél is többen hagyták el otthonaikat. Az államban akadnak olyan települések, melyeket teljesen elpusztított a víz. Az állam fővárosában, Porto Alegrében található nemzetközi repülőtér kifutópályáit teljesen elárasztotta a víz, és legalább egy hónapig nem lehet majd használni. Az Arena do Grêmio focistadiont is ellepte az árvíz.
Szerdán terjedt el az interneten egy szívszorító videó, amin egy ló ácsorog reményvesztetten egy épület tetején Canoas városában.
A település polgármestere a helyi televíziónak elmondta: reméli, hogy sikerül kimenteni a bajba jutott állatot helikopterrel.
A háztetőre szorult lóról készült felvételt itt lehet megnézni:
Háztetőn rekedt egy ló Brazíliában az ország déli részét sújtó árvíz miatt, írja a BBC. A Rio Grande do Sul államban pusztító áradások és földcsuszamlások következtében legalább száz ember vesztette már életét.
Az árvíz miatt már 160 ezernél is többen hagyták el otthonaikat. Az államban akadnak olyan települések, melyeket teljesen elpusztított a víz. Az állam fővárosában, Porto Alegrében található nemzetközi repülőtér kifutópályáit teljesen elárasztotta a víz, és legalább egy hónapig nem lehet majd használni. Az Arena do Grêmio focistadiont is ellepte az árvíz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter chillben van: Balaton. Az örök szerelem – posztolta a miniszterelnök
Az amúgy örökmozgó, és az elmúlt hetekben szinte megállás nélkül dolgozó kormányfő szakíthatott egy kis időt a pihenésre, és a Balatonról posztolt egyet vasárnap. Egy hajón ül, és egy Churchillről szóló könyvet tart a kezében.
Magyar Péternek juthatott ideje a hétvégén egy kis pihenésre is, egy Facebook-poszttal jelentkezett a magyar tengerről.
A miniszterelnök a Balatonon volt vasárnap, egy kis hajón ülve írta ki ezt a szöveget:
"Balaton. Az örök szerelem."
Magyar egyébként egy másik miniszterelnök, a volt brit kormányfő, Boris Johnson könyvét tartja a kezében, Johnson ugyanis újságíró alapvetően, és írt egy Churchill-monográfiát, amit magyarul is kiadtak. Ezek szerint ezt olvassa most Magyar.
Videó: Ilyen volt a gyereknap a Karmelitában, ahol Magyar Péter is táncra perdült
A miniszterelnök beszámolója szerint ötszáz gyereket láttak vendégül a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Voltak köztük gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetű és kárpátaljai családokból érkezők, és speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élő gyerekek is.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
VIDEÓ: A miniszterelnök is táncra perdült a gyerekekkel
Később Magyar Péter egy videójában elmondta, hogy 500 gyereket láttak vendégül, és szeretnék, ha ez a rendezvény hagyománnyá válhatna.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
A három kis kölyök már látogatható is, így aki szeretne egy kis boldogsághormont termelni, az nézze is meg gyorsan. Akinek túl messze van az állatkert, azoknak mutatjuk a videót róluk:
A kapibara a világ legnagyobb rágcsálója, Dél-Amerika vizes élőhelyein őshonos. Barátságos, nyugodt természetéről ismert, gyakran más állatokkal is békésen megfér, ezért az internet egyik kedvenc „jófej” állata lett. Félvízi életmódot folytat, remek úszó, és a vízben érzi igazán otthon magát. Társas lény, általában kisebb csapatokban él, és különleges hangokkal kommunikál a társaival.
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust” - Pallas-macska kölyök született a Fővárosi Állatkertben
A Fővárosi Állat- és Növénykertben megszületett Lucy és Bohus Pallas-macskák első közös kölyke, aki hím lett. Az apróságot és anyját hamarosan a látogatók is láthatják az India-ház melletti kifutóban.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
A poszt szerint a pusztai macskák kapcsolata nem a kedvességre épül.
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust. Manuljaink méltó társra találtak a világuralomra törő tervek szövögetéséhez.”
Bár Lucy érkezésének célja a tenyészprogram folytatása volt, az állatkert munkatársait is meglepte, milyen hamar összehangolódott a pár. A vemhesség a nőstény dús bundája miatt egy ideig rejtve maradt, de a gondozóknak idővel feltűntek az árulkodó jelek. Lucyt néhány hete egy, a látogatók elől elzárt, nyugodt helyre költöztették, ahol a közelmúltban világra is hozta a kölyköt.
Az állatkert viccesen figyelmeztetett mindenkit, hogy a látszat csal.
„Tudjuk, mit gondoltok, a kölyök ártatlan, bolyhos kis gombócnak tűnik, de senkit ne tévesszen meg a látszat, manuléknál az ítélkezés és a rossz modor családi vonás, csak ez éppen még nem ült ki az arcára.”
Az első állatorvosi vizsgálat során kiderült, hogy a kicsi hím, egészséges, jó étvágyú és egyre bátrabb. Lucy első alkalommal lett anya, és a bejegyzés szerint szuperül gondoskodik utódjáról.
A névadás hamarosan következik, és az állatkert a hagyományok folytatását javasolja. „Először és azóta utoljára 2022-ben születtek nálunk Pallas-macska kölykök, akiknek akkor A betűs neveket adtunk. [...] Szerintünk adná magát, hogy Lucy és Bohus fiának neve B betűvel kezdődjön, ti mit gondoltok?”
A látogatók hamarosan találkozhatnak az új jövevénnyel az India-ház melletti kifutóban, ahol Lucyt a kölyökkel, valamint Bohust felváltva láthatják majd, mivel a faj a természetben sem neveli közösen az utódokat.
A fiatal nőstény, Lucy, 2025 végén érkezett a budapesti állatkertbe. A 444 akkoriban egy emlékezetes című cikkben arról írt, hogy „Bohus becsajozott”, majd pár nappal később egy másik cikkben azt is felvetették, hogy az új pár közeli rokonságban állhat egymással.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!