Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó kapta a Budapest kulturális és turisztikai nagykövete díjat
Többször is Európa legjobb úszójának választották, és most is a világ legjobb sportolói között tartják számon.
MTI, Nyitókép: Kovács Ágnes Facebook-oldala - szmo.hu
2019. február 03.

Idén Kovács Ágnes úszó vehette át a Budapest kulturális és turisztikai nagykövete díjat.

A díjat február elsején a Budapesti Kongresszusi Központban rendezett turisztikai évadnyitó gálán Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes és Bán Teodóra, a BFTK ügyvezetője adta át.

Az indoklás szerint azért Kovács Ágnes kapta a díjat, mert kiváló sportoló: olimpiai bajnok, kétszeres világ- és hétszeres Európa-bajnok, világkupa-győztes, örökös magyar bajnok úszó.

Többször megválasztották Európa legjobb úszójának, és most is a világ legjobb sportolói között tartják számon.

Olyan embernek adták át a díjat - szólt az indoklás -, aki nemzetközi szinten is kimagasló teljesítményével és elismertségével méltó módon képviseli a fővárost és személyével hozzájárul Budapest imázsának építéséhez.

Kovács Ágnes 2017-ben bekerült az úszósport halhatatlanjai közé - erről korábban írtunk.

2019-ben Budapest Európa sportfővárosa. A főpolgármester-helyettes szerint az egész évnek "markáns sporttematikája" lesz az eddigi eredmények, fejlesztések hangsúlyozásával, és a népszerű, már meglévő sportprogramok mellé speciálisan az évadhoz kapcsolódó új, ingyenes események lesznek.

KÖVESS MINKET:

Magyar pisztáciafagyi lett Rómában a legjobb
A Gelato Festival Europa zsűrije szerint Fazekas Ádám cukrász fagylaltja vitte a prímet az új generációs kategóriában.
Szeretlek Magyarország - szmo.hu
2019. április 15.

Nemzetközi versenyen nyert első díjat magyar fagyi: a római Gelato Festival Europa zsűrije Fazekas Ádám cukrászt díjazta

pisztáciafagylaltjáért, az új generációs fagylaltok kategóriájában.

A győztes édességet a budapesti Fazekas Cukrászdában lehet megkóstolni, ahol a természetben megtalálható alapanyagokból készülnek a fagyik, főzött technológiával. Nem véletlen, hogy a római döntőt megelőző magyarországi versenyen Fazekas Ádám nemcsak kategóriájában lett első, de abszolút győztesként is vitte a prímet.

Rómában egy holland és egy svéd cukrászt megelőzve került a dobogó tetejére.

Isteni fagyis képekért lapozz:

háttérszínnel kiemelt szöveg

<
A cikk folytatódik a következő oldalon
>

Hatalmas magyar siker született a lányoknak rendezett matematikai olimpián
Kerekes Anna aranyérmet, Hámori Janka ezüstöt, Kocsis Anett és Mészáros Anna bronzérmet szerzett.
A nyitóképen Kerekes Anna látható. Fotó: EGMO.org - szmo.hu
2019. április 13.

Egy aranyéremet, egy ezüstöt és két bronzot szereztek a magyar versenyzők a kizárólag lányoknak rendezett kijevi EGMO-n, vagyis az Európai Leány Matematikai Diákolimpián.

A versenyen Kerekes Anna, Hámori Janka, Kocsis Anett és Mészáros Anna képviselte Magyarországot.

Az április 7-13 között Kijevben megrendezett versenyen összesen 49 ország 196 versenyzője vett részt. Magyarország összesítésben a 8. lett.

A magyar résztvevők közül Kerekes Anna az összesítésben 3. lett.

Ő a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium végzős diákja, és már a Cambridge-i Egyetemről is van felvételi ajánlata.

A tizedikes Hámori Janka a szegedi Radnóti Miklós Gimnázium tanulója. A tizenegyedikes Kocsis Anett korábban a győri Révai Miklós Gimnáziumba járt, most a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium tanulója. A tizenkettedikes Mészáros Anna is a budapesti Fazekas-gimnáziumba jár.

"Az EGMO-t először 2012-ben rendezték meg az angliai Cambridge-ben, főleg európai országok részvételével, aztán a nagy népszerűségre való tekintettel egyre több ország kapott meghívást. 2019-re már a tipikusan jól teljesítő Egyesült Államokat, Ausztráliát, Kanadát, Brazíliát, Chilét, Mexikót, Japánt is képviselte egy-egy négyfős diákcsapat" - írja a Qubit.

Történelmi siker: először jutott az A csoportba a női jégkorong-válogatott
Ezzel együtt kiharcolták a világelitbe jutást.
Címkép: MTI/Czagány Balázs - szmo.hu

A magyar női jégkorong-válogatott története során először kiharcolta a világelitbe jutást, miután esti mérkőzésének eredményétől függetlenül az első kettő között zárja a budapesti divízió I/A világbajnokságot - írja az MTI.

A szombati zárónap második találkozóján ugyanis a Dánia 4-0-ra legyőzte a norvégokat a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

Ezzel pedig biztossá vált, hogy az első helyen álló magyarokat csak esti ellenfelük, az osztrák csapat előzheti meg.

Pat Cortina, a csapat szövetségi kapitánya számára is nagy teljesítmény, hiszen most a női válogatottat juttatta a világ legjobbjai közé, 2008-ban pedig Saporróban a férfi válogatottal megnyerte a másodosztályt.

Magyar siker a 250 kilométeres Szakura Micsi japán ultrafutó versenyen
Maráz Zsuzsanna és Roskovics Miklós is dobogós lett, a két másik magyar futó is célba ért.
2019. április 21.

Komoly kihívás a Japánban rendezett Szakura Micsi elnevezésű ultrafutó verseny, de a magyar versenyzők remekül szerepeltek.

A Spartathlon-győztes Maráz Zsuzsanna második lett, míg a férfiaknál Roskovics Miklós harmadik helyen ért célba.

Az „ázsiai Spartathlon”-on négy magyar versenyző indulhatott, és az út a Csendes-óceán partjától a Japán-tengerig tartott. A két másik versenyző, Büki Tivadar és Simonyi Balázs is teljesítette a távot - írta a Csupasport.hu.

Maráz Zsuzsanna a verseny előtt a közösségi oldalán írta meg, hogy mi vár rájuk:

"A 250 kilométeres Sakura Michi Nature Run verseny Japán egyik fő szigetét, Honsút szeli át a Csendes-óceán partjáról indulva a Japán-tengerig. A sziget közepén egy hegylánc van, így a táv első fele felfelé futással telik, majd hosszú lejtő következik, ami eléggé megviseli a lábakat. A futás a virágzó cseresznyefákról is szól, több ezer lesz belőlük az út mellett.

A verseny Rjódzsi Szatónak állít emléket, aki egy árvaházban dolgozva arról álmodozott, hogy ezt az útvonalat végigülteti cseresznyefákkal, a fák és az árva gyerekek közötti hasonlatosság miatt. Halálig kétezer fát tudott elültetni. Azóta önkéntesek folytatják a munkáját."

A táv teljesítésére 36 órájuk volt a versenyzőknek. Az időjárás is változatos, hiszen a hegyekben hó is van, így akár a négy évszakot is megtapasztalhatták.

Címlapfotó: illusztráció