KULT
A Rovatból

Szauron, Galadriel, Elrond, Bombadil Toma és a többiek, avagy A Gyűrűk Ura: A hatalom gyűrűi 2. évada magával ragadó és epikus

Erősebb, sötétebb, grandiózusabb és kíméletlenebb eddig az új szezon, kérdés azonban, hogy mindez elég lesz-e a világ legdrágább sorozatának sikeréhez…


Két évvel ezelőtt került az Amazon Prime Video kínálatába minden idők legtöbbet kóstáló sorozata, A Gyűrűk Ura: A hatalom gyűrűi első évada. A 2014-es A hobbit: Az öt sereg csatája óta nem láthatott a fantasyrajongó közönség Gyűrűk Ura-tartalmat, így a nyolc év alatt rendesen kiéheztek a népek valami újra, pláne, hogy ezúttal egy eddig élőszereplős mozgóképen nem részletezett korszakba, a Másodkorba pillanthattunk be, vagyis A hobbitnál is évezredekkel korábbi események zajlottak, a főszerepben Galadriellel (Morfydd Clark).

Az Amazon eredetileg egyébként A Gyűrűk Urából és A hobbitból akart új, tévésorozatos adaptációt forgatni, és bizonyára nem semmi summát ajánlottak fel mindezért, de a szerző J.R.R. Tolkien hagyatékát intéző szervezet visszautasította őket.

Az Amazon végül azzal a feltétellel szerezte meg a jogokat, hogy a sorozatuk teljes mértékben megkülönböztethető legyen Peter Jackson korábbi feldolgozásaitól, és nem mondhatnak ellent semminek, amit Tolkien korábban papírra vetett.

A korai elképzelések között ismert karakterek előzménytörténetei szerepeltek, például Aragorné, Gimlié vagy Gandalfé, de a showrunnerek inkább a regények történetének fontos, el nem mondott eseményeire akartak koncentrálni, semmint egyszerű melléktörténetekre, így megegyeztek a stúdióval, hogy a sorozat a könyvek Másodkorában játszódik majd. Mivel nem rendelkeztek Tolkien A szilmarilok, a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről (az első fordítás szerinti magyar címén: A Gyűrű keresése) és a Középfölde históriája című könyveinek és könyvsorozatainak jogaival, így A Gyűrűk Ura-regényekben és a függelékekben kerestek olyan passzusokat és utalásokat a Másodkorról, amelyek megfelelő alapként szolgálnak a szériához.

Így döntöttek végül amellett, hogy A hatalom gyűrűi címre keresztelt sorozat a Sötét Nagyúr, Szauron felemelkedéséről (miután az Első korban legyőzte urát, Morgoth-ot) és a hatalom gyűrűinek megalkotásáról szóljon. Pontosabban ez volt az 2022-es első évad végének fordulata, hogy kiderült, Galadriel hajótörött útitársa, a Délvidék feltételezett királya, Halbrand (Charlie Vickers) valójában maga Szauron.

Mivel a regényekben a Másodkor 3441 évet ölel fel, az írók kezdetben azt fontolgatták, hogy nem lineárisan mesélik el a történetet, hogy ezt a hosszú időszakot is le tudják fedni, végül azonban úgy döntöttek, ez megakadályozná, hogy a nézők érzelmileg is belehelyezkedhessenek a látottakba.

Szerencsére a Tolkien-hagyaték áldását adta arra, hogy a könyvekben több ezer évre elnyúló eseményeket sokkal rövidebb időintervallumba sűrítsék, ahogyan azt Peter Jackson filmjei is tették. Ez pedig lehetővé tette, hogy több olyan szereplő is megjelenjen ugyanabban az idősávban, akik a könyvekben soha nem találkoznak.

Az első évadban Galadrielen és Szauronon kívül megjelent például az eddigi mozgóképek rajongói számára ismerős Elrond (Robert Aramayo) vagy Isildur (Maxim Baldry) is. Az Idegenről (Daniel Weyman) pedig egyelőre csak annyit tudni, hogy egy Istar, vagyis egy varázsló, akikből nem mászkálnak sokan Középföldén, szóval még akár az is előfordulhat, hogy Gandalfról van szó. (E kritika a 2. évad első 5 epizódja alapján íródott, így ez eddig még nem derült ki.)

Az első évad azonban, amellett, hogy az Amazon addigi legnézettebb projektje lett, sokakban keltett visszatetszést, mivel rengeteg (amúgy egyáltalán nem fontos) dologban szakított a tolkieni hagyományokkal. A hatalom gyűrűiben ugyanis láthattunk fekete női törpöt, fekete, rövid hajú tündét és persze még sok más rassz képviselőjét, szemben a Tolkien könyveiben szinte kizárólag fehér egyedekből álló népekkel. Természetesen mindez semmit nem vont le a sorozat minőségéből, hiszen teljesen mindegy, hogy kinek milyen bőrszíne, ha akadt is probléma az első évaddal, annak ehhez semmi köze nem volt.

Mivel sorozatról van szó (az 1. és a 2. szezon is nyolc-nyolc, bő egyórás epizódból áll), természetes, hogy az alkotók ráérősebben mutatták be a világokat és az eseményeket. Númenorban például igen sokat időztünk… Szerencsére a látvánnyal nem volt gond, hiszen a mozifilmekéhez fogható pazar vizualitást és effektparádét kaptunk (A hobbit-filmekét talán is le is pipálja A hatalom gyűrűi e téren).

Szerencsére ez most, a 2. évadnál sincs másképp, csodálatosan kidolgozott díszletek, jelmezek, sminkek, lények és CGI-özön zúdul ránk most is, az Amazon nem fukarkodik továbbra sem.

Állítólag egymilliárd dollárt szeretne eltapsolni a tervezett 5 évadra… Szerencsére pedig ez meg is látszik minden egyes képkockán.

Az előző szezon végén ugyebár kiderült, hogy ki is valójában Halbrand, aki Celebrimborral (Charles Edwards), a tündék kovácsával karöltve addigra elkészítette a 3 tündegyűrűt. Az Idegent pedig elkísérte hosszú útján a hobbitok elődjének számító gyaplábúak nemes szívű képviselője, Nori (Markella Kavenagh). Itt vesszük fel a fonalat a második évadban, ahol láthatjuk, ahogy a három gyűrű a tündékhez kerül: egy a nagykirály Gil-Galadhoz (Benjamin Walker), egy Galadrielhez, egy pedig a hajóács-tengerész Círdanhoz (Ben Daniels). A nyitányban nem mellesleg végignézhetjük Szauron (tündenevén Annatar) útját is, az orkok főnöke, Adar (itt történt egy színész csere, mivel őt az első évadban még Joseph Mawle alakította, a másodikban azonban már Sam Hazeldine formálja meg) árulásától kezdve egészen odáig, hogy felveszi Charlie Vickers külsejét, és találkozik a hajóroncson Galadriellel.

S mivel a tündék gyűrűi kifejtik jótékony hatásukat, és visszaállítják virágzó birodalmukat, haladunk szépen tovább a történetben, amelyben Szauron nekilát Celebrimborral együtt a többi gyűrű elkészítéséhez, kezdve a törpökével.

A hegymélyi királyságukat, Khazad-Dúmot is az elmúlás veszélye fenyegeti, ezért nekik is nagy szükségük lesz a gyűrűkre, amelyek egyúttal talán újra kibékíthetik egymással a konok III. Durin királyt (Peter Mullan) és fiát, IV. Durin herceget (Owain Arthur). Vagy csak még nagyobb szakadékot képez köztük… Az új részek egyik nagy meglepetése pedig egy olyan karakter bemutatása, akit eddig mozgóképen nem láthattunk, noha igen fontos tényezője Középföldének: Bombadil Tomáról van szó, akit a Daniel Craig-féle Bond-filmek Tannere, Rory Kinnear (Londoni rémtörténetek, Kódjátszma, Ők, A diplomata, A zászlónk halált jelent) alakít, és akit még Peter Jackson is kihagyott a trilógiájából, mivel a jelenléte a sztori szempontjából nem volt fontos. Na talán majd most…

A hatalom gyűrűi 2. évadának eddigi történései tehát pontosan abban a szellemben zajlanak, amit az 1. évadból megszokhattunk: itt-ott belassul, de a sok-sok színes karakter, a fantasztikus, továbbra is a mozifilmekével vetekedő látványvilág és az epizód végi cliffhangerek fenntartják a figyelmet. Az kétségtelen, hogy nem szabad elvakult módon, Tolkien minden egyes leírt sorát szentírásnak venni (főként, hogy alapvetően új sztoriszálakat alkottak a készítők), elég, ha hagyjuk, hogy Középfölde idén is beköltözzön az otthonainkba, és elvarázsoljon szórakoztatóan szerteágazó akcióival, fordulataival és varázslatos karaktereivel.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Csuja Imre a kelenföldi erőműben talál rá a klasszikus zenére – így újít a Liszt Ferenc Kamarazenekar
Várdai István művészeti vezetőt a kisfilm bemutatója kapcsán a 2024/2025-ös évad egyik újításáról, a 60 perces koncertekről és a bérletes sorozat vendégszólistáiról is megkérdeztük.


Csuja Imre a kelenföldi erőműben csodálkozik rá a Liszt Ferenc Kamarazenekarra az együttes új imázsfilmjében. Várdai István művészeti vezetőt a kisfilm bemutatója kapcsán a 2024/2025-ös évad egyik újításáról, a 60 perces koncertekről és a bérletes sorozat vendégszólistáiról is megkérdeztük.

- A Liszt Ferenc Kamarazenekar imázsfilmjében a rozsdaövezetben feltárul egy ajtó, és megszólal Grieg magával ragadó zenéje. Mit üzentek ezekkel a képsorokkal?

- Ami a film képi világát illeti, a kelenföldi erőmű indusztriális környezete, a belső terek megkopott, de még mindig csodálatos art deco stílusa ragadott meg minket. A vezérlőterem az ólomüveg ablakokkal, a futurisztikus kapcsolóasztalokkal tökéletes helyszín volt a mi zenekarunknak. Remélem, hogy Grieg g-moll vonósnégyesének ez az energikus részlete, ami az imázsfilmben elhangzik, egy pillanat alatt életet visz a már nem működő erőmű falai közé, ahol valaha áramot termeltek. Csuja Imre egy portást alakít, aki a Sokol-rádión zenét hallgat, aztán a távolból hangokat hall, kinyit egy ajtót, és ott vagyunk mi, teljes létszámban. Ezzel a filmmel az új tagjainkat is szeretnénk megmutatni.

- Rendkívül sokat utazik a zenekar. Milyen visszajelzéseket kaptok a turnékon?

- Mindenhol, ahol az elmúlt években jártunk, szívesen fogadták és várják vissza a zenekart.

A Liszt Ferenc Kamarazenekar vonzerejét – a szép játékon túl – a szokottól eltérő, kísérletező műsorpolitikája jelenti, úgy látom, a szervezők és a közönség is hálásan fogadja, hogy valami újat viszünk nekik ahhoz képest, amit a legtöbb kamarazenekar nyújtani tud.

Épp most készítettünk egy lemezfelvételt Pablo Barragán klarinétművésszel és Sárközy Lajos zenekarával a német Accentus kiadónál Szinergia címmel, ami máris pozitív visszajelzéseket kapott. Csaknem öt év telt el, mióta átvettem a zenekar művészeti vezetői pozícióját, és a legfontosabb mérföldkőnek tekintem, hogy kiforrott egy új repertoárunk, és ezt megmutathatjuk a világnak.

Már a harmadik éve rendszeres résztvevői vagyunk a Musik der Meister-sorozatnak a bécsi Musikvereinban. Az előző évi svájci utazásaink eredménye, hogy 2026-ban visszalátogathatunk Genfbe, és nem először járunk Kronbergben, ami párezres kisváros létére nagy találkozási pontja az európai klasszikus zenének Németországban. Ha minden jól megy, sikerült megszerveznünk egy kínai turnét is, hiszen az ázsiai országban nagyon erős és „versenyképes” koncertélet alakult ki az elmúlt bő évtizedben. De jártunk Dél-Amerikában – Chilében és Brazíliában – az elmúlt évben, ahol nagyon lelkesen fogadták a magyar zenét, valamint Norvégiában, ahová ritkán hívnak külföldi együttest. Hamarosan erdélyi körútra indulunk, november elején négy koncertet adunk.

A képen: Várdai István / Fotó: LFKZ Gordon Eszter

- Az új évadban indul a „60 percben” című koncertsorozat. Mi inspirált erre a koncepcióra?

- Ezek a szünet nélküli, egy órás hangversenyek megengedik, hogy egyetlen lendülettel megragadjunk egy-egy témát, zenei korszakot vagy motívumot. Mindenkinek ajánljuk, akár kezdő zenehallgatóknak is, bárkinek, aki nyitott a felfedezésre és szeretne többet tudni a zenetörténet korszakairól. A „60 percben” ötlete akkor merült fel bennünk, amikor a 45-50 perces gyerekkoncertek után visszahallottuk a fiataloktól, hogy szívesen eljönnének a hangversenyeinkre. Az első alkalomra október 19-én kerül sor a Pozsonyi úti református templomban, ahol barokk műveket adunk elő Bachtól Händelig, én pedig Vivaldi egyik csellóversenyét játszom. Később pedig a klasszika, a romantika és a kortárs zene kincseit mutatjuk be.

Fotó: LFKZ Kőhidai Szabolcs

- Ihlet és forma címet viseli az évad. Kiket lát vendégül a zenekar?

- Minden évben igyekszünk olyan szólistákat meghívni, akiket a hazai közönség talán még nem ismer, de mi már tudjuk, micsoda értéket képviselnek. Nagyon örülök minden egyes alkalomnak, amikor egy olyan darabban muzsikálhatunk, mint Schumann csellóversenye. Vendégünk lesz Roman Simovic, aki a Londoni Szimfonikus Zenekar koncertmestereként és szólistaként is fantasztikus muzikalitással rendelkezik, és a miénkhez hasonló izgalommal nyúl hozzá az olyan ritkaságokhoz, mint Sosztakovics hegedűszonátája, amit vonószenekarra és ütőhangszerekre szabott átiratban adunk elő. A meghívásunkra jár először Magyarországon a francia trombitaművész, Lucienne Renaudin Vary, akit üstökösként üdvözöltek pár éve a szakmában. Abouzahra Amira és Abouzahra Mariam hegedűművészek mellett régi ismerősünk, Dmitry Sitkovetsky is itt lesz az általa átdolgozott Goldberg-variációkkal. Várjuk a közös munkát az Anima Musicae Kamarazenekarral, Bartók Zenéje különleges feladat lesz. Az évad lezárásaként Fejérvári Zoltán a magyar zene egyik kevéssé ismert mestere, Veress Sándor Zongoraversenyével lép fel május 14-én. Muszorgszkij darabja, az Egy kiállítás képei pedig az Everest lesz számunkra, és úgy néz ki, saját átiratban adjuk elő.

Jegyvásárlás ide kattintva!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
Alekosz exe is felbukkant a Megasztárban: Így énekelt Varsányi Réka a válogatón – videó
Réka két éve foglalkozik énekléssel, most szerencsét próbált a tehetségkutató színpadán. A zsűritől jó kritikákat kapott, de nem jutott tovább.


Váratlanul felbukkant a Megasztárban Varsányi Réka. Az Ázsia Expressz negyedik évadában Alekosz oldalán megismert édesanya bár nem jutott tovább, pozitív kritikákat kapott a zsűritől.

Réka másfél évig volt együtt az izom celebbel, de ahogy fogalmazott: annyi sérelem érte, hogy egy ponton el kellett döntenie, boldog szeretne-e lenni, vagy marad Alekosz mellett. A 32 éves édesanyát a válogatóra kislánya és kisfia kísérte el. Rékát a műsorvezető, Ördög Nóra egyből felismerte, a zsűrinek azonban okozott némi fejtörést, hogy honnan ismerős számukra a hölgy.

Réka elmondta, hogy két éve foglalkozik énekléssel.

Erre Caramell meg is jegyezte, nagyon bátor, hogy ennyi tanulás után megpróbálkozik a Megasztár színpadán.

Réka egy Norah Jones számmal készült, és azt is elmondta, hogy nagyon izgul.

Ez végül sajnos a produkcióján is érződött, és végül Rúzsa Magdi le is intette éneklés közben.

„Még nagyon sok technikai dolog van, amiket ha megoldasz, el tudom képzelni, hogy sok gyakorlással és tanulással, ha újra eljösz ezzel a dallal, akkor az nagyot fog ütni. Még azért nem”

- fejtette ki az énekesnő a véleményét. A többi ítész is hasonló véleményt fogalmazott meg, Marsalkó Dávid például Rékának csodás hangja van.

Végül Réka nem jutott tovább, ahogy fogalmazott: a lámpalázat még le kell küzdenie.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Bréking! Azahriah bejelentette a visszavonulását: „Itt az ideje megpihenni, sok dolgot helyretenni”
Azt azért hozzátette, hogy még idén november végén jön a koncertfilm (Mi vagyunk Azahriah), majd lemegy még egy európai turné, de ezután egy darabig felszívódik.
Fotó: Instagram - szmo.hu
2024. október 06.



“Itt az ideje megpihenni, sok dolgot helyretenni, gondolkozni, változtatni, de legfõképpen tanulni tovább és fejlődni” – kezdte vasárnap kora délután a Youtube-csatornáján közzétett üzenetében Azahriah.

Azt is elárulta, hogy hamarosan visszavonul.

“Nem tudom, mikor találkozunk legközelebb, de biztosan érzem, hogy az a jelenés nagyobb lesz, mint bármi eddig”

– írta az üzenetben az idén a Puskás Arénát háromszor megtöltő énekes.

Azt azért hozzátette, hogy még idén november végén jön a koncertfilm (Mi vagyunk Azahriah), majd lemegy még egy európai turné, és ezután egy darabig felszívódik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Dalolászás az elmegyógyintézetben – A Joker: Kétszemélyes téboly merész, mocskos és gyönyörű, mégis sokaknak lesz csalódás
Nem azt kapjuk, amit várunk, Joaquin Phoenix és Lady Gaga őrült románcában azonban sokkal több van, mint ami elsőre látszik.


2019-ben bombaként robbant be a filmvilágba és a köztudatba Todd Phillips Joker című filmje a 76. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon. Nem sokan számítottak arra, hogy a Másnaposok-trilógia, a Terhes társaság, a Cool túra, a Sulihuligánok és a 2004-es Starsky és Huch rendezőjének képregényfilmje megnyeri a fesztivál fődíját, a legjobb filmnek járó Arany Oroszlánt. Ráadásul teljesen jogosan. A Joker ugyanis minden volt, csak nem egy konvencionális képregényfilm.

Inkább egy Martin Scorsese nyomdokain járó „psziché-thriller”, az emberi lélek – jelen esetünkben egy Arthur Fleck nevű, az édesanyjával a létminimumon élő, súlyos mentális problémákkal élő férfi (Joaqin Phoenix) – komoly és komor vizsgálata, ahogy új identitást felvéve menekülni próbál a való élet nyomasztó mindennapjai elől.

A Joker szinte mindent elért, amit egy film elérhet: 11 Oscar-díjra jelölték, amelyből kettőt meg is kapott (Phoenix lett a legjobb férfi főszereplő, és a film zenéje is szobrot kapott), ráadásul ahhoz képest, hogy a divatos Marvel-filmektől annyira különbözött, amennyire csak lehet, és egyáltalán nem próbálta kielégíteni a széleskörű nézői igényeket, óriási kasszasiker lett, több mint egymilliárd dolláros bevételre tett szert világszerte.

A film egyébként kerek egésznek tűnt, alapvetően nem igényelt folytatást, az ilyen Oscar-matériák története amúgy is ritkán kap továbbgördítést. A Jokerről sem feltétlenül gondoltuk, hogy lesz második része, de úgy tűnik, ez egy ilyen franchise, folyton meglep. Minden bizonnyal azért a Warner stúdió presszionálta Phillipséket, hogy dobjanak már össze még egy etapot ebből az egymilliárdos projektből. Az alkotók elmondása szerint pedig végül azért jött létre a Joker: Kétszemélyes téboly, Joaquin Phoenix pedig azért vállalt el a már több mint 40 éves karrierje során először egy folytatást, mert kiokoskodtak hozzá egy olyan felfogást, ami megért egy újabb menetet.

A fentiek tükrében pedig talán egyértelmű, hogy ez a szellemiség minden, csak nem tipikus. Méltó a Jokerhez.

Phillips és forgatókönyvíró-társa, Scott Silver ugyanis azt találták ki, hogy beemelik Arthur Fleck történetének elmesélésébe a musical műfaját is. A Kétszemélyes téboly tehát továbbra sem feltétlenül keresi a nézők kegyeit, sőt, talán még inkább megosztó lesz, hiszen egyrészt a musical jelen korunkban nem épp a legnépszerűbb zsáner, másrészt szinte az egész film az Arkham Elmegyógyintézetben (inkább börtön az) és egy tárgyalóteremben játszódik…

A sztori szerint az első részben a talkshow-házigazda Murray Franklint (Robert De Niro) élő adásban lelövő, és ezzel Gotham utcáin súlyos zavargást szító Arthurt letartóztatják, és az Arkhamba csukják. Éppen a tárgyalására vár, miközben persze továbbra is médiaszenzáció, sok rajongója akad, sőt, egy filmet is forgattak róla. Az intézetben láthatjuk a mindennapjait, többek között a nem túl kedves őrök (élükön Brendan Gleesonnal) ténykedéseit, akik saját szórakoztatásukra („Mondj egy viccet, kapsz egy cigit!”) használják Flecket. Az itteni körülmények persze erősen megviselik őt, ám találkozik a szintén bentlakó Lee Quinzellel (Lady Gaga), aki élénk érdeklődést mutat iránta, és hamarosan egymásba szeretnek. Majd jön a tárgyalás, amely kiemelt médiafigyelmet élvez, százak tombolnak a bíróság épülete előtt bohócmaszkokban/-sminkekben.

Vajon sikerül-e Arthurnak az oldalán Lee-vel megúszni a villamosszéket, az ellene dolgozó ügyész, bizonyos Harvey Dent (Harry Lawte) ugyanis halálbüntetést kért az öt gyilkosságért.

A Joker: Kétszemélyes tébolyról már most látszik, hogy többségében csalódást okoz a nézőknek és a kritikusoknak egyaránt. Senki nem ezt várta ugyanis a folytatástól. Ha egyáltalán várt valamit. Mert abban azért igazuk van, hogy alapvetően nem volt szükség rá. Illetve azzal vádolják még sokan, hogy az egész sztori lényege annyi, hogy az első rész történéseit magyarázza. Ebben is van valami. A Kétszemélyes tébolytól nagyjából azt várhatjuk, hogy Arthur megússza-e a halálbüntetést vagy nem, esetleg sikerül-e megszöknie Lee-vel, és átvenni az uralmat a gothami bűnbandák felett. Aki azonban csak ennyire számít, valóban csalódni fog

Ez a Joker továbbra sem az a Joker, akit a Batman-filmekből ismerhetünk. A Kétszemélyes téboly ezúttal is Arthur lelkivilágát helyezi a reflektorfénybe, a musicalbetétekkel pedig az ő elméjében zajkló lelkiállapotokat igyekszik érzékeltetni.

Joaquin Phoenix ismét parádésan alakítja őt, minden egyes rezdülése, a két énje, a visszafogott, akár gyámoltalannak és tehetetlennek is mondható Arthur és az elsöprő karizmájú Joker (akit igazán egy csodás tárgyalótermi jelenetben láthatunk, amúgy a film játékideje alatt nem túl sokat) közötti őrlődés, valamint az életnek nevezett poklából számára kiutat jelentő Lee iránti érzelmei egyaránt tisztán leolvashatók az arcáról. Lady Gaga pedig tökéletes partnere ebben.

Nehéz a Kétszemélyes tébolyt spoilerek nélkül elemezni, hiszen legfőbb ötlete és vélhetően elkészítésének legnyomósabb oka épp az utolsó snitt, amelynek a hátterében látható valami, ami jelentősen átformálja e franchise-ról alkotott képünket, felfogásunkat. Figyeljünk oda, mert nem érdemes lemaradni róla!

Phillips filmje tehát még annyira sem ismer kompromisszumot, mint az előd, nagy költségvetése tükrében pedig egy kifejezetten bátor és ambiciózus vállalkozásnak tekinthető, amit nem vesz majd be mindenki gyomra, pedig egy kifejezetten sokatmondó és metaforákkal teli, szépen megénekelt sztori többek között a média szenzációhajhász erőszakéltetéséről, és arról, hogyan romanticizáljuk a bűnt. Az egész egy feltartott középső ujj azoknak, akik félreértették az első részt, és menőnek gondolták mindazt, amit Arthur Jokerként véghezvisz. Reméljük, idővel megkapja azt a figyelmet és elismerést, amit megérdemel!

Link másolása
KÖVESS MINKET: