ÉLET-STÍLUS

6 dolog, amiről árulkodik a ruházatunk

Nem a ruha teszi az embert. Igaz vajon ez a mondás vagy álszentek vagyunk is igenis van jelentősége annak, ahogy öltözünk.

Link másolása

Elek Betti – gyakorló vállalkozó, szárnyait bontogató divattervező, alkalomadtán rendezvényszervező, folyamatos önfejlesztő, lelkes motivátor, örök álmodozó és megvalósító.

"Sok év önfejlesztés után bátran merem állítani, hogy az egészséges önértékelésünk egyik alapja az, hogy tisztába kerüljünk saját adottságainkkal - saját magunkhoz mérjük magunkat és ennek megfelelően öltözködjünk."

A minap egy barátnőmmel a divatról beszélgettem és egy érdekes kérdést tett fel nekem. Megkérdezte, hogy ő vajon rossz ember-e, ha azt gondolja, hogy a ruha teszi az embert? Arra célzott mindezzel, hogy nagyon fontos számára, hogy jól nézzen ki vagy, hogy jól érezze magát a bőrében, viszont nem vallja magát valaki olyannak, aki a külsőségekre hajt. Manapság

nagyon kényes kérdés ez úgy érzem és sokan félreértelmezik, rosszul értékelik mindezt.

Ha jobban belegondolok, akkor igazából teljesen egyetértek vele. Számomra az ismert mondás, miszerint „Nem a ruha teszi az embert“ egészen mást jelent, ezért hát én is inkább mondanám azt, hogy a ruha teszi az embert.

Mindent megkaphatsz az életben, ha felöltözöl hozzá.

Az én álláspontom szerint ez a megfogalmazás közelebb áll az igazsághoz – főleg, hogyha nem megyünk messze az önértékelés, önbecsülés és önbizalom témájától, amely hozzám egyébként is nagyon közel áll.

A hétköznapjaink során, a mindennapi érvényesülésünkben hatalmas szerepet játszik az önbecsülésünk és az, ahogyan értékeljük magunkat. Gondolj csak egy állásinterjúra, ahol sorban érkeznek a jelentkezők és egymás után találkoznak a vezetőséggel. Egy ilyen szituációban már az első pillanatban, mielőtt bárki megszólalna hatalmas benyomást tudszt tenni a bizottságra csupán a megjelenéseddel, a kisugárzásoddal és a kiállásoddal – azzal, hogy sugárzik rólad, hogy rendben van az önbecsülésed.

Rengeteg olyan helyzet van, amikor a ruházatunk hamarabb beszél helyettünk - és bizony

első benyomást csupán egyszer tehet az ember.

1. A világ másképp reagál rád

A ruházatunk, a megjelenésünk már az első pillanatban árulkodik rólunk anélkül, hogy egy szót is szólnánk.

Az a ruha, amit te viselsz, az visszahat rád – arra, ahogyan saját magadról vélekedsz és ezáltal hatalmas mértékben befolyásolja a kisugárzásodat is.

Nem az a fontos, hogy milyen márkájú ruha ékeskedik rajtad – a környezeted nem a feliratokat fogja lesni, hanem a tartásodat, ahogyan egy adott darabot viselni tudsz. Amennyiben emelt fővel, egyenes háttal és fülig érő mosollyal jelensz meg egy adott ruhában, akkor az teljesen megfelelő számodra és az elvárt hatást fogja eredményezni – hatalmas sikered lesz és a környezeted pozitívan fog feléd viszonyulni.

Gondolj csak bele, biztosan te is észrevetted már, hogy mennyire másként viselkednek veled valahol, hogyha különböző ruházatban mész be – és a megfejtés minden esetben magadban keresendő, hiszen a ruha csupán csak egy eszköz mindehhez. A ruhád befolyásolja a viselkedésedet és a kisugárzásod is megváltozik általa.

2. Hogy érzed magad benne?

Elsősorban nem is igazán az a fontos, hogy a környezetünk mit fog szólni a ruhánkhoz, miként ítél majd meg a megjelenésünk alapján, milyen véleménnyel viseltetik majd rólunk.

A legfontosabb az, hogy az az ember, aki számodra (és az önbecsülésed szempontjából) a leglényegesebb Ő mit fog szólni ahhoz amit felveszel

- milyen érzéseket vált ki belőle, milyen viselkedésre készteti, milyen mértékben és irányban befolyásolja a hozzáállását.. és ez az ember TE magad vagy.

Amennyiben te jól érzed magad a ruhádban, ez megjelenik a kisugárzásodon is – a viselkedéseden, a mozdulataidon, a gesztusaidon – és ennek megfelelően reagál rád a környezeted is. Viselj bármit, de az önazonos legyen veled és érezd magad maximálisan komfortosan benne.

3. Miért érzed máshogy magad benne?

Amennyiben az ember egy ezeréves, kikopott, elhasznált pulcsit vesz magára, abban bizonyára kellemetlenül fogja magát érezni – alkalomtól függetlenül is – amennyiben viszont egy minőségi ruhát választ, akkor azzal együtt jár a „megérdemlem“ érzés is.

Egy megfelelő öltözetben a viselője is szebben ragyog.

Ez az önbecsülés fejlesztésének egy alappillére.

Rendszerint az emberek hajlamosak azonosulni helyzetekkel vagy akár ruhadarabokkal is. Válaszd azt a darabot, amely számodra pozitív érzést áraszt.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Gyökeresen megváltozott a Temu, és ez nem véletlen
Rengeteg panasz érkezett a cég miatt, mert a meghirdetett akciók rendszeresen nem voltak valósak, ráadásul a weboldalon sok volt a sürgető üzenet.

Link másolása

Mi is írtunk róla nemrégiben, hogy több bejelentés után a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a Temunál. A legtöbben azt kifogásolták, hogy az akciókban sok esetben 95%-os, vagy akár annál is magasabb kedvezményekkel csábították a vásárlókat, ám ezek nem bizonyultak valósnak. A GVH úgy vélte, hogy a Temut működtető vállalkozás vélhetően tisztességtelen kereskedelemi gyakorlatot folytat és megtéveszti a fogyasztókat.

Most azonban alaposan megváltozott a Temu kereskedelmi gyakorlata. Szinte teljesen eltűntek a hirdetések a neten, és megszűntek a weboldalon a sürgető üzenetek is. A GVH szerint előremutató, hogy a cég felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írja az Economx.

A GVH a lap megkeresésére azt közölte, hogy a vizsgálati szakaszban vannak, és ez még nem jelenti azt, hogy a vállalkozásról kimondták volna, hogy jogsértéseket követtek el. Most a tényeket tisztázzák, amire három hónapjuk van, ez pedig kétszer két hónappal hosszabbítható.

A nemzeti versenyhatóság mindig üdvözli, és a fogyasztók, valamint a tiszta piaci verseny szempontjából előremutatónak tartja, ha egy eljárás alá vont vállalkozás a hivatal eljárásának megindítását követően felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írták. „Természetesen mindez a jelenlegi vizsgálati szakban nem befolyásolja a GVH tényfeltárási kötelezettségét” – közölték.

A portál szerint:

2024 áprilisára a Temu 1 millió fős bázist épített Magyarországon, ezzel 25,6 százalékos súllyal bír a hazai online vásárlókon belül.

A Temu anyacége, a PDD 2023 negyedik negyedévben 88,88 milliárd kínai jüanos (12,5 milliárd amerikai dolláros) árbevételt ért el, ami 123 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakánál.

Forrás: Index

Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET: