Visszavonul Pintér Béla dicsőítő énekes, miután kiderült, hogy házas nőkkel létesített kapcsolatot
Férjes nőkkel folytatott kapcsolatokat Pintér Béla, az evangéliumi közösség egyik legismertebb énekese. A dicsőítő zenész a botrány kirobbanása után közölte, hogy határozatlan időre visszavonul a szolgálatból, írta meg az Index.
Az ügyről Szabados Ádám, a veszprémi Evangéliumi Keresztény Gyülekezet igehirdetője számolt be a Divinity blogon. Elmondása szerint azért hozta nyilvánosságra az esetet, mert úgy látta, Pintér és környezete nem kezelte megfelelő súllyal a történteket. A bejegyzésben azt írta:
„Azt hittem, egy ennyire egyértelmű helyzetet az evangéliumi mozgalom is egyértelműen fog kezelni. Csalódnom kellett.
Fontolgatások kezdődtek, és végül azok kerültek pellengérre, akik az ügyet feltárták és Bélát konfrontálták.”
Szabados azt is hozzátette, hogy állításait üzenet- és hangfelvételrészletekkel támasztotta alá.
Pintér Béla a múlt hét végén egy nyilvános közleményben jelentette be visszavonulását, majd később törölte a bejegyzést. Ebben így fogalmazott:
A közleményében nyilvánosan bocsánatot is kért:
„Az elkövetett vétkeimért nyilvánosan bocsánatot kérek azoktól, akiket megbántottam, akikkel nem voltam őszinte. Családomtól és az érintettektől, mindenek előtt Istentől. »Megvallottam Neked vétkemet, bűnömet nem takargattam. Elhatároztam, hogy bevallom hűtlenségemet az Úrnak, és Te megbocsátottad bűnömet, amit vétettem.« (Zsolt. 32:5) Háttérmunkára van most szükség, rendezésre, gyógyulásra. Köszönöm, ha imádkoztok értem, értünk. Ha később Isten megengedi, még látjuk egymást. Szeretettel, Béla.”
A cikk megjelenése után több hazai evangéliumi vezető rendkívüli egyeztetést kezdeményezett. Azt vizsgálják, szükséges-e formális fegyelmi eljárást indítani Pintér Béla és az érintett szolgálati szervezetek ellen.