PROGRAMOK
A Rovatból

Aprajafalva a Füvészkertbe költözött - Október 18-án nyit a Garden of Lights

A Garden of Lights ebben a szezonban egy igazi, kultikus rajzfilm fényekkel teli, varázslatos világába invitálja a látogatókat Budapesten.
Fotók: Nagy Bogi - szmo.hu
2024. október 17.



Október 18-án megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Garden of Lights Hupikék Törpikék fény és multimédia kiállítás Budapesten, az ELTE Füvészkertben.

A Garden of Lights ebben a szezonban egy igazi, kultikus rajzfilm fényekkel teli, varázslatos világába invitálja a látogatókat Budapesten.

A különleges fény és multimédia-kiállítás idei témája nem más, mint a Hupikék Törpikék

– a Füvészkertben megelevenedik Aprajafalva és ahogyan a főcímdal szólt, itt lesz Nótata, Törpapa, Hami, Tréfi, Törpilla, Ügyi, Dulifuli, Okoska! Ugye, máris halljuk azt a bizonyos dalt? Az alkotók is hallottak már a gonoszról, a csúf, kopasz Hókuszpókról – így hát velünk lesz ő és a macskája, Sziamiaú is.

A mai felnőtteknek, ha csak meghallják ezt a dalt, vagy meglátnak egy kis kék alakot, azonnal gyerekek lesznek újra, akik a hétvégi reggeleken, míg a szüleik aludtak, az ágyból nézték a Hupikék Törpikéket. Ma már ők is szülők, csakhogy az ő gyerekeik nem ismerik ezt a fajta izgalmat, mert az online világban mindent készen és azonnal megkapnak, amitől egyrészt nem fejlődik a képzelőerejük, másrészt nem ismerik meg a várakozás csodáját – ahogyan közülük sokan a falusi életet sem!

A Garden of Lights Hupikék Törpikék multimédia és fénykiállítása a felnőtteknek jóleső nosztalgikus érzést ad, a gyerekeknek pedig megmutatja, milyen az, amikor a mese világa egyszer csak megelevenedik a valóságban, és milyen az, amikor egy kis falu lakói összefognak annak érdekében, hogy együtt, közösen mindent megtermesszenek és biztosítják a helyiek megélhetését. A tárlat tehát amellett, hogy a káprázatos fényeknek, élethű figuráknak és különleges dallamoknak, hangeffekteknek köszönhetően lenyűgöző, oktatja is a gyerekeket a fenntartható világról.

A különleges tárlatot Haumann Máté és Haumann Petra színművészek avatták fel, akik gyerekkoruk óta a legendás mese bűvöletében élnek. Nem csak azért, mert szeretett édesapjuk, Haumann Péter az ország örök Hókuszpókja, hanem azért, mert Petra a rajzfilm felújított változatában Törpillának, Máté pedig Okoskának kölcsönözte a hangját.

„Apu egész életében óriási szerepeket játszott, hihetetlen az életműve, mégis Hókuszpók megformálása volt az egyik kedvence. Imádta! Ezzel kapcsolatban nem tudtak olyat kérni tőle, amire nemet mondott volna! Egyszer néhány éve az is megesett, hogy egy idegen ember arra kérte, születésnapja alkalmából egy videóüzenetben köszöntse fel őt Hókuszpók hangján, ő még ennek a kérésnek is örömmel eleget tett”

– mesélte Haumann Petra.

„A Hupikék Törpikék Apu által áthatotta az egész gyerekkorunkat. Nem csoda, hogy imádta, hiszen Hókuszpók karaktere fantasztikus, lehetőségekkel teli feladat egy színésznek. Azért a hangját próbára tette! Bizony a szinkronban órákon át ezen a torokhangon beszélni, vagy ilyen eszelősen nevetni, ahogyan ez a gonosz varázsló tette, nem volt egyszerű! Olykor ezt a hangját a gyerekneveléskor is bevetette. Általában akkor, amikor a humor és a szigor együttesével szeretett volna elérni nálunk valamit” – idézi fel nevetve Haumann Máté.

Az ELTE Füvészkert részéről Kiszel Péter főkertész és Papp László, a Füvészkertért Alapítvány elnöke mesélt arról, mit is jelent ez a fénykiállítás a botanikuskert életében – a téli hónapokban az ebből befolyt összeg segíti a növénygyűjtemény fennmaradását és ebből tudnak fordítani a botanikuskert fejlesztésére is.

Az élményhez – csak hogy a digitális életbe született gyerekeknek még könnyebb legyen kapcsolódni, - csatlakozik egy applikációs játék, a Gamification is. A kiállításon tett séta során a gyerekek és a szülők közösen játszhatnak, a mobilalkalmazásban az installációkhoz kapcsolódó kérdések mentén haladva juthatnak el a kijáratig, ahol sikeres kitöltés esetén ajándék várja őket. Így hát a Garden of Lights csodája nem csak a képzelőerőt és a kreativitást fejleszti, hanem motivációt és a családnak önfeledt, közös időtöltést is ad!

A Hupikék Törpikék kiállítás 2024. október 18-án nyitja meg kapuit és március 2-ig látogatható az ELTE Füvészkertben.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


PROGRAMOK
A Rovatból
Barátnős programok télen: így hozd ki a maximumot egy közös napból
Télen nincs is jobb, mint egy egész napos kaland a legjobb barátnőddel, tele finom ételekkel, varázslatos helyszínekkel és egy kis mozgással. Mutatjuk, hogyan tölthettek el egy tökéletes napot Budapesten!


Amikor beköszönt a tél, és a napok egyre rövidebbek, sokszor csak egy kis különleges program hiányzik ahhoz, hogy újra életet leheljünk a szürke hétköznapokba. Miért ne tölthetnél egy ilyen napot a legjobb barátnőddel? A hideg idő, a fények és az ünnepi hangulat tökéletes háttér egy igazán emlékezetes naphoz. Összeállítottunk nektek egy szuper napot, amit imádni fogtok: tele városi kalandokkal, finom falatokkal és egy kis mozgással. Budapest téli arca lenyűgöző – mutatjuk, hogyan hozhatjátok ki belőle a legtöbbet egyetlen nap alatt!

Nyugodt reggel: séta és vásárlás a belvárosban

Nincs jobb, mint egy lassú, kényelmes reggel, amit egy belvárosi séta indít. Találkozzatok a Váci utca vagy a Bazilika környékén, amely már korán reggel is magával ragadó. A karácsonyi díszkivilágítás és az ünnepi hangulat szinte mindenhol jelen van, mégis ilyenkor még elkerülhetitek a nagy tömeget.

Böngésszetek a karácsonyi kirakatokban, vagy akár ugorjatok be egy-egy kisebb boltba ajándékötletekért. Ez a nyugodt reggeli séta tökéletes ráhangolódás a napra. Közben pedig van idő arra is, hogy kibeszéljétek az elmúlt időszak történéseit, vagy csak átadjátok magatokat a pillanatnak.

Gasztroélmény a Dunán: ebéd a Spoon The Boat-on

Ebédidőre irány a Duna partja! A Spoon The Boat étterem Budapest egyik legikonikusabb helyén, közvetlenül a Dunán található, ahonnan páratlan kilátás nyílik a világörökség részét képező budai és pesti látképre.

Változatos, fesztelen, kissé mégis extravagáns stílusával kiváló helyszín a barátnős beszélgetésekhez, a hajón mindenre van lehetőség.

Fine bistro stílusa az alkalmi étkezés egy könnyedebb, mégis kifinomult formája. Ötvözi a hagyományos bisztrókonyha elemeit a modern technológiákkal és esztétikus tálalással. Az alapanyagok kiválasztásában szabad, különféle konyhák inspirációit hozza össze, de nem a fúzióra fókuszál, hanem a könnyed, városi étkezés élményére.

Akár egy könnyű salátát, akár valami laktatóbb fogást választotok, itt biztosan találtok kedvetekre valót. Az à la carte étlapjukon több olyan komfortétel van, amiből könnyű kedvencet választani. Például egy megunhatatlan gulyást vagy egy csirkepaprikást, de a málnás tiramisujuk is fantasztikus! Egy ilyen ebéd után feltöltődve vághattok neki a délutáni programoknak!

Fények és varázslat: Lumina Park

Ebéd után itt az ideje elmerülni egy igazi téli mesevilágban. A Lumina Park a Palatinus strand egyik legkülönlegesebb attrakciója, tele varázslatos fényinstallációkkal és mesebeli hangulattal. A park minden évben megújul, így mindig tartogat valami újdonságot.

Idén egy hatalmas filmfesztivált varázsoltak a Palatinus strand díszletei közé.

Filmekből és könyvekből jól ismert illusztris meseszereplőink, hőseink és történeteink jelennek meg a fényparkban.

A nagy klasszikusok közül Némó kapitány bámulatos, egyben rémisztő víz alatti világával és fantasztikus Nautilus tengeralattjárójával; Robin Hood, a tolvajok fejedelme és társai a sherwoodi erdőből vagy Artúr király varázserejű kardjával, Merlin, a varázsló és a Kerekasztal lovagjai. Találkozhattok King Konggal és persze generációk nagy kedvenceivel, a Disney figurákkal, vagy ma már kultfilmek szereplőivel, mint Darth Vader, Mr. Bean vagy éppen a Jurassic Park dinoszauruszai.

Sétáljatok végig a fényekkel díszített ösvényeken, álljatok meg néhány közös fotóhoz, és hagyjátok, hogy magával ragadjon az ünnepi varázs. Ha szeretitek az ilyen különleges helyszíneket, a Lumina Park garantáltan a kedvencetek lesz!

Mozgás és nevetés: korcsolyázás a Városligeti Műjégpályán

A kis kellemes séta után jöhet egy kis mozgás, mert a téli nap nem teljes egy jó kis korcsolyázás nélkül! A Városligeti Műjégpálya Budapest egyik leghangulatosabb téli helyszíne, ahol a mozgás öröme garantált. Béreljetek korcsolyát, és vessétek bele magatokat a jégpálya forgatagába!

Nem baj, ha nem vagytok profi korcsolyázók – a nevetések, botladozások és közös esések csak még viccesebbé teszik az élményt. Közben gyönyörködhettek a Városliget fáiban és a környező épületekben, amelyek ilyenkor olyanok mintha egy karácsonyi képeslapról keltek volna életre.

Elegáns vacsora: Városliget Café & Restaurant

Ahhoz, hogy méltó befejezése legyen a napnak, vacsorázzatok egy igazán hangulatos helyen. A Városliget Café & Restaurant nemcsak Budapest egyik legbájosabb étterme, hanem egy olyan hely, ahol a békebeli hangulat és a modern gasztronómia találkozik. Az étterem varázslatos kilátást nyújt a Városligeti Műjégpályára és a mesebeli Vajdahunyad várára, amit az esti fények igazi téli mesévé varázsolnak.

Az étterem belső tere is rendkívül hívogató.

A kisebb terem a csónakázás hangulatát idézi, meleg színekkel és egyedi dekorációval, míg a nagyterem a téli sportok világát varázsolja az asztalok mellé. A hangulatvilágítás és a kreatív belsőépítészeti megoldások otthonos, meghitt légkört teremtenek, ami tökéletes egy kettesben eltöltött estéhez.

Az étlap a századfordulós polgári konyha kifinomultságát és a magyar hagyományokat tükrözi, így az ételek nemcsak finomak, de nosztalgikusak is lehetnek. Egy pohár bor mellett megosztani egy Tafelspitzet vagy egy különleges magyaros húsválogatást (szánkón tálalva!) nemcsak kulináris élvezet, hanem közös élmény is.

A desszertek külön figyelmet érdemelnek: a somlói galuska és a Sacher-torta mellett modern, kreatív édességek is várnak. Mindezt gondosan válogatott borok és ünnepi italok teszik még különlegesebbé.

Pro. tipp: A Liget kávé a hely egyik különlegessége, amit 1895 óta készítenek. A presszóra házi tejszínhab és belga csokoládé forgács kerül, amit házi süteménnyel egészítenek ki.

Ünnepi séta: Vörösmarty téri karácsonyi vásár

A vacsora után sétáljatok át a belváros szívébe, ahol a Vörösmarty téri karácsonyi vásár vár rátok.

Ez a hely minden évben az ünnepi hangulat egyik központja, tele kézműves standokkal, forralt borral, puncsokkal és a frissen sült kürtőskalács illatával.

Böngésszetek a standok között, keressetek apró ajándékokat egymásnak, vagy csak élvezzétek a karácsonyi forgatagot. A vásár fényei, az illatok és az ünnepi zene garantáltan mosolyt csalnak az arcotokra, és méltó lezárása lesz ennek a csodás napnak.

Egy ilyen nap után biztosan feltöltődve és mosollyal az arcotokon tértek haza. A közös élmények, a finom ételek, a mozgás és a téli varázslat garantáltan emlékezetessé teszik ezt az együtt töltött időt. Szánjatok időt egymásra, és élvezzétek a tél legjobb pillanatait – hiszen ezek azok a pillanatok, amikre még sokáig emlékezni fogtok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
PROGRAMOK
A Rovatból
Irány a jövő: Majka hét év után hatalmas koncerttel tér vissza az Arénába
A rapper a 2050 című, jövőbe mutató koncertjén az innovatív látványvilággal és a modern technikai megoldásokkal kiegészített show-val mindenkit elrepít a jövőbe.


Magyarország egyik legnépszerűbb előadója 2025. március 8-án visszatér a Papp László Budapest Sportarénába

a 2050 című, jövőbe mutató koncertjével. Majka az este során az innovatív látványvilággal és a modern technikai megoldásokkal kiegészített show-val mindenkit elrepít a jövőbe.

Majka mindig is híres volt arról, hogy folyamatosan megújul, és ez alól a mostani nagykoncert sem lesz kivétel: a közönség egy egyedülálló show élményét is megtapasztalhatja, a legmodernebb fény- és hangtechnikával, látványos effektekkel és egyedi, vizuális elemekkel tarkítva.

A 2050 című koncerten természetesen elhangzanak a legnagyobb slágerek, mint például a Belehalok, a Mindenki táncol vagy a Füttyös, de a műsorban új dalok is helyet kapnak, mindezek valóban futurisztikus vizuális hatásokkal megfűszerezve.

Hazánk első számú rappere 2025. március 8-án az Arénában egy igazi közös utazást ígér a jövőbe, gyere el és éljük át együtt, hogy milyen is 2050.

Jegyek: ITT.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROGRAMOK
A Rovatból
A videóművészet Rembrandtja Magyarországon: Bill Viola művei a Városligeti Neo Kortárs művészeti térben
A hi-tech Caravaggióként is jellemezték, videóművészete a régi mesterekre jellemző érzelmi mélységet és technikai tudást hordozza, miközben a modern technológiát használja - írták róla.


Magyarországon első alkalommal nyílik a kortárs videóművészet világhírű alkotójának, Bill Violának önálló kiállítása. A városligeti NEO Kortárs Művészeti Térben november 22-én megnyílt

kiállításon a videóművész három alkotását és egy interjúját láthatja a közönség, amelyeket a „csend” köti össze, ugyanis olyan filmeket nézhet meg a látogató a kiállítótérben, amelyekben közös, hogy nem kíséri hang a levetített képsorokat. A művek meditatív, elmélyedt, az emberi pszichéről szóló alkotások, amelyek a művész néhány honappal ezelőtti halálát követően egyben mementóként tisztelegnek Bill Viola munkássága előtt.

„Bill Violát a „videókorszak Rembrandtjaként” és „hi-tech Caravaggióként” jellemezték, videóművészete a régi mesterekre jellemző érzelmi mélységet és technikai tudást hordozza, miközben a modern technológiát használja a mélyebb emberi tapasztalatok feltárására.” – írta róla a brit Royal Academy of Arts.

Bill Viola a videóművészet egyik legfontosabb alkotója, aki a műfaj hetvenes évekbeli kezdetei óta jelentős alkotások létrehozásával saját stílust teremtett. A New York Times így fogalmazott: A videóművészet innovatív felhasználásával mély, ősi érzéseket tud kiváltani - Viola a „legújabb technológiát használja a legősibb érzelmek felkavarására”. A lassú, vágás nélküli mozgás, az analóg, trükkök nélküli kamerahasználat védjegyévé vált, amelyekkel Viola videóiban az emberi lét alapvető kérdéseit – az érzelmek változását, a születést, halált, szenvedést és a tudat állapotait – kutatja. Munkássága elválaszthatatlanná vált a videóművészettől, hiszen ő az egyik alkotó, aki új irányt adott a hatvanas évektől induló új kifejezésmódnak: egy olyan oldalát használta ki a mozgóképnek, ami lehetőséget teremtett számára, hogy az elmélyülésről, a meditációról, a világ szellemi egységének megéléséről szóló munkákat hozzon létre. Ezek a művek nem véletlenül váltak a műfaj nagy hatású alkotásaivá, mert leginkább az emberi létről, a szenvedésről, a megváltásról szólnak, amelyek forrásait Viola a művészettörténet klasszikus ábrázolásaiban, és az ezekhez kapcsolódó filozofikus és misztikus szövegekben kereste. Bill Viola, a kortárs videóművészet ikonikus alakja, számos jelentős kiállítással hívta fel magára a figyelmet világszerte.

„A NEO Kortárs Művészeti Tér a Millennium Háza része, amely immár öt éve várja a látogatókat. Ez az épület a Liget Budapest Projekt fontos sikertörténete, hiszen restaurálásával magyar építészet kiemelkedően fontos értékét és mementóját sikerült megmentenünk. Nem véletlen, hogy az eredeti pompájában helyreállított évszázados épületre az elmúlt években több százezren voltak kíváncsiak. Nagy örömmel mondhatom, hogy a hosszú évtizedek hányattatásai után pedig sikerült végre a külsőhöz méltó tartalommal is feltölteni az épületet, ahogy a most nyíló kiállítás bizonyítja, a NEO Kulturális Tér a főváros kiemelt kulturális helyszínévé vált, a világ legfontosabb kortárs alkotóinak bemutatásával, programjaival, workshopjaival hidat teremt kortárs művészet és a közönség között.” – emelte ki Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója.

Viola műveit olyan rangos intézmények mutatták be, mint a párizsi Grand Palais - ahol retrospektív kiállítása lenyűgözte a közönséget-, valamint a New York-i Museum of Modern Art (MoMA), a Los Angeles County Museum of Art (LACMA), vagy a londoni Tate Modern, melyek központi szerepet játszottak a videóművészet elismertetésében. A Velencei Biennálén 1995-ben Viola képviselte az Amerikai Egyesült Államokat, és egyéni kiállításain bemutatott installációival és egycsatornás műveivel világszerte nagy hatást gyakorolt a videóművészet irányzataira.

A NEO Kortársművészeti Térben megrendezett Csend című kiállítás Bill Viola első magyarországi szerzői tárlata, melynek célja, hogy az alkotó munkáinak bemutatásával a meditatív művek világát hozza közel a nézőkhöz figyelmet, elcsendesedést, megnyugvást sugározva. A kiállítás alkalmas arra is, hogy a pszichológia, a vallások, a technológia adta lehetőségek és a kultúrtörténeti szimbólumok iránt nyitott látogatók érdeklődését is felkeltse.

„Bill Viola munkásságában a hangnak vagy a hiányának kiemelkedően fontos szerepe van. Videómunkái leginkább eseményeket mutatnak, amelyek konkrét helyzetekben zajlanak, amiket logikusan valamiféle hang kísér. Hangja van a környezetnek, amely a történés helyszíne, vagy ha az nem elég markáns, Bill Viola rendszerint maga választotta zajt társít a képekhez, vagy, mint ahogyan a NEO kiállítására válogatott munkáin látható teljesen elhagyja a hangot, hogy azzal növelje a képsorok nézőre gyakorolt hatását.” – mondta el a művészről Dr. Petrányi Zsolt, a kiállítás kurátora.

A tárlaton látható három mű mindegyike hang nélküli, így arra készteti a nézőt, hogy a képsorok pszichológiai aspektusaiban úgy mélyüljön el, hogy azok atmoszférájához adja hozzá a magában kialakuló esetleges hanghatást. A három mű, a Csendes hegy, 2001, a Találkozás, 2012, és az Ősök, 2012, mind az emberi létezés különböző, pszichológiai értelemben súlyos pillanatait járják körül. A Csendes hegy két külön monitoron mutat egy férfit és egy nőt, akik portréit sokáig szemléljük, míg mindketten egy végtelennek tűnő, kétségbeesett, néma kiáltás mutatnak. A Találkozás című alkotáson egy sivatagi tájat látunk, amelynek két szélső pontján egy-egy női alak tűnik fel és közeledik felénk. A kép előterébe érve egymás felé fordulnak és az idősebb átad egy tárgyat, szimbolikusan tudását és tapasztalatát a fiatalabbnak, majd mindketten visszamennek a másik útján a sivatagi mélységbe. A harmadik mű, az Ősök pedig két alakot mutat, - Bill Viola fontosnak tarja, hogy a mű címével rokonsági viszonyukra utaljon - hasonlóan egy sivatagi térben közeledve, egy fiatalabb férfit és egy idősebb nőt. Közeledő útjuk során képüket egy ideig egy porvihar oldja fel a tájban, amiből megerősödve, tisztább körvonalakkal lépnek ki a néző felé. A műveket kiegészítő rövid riportfilmet Christian Lund készítette 2011-ben a Louisiana Museum of Modern Art részére.

A művész számára a hang, vagy a hiánya alapvető jellemzője a videóművészetének. Ez meghatározza egy-egy mű karakterét, amiről a művész e kiállításon bemutatott interjújában beszél. Bill Viola számára nemcsak a lélektan, de a művészet története, a vallások bölcsességei is fontos inspirációt jelentett, ami e művekben is tetten érhető. A reneszánsz festményeken látható gesztus alapú érzelemkifejezés vagy a bibliai történeteket idéző videók a művész kultúrtörténeti érdeklődését bizonyítják. Az itt látható három mű emberi viselkedésformákat, családi és generációs viszonyokat mutat, amelyeket a néző a művészre jellemző lassú képkezeléssel, elmélyültséggel ismerhet meg. A Csend című kiállítás – bár a Bill Violával és alkotótársával, feleségével, Kira Perovval együttműködésben készítették elő – a művész tragikus halála miatt életművének nagysága előtti tisztelgéssé vált.

„Bármit is „látunk” bele Viola műveibe, bármilyen érzelmet is azonosítunk vele, az végső soron a nézőben keletkezik. A jelentés a művészetében, és így Viola műveiben is szubjektív következtetés, amit persze sejthet, irányíthat a művész, de soha nem tudhat biztosan: a művek átéléséhez hozzájárul a néző élete, tapasztalata és pillanatnyi állapota. A Csend című kiállítás erénye éppen az, hogy a nézőnek lehetőséget ad arra, hogy bevezetést kapjon Bill Viola művészetébe, de ezen túl annak rétegeit, a művész videóhoz való viszonyát, a műfaj megközelítés módjait is mutatja.” – összegezte Petrányi Zsolt.

A kiállításhoz változatos kísérőprogramok kapcsolódnak: videó workshop, különleges tárlatvezetések és előadások, iskolai foglalkozások és szabadegyetem, valamint a társadalmi projekt alkotásaiból készült alternatív kiállítás és a művek különböző vetületeit bemutató podcastok, amelyek segítségével arra bátorítjuk a nézőket, hogy merjék és tudják is egyénileg értelmezni az adott műveket.

A csend hangjai hallássérült és halló fiatalok alternatív videókiállítása – társadalmi projektről

A NEO Kortárs Művészeti Tér harmadik megvalósult társadalmi projektjét Bill Viola Csend című kiállításának a témája inspirálta, és adta az ötletet ahhoz, hogy halló és hallássérült fiatalok integrált csoportokban együttműködve dolgozzanak. A projektben résztvevő diákok a munkahét első felében workshopokon, dráma foglalkozásokon, vezetett meditáción, tánc alapú kreatív/önismereti foglalkozások és előadásokon vettek részt jeltolmácsok segítségével. A NEO Kortárs Művészeti Térben a látogatók ingyenesen megtekinthetik a társadalmi projekt keretében készült műveket. A projekt a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Média design képzéssel együttműködésben valósult meg.

A NEO Kortárs Művészeti Térről

A 2022-ben, William Kentridge Lágyabban játszd a táncot / More Sweetly Play the Dance című alkotásának bemutatásával megnyílt, a Liget Budapest Projektnek köszönhetően megújult Millennium Házában működő NEO Kortárs Művészeti Tér, melynek küldetése, hogy - hasonlóan a londoni Kensington Gardens parkban lévő Serpentine Galleryhez - a legismertebb képzőművészeket bemutató kiállítótere legyen Budapestnek, elhelyezkedésében, megjelenésében és funkciójában is. A Városliget Zrt. szervezeti keretei között és a Szépművészeti Múzeum szakmai mentorálásával működő NEO a Szépművészeti Múzeummal, a Műcsarnokkal és a Varosligetbe tervezett Új Nemzeti Galériával együtt az egyedülálló és sokszínű, parkba ágyazott képzőművészeti intézményegyüttes fontos, egyedi küldetésű eleme.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROGRAMOK
A Rovatból
Állatokról szóló Fotótanösvény a Városligetben: parányi és óriás, feltünő és csendes, színes és rejtőzködő – képek hazánk különböző vidékeiről
Az itt látható bámulatos természetfotók elrepítenek a madarak, szarvasok, kis szőrmés jószágok és a megannyi kedves állatka birodalmába, Magyarország csodálatos tájaira.


Újabb csodás képeket láthatunk a Városligetben a Magyarország 365-nek köszönhetően.

Ezúttal Magyaroszág állatvilágát mutatják be a fotósok szemével. A fotótanösvényt kifejezetten a gyerekek, fiatalok és persze szüleik és minden természetet kedvelő számára hozták létre.

Az itt látható bámulatos természetfotók elrepítenek a madarak, szarvasok, kis szőrmés jószágok és a megannyi kedves állatka birodalmába, Magyarország csodálatos tájaira.

Hazánk erdei, barlangjai, pusztái és vizei sok-sok érdekes élőlényt rejtenek. Vannak köztük parányok és óriások, rejtőzködők és feltűnők, csendesek és dallamosak, de mind arra várnak, hogy jobban megismerjék őket. A szervezők szerint ahogy egyre jobban megismeritek színes életüket, mindinkább félteni és óvni fogjátok őket.

Ezek a képek azért is különlegesek, mert mindegyiket a természetet szerető és kutató fotósok készítették. Sok tízezer alkotás közül válogatta ki a szakmai zsűri azok közül a képek közül, amik a Magyarország 365 fotópályázatra érkeztek.

A képek mellett ott vannak az állatok nevei is, a mo365.hu honalpon pedig az egyes képekhez tartozó leírásokat is elolvashatjátok.

A szabadtéri kiállítás december 8-ig látható a Városliget szélén, a Dózsa György út felőli oldalon, a mélygarázs fölött, a Promenádon.

VIDEÓ: Kaiser Ottó a megnyitón

Pár kép - esőben is nézhető a kiállítás:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk