A burgenlandi kormány a teherforgalom csökkentése érdekében két magyar és egy szlovén átkelőhelyen megtiltaná az Ausztriába való belépést a teherautók számára. Kivételt csak a határtérségbe tartozó, vagy oda érkező és onnan induló gépjárművek képviselnének.
A korlátozás a soproni és a kópházai átkelőhelyekre terjed ki Magyarországon, Szlovéniában pedig a sotniai határnál szabályoznak. Ezeket az átkelőket a jövőben nem használhatják 7,5 tonnánál nehezebb, tranzitforgalomba közlekedő teherautók.
Egy felmérés alapján az osztrákok már egy kerülőútvonal listát is készítettek azok számára, akik korábban a burgenlandi utakat használták – írta az Autószektor.
Mint azt megírtuk, szombaton elrendelték a tanárát megkéselő 17 éves győri diák letartóztatását, mert a bíróság szerint fennáll a szökés, elrejtőzés, valamint a tanúk befolyásolásának veszélye.
A támadás hátterében az állhatott, hogy az egyébként jó tanuló fiú most csak hármast kapott az egyik dolgozatára.
A diák állítólag már jó ideje elégedetlen volt osztályfőnöke módszereivel. A pedagógust a hátán, illetve a kezén szúrta meg, azzal a késsel, amit az ügyvédje szerint az édesapjától kapott.
"Egy amúgy teljesen ártalmatlan svájci bicska volt nála" – mondta el az ügyvéd az RTL Híradónak, hozzátéve: a fiú családja tökéletesen rendezett, mindenki dolgozik vagy tanul, egzisztenciális viszonyaik kiegyensúlyozottak, a legkisebb szikrányi jele sem volt az egésznek.
Az ügyvéd szerint a fiú nem akarta megölni tanárát és már megbánta tettét. A tanárnő még mindig kórházban van, a diák édesapja beszélt is vele: az ügyvéd elmondása szerint tegnap egy órán keresztül együtt sírtak.
A Híradó riportja:
Mi is beszámoltunk arról, hogy az egyik diák késsel többször is megszúrta az egyik tanárát a győri Jedlik Ányos középiskolában.
A rendőrség akkor azt közölte, hogy elfogták a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, a sértettet pedig a mentők kórházba vitték.
Az iskola igazgatója is nyilatkozott az esetről, most pedig a késelést elkövető fiú egyik rokona beszélt a történtekről.
"Teljesen ledöbbentünk, azt mindig tudtuk, hogy fontos számára, hogy jól teljesítsen.
Ám azt soha nem gondoltuk volna, hogy ennyire képes bedühödni.
A szüleinek soha nem kellett őt noszogatni azért, hogy tanuljon, ő maga választotta, saját magát hajszolta" – mondta a Blikknek névtelenséget kérve a fiú egyik rokona.
A lapnak azt is elmondta, hogy
a fiú rettegett, hogy tanulmányi átlaga 4,5 alá esik, és akkor a délutánjait tanulószobán kell töltenie.
A Blikk információi szerint a 17 éves fiú átlagos, normális családban nőtt fel egy Veszprém megyei kisvárosban. Általános iskolában is jó tanuló volt, a reál tantárgyakon kívül a zene érdekelte, a kedvenc hangszere a trombita volt. Középiskolába Győrbe került, ahol kollégiumban lakott.
A Bors megkereste a tanárnőt, aki elmondta a lapnak, hogy jól van, de még nem tud nyilatkozni.
Magára hagytak egy magatehetetlen férfit Kenderes egyik utcáján, miközben a hőmérséklet fagypont körül volt. A nyomozók két férfit gondatlanságból elkövetett emberöléssel és egy nőt segítségnyújtás elmulasztásával gyanúsítanak, írja a police.hu.
A rendőrségre december 4-én reggel érkezett bejelentés, miszerint Kenderesen a közterületen egy férfi holttestet találtak. Az elsődleges adatok és információk alapján bűncselekmény gyanúja nem merült fel, a tapasztalt nyomozók azonban rövid időn belül olyan bizonyítékok birtokába jutottak, amelyek megcáfolták ezt.
A 60 éves férfi december 3-án az esti órákban egy kenderesi sörözőben tartózkodott.
Zárórakor két másik vendég kikísérte az utcára a magatehetetlen idős férfit, majd a járdán lefektették, és távoztak. A pultos zárást követően látta a földön fekvő helyi lakost, mégis segítségnyújtás nélkül elhagyta a helyszínt. A magára hagyott férfi másnap reggelre a fagypont körüli időjárási viszonyok között meghalt.
Az orvosszakértői vélemény alapján halálát kihűlés okozta.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság a két férfi ellen emberölés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, míg a nő ellen segítségnyújtás elmulasztása vétség elkövetésének meglapozott gyanúja miatt folytat nyomozást.
A megdöbbentő eset Észak-Indiában történt: egy meg nem nevezett helyi lakos épp saját halva született gyermekét készült elásni, amikor az ásó valami szilárd tárgyba ütközött a föld alatt.
A legnagyobb meglepetés azonban akkor érte, amikor kiásta az edényt: egy csecsemő feküdt benne, aki még életben volt – írja a BBC.
A 30 hetes kislányt azonnal a helyi kórházba szállították, ahol megállapították, hogy a kihűlés jeleit mutatja, nagyon leesett a vércukra, és mindössze 1,3 kilót nyomott.
A kórházban sikerült stabilizálni az állapotát, azóta hízott, nagy étvággyal eszik és orvosai szerint semmilyen maradandó károsodást nem szenvedett.
A szakvélemény szerint a gyermek nagyjából 3 vagy 4 napot tölthetett a földben, és az utolsó pillanatban találták meg: 1-2 órával később már nagy valószínűséggel halott lett volna.
Arra is megpróbáltak magyarázatot találni, hogyan élhette túl mindezt egy ilyen kis gyermek: a cserépben található levegő elegendő volt számára, ráadásul nagyon sekély sírban feküdt, a talaj lazasága miatt pedig nem fogyott el a levegője.
Arra is kitért a szakvélemény, hogy a csecsemőkon pont amiatt van felhalmozódott zsírréteg, hogy vészhelyzet esetén abból nyerjen táplálékot a szervezetük, a kislány így élhette túl napokig étel nélkül.
A hatóságok megpróbálták felkutatni a gyermek szüleit, de nem jártak sikerrel. Jelenleg az Uttar Pradesh államban található Bareilly körzet gyámügyeseinél van, akik azt tervezik, hogy örökbe adják.