HÍREK
A Rovatból

Beszorult egy utas a vonat vécéjébe egy Balatonra tartó InterCityn, csak Siófokon sikerült kiszabadítani

A kalauz megpróbálta kinyitni az ajtót, de nem sikerült neki. Körülbelül 15 percet töltött a mosdóban a pórul járt utas.


Beszorult a Balatonra tartó InterCity vécéjébe egy ember pénteken - írja a Telex.

A lap érdeklődésére a MÁV azt közölte, hogy „Lepsény és Siófok között a vonat személyzete minden tőle telhetőt megtett az ajtó kinyitása érdekében, de nem sikerült, ezért telefonon értesítették a siófoki műszaki kollégát”.

A Telexnek az egyik szemtanú arról számolt be, hogy

az utas nagyjából 15 percet töltött a vécében este, a kalauz megpróbálta őt kimenteni, de nem sikerült neki.

Az ajtót csak azután sikerült, hogy beértek Siófokra, ezután a jegyvizsgáló lezárta a mosdót.

A járat végül 7-8 perc késéssel indult tovább.

A MÁV azt is hozzátette, hogy kivizsgálják a hibát, szükség esetén javítják, illetve elnézést kértek az okozott kényelmetlenségért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
HVG: Lázár János a Strabag-ügyben vagy nem ismeri a saját törvényét, vagy blöfföl
A miniszter Facebook-posztban fenyegetőzött, pedig a lap szerint nem kellene új jogszabályon törnie a fejét. Elég lenne, ha egyszerűen csak alkalmazná a meglévő paragrafusokat.


Lázár János miniszter egy hétfő reggeli Facebook-posztban nyitott új frontot a Strabaggal vívott csatájában, amely az M30-as autópálya botránya miatt tört ki. A miniszter bejelentette, „ha szép szóval nem megy, akkor a törvény módosításával védjük meg a magyar emberek érdekeit! Kezdeményezni fogom a közbeszerzési törvény módosítását”. A bejegyzés szerint a terv az, hogy kizárják azokat a cégeket, amelyek rosszul végezték a munkájukat.

Csakhogy a miniszter vagy blöfföl, vagy nem ismeri a saját tárcája által is használt jogszabályt. Az a szigorítás ugyanis, amivel Lázár fenyegetőzik, már most is benne van a hatályos közbeszerzési törvényben – vette észre a HVG.

A jogszabály egyértelműen kimondja, hogy ki lehet zárni azt a céget, amelyik az elmúlt három évben súlyosan megszegte a szerződését, és ez a szerződés felmondásához, kártérítéshez vagy más szankcióhoz vezetett.

A Strabag esete az M30-assal pontosan ilyen: az alig kétéves autópálya-szakasz a rossz alapozás miatt szétrepedt, a cég pedig a garanciális javítással sem készült el a megígért határidőre.

Sőt, a Közbeszerzési Hatóság már most is vezet egy nyilvános „szégyenfalat”, a Szerződésszegés nyilvántartást, amelyen jelenleg 60 cég szerepel. Emellett létezik egy másik feketelista is, a Kizárt ajánlattevői nyilvántartás, 26 névvel.

Lázárnak és a minisztériumának tehát nem kellene új törvényen dolgoznia, elég lenne a meglévőt használni.

Ha pedig komolyan érvényt akarnának szerezni a szabályoknak, akkor Mészáros Lőrinc érdekeltségeivel szemben is fel kellene lépniük, mivel a vasúti beruházásaikkal kapcsolatban már többször is komoly gondok merültek fel - emlékeztet a HVG.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: A viccnek is van határa, feltöretik a TISZA Párt applikációját, majd még Ön rendel el nemzetbiztonsági vizsgálatot
A TISZA Párt vezetője azonnal reagált Orbán Viktor bejelentésére, aki közölte, hogy miután 200 ezer magyar adata kikerült az internetre, összehívta a nemzetbiztonsági ügyekért felelős kormánytagokat.


Magyar Péter a közösségi oldalán reagált arra a hírre, hogy Orbán Viktor azonnali vizsgálatot rendelt el, miután a hétvégén kikerült az internetre egy 200 ezer nevet és egyéb személyes információt tartalmazó adatbázis. A Magyar Nemzet szerint a Tisza Párt mobilalkalmazásából szivárogtak ki adatok.

A TISZA Párt vezetője azt írta:

"A viccnek is van határa, Miniszterelnök Elvtárs!

Tehát, ha jól értem, önök külföldi szolgálatokkal összejátszva feltöretik a TISZA Párt applikációját, aminek eredményeként rengeteg magyar ember személyes adatai nyilvánosságra kerülnek, majd még Ön rendel el nemzetbiztonsági vizsgálatot… aha

Egyébként amikor az orosz titkosszolgálat hekkerei ki-be járkáltak a Külügyminisztérium szerverein és a legérzékenyebb adatokat is ellopták, akkor miért nem volt nemzetbiztonsági vizsgálat? Ne fáradjon, a kérdés költői…"

Orbán Viktor hétfőn délután videóban beszélt a botrányról. Abban azt közölte: „Tegnap este súlyos botrány rázta meg a magyar közéletet, 200 ezer honfitársunk személyes adatai, az ő hozzájárulásuk nélkül kikerültek az internetre”. A miniszterelnök az ügy miatt összehívta a nemzetbiztonsági ügyekért felelős kormánytagokat. Úgy vélte, hogy „az adatok kezelésében ukrán személyek is közreműködtek”. Hozzátette: „a személyes adatok ukrán kézre kerülése súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Döbbenetes: A Vatikán örökre eltiltotta, a pedofil pap mégis gyerekeket táboroztatott Magyarországon
A lap szerint Szűcs Balázs további három évig vezethette az árva és nehéz sorsú Kárpát-medencei gyerekek táboroztatásával foglalkozó egyesületét azután is, hogy 2016-ban mindennemű papi és lelkipásztori szolgálattól eltiltották.


A pedofil tettei miatt a katolikus egyházi kötelékéből kitagadott atya azután is folytathatta egyesületével a gyermekek táboroztatását, hogy a Vatikán 2016-ban örökre eltiltotta a papi hivatásától és a fiataloktól – írja a Magyar Narancs.

Szűcs Balázst már 2015-ben leváltották a II. kerületi plébániáról, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem lelkészi posztjáról is távoznia kellett. Egy piliscsabai katolikus iskolából is mennie kellett, mert olyan krízist okozott, hogy szakembereknek kellett segíteniük a megrendült szülőkön, diákokon és tanárokon.

Azt szintén a Magyar Narancs írta meg, hogy

a pap a hírhedt Szőlő utcai Budapesti Javítóintézetben is dolgozott, ahol 2012-től az akkori vezetővel közösen indította el a „csendes szoba” programot.

Az intézet szerint a foglalkozásokon a bizalmi légkör miatt a fiúk „őszintébben tudnak beszélni a gondjaikról, terveikről.” Hogy az atya meddig tarthatta meg ezeket a foglalkozásokat, arra sem az intézet, sem a Belügyminisztérium nem válaszolt a lap megkeresére.

Most arról írnak, hogy Szűcs Balázs egy általa 2013-ban alapított civil szervezeten, az Egyesület a Remény Kis Emberei Közösségért nevű szervezeten keresztül, a „Szövetség az életért” címmel évenként rendezett táborokat nehéz sorsú gyerekeknek Csobánkán 2000-es évek közepétől.

Az egyesület fő tevékenysége a Kárpát-medence területén élő nehéz sorsú gyermekek támogatása volt elsősorban a csobánkai táboroztatással, de csíksomlyói és lengyelországi zarándoklatokat, adománygyűjtést is segített. A táborok népszerűek voltak, az egyesület partnere, a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége egyenesen szuperlatívuszokban beszélt a programokról.

A cikk szerint a pap 2015 júliusában 600 árva és nehéz sorsú gyereket táboroztatott Csobánkán. Ekkor az Esztergom-Budapest Főegyházmegye már vizsgálódott az ügyében.

Az egyesület beszámolójából kiderül, hogy 2015-ben megnégyszereződtek a bevételeik: 2013-ban még csak 1 millió, 2014-ben 9 millió, 2015-ben viszont már 35,9 millió folyt be hozzájuk. Legfőbb támogatójuk az Emberi Erőforrások Minisztériuma volt, amely 2 millióval járult hozzá a táborhoz.

Szűcs Balázst 2015. augusztus 31-én váltották le a II. kerületi plébánia éléről, 2016 júliusában viszont már újabb tábort szervezett Csobánkán 750 árva és nehéz sorsú Kárpát-medencei fiatal számára. A X. Szövetség az életért tábor fő szponzora az EMMI volt 2 millió forinttal. Az év október 15-én aztán Erdő Péter bíboros az atyát mindennemű papi és lelkipásztori szolgálattól eltiltotta.

A Magyar Narancs szerint ugyanakkor Szűcs Balázs még további három évig vezethette az egyesületét, szervezhetett táborokat „a remény kis emberei közöségeinek”.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Az Úr bocsássa ezt meg nekik!” – Hadházy nagyon felháborodott azon, hogy Iványi Gábort erőszakkal vádolják
A független képviselő szerint: „az meg egyenesen botrány, hogy az úgynevezett történelmi egyházak, amelyeknek lett volna lehetőségük nyomást gyakorolni a politikára, cinkos módon némák maradtak”.


Hadházy Ákos független képviselő a közösségi oldalán reagált arra a hírre, hogy az ügyészség Iványi Gábor egyházi vezető, valamint négy jelenlegi vagy volt ellenzéki politikus és két további személy ellen is vádat emelt. Csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emeltek vádat. Iványi Gábort még azzal is vádolják, hogy ő vezette a hivatalos személy elleni erőszakra irányuló csoportot.

A független képviselő azt írta:

"Borzasztó szomorú és dühítő, ami ebben az ügyben történik. Ennél csak az szomorúbb, hogy az ellenzéki társadalom – tisztelet a kivételt képező keveseknek – gyakorlatilag szó nélkül végignézte, hogyan áll bosszút az álkeresztény rendszer egy egyházon és intézményein. Az meg egyenesen botrány, hogy az úgynevezett történelmi egyházak, amelyeknek lett volna lehetőségük nyomást gyakorolni a politikára, cinkos módon némák maradtak. Az Úr bocsássa ezt meg nekik!"

A politikus még azt is hozzátette, hogy az "egyik vádlott, Szél Bernadett védelmét az általam létrehozott Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítvány támogatja. Kérem, ha tehetik, segítsék az alapítvány munkáját, hogy segíthessünk azoknak, akik egyenlőtlen küzdelmet vívnak a hatalommal szemben!" A segítés lehetőségeiről az oldalán osztott meg információkat.


Link másolása
KÖVESS MINKET: