Sokak szerint ijesztő, ahogy a mesterséges intelligencia elképzeli a hátteret a híres mémek mögött
Egy új szoftver az eredeti fénykép és több algoritmus felhasználásával kiegészíti a képet, amiből sokszor igencsak valósághű, de néha furcsa és röhejes végeredmény lesz.
Megalkották az internet legismertebb mémjeinek hátterét a Photoshop AI Generative Fill segítségével, de az így elkészített és a Redditre feltöltött képek igencsak megosztják a kommentelőket.
Ahogy az MI-technológia egyre elterjedtebbé és okosabbá válik, sokan furcsa célokra is felhasználják.
Például gyakorivá vált, hogy megalkotják népszerű mémek hátterét mesterséges intelligenciával: Photoshop AI Generative Fill segítségével, az eredeti képet és speciális algoritmusokat használva pótolják ki a kép körüli hiányosságokat.
Az így elkészített és a Redditre feltöltött képek nagy vitát váltottak ki a hozzászólók körében. Többen ijesztően valósághűnek nevezték a kibővített képeket, míg mások inkább a Photoshoppal készített MI-fotók hiányosságaira és veszélyeire hívták fel a figyelmet.
„Közeleg a nap, amikor a bíróságokon be kell bizonyítanunk, hogy a képet nem mesterséges intelligencia készítette” – jegyezte meg egy kommentelő a Redditen.
Többen egyenesen nyugtalanítónak nevezték az MI-képeket, ugyanis szerintük furcsa belegondolni, hogy egy mesterséges intelligencia „képzelőerővel” rendelkezhet, és így kiegészíthet, kibővíthet ember által készített fényképeket.
„Az MI olyan képekkel áll elő, amelyek értelmesek lehetnek” – írta egy hozzászóló.
Ugyanakkor néhányan rámutattak, hogy az MI által generált képek nem különböznek túlságosan attól, amit az emberek korábban elképzeltek. Emellett a mesterséges intelligencia egyes fotóin hibákat is találni.
Jó példa erre a világhírű – és egyébként magyar címszereplővel büszkélkedő – Hide the Pain Harold mém, melynek a vidáman üldögélő idős férfi fotóját úgy bővítette ki háttérrel a mesterséges intelligencia, hogy lehagyta az emberi alak lábait:

Fotó: Reddit/u/adesigne
„Helyette masszív, csomós, babzsákszerű potroha van” – írta egy kritikus hozzászóló.
Photoshop AI Generative Fill was used for its intended purpose
by u/adesigne in ChatGPT
Forrás: Unilad