SPORT
A Rovatból

„Láttál már ilyet?” – az európai szövetség odavolt Győri-Lukács Viktória góljától

A franciák elleni mérkőzés egyik parádés jelenete volt, amikor a magyar játékos szinte röpült a levegőben, úgy dobta el a labdát a kapuba.


A női kézilabda Európa-bajnokságon a magyarok a franciák ellen játszottak. Az első félidő végén Győri-Lukács Viktória szerzett egy parádés gólt. Ráadásul úgy, hogy a francia kapus kijött a kapujából, miközben Szemerey Zsófi passzolt, és a támadó játékos a levegőben úszva elkapta a labdát, majd azt a kapuba lőtte.

Az európai szövetség a közösségi oldalán osztotta meg a gólt, a videóhoz azt írták:

"Láttál már ilyet?"

VIDEÓ: A gól

A meccset végül a franciák nyerték 30–27-re. Így pénteken az elődöntőben Norvégia lesz a magyarok ellenfele.

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
„A váza kevésbé számít” – az úszószövetség is kiakadt az Év Sportolója-gála eredményén
Posztjukban arra utalnak, hogy szerintük Szokolai Lászlót kellett volna megválasztani az év edzőjének. Nem ez az egyetlen kritika a gála eredményeivel kapcsolatban.


A hétfőn megtartott Év Sportolója-gálán a legjobb edző címet Golovin Vlagyimir, a női kézisek kapitánya kapta. Az úszószövetség Facebook-oldalán ezután felháborodott poszt jelent meg, amelyben kiemelték Szokolai László edző sikereit.

„Volt ez a választás... Egy edzőnek azonban igazán az számít, amit ezek a képek örökítenek meg – Szokolai László 2024-ben négy világversenyen négy bajnoktól kapott ölelést és készült velük közös fotó: a dohai vb-n Rasovszky Kristóf, a belgrádi Eb-n Betlehem Dávid (és a váltóban Rasó is), a párizsi olimpián Rasovszky Kristóf, a rövidpályás vb-n Sárkány Zalán lett aranyérmes, hogy a többi medáliáról ne is beszéljünk.

Ezeknek van igazi súlyuk, a színpadon átvehető váza kevésbé számít (sportszakmailag, de legfőképp a szívekben őrzött emlékekhez viszonyítva)”

– áll a bejegyzésben.

A többi díjazottal kapcsolatban sem volt egyetértés. Az év csapatának az Európa-bajnoki bronzérmes női kézilabda-válogatottat választották, amire a Magyar Vízilabda Szövetség úgy reagált, hogy szerintük a cím inkább a Ferencváros férfi pólócsapatát vagy a világbajnoki ezüstérmes női vízilabda-válogatottat illette volna az elismerés.

A gála egyébként már az esemény előtt komoly vitákat váltott ki a 24.hu szerint. A legnagyobb felháborodást az okozta, hogy Virth Balázs, Milák Kristóf korábbi edzője, nem került be a legjobb tíz edző közé. A Magyar Úszó Szövetség elnöke, Wladár Sándor szerint ez történelemhamisítás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
Záporoztak az öngyújtók és a pénzérmék, de még sörrel is locsolták a holland kapust a macedón szurkolók
A helyszíni biztonságiak tétlenül nézték végig az egészet, mintha mi sem történt volna.
MTI/Illyés Tibor - szmo.hu
2025. január 18.



Varasdon péntek este forrtak az indulatok! Hollandia férfi kézilabda-válogatottja 37-32-es győzelmével bebiztosította helyét a középdöntőben Észak-Macedónia ellen a kézilabda-világbajnokságon, de a mérkőzés körüli botrány még a győzelmet is beárnyékolta.

A meccs nem mindennapi jeleneteket hozott. Az első félidő végén egy 5-0-s rohammal robbantottak a hollandok, de a macedónok a második játékrészben többször is visszakapaszkodtak két gólra. Azonban hiába a próbálkozás, az egyenlítésre nem volt esélyük. A hollandok remek játékával nemcsak a pályán, de a lelátón is elszabadultak az indulatok.

Öngyújtók, sör, pénzérmék – holland kapustámadás élőben!

A találkozó szokatlanul hosszúra, egy és háromnegyed órásra nyúlt, köszönhetően a macedón drukkerek felháborító viselkedésének. A lelátóról záporoztak az öngyújtók és a pénzérmék, de még sörrel is locsolták a holland kapust. Ez nem az első eset volt, hiszen két nappal korábban Palasics Kristóf, a magyar válogatott kapusa is hasonló „támadást” szenvedett el. A helyszíni biztonságiak tétlenül nézték végig az egészet, mintha mi sem történt volna.

A helyzet annyira elfajult, hogy a hollandok kénytelenek voltak menekülni a pályáról. Ünneplés helyett egyenesen az öltözőbe vonultak, a szurkolóik legnagyobb bánatára.

Magyar henger Guineában – 17 gólos sima győzelem!

Eközben a másik mérkőzésen a magyar férfi kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott. Bár a mieink rengeteg hibát vétettek, így sem adtak esélyt Guineának: 35-18-as eredménnyel biztosították be sikerüket és a továbbjutást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
Legyőzte Hollandiát is, csoportgyőztes a magyar férfi kézilabda válogatott a vb-n
A szintén varasdi középdöntőben kedden az Európa-bajnok Franciaországgal, csütörtökön Ausztriával, szombaton pedig Katarral találkoznak. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.


A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-32-re legyőzte Hollandiát a világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap Varasdon, így három pontot visz magával a középdöntőbe.

A magyarok - akiknek a negyeddöntőbe jutás a céljuk - szerdán 27-27-es döntetlent játszottak Észak-Macedóniával, pénteken pedig 35-18-ra legyőzték Guineát, ezzel biztosították a továbbjutásukat.

A szintén varasdi középdöntőben kedden az Európa-bajnok Franciaországgal, csütörtökön Ausztriával, szombaton pedig Katarral találkoznak. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.

A meccs első öt és fél percében három magyar játékost állítottak ki, ezt kihasználva két góllal ellépett az ellenfél. Támadásban jöttek a hibák, védekezésben pedig nem mindig volt hatékony a visszarendeződés, ám ez utóbbit csakhamar orvosolták Sipos Adriánék és a 16. percben sikerült egyenlíteniük (9-9). A sok hiba ellenére a 19. percben első alkalommal vezettek az egyre jobban védekező magyarok (11-10), majd Bóka Bendegúz és Lékai Máté vezérletével elléptek hárommal. Ezt követően szinte teljesen kiegyenlítődött a játék és a szünetben 19-17-es előnyben volt a magyar együttes.

A második felvonás első másfél percében két kiállítással sújtották a magyarokat, ők azonban két gólt lőttek kettős emberhátrányban. A kapuban Mikler Roland váltotta Palasics Kristófot, majd csapatuk első alkalommal vezetett négy találattal a kőkemény védekezésre alapozva. A játéknap előtt a góllövőlista harmadik helyén álló Rutger Ten Velde találataival visszazárkóztak a hollandok, Palasics visszatért a magyar kapuba, a különbség pedig kettő és négy gól között ingadozott.

Az első és a második csoportmérkőzéssel ellentétben ezúttal népes és hangos szurkolótábor bíztatta kitartóan Ligetvári Patrikékat, de a nyitott, zavaró védekezésre váltó hollandok kihasználták, hogy létszámegyenlőségnél egyszer kapus nélkül támadtak a magyarok.

Már három perc sem volt hátra, amikor 33-32-es holland vezetésnél Sipos Adriánt szokatlan módon támadásban kiállították, de a hajrá varázsütésre remekül sikerült a magyar csapatnak, 3-0-s sorozattal zárta a meccset és megnyerte csoportját.

Mikler Roland kettő, Palasics Kristóf öt védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Bart Ravensbergen három, Matthias Dorgelo két védéssel zárt, Rutger Ten Velde tíz gólt lőtt.

A végeredmény: 1. Magyarország 5 pont, 2. Hollandia 4, 3. Észak-Macedónia 3, 4. Guinea 0

A csoportok első három helyezettje a középdöntőbe kerül, és viszi magával a másik két továbbjutó elleni eredményeit, a negyedikek pedig az alsóházi rájátszásban folytatják szereplésüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Döntöttek a nemzet sportolói: Dömölky Lídiát jelölik Keleti Ágnes helyére
Az olimpiai bajnok és ötszörös világbajnok vívót, Sákovicsné Dömölky Lídiát jelölik a nemzet sportolójának. Erről az a tizenegy legendás magyar sportoló határozott, aki már korábban megkapta a 2004-ben alapított címet.


A hírek szerint szoros volt a verseny: Dömölky hat, a századik magyar olimpiai aranyérem szerzője, a birkózó Hegedüs Csaba négy szavazatot kapott. A most 88 éves Dömölky Lídia 1955-ben érte el első nagy sikerét, amikor tőr egyéniben és csapatban is világbajnok lett Rómában. Élete első olimpiáján, Melbourne-ben nem szerzett érmet, de ő is tagja volt az esemény után az Egyesült Államokba utazó magyar sportolók csaknem száz fős küldöttségének. Végül nem telepedett le a tengerentúlon, hanem hazatért. 1960-ban olimpiai ezüstérmes, 1964-ben csapat-aranyérmes lett az ötkarikás játékokon.

A tokiói olimpián a legfontosabb, az utolsó asszót ő vívta, és a szovjet Sisova elleni 4:3-as győzelme hozta meg az aranyérmet.

A női tőrcsapat 1968-ban második lett Mexikóvárosban. Dömölky a visszavonulása után edzősködött, újságot és könyveket írt, a sporttól sohasem szakadt el. Férje, a szintén világbajnok vívó, olimpiai ezüstérmes Sákovics József volt, aki egy időben a kapitányi posztot is betöltötte, és aki 2009-ben halt meg.

 

Sákovicsné Dömölky Lídia

Született: 1936. március 9., Budapest

Klubjai: Bp. Haladás (1951–1954), Vasas (1954–1957), Bp. Vörös Meteor (1957–1970)

Eredményei: olimpiai bajnok (1964, tőrcsapat), ol.-2. (1960, 1968, mindkettő tőrcsapat), világbajnok (1955, tőr egyéni; 1953, 1955, 1959, 1967, mind csapat), vb-2. (1963, női tőr egyéni; 1961, 1963, 1966, mind csapat), vb-3. (1956, csapat), egyéniben hétszeres magyar bajnok

A nemzet sportolói: Balczó András (öttusa), Faragó Tamás (vízilabda), Ivánkay Mária (para-asztalitenisz), Jónyer István (asztalitenisz), Kamuti Jenő (vívás), Magyar Zoltán (torna), Portisch Lajos (sakk), Rejtő Ildikó (vívás), Schmitt Pál (vívás), Vaskuti István (kajak-kenu), Wladár Sándor (úszás)