FELFEDEZŐ
A Rovatból

Új coffice várja a freelancereket és a digitális nomádokat a Margit körúton - ismerd meg a KLIQ Coffice-t!

Ideális választás azoknak, akik inspiráló helyszínt keresnek a napi munkához, üzleti találkozókra vagy egyszerűen csak egy kellemes kávézásra vágynak.


Buda szívében, a Margit körúton kibontakozó, egyre pezsgőbb közösségi élet közepette egy új kávézó és munkaterület nyitotta meg kapuit, kifejezetten azokra szabva, akik rugalmas munkakörnyezetre vágynak. A KLIQ Coffice egyedülállóan ötvözi a coworking tér nyújtotta rugalmasságot és a kávézói élményt. Nem csak a modern munkavégzés igényeit elégíti ki, hanem figyelmet fordít az ízletes, gondosan válogatott alapanyagokból készült harapnivalók és italok kínálatára is. Ideális választás azoknak, akik inspiráló helyszínt keresnek a napi munkához, üzleti találkozókra vagy egyszerűen csak egy kellemes kávézásra vágynak.

A KLIQ Coffice új színfolt a coworking kultúrában

Egy hely, ahol a kávé élvezete mellett tárgyalhatsz, prezentálhatsz, és mindezt egy segítőkész közösségben teheted, ahol a munkavégzés minden feltétele adott. A lokáció nem csupán a könnyű hozzáférhetőség miatt megfelelő, de a budai oldal szellemiségét is magában hordozza.

A produktivitás és a kreativitás fontos szerepet játszik a KLIQ Coffice életében és ezt minden apró lépéssel igyekeznek is támogatni a tulajdonosok, ahogy ezt a szlogen is összefoglalja “Be inspired in a comfy place to get things done.” A hely designja is ezt a célt szolgálja, minden részletében a kényelmet és a funkcionalitást helyezve előtérbe.

A kialakítás során kiemelt figyelmet fordítottak a digitális nomádok és a távmunkát végzők igényeire. Az asztalok és ülőhelyek sokfélesége lehetővé teszi mindenki számára, hogy megtalálja a legkényelmesebb munkapozíciót, legyen szó akár egy hagyományos asztalról, egy magas állóasztalról, vagy egy kényelmes fotelről. A kávézóban minden adott a zavartalan munkavégzéshez - minden asztalnál elérhető konnektorok, mobiltelefon-töltők és laptoptartó párnák várják a dolgozni vágyókat.

A KLIQ Coffice nem csupán egy munkahely, vagy kávézó, hanem egy közösségi tér is, ahol a látogatók kapcsolatokat építhetnek. A helyszín ösztönzi a szakmai találkozókat és a networkinget, hiszen a coworking kultúra fontos része a személyes kapcsolódás és inspiráló véleménycsere. A szabadon lapozható könyvek pedig lehetőséget kínálnak a feltöltődésre és az önképzésre.

Fotós: Hegyi Júlia Lily

Üzleti megbeszélések újratöltve

A szolgáltatások skálája igazodik a modern vállalkozó és szabadúszó igényeihez, legyen szó egy üzleti megbeszélés helyszínéről vagy egy személyre szabott reggeliről. Ezek közé tartozik a "Meeting table" csomag, amely ideális megoldást nyújt üzleti találkozókra. A csomag tartalmaz asztalbérlést, frissen főzött kávét, valamint egészséges, agyműködést serkentő snackeket, így garantálva, hogy a megbeszélések a lehető legproduktívabbak legyenek. Továbbá, üzleti reggelik személyre szabható választékát kínálják 2, 4 vagy 6 fő részére, lehetőséget biztosítva a vendégeknek, hogy édes vagy sós reggelivel, frissítő limonádéval és kiváló minőségű kávéval kezdjék a napot.

KLIQ Coffice - coworking kávézóba csomagolva

A KLIQ Coffice nem csak munkateret, hanem egy olyan társasági helyszínt is kínál, ahol a pult mögött álló segítőkész csapat mellett a többi látogató is nyitott a közös gondolkodásra és az új ötletek megosztására. A nappali munka után a helyszín esténként különböző programokkal válik a városi élet részévé: a KLIQ Talks beszélgetésektől kezdve a különféle meetupokon és workshopokon át egészen az üzleti könyvklubig. Ezzel egy multifunkcionális térként szolgál, ahol a munka és a személyes fejlődés kéz a kézben jár. Mindehhez társul alkalmanként egy-egy kiállítás megnyitó, így időről-időre újabb műalkotások kerülnek a falakra. Így válik a városi élet egy dinamikus és inspiráló szigetévé.

A KLIQ Coffice rendezvények mellett nyugodtan lehet a helyszínnel tervezni akkor is, ha saját esemény szervezéséről van szó, vagy a teljes helyszínt ki szeretné valaki bérelni. Ehhez a teljes infrastruktúra rendelkezésre áll egy nagy TV-vel, Apple eszközökkel, de a klasszikus flipchart, vagy nyomtató is igénybe vehető.

Fotós: Hegyi Júlia Lily

Ahol a Nutella és a matcha turmix is otthonra talál

A helyszín büszkén szolgál fel olyan ételeket és italokat, amelyek nem csupán a nap folyamán adnak energiát, hanem az ízlelőbimbókat is kényeztetik. A gondosan válogatott alapanyagokból készült szendvicsek mellett a kávézó egyedi finomságokat is kínál - kérhetsz Nutellát kanállal, termelői mézzel készült vajas-mézes molnárkát vagy frissítő matcha turmixot is.

A finom falatok mellett a hazai pörkölésű CafeNash kávékat kortyolhatunk, ami kétségkívül megadja a nap keretét, legyen az a Green Balance 100% arabica, el salvadori kávéból készült latte, vagy a Castro Cuba-ból, kubai Serrano Superior arabica kávészemekből varázsolt tüzes, eredeti ízű doppio.

KLIQ Coffice megnyitása a modern munkavégzési formák támogatásával nem csak a helyi freelancereknek és digitális nomádoknak kínál otthont, hanem mindenki számára, aki egy kreatív és inspiráló közösségi térre vágyik.

Aki tehát kedvet kapott hétköznapokon reggel fél 8-tól este 6 óráig élvezheti a KLIQ Coffice vendégszeretetét  Budapesten a Margit körút 38/A szám alatt. Az aktuális eseményekről és frissítésekről pedig a kávézó közösségi média oldalain lehet tájékozódni, ahol folyamatosan frissülő tartalom várják az érdeklődőket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Pottyondy Edina: Felbasztam Németh Balázst
Pottyondy Edina legújabb videójában a Fidesz utóbbi hetének legfontosabb eseményeit kommentálja. Például Németh Balázs parlamenti felszólalását, ahol egy miniszternek kellett elmagyaráznia neki egy Micimackó-utalást.


A vitnyédi menekülttábor körüli titkos tervek, a parlamenti Micimackó-magyarázat és az ellenzékbe szorult Fidesz első heteinek próbálkozásairól beszél Pottyondy Edina új videójában.

A közéleti influenszer feleleveníti „Micimackó-ügyet”. A sztorit úgy vezeti be, hogy

„Felbasztam Németh Balázst.”

Németh Balázs elkövette az internetes hírfogyasztók egyik fő hibáját, hogy címből vont le (téves) következtetést: félreértelmezte a Szeretlek Magyarország Pottyondy korábbi videójából készült szemléjét. A fideszes képviselő a parlamentben sérelmezte, hogy Pottyondy „a leeső farkú kissé balfék csacsi”-hoz hasonlította. A képviselő ezt egyfajta perverz fenyegetésnek értelmezte, mire Tanács Zoltán miniszter kénytelen volt elmagyarázni neki a Micimackó történetét.

Pottyondy három problémát sorolt fel Németh felszólalásával kapcsolatban:

„Ha velem van baja, miért a parlamentben cseszegeti a kormánypártot? (...) Elég komoly kritikája az általános iskolai tanítónénijének, hogy ezzel a szövegértéssel felső tagozatba engedte.(...) Miféle beteges képzettársítás, vagy vágyfantázia Füles leeső farkáról valamiféle rituális kasztrálásig jutni?”

Elismerően beszél Tanács Zoltánról, hogy Németh Balázzsal ellentétben jót feltételez mindenkiről „még rólam is”. Majd bevágja Tanács felszólalását, amiben azt mondja, hogy Pottyondy valószínűleg szeretetből hasonlította őt Füleshez, a szamárhoz.

Az influenszer azt mondta, hogy

„ebben téved a miniszter úr, semmi szeretet nem volt ez esetben a Fülesre utalás mögött. Próbáltam elkapni Német Balázs karakterének lényegét, ami ez esetben nem sikerült, mert Füles Németh Balázshoz képest egy Szerb Antal.”

Majd átvezeti Kocsis Máté kijelentésére a témát, aki szerint két fideszes aktivista lett öngyilkos a „tiszaterror” miatt.

Pottyondy szerint érdemes lenne megfontolni azok felelősségét is, akik atomholokauszttal, harctéren fejbelőtt apákkal, nemzethalállal ijesztgették a saját szavazóikat - „mint például Kocsis Máté”-nak.

„Az a helyzet, hogy a Fidesszel még azok is nagyon rosszul jártak, akik rájuk szavaztak” - mondja a videó végén.

Pottyondy Edina új videója:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Viccből beváltott egy levélben érkezett kamu csekket, a bank 95 ezer dollárt utalt neki, amit aztán visszaköveteltek
Egy amerikai férfi, Patrick Combs 1995-ben poénból befizetett egy kamu csekket, a bankja pedig tévedésből jóváírta a 95 ezer dolláros összeget. Az ügyből hónapokig tartó vita és országos médiaszenzáció lett.


1995-ben egy Patrick Combs nevű férfi a levélszemetei között bukkant egy teljesen kamu csekkre, amelyet egy „gyors meggazdagodást” ígérő cégtől kapott. A 95 093,35 dollárról szóló csekket tréfából beváltotta a bankja ATM-jén keresztül.

Legnagyobb meglepetésére öt nappal később az összeg megjelent a számláján. Combs eleinte kivárt, de miután egy hét eltelt, és semmi sem történt, bement a bankba, ahol egy alkalmazott megerősítette, hogy a pénz felvehető – írja a unilad.com.

Három hét után a bankfiók vezetője is arról biztosította: „Nyugodtan elkezdheti költeni a pénzt, Mr. Combs. 10 nap után már nem utasíthatják el a csekket. A törvény védi önt.”

A bankigazgató tévedett a 10 napos szabállyal kapcsolatban, de a valós jogi helyzet még inkább Combsnak kedvezett. Az amerikai törvények szerint a fizető banknak egy szigorú határidő alatt kell visszautasítania a csekket, ami a beérkezést követő banki nap éjfélét jelenti. Ha ezt elmulasztja, felelősséggel tartozhat az összegért.

A bank azonban később meggondolta magát: zárolták Combs számláját, letiltották a kártyáját, és egy biztonsági tisztjük azzal fenyegette meg, hogy rendőrt hív, ha nem adja vissza a pénzt. Combs, aki a pénzt időközben egy másik, valódi banki csekkre váltotta és széfbe tette, a fenyegető fellépés hatására belállt a történetbe: azt mondta, addig nem adja vissza az összeget, amíg a bank írásban el nem ismeri a saját hibáit.

„Az volt az álláspontom, hogy ha »nincs levél, amelyben felelősséget vállalnak a hibájukért, nem adom vissza a pénzt, ami jog szerint az enyém«” – nyilatkozta később.

Az ügyből országos hír lett, és a közvélemény szinte egyöntetűen Combs mellé állt. Bár jogászai szerint jó eséllyel megtarthatta volna a pénzt, végül úgy döntött, visszaadja azt 1995. október 3-án. Döntését azzal indokolta, hogy nem akart erről a „kiskapuzásról” híressé válni.

A pénzért cserébe kapott egy levelet a banktól, amelyben elismerték a tévedésüket. „Annyira tökéletes volt. Olyan lapos. Semmiféle jutalom nem járt azért, hogy a helyes dolgot tettem. Mintha úgy nyertem volna, hogy odaadom a nyereményt” – emlékezett vissza.

A történet azonban itt nem ért véget. Combs az esetből egy humoros egyszemélyes előadást készített Man 1, Bank 0 (Ember-Bank 1-0) címmel, amellyel bejárta a világot, és amely egy hónapig futott a New York-i off-Broadway-n is.

Az előadással végül több mint 100 ezer dollárt keresett.

„Pont ez az irónia. Nagyon sokat köszönhetek a visszataszító bankoknak. Nemcsak azokért a bakikért, amelyek a műsorom alapját adják, hanem azokért a lépésekért is, amelyek tíz éve folyamatosan kedvező közeget teremtenek a műsoromnak” – összegezte a történteket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Az egész lába vörös volt” - Az életéért küzdött a fiú, miután húsevő baktérium támadta meg a vízben
A 17 éves Joziah Thompson egy apró karcoláson keresztül fertőződött meg a Vibrio vulnificus nevű kórokozóval egy niceville-i parkban. A fiú több életmentő műtéten esett át, édesanyja pedig azt szeretné, ha a hatóságok rendszeresen tájékoztatnának a vizek baktériumszintjéről.


Két nap alatt pokollá változott az élete egy tizenéves fiúnak egy apró karcolás miatt: a floridai Niceville-ben fürdőző 17 éves Joziah Thompson lábát egy húsevő baktérium támadta meg, ami után több életmentő műtétre volt szüksége. A fiú június elején a testvéreivel úszott a helyi Lions Parkban, amikor egy jelentéktelennek tűnő sérülést szerzett a lábán. A következő 48 órában azonban a seb környéke forró lett, megduzzadt, és a fiú erős fájdalmakra panaszkodott – írja a LADbible.

A tinédzsert azonnal kórházba szállították, ahol az orvosok megerősítették, hogy Vibrio vulnificus fertőzést kapott. A fertőzés súlyos szövődményeket is okozott, többek között szívproblémákat, szapora pulzust és folyadék-visszatartást.

Bár a fiút több műtét után hazaengedték, állapota továbbra is komoly orvosi felügyeletet igényel: otthon egy speciális sebvákuum-készüléket kell használnia, és hosszú rehabilitáció vár rá.

Joziah édesanyja, Tirzah Thompson a történtek után a nyilvánossághoz fordult, hogy felhívja a figyelmet a veszélyre. A nő elmondta, a fia állapota drámaian gyorsan romlott. „Két nappal később már az egész lába vörös volt. Nyögött, forró volt a tapintása, és nagyon fájt neki.”

„Ahogy ránéztem a lábára, azt mondtam: ‘Ó, most azonnal mennünk kell.’”

Az anya most azt követeli a helyi hatóságoktól, hogy hozzanak létre egy nyilvános rendszert, amely rendszeresen tájékoztat a fürdővizek baktériumszintjéről. „Nem akarom, hogy ez más gyerekekkel is megtörténjen” – tette hozzá. A család GoFundMe oldalt indított a magas orvosi költségek fedezésére.

A Vibrio vulnificus a meleg, félsós tengerparti vizekben él, ahol a folyók az óceánnal találkoznak. A fertőzés leggyakrabban nyílt seben keresztül jut a szervezetbe, és rendkívül gyorsan okozhat szövetelhalást. Az amerikai járványügyi központ (CDC) szerint a fertőzöttek közül minden ötödik ember belehal a betegségbe, sokszor már a tünetek megjelenését követő egy-két napon belül.

Az amerikai járványügyi központ azt javasolja, hogy nyílt, akár apró sérüléssel senki ne menjen természetes vizekbe, különösen a nyári hónapokban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Undorító pillanat a szülés, ahol az apának semmi haszna” – kőkemény szavakkal támadt a belga vb-sztárra a francia tévés
France Pierron francia újságírónő ezekkel a szavakkal bírálta Jeremy Doku tervét, hogy a vb-ről hazautazik gyermeke születésére. A belga válogatott kulcsjátékosának felesége július második hetére van kiírva.


Nagy vihart kavart egy francia televíziós műsorvezetőnő, France Pierron, aki élesen bírálta a belga válogatott sztárját, Jeremy Dokut, amiért a játékos a világbajnokság alatt ott akar lenni első gyermeke születésénél. A L’Équipe de choc című műsorban a kétgyerekes Pierron provokatív véleményének adott hangot, amely szerint egy futballistának egy ilyen eseményen semmi keresnivalója – írja a 24.hu.

A műsorvezető szerint a világbajnokság egy megismételhetetlen élmény, amiért játékosok százai ölni tudnának. Úgy véli, Doku egy gyerekkori álmát váltja valóra, amit most félbeszakítana.

„Hogy jelen légy a gyereked születésénél, ami – már bocsánat, de – egy undorító pillanat, ahol az apának semmi haszna sincs. Vannak fickók, akik hitelt vettek fel azért, hogy láthassák a meccset, te meg inkább elmész, csak azért, hogy elvágj egy köldökzsinórt” – fogalmazott Pierron.

A stúdióban ülő korábbi olimpiai és profi világbajnok ökölvívó, Brahim Asloum azonnal vitába szállt a műsorvezetővel. Asloum az apaság elsőbbségét hangsúlyozta a sportkarrierrel szemben.

„Egy világbajnokságot meg lehet nyerni vagy el lehet bukni, de az érzés idővel elmúlik. Egy baba viszont az egész életedet végigkíséri.”

A vita alapját a Manchester City 24 éves szélsőjének helyzete adja: felesége a világbajnokság ideje alatt, július második hetére van kiírva. Doku egyértelművé tette, hogy nem akar lemaradni a pillanatról.

„Az első gyerekemről beszélünk, szóval mindenképpen ott szeretnék lenni a feleségem mellett” – mondta a játékos.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk