ÉLET-STÍLUS

Mitől működhet egy párkapcsolat? - Két zsák van

Nem csak egy zsák van, amibe elég, ha én dobálom ész nélkül a jó dolgokat, és akkor működik minden.

Link másolása

Két zsák van.

Ez az első számú titok.

Az egyik van nálad és én pakolok bele, a másik nálam és te.

Nem csak egy zsák van, amibe elég, ha én dobálom ész nélkül a jó dolgokat, és akkor már működik minden. Nem. Két zsák van, és nem elég, ha a tied van tele.

"
Két zsák van, nem csak egy közös. Ebben tévednek a legtöbben.

Azt gondolják, mienk a zsák, elég, ha a másik tömi ész nélkül, elég ha a másik ad, tele van az így is...

Nem.

Az ember a sajátjába sajnos nem pakolhat, ez a társasjáték így van kitalálva.

Két autó van: amelyik működik, mert hibátlan, és elmész vele bármeddig, és az, ami megy, de hamarosan lerobban, és megdöglik örökre. Látszólag mindkettő tök egyformán gurul, de két autó van, és belül nem ugyanaz a kettő, és a jövőjük sem hasonló. Pedig szépen gurulnak, aha.

Két motor van, fogaskerék, vízibicikli hajtókája, mittudomén. Két motor van, az a lényeg.

Az egyik van nálad, azt én tekerem, a másik meg nálam, azt te. Nem elég, ha én tekerem, mert attól csak a tied működik, az enyémet nem látod.

Ha nem tekered, nem megy az sem.

Mindegy, hogy amúgy mosolygok, és boldognak látszom, a motorom nem megy, a lényeg nem halad.

Nem fogok szólni, nem tudom ezt megtanítani, nem akarok ebben anyuka lenni, vagy akarsz pakolni, és hajtani engem, vagy nem. Tudod, hogy milyen cink lenne ezért könyörögni már? Akarom, hogy haladjon, de nem ilyen áron.

Néha nem szólok, vagy eltitkolom, reménykedek... tökmindegy, mit látsz.

"
Jobb ha tudod, ha nem tekerted, nem megy a motorom.

Két lehetőség van tehát: vagy telerakod a zsákot, és hajtod a motort és adsz, vagy nem. Én hajtom a tiedet, pakolom a zsákodat, de a sajátomba sajnos semmit sem tehetek, én a saját motoromat nem működtethetem. Megtenném érted, a közös dolgokért, de akkor megint csak én adnék, és pont emiatt olyan rohadt fájdalmasan igazságos, hogy mégsem tehetem meg.

Két út van: vagy élek még valameddig üres zsákkal, vagy nem. Én döntöm el. Majd elválik, még én sem tudom mi lesz. Szeretném bírni sokáig, csak hát tudod, a motor az motor, hajtania kell valaminek. Nem elég, ha csak a tied megy, az enyém elfárad egyszer. Mit csináljak? Mit csináljak ha elfárad? Komolyan kérdezem, hogy mit kellene tennem üresen.

Tényleg minden nap szóljak, hogy a szívatás, kiröhögés, árulás, hazugság, kibeszélés idővel olyan zsákot csinál, amit eldobok egyszer, és a kedvesség, bizalom meg feltöltik olyanra, amit meg akarok tartani? Nem fogok szólni mindig. Jelzem azzal, hogy nem nevetek rajta, jelzem azzal a grimasszal, amit viccesnek találsz, utalok rá úgy, hogy kimegyek a szobából, és jelzem úgy is, hogy azt mondom "ha-ha-ha".

"
Ne várj többet, nem akarok veszekedni minden apró hülyeségen.

Két dolog van, amit fel kell fognunk. Meg kell értened, hogy két motor van, az enyémet is hajtania kell valakinek, és nekem hinnem kell abban, hogy létezik ez a valaki. Le fogok lépni, igen. És mások is lelépnek majd. Minden üres zsákos és álló motoros ember lelép egyszer. Bolyonganak inkább, minthogy üresen maradjanak. Mert egyedül is jobb, mint olyan zsákkal, ami sok kis rossz emlékkel van tele.

Két lépcső van. Fölfelé is, lefelé is. Ha megérted, hogy tekerned kell a vízibicajt, és meg is teszed, akkor felfelé lépsz, vagy játszod tovább azt a nehogymáraztgondoljahogy-osat. Nekem mindegy, szabad vagy. Én nem akarok könyörögni, kérni semmit, nem akarom, hogy változz, vagy áldozatokat hozz értem, csak segíteni akarok, hogy ne hagyjon mindenki el. Jegyezd meg: két zsák van és két motor.

Remélem, érted miről beszélek, és nem zsákozok meg motorozok fölöslegesen. Mindenhol két zsák van, nem csak ebben az esetben. Hiába mész tovább, ugyanaz lesz a baj mindig. Ugyanúgy vége lesz és mindig ugyanazért: mert nem vágod, hogy két kurva zsák van, és mindig a másiktól várod, hogy pakolásszon, tekerjen.

"
Mindenki olyat keres, aki tudja a zsákos titkot.

Csakis ezzel gurul az autó ugyanis belülről is szépen, és nem csak gurul, mert még épp nem döglött meg teljesen. Nem papucs dolog a zsákba pakolni, viszont balfaszság így elengedni az egészet. Zsák, amibe beleteszed a dolgokat, és motor, amivel hajtod. Igen, mindenből kettő van.

Egy nálad, egy nálam.

"
Csak az esélyből van egy, mert az közös termék már, nem saját.

Az esélyből egy van.

Te döntöd el, mennyire akarod, hogy megszeresselek. Nem fogok szólni. Nem fogok könyörögni, végignézem azt is, ha elromlik, nem tehetek mást, én a te zsákoddal és motoroddal vagyok elfoglalva, a sajátommal nincs dolgom. Segítenék, de nem tudok többet adni annál, hogy elmondom: két zsák van.

Ha tetszett az írás, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk