Ezek a nevezetességek kerültek rá a Pécsi Sör címkéjére
Július végén új, limitált csomagolással rukkolt elő a Pécsi Sör. Négy méltán híres pécsi nevezetesség került a dobozokra:
Mi egy vezetett túra során, szűk két nap alatt kísérletet tettünk a felderítésükre, de hamar rá kellette jönnünk, hogy Pécs ennél sokkal több időt érdemel.
Túránkat a Pécsi Sörfőzdében kezdtük, és ebben az a legjobb, hogy nem kell bennfentesnek lenni egy hasonló élményhez.
A szombati gyárlátogatásra legkésőbb csütörtökön este 8 óráig lehet jelentkezni. A túra csak akkor indul el, ha megfelelő számú jelentkező van.
A látogatási díj sörkóstolóval 2000 forint, és előzetes regisztrációhoz kötött. (Jelentkezés: [email protected])
Szerintem egy ilyen túra még azoknak is izgalmas lehet, akik nem szeretik megszállottan a sört. Ráadásul az sem akadály, ha a délelőtti időpontban még nem lennénk alkoholizálós kedvünkben, hiszen többféle alkoholmentes nedű is a rendelkezésünkre áll. A bodzás radler például egy nagyon egyedi ízvilágú, kellemes üdítő.
És a cégnek még gluténmentes terméke is van, úgyhogy tényleg mindenki találhat magának megfelelő hűsítőt.
Így ITT könnyedén rá tudtok keresni, hogy hol tudtok egy hűs pécsit hörpinteni.
Gázi Kászim pasa dzsámijához már többször volt szerencsém. Mindenkinek ajánlom, hogy ne csak kívülről gyönyörködjön benne, hanem ismerje meg a belső teret is részletesebben.
Az épületben lehetőség van egy interaktív előadáson részt venni, így ez a program is bárki számára elérhető. Utána pedig a város szívében lehet folytatni a barangolást.
A Pécsi Székesegyház engem is meglepett, mert valamiért ez egy olyan épület volt eddig, amit nem kerestem fel magamtól.
Egyfelől fantasztikusan néz ki belülről, és egy forró nyári napon kifejezetten jól esik hűsölni benne. Másfelől meg fel lehet menni a toronyba, ahonnan páratlan panoráma tárul elénk. Higgyétek el, megéri leküzdeni a lépcsőket!
A Zsolnay Negyed nem pár órás program. Itt minimum egy fél, vagy programoktól és kiállításoktól függően egy napig is lehet barangolni.
Valamiért az van sok ember fejében, hogy porcelánokat csak meglett emberek nézegetnek szánt szándékkal, de ha adunk neki egy esélyt, komolyan meglepődhetünk a kiállított alkotásokon.
Nagyon ajánlom az idegenvezetőt ezen a környéken, mert amellett, hogy sok új dolgot tanulhat az ember, sokkal szórakoztatóbb is lesz az itt töltött idő, és nem csak céltalan bámészkodás.
Keressetek egy időpontot például innen: Hűsítő séta a Zsolnay Negyedben
A Mecsek-kapu tökéletes kirándulóhely. A belvárosi Dzsámitól gyalog 20 percre, autóval pedig 5 percre található, így könnyedén össze lehet kötni a belvárosi programokkal is. Számos túra kiindulópontja, így egy sokkal természet közelibb arcát is felfedezhetitek a környéknek.
Mi sajnos pont egy nagyon száraz és forró időszakot fogtunk ki, így inkább a nemrég elkészült Pécsi Vásárcsarnokot jártuk körbe.
Nehéz lesz ellenállni a zöldségeknek és a gyümölcsöknek is, de az illatos szalámik, az érett kecskesajtok és a borok is csábítóak. Kell ennél jobb szuvenír beszerző hely?
Ez persze csak egy apró szelete Pécsnek, de ha még nem fedeztétek fel, vagy sok-sok éve jártatok erre, érdemes lehet ismételni, ugyanis a városban rengeteg fejlesztés zajlik jelenleg is, és a nyári szezonban végképp erősek a programok.
Ha a környékén jártok, és programot kerestek, mindenképpen kövessétek a Pécs Nyitva Facebook oldalát, valamint nézzetek rá a weboldalra is, mert az állandó látnivalók és az aktualitások is megtalálhatóak náluk.
És egy friss program a hétvégére, ami még vonzóbbá teheti a várost:
A Pécsi Szelet a baranyai éttermi kultúra kiemelkedő eseménye, ami azzal a céllal jött létre, hogy a megye legjobb éttermeit, borászatait és termelőit évente egyszer összehozza és egy minőségi kivitelezésű, de oldott hangulatú fesztivállal közelebb hozza a gasztronómia iránt érdeklődőkhöz.
Ha pedig jó étteremet kerestek a környéken, arra is van tippünk, és egy következő cikkben meg is osztjuk veletek!