ÉLET-STÍLUS

A világ legsikeresebb embereinek reggeli rituáléja

Mindenkinek szüksége van egy erős reggeli rituáléra, hogy felkészítsük a testünket az energiánk fenntartására és a napi feladatok elvégzésére. Még a legsikeresebb embereknek is.
Forrás: Life Advisor, Címkép: mkupiec7 képe a Pixabay -en. - szmo.hu
2021. december 09.


Link másolása

A Life Advisor célja, hogy minél több embert segítsen és inspiráljon az élet szeretetére, az álmai elérésre és hogy megvalósítsák a bennük rejlő lehetőségeket.

Mindannyiunknak vannak olyan napjai, amikor felkelünk és energikusnak érezzük magunkat, kora reggel mindössze néhány óra alatt végig futunk a feladatainkon, de délben lomhának és fáradtnak érezzük magunkat. Tanulmányok azt mutatják, hogy testünk korlátozott tartalékokkal rendelkezik a produktivitásunk növelésére. Ezért szükség van egy erős reggeli rituáléra, hogy felkészítsük a testünket az energiánk fenntartására és a napi feladatok elvégzésére. Ebben a posztban a világ legsikeresebb embereinek reggeli rituáléját mutatjuk be nektek, így lehetőségetek lesz a legjobbaktól tanulni.

1. Elon Musk: gyors zuhany és kávé, reggeli nélkül

Elon Muskot napjaink leginnovatívabb, leghatékonyabb és legkeményebben dolgozó vezérigazgatójaként emlegetik. Heti 80-100 órát dolgozik, reggel 7 óra körül ébred, így éjjel kb. 6 órát alszik.

Musk reggeli rutinja meglehetősen gyors és egyszerű: reggel egy gyors zuhany, hogy megtisztítsa a fejét és segítsen koncentráltan hozzáállni a naphoz, majd öltözés és egy csésze kávé, mielőtt munkába indul. Úgy tűnik viszont, hogy a reggelit gyakran kihagyja, hiszen az ideje nagy részében meglehetősen sietős életet él.

2. Jack Dorsey: hideg zuhany és kocogás, reggeli nélkül

Mielőtt elfoglalná a Twitter és a Square vezetői székét, Jack Dorsey gondoskodik arról, hogy fizikailag és mentálisan is felkészüljön az előtte álló nap kihívásaira. Hajnali 5-kör az ágyból kikelve hideg zuhany alá ugrik, majd egy órát meditál vagy intenzíven edz. Csakúgy, mint Elon Musk, Dorsey sem rajong a reggeliért és teljesen el is hagyja azt.

3. Warren Buffet: hírek olvasása és McDonald's-os reggeli

Warren Buffet, üzletmágnás, befektető minden reggel 6:45-kor kel és a Forbes, az USA Today valamint a Wall Street Journal cikkeivel kezdi a napját, hogy felfrissítse elméjét és képbe kerüljön a piaccal és a gazdasággal kapcsolatos történésekkel. A reggeli rituáléja során egy csekély McDonald's-os reggelit fogyaszt, mielőtt belemerül a munkába.

4. Mark Zuckerberg: futás, közösségi média, egyszerű reggeli

Sok kortársával ellentétben, akik hajnali 5-kor kelnek, Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója és vezérigazgatója reggel 8 óra körül indítja el a napját. Felkelés után edzeni vagy futni megy, hogy adrenalint pumpáljon az ereibe. Ezután megnézi a Facebookot, Messengert és az Instagramot. Híres arról, hogy ragaszkodik az egyszerű szürke póló, kék farmer, tornacipő hármashoz, ami az öltözködését illeti. Teszi mindezt azért, mert állítása szerint nem szeret időt vesztegetni triviális döntésekre. Ezért a reggelije is általában valami egyszerű, mivel nem akar erre sem túl sok és felesleges energiát fordítani.

5. Ray Dalio: mély meditáció

Ray Dalio, a Bridgewater Associates-nek a vezetője mély meditációval indítja a napjait, hogy kiegyensúlyozottságát megalapozza. Ez segít neki abban, hogy szembenézzen a kihívásokkal és minden nehéz helyzetből győztesen kerülhessen ki.

6. Puff Daddy

Minden idők egyik legnagyobb rappere kissé szokatlan rituálét követ. Általában 10 órakor kel, majd fél 11-kor már dolgozik, telefonál, interjút ad, próbál. Egy előadó számára, aki minden nap hajnali 2-ig fent marad és mindig úton van, ez a legjobb rituálé a sikeres napokért. Az 50-es éveit elérve pedig már a meditációt és az olvasást is beépítette a reggeli rituáléjába.

7. Jeff Bezos: kávé, reggeli a gyerekekkel, újságolvasás

Az Amazon alapítója és vezérigazgatója korán kel és korán is fekszik le. 6:30-körül ébred, kávét főz, reggelit készít a gyerekeinek, majd újságot olvas, mint bármely hétköznapi apa. Ezt követően takarít, amelyet a munka előtti meditációként fog fel. 10 órakor indul az Amazon főhadiszállására, hogy délig dolgozzon, ami alatt a fontos megbeszéléseket és a papírmunkát intézi el.

8. Tim Cook: ügyfelek emailjei és intenzív edzés

A lista talán legkorábban kelője, Tim Cook, az Apple vezérigazgatója. Hajnali 4-kor kezdi a napját, mert úgy véli, a korai órák mentesek minden zavaró tényezőtől. Meglepő módon az ügyfelek emailjeinek olvasásával és megválaszolásával kezdi a napját, amit egy 1 órás edzés követ, stresszlevezetésként.

9. Peter Thiel : intenzív edzés, majd friss gyümölcsös reggeli

A világ legtermékenyebb milliárdos befektetőjeként Peter Thiel 6:30-kor kel fel, segítség (mármint ébresztő óra) nélkül. Számára a reggeli rituáléban nemcsak az a fontos, hogy képes legyen megküzdeni az előtte álló nappal, hanem hogy olyan egészséges szokásokat alakítson ki, amelyek támogatják a hosszú élet elérését. Reggelente edz és friss gyümölcsökben gazdag reggelit fogyaszt.

10. Richard Branson: különböző sportok, reggeli a családdal

Richard Branson nem szégyelli beismerni, hogy sikereit annak köszönheti, hogy aktív életet él. Általában hajnali 5-kor kel, különféle sportokkal kezdi a napját, mint tenisz, kocogás, kerékpározás. Edzés után közösen reggelizik a családjával, amelyet soha nem hagyna ki, mielőtt munkába indul.

Ha tetszett, amit olvastál, keresd a Life Advisor blogot hasonló cikkekért!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Gyökeresen megváltozott a Temu, és ez nem véletlen
Rengeteg panasz érkezett a cég miatt, mert a meghirdetett akciók rendszeresen nem voltak valósak, ráadásul a weboldalon sok volt a sürgető üzenet.

Link másolása

Mi is írtunk róla nemrégiben, hogy több bejelentés után a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a Temunál. A legtöbben azt kifogásolták, hogy az akciókban sok esetben 95%-os, vagy akár annál is magasabb kedvezményekkel csábították a vásárlókat, ám ezek nem bizonyultak valósnak. A GVH úgy vélte, hogy a Temut működtető vállalkozás vélhetően tisztességtelen kereskedelemi gyakorlatot folytat és megtéveszti a fogyasztókat.

Most azonban alaposan megváltozott a Temu kereskedelmi gyakorlata. Szinte teljesen eltűntek a hirdetések a neten, és megszűntek a weboldalon a sürgető üzenetek is. A GVH szerint előremutató, hogy a cég felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írja az Economx.

A GVH a lap megkeresésére azt közölte, hogy a vizsgálati szakaszban vannak, és ez még nem jelenti azt, hogy a vállalkozásról kimondták volna, hogy jogsértéseket követtek el. Most a tényeket tisztázzák, amire három hónapjuk van, ez pedig kétszer két hónappal hosszabbítható.

A nemzeti versenyhatóság mindig üdvözli, és a fogyasztók, valamint a tiszta piaci verseny szempontjából előremutatónak tartja, ha egy eljárás alá vont vállalkozás a hivatal eljárásának megindítását követően felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írták. „Természetesen mindez a jelenlegi vizsgálati szakban nem befolyásolja a GVH tényfeltárási kötelezettségét” – közölték.

A portál szerint:

2024 áprilisára a Temu 1 millió fős bázist épített Magyarországon, ezzel 25,6 százalékos súllyal bír a hazai online vásárlókon belül.

A Temu anyacége, a PDD 2023 negyedik negyedévben 88,88 milliárd kínai jüanos (12,5 milliárd amerikai dolláros) árbevételt ért el, ami 123 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakánál.

Forrás: Index

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET: