A Rovatból

Cápa harapta véresre egy ötéves kislány kezét a bevásárlóközpont medencéjében

Teljesen váratlanul történt a baleset a kínai plázában.


Sokkoló baleset történt egy bevásárlóközpontban a kínai Guiyang városában. Egy 5 éves kislány a kelleténél közelebb merészkedett az üzletközpontban található cápa- és teknősmedencéhez, és bele is nyúlt a vízbe, másodpercekkel később pedig riadtan húzta ki a kezét, miután egy cápa megharapta - írja a Mirror.

A biztonsági kamerás felvételen látszik, ahogy a körülötte lévő emberek hirtelen elugranak a medencétől, ahol a kislány kétségbeesetten fordul a hozzátartozóihoz.

Látszólag egyáltalán nem volt tudatában annak, mekkora veszélybe sodorta magát azzal, hogy a cápákkal teli vízbe nyúlt.

Az egyik ragadozónak sikerült megragadnia a kezét, és kis híján le is tépte volna, ha a gyerek nem rántja ki időben a kezét a fogai közül.

A lányt azonnal kórházba szállították, a sürgősségi osztályon látták el.

A cápatámadás során kilenc sebet szerzett a jobb kezén, de a legjobban a mutatóujja sérült, amelyen 5 centiméteres rés keletkezett. A kis- és a mutatóujja el is tört, de különböző ideg- és ínsérülése is lett.

A kislány nagymamája, aki vele volt a balesetnél azt mondta, unokája csak a medence mellett állt, amikor a cápa kiugrott a vízből és megharapta a kezét. A bevásárlóközpont szóvivője viszont közölte, hogy a biztonsági felvételek is bizonyítják, hogy a gyerek belenyúlt a vízbe, emiatt támadhatott rá a cápa. Ha nem tette volna ezt, nem történt volna baj.

Azt is elmondta, hogy a cápa- és teknősmedence minden szükséges biztonsági előírásnak eleget tesz, mivel több figyelmezető tábla is jelzi a veszélyt, de a hangosbemondóban is rendszeresen felhívják a vásárlók figyelmét erre, ezért az emberek saját döntése és felelőssége az, hogy belenyúlnak a medencébe.

Az üzletközpont ennek ellenére fedezni fogja a kislány orvosi ellátását. Azt egyelőre nem tudni, a család tervez-e perelni.

Sajtóinformációk szerint

egy 40-es éveiben járó férfit egy nappal később szintén egy cápatámadás miatt szállítottak kórházba, és ő is ugyanabban a bevásárlóközpontban sérült meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Videó: hatalmas bulit rendeztek a jegesmedve-bocsok Nyíregyházán egy bójával
A 2024-ben született medvék remekül érzik magukat a Nyíregyházi Állatparkban, ahol mindig akad számukra valami újabb izgalmas játék.


A Nyíregyházi Állatparknak és a látogatóknak is egyik kedvence a jegesmedve család. Ootek és Jorek, a 2024 végén született bocsok nagyon élénkek, és sok vidámságot hoznak a hétköznapokba. Az állatkert ezért külön "Macihíradó"-ban számol be arról, hogy éppen mit művelnek a nagyra nőtt medve-gyerekek. Anyjuk Sznyezsána is felbukkan a videókban.

A legfrissebb kisfilm igazán viccesre sikerült, úgy tűnik, hogy a bocsok érzik a farsang közeledtét. Egy narancssárga bójával kezdtek játszani, ami végül az egyikük fejére került. Nehéz eldönteni, hogy kalapnak, vagy hatalmas csőrnek gondolta a maci, de a jelek szerint élvezte a játékszert.

A jegesmedve mama kétéves korig neveli a bocsait. Utána - ivel a fajmegőrzési programban érkezett szülőállatok utódai - a faj koordinátor ajánlásával másik állatkertbe kerülnek majd.

VIDEÓ: Játék a medvecsaládnál


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Megdermedt leguánok potyognak a fákról Floridában, egy nap alatt több mint ezret gyűjtöttek be
A hatóságok különleges engedélyt adtak ki a befogásukra. Sokan azonban nem is sejtik, mekkora veszélynek teszik ki magukat a megmentésükkel.


Miközben a hideghullám miatt szó szerint az égből potyognak a megdermedt leguánok Dél-Floridában, a lakosok tömegesen kezdték leadni az állatokat. Az NBC6 South Florida kamerái rögzítették, ahogy

a Floridai Hal- és Vadvédelmi Bizottság sunrise-i irodájánál februárban egyetlen nap alatt több mint ezer példányt vettek át. Egyikük 50-100 állatot vitt be, egy másik pedig arról számolt be, hogy „több mint 100 fontnyi (mintegy 46 kilogramm) leguánt” gyűjtött össze rövid idő alatt.

A bizottság rendkívüli rendelettel tette lehetővé, hogy a lakosok ideiglenesen, külön engedély nélkül is befogják a hidegtől elkábult zöld leguánokat. Mindeközben másokról videók készültek, amint autóikban, törölközőkkel és hajszárítókkal próbálták melegíteni a hüllőket, ami viszont ellentétes az előírásokkal.

A zöld leguán nem őshonos Floridában, az 1960-as években került az államba. Mivel invazív faj, jelentős környezeti és gazdasági károkat okoz. Mint minden hüllő, a zöld leguán is ektoterm, vagyis testhőmérsékletét a külső környezet határozza meg.

„Floridában azonban megfigyelték, hogy a leguánok akkor kerülnek hidegsokkba, amikor a kinti hőmérséklet 10 Celsius-fok alá süllyed”

– magyarázta Natalie Claunch, az USDA vadvilág-kutató központjának biológusa. A hideg hatására anyagcseréjük és szívverésük lelassul, egyfajta kábult állapotba kerülnek, elveszítik izomkontrolljukat, és egyszerűen lepotyognak a fákról.

A hatóságok éppen ezért óva intenek mindenkit attól, hogy az állatokat otthon vagy az autóban próbálja felmelegíteni.

„A leguánok gyorsan fel tudnak ébredni a kábultságból”

– figyelmeztetett Shannon Knowles, a bizottság kommunikációs igazgatója. „A vadon élő leguánok védekezhetnek, ha nem tudnak elmenekülni: éles fogaikat és karmaikat, valamint hosszú, csapó farkaikat használják.”

Az ingatlantulajdonosok, vagy az ő beleegyezésükkel bárki, humánus módon elpusztíthatja a befogott állatokat, bár az állatkínzás elleni törvények rájuk is vonatkoznak. A Karib-térségben, ahol őshonosak, a leguánokat „a fák csirkéjének” is nevezik, húsukat és tojásukat is fogyasztják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Téli olimpia: Először darabokra tört, majd elvesztette olimpiai ezüstérmét a svéd sífutó percekkel a díjátadó után
A sportoló honfitársa, Frida Karlsson mögött lett második a női 10+10 kilométeres tömegrajtos versenyen. A darabok keresését feladták, de a NOB-nak van eljárása a sérült érmek pótlására.


Alighogy a nyakába akasztották, máris darabokra tört és elveszett a svéd sífutó, Ebba Andersson olimpiai ezüstérme, miután szombaton a női sífutók tíz plusz tíz kilométeres tömegrajtos versenyében másodikként ért célba honfitársa, Frida Karlsson mögött, számolt be róla az MTI. A baj akkor történt, amikor az eredményhirdetés után sietve követte a győztest, és a medál a hóba esett.

Az esetről maga Andersson számolt be a svéd SVT tévécsatornának.

„Frida után futottam, és a sietség közben az érmem három darabra törve a hóba esett”

– mondta a sífutó, aki bízik a szervezők megoldásában.

„Remélem, a szervezőknek van tervük arra az esetre, ha ilyesmi történik a medálokkal. Az én törött érmem még mindig valahol a hóban hever, hiába kerestük a darabjait, nem találtuk meg, és végül feladtuk.”

A mostani ezüst egyébként Andersson első egyéni olimpiai érme. Korábban kétszer állhatott dobogón, de mindkétszer a női 4x5 kilométeres váltóval: Phjongcshangban ezüst-, négy éve Pekingben pedig bronzérmet szerzett. Mindezek mellett hatszoros világbajnoknak is mondhatja magát. A svéd sajtó úgy tudja, Andersson a sérült érem maradványait átadta a szervezőknek. Vélhetően egyeztetnek a javításról vagy a cseréről, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak ugyanis van bevett eljárása az elveszett vagy megrongálódott medálok pótlására.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Kubatov Gábor megtiltotta a lányainak, hogy lila bugyit hordjanak
A Ferencváros elnöke egy Facebok-videóban beszélt arról, hogy az ősi rivális Újpest színe, a lila az otthonában szinte minden formában tiltott.


A Ferencváros szombaton 3–0-ra verte az Újpestet, a meccsnél is nagyobb port kavart Kubatov Gábornak, a Fradi elnökének Facebook-videója. A Fidesz pártigazgatói posztját is betöltő klubvezető az ősi rivális klubszínét vette célba.

Kubatov arról beszélt, hogy otthonában a lila színt legfeljebb szemeteszsákon és vécépapíron tűri meg, de szóba sem jöhet lila virág, öblítő vagy lila feliratú fogkrém. Személyes szabályait saját bevallása szerint a családjára is kiterjeszti.

„A gyerekeim kiskorukban sem vehettek fel semmit, egy zoknit vagy fehérneműt sem, ami lila színű”

– mondta a klubelnök, aki két lány (Emma, Olivia) és egy fiú (Marcell) édesapja.

A két csapat rivalizálása az utóbbi években egyértelmű ferencvárosi fölényt hozott, a zöld-fehérek korábban egy 16 meccses győzelmi sorozatot is felépítettek a derbiken. Az Újpest eközben épp átalakuláson megy keresztül, a télen Dárdai Pál sportigazgatóként, Szélesi Zoltán pedig vezetőedzőként vette át a csapat irányítását. Kubatov Gábor korábban is tett már az újpestieknek címzett, élesebb megjegyzéseket. Egy korábbi győzelem után például azt írta: „Apró tény: Aki 2015 után született, még nem látott újpesti győzelmet ellenünk.” Egy másik nyilatkozatában pedig kijelentette: „kiejtenénk az Újpestet”. Az Újpest szervezett szurkolói csoportjai korábban egy derbi bojkottját is bejelentették, közleményükben az eseményt „Kubatov bohócbulijának” nevezték.

(via 444)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk