KÉK HÍREK
A Rovatból

Fordulat a Michalski-ügyben: a rendőrség szerint nem szexbaleset miatt halt meg az amerikai turista Budapesten

A nyomozók a férfi telefonján talált felvételek és keresések alapján rögzítették a történteket. A testet a beszámoló szerint bőröndben vitte vidékre és elásta. A z ügy vádemelési javaslattal az ügyészségnél van.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 04.



A rendőrség befejezte a Budapesten meggyilkolt amerikai nő, Mackenzie Michalski ügyének nyomozását, írja a police.hu. A hatóságok szerint a 37 éves ír állampolgár, M. L. T. nem balesetben okozta a nő halálát egy intim együttlét közben, hanem szándékosan megfojtotta, és felvételeket is készített róla. Az ügy iratai vádemelési javaslattal az ügyészségnél vannak.

Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, 2024. november 5-én tűnt el a 31 éves, Magyarországra látogató amerikai nő. Utoljára Budapest bulinegyedében látták. A családja az eltűnése után segítséget kért, a hatóságok pedig megkezdték a keresést. A VI. kerületi rendőrök több gyanús körülményt találtak, és azt sem zárták ki, hogy bűncselekmény történt. A terézvárosi nyomozók látókörébe került egy férfi, akivel a nőt több szórakozóhelyen is látták. Azonosították, majd egy VII. kerületi lakás előtt elfogták a 37 éves, ír állampolgárságú M. L. T.-t.

A kihallgatáson a férfi beismerte, hogy megölte a nőt, de azt állította, hogy véletlen baleset történt egy intim együttlét közben.

„A vallomás szerint az ügyfelem lakásán tovább folytatták az ivást, majd a lány felvetette, hogy – bár ő még sosem próbálta – érdekelné a szado-mazo szex. Ügyfelem nem volt ilyesmire felkészülve, nem voltak ehhez szükséges eszközei, így – annak kérésére – nadrágszíjjal megkötözte a lány kezét és lábát. Ő ezután azt kérte, hogy okozzon neki fájdalmat, fojtogassa, hogy még nagyobb legyen az élvezet” - mondta dr. Magyar György, a férfi jogi képviselője korábban a Blikknek.

A vallomás szerint a lány hányni és fulladozni kezdett, majd meghalt. A férfi azt mondta, megijedt, ezért a testet bőröndbe tette, vidékre vitte, és Szigliget közelében elásta. A rendőröknek később megmutatta a helyet.

A rendőrség közlése szerint az ír férfi egy belvárosi szórakozóhelyen ismerkedett meg a nővel.

Közös megegyezéssel mentek fel a VII. kerületi, bérelt lakásába, ahol megkötözte, majd szándékosan megfojtotta. A magatehetetlen áldozatról felvételeket készített; a rendőrök ezeket a telefonján megtalálták.

A nyomozók a férfi internetes kereséseit is ellenőrizték. A férfi rákeresett arra, hogyan kezeli a budapesti rendőrség az eltűnési ügyeket, hol vannak térfigyelő kamerák a fővárosban, és hogy egy erdőben a vaddisznók megeszik-e a holttestet.

A gyanúsított a büntetőeljárás alatt végig letartóztatásban volt. Igazságügyi elmeorvosi és pszichológiai vizsgálaton is átesett, de a szakértők nem találtak a büntethetőséget kizáró okot. A rendőrség befejezte a nyomozást, az iratokat vádemelési javaslattal megküldték az ügyészségnek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Vonat elé vetette magát egy 15 éves lány, miután szakítottak a barátjával – a fiú próbálta megmenteni az életét, de már túl késő volt
A fiatal lány búcsúlevelet is hagyott, és a tragédia előtt a közösségi oldalán is megosztott egy vészjósló üzenetet.


Meghalt egy 15 éves lány, miután a vonat elé lépett Isaszegnél a napokban. A tragédia hátterében egy szakítás állhatott, a tinédzser búcsúlevelet is hagyott, a barátja pedig még megpróbálta megmenteni, de már késő volt - írja a Blikk.

„Gyönyörű, okos kislány volt, szépen tanult, sokan szerették. Úgy tudom, a végzetes döntése előtt szakítottak a barátjával, és még egy búcsúlevelet is hagyott. Ezt meg is találták, a srác utána is sietett, de már túl késő volt. A vonat vezetője tudtommal észrevette, hogy a lány a síneken fekszik, próbált lassítani, de már nem kerülhette el a gázolást”

– mondta a lapnak a fiatal lány egyik ismerőse.

A Blikk úgy tudja, a lány a közösségi oldalára kiposztolt egy vészjósló üzenetet, amit sokan észre is vettek, de már nem segíthettek rajta.

A rendőrség vizsgálja a haláleset körülményeit.

A lap megkeresésére a MÁV Kommunikációs Igazgatósága közölte: „A MÁV pályahálózatán az idei évben 128 személyi gázolás történt, amelyből 88 öngyilkosság. Ebben a számban már a sajnálatos, öngyilkos szándékú isaszegi baleset is benne van”. A vasúttársaság szerint a baleset után a kollégájuk leváltó mozdonyvezetőt kért, a vonatot nem vitte tovább.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszólalt ByeAlex: 100 rendőrt mozgósítottak Budapesten, hogy lecsapjanak ránk
A zenekar minden tagjánál járt kora reggel a rendőrség, közölte az énekes, aki elismerte, hogy találtak nála drogot. Azt kéri a rajongóitól, hogy ebben ne kövessék a példáját.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 12.



Ahogy arról lapunk is beszámolt, a Blikk információi szerint házkutatás volt ByeAlexnél. Az énekes otthonában drogot találtak a rendőrök. A drogbotrányban a lap értesülései szerint a zenekar két másik tagja is érintett.

Az énekes szerda este egy posztban ismerte el, hogy valóban jártak nála a rendőrök.

„sziasztok! a mai hírek velem kapcsolatosan igazak! valóban találtak nálam egy nagyon kis cuccot! nem szeretném elsumákolni a témát, mivel mindig mindenről nyíltan beszélek veletek” - írja a bejegyzés elején ByeAlex, aki ezután részletesen beszámolt a történtekről.

„a mai napon valóban házkutatást tartottak nálam nyomozó rendőrök, kb. tizenöt fő jelent meg 6:30-kor a lakásomon. picit morcos voltam, hogy ilyen korán jöttek, és az sem tetszett, hogy a hajam is rosszul állhatott közben, de mindenben rendelkezésükre álltam.

a zenekarom további tagjainál is ugyanez volt a helyzet, mindenkinél házkutatás, majd örsre be, vizeletre át (ugyancsak több készenlétis kollégával), majd vissza. tehát ma, kb. 100 rendőrt mozgósítottak budapesten, hogy lecsapjanak ránk”

- olvasható a posztban.

„fontos megjegyeznem: a napom jól telt, a rendőrök mindannyian nagyon korrektek voltak velem, sokat beszélgettünk, és minden rendben történt. ne aggódjatok nagyon értem. fura, de most élem életem legkiegyensúlyozottabb periódusát, néha magamat is meglepem vele mennyire így van ez.

minden új fejleménnyel jelentkezni fogok” - teszi hozzá az énekes.

ByeAlex ezután kéréssel is fordul követőihez:

„és még valami… a dalaimban elmesélem, milyen ember vagyok. sokan szerettek, mert tudtok velem azonosulni, tudtok együtt érezni és gondolkodni velem.

de ne kövessétek a példámat EBBEN, még akkor sem, ha - ez azért szerintem egyértelmű - nem én vagyok az escobar semmilyen szinten; velem a rendőrség nem nagyon nyert semmit.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Blikk: Házkutatás volt ByeAlexnél, kábítószer-birtoklással gyanúsítják az énekest
Alig néhány hete T. Danny bukott le, most újabb ismert előadónál találtak drogot. A kormánybiztos már korábban jelezte, hogy keményen fellépnek a kábítószer ellen.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 12.



Házkutatást tartott a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda egy országosan ismert együttes frontemberénél és zenekarának tagjainál. Az eredmény a Rendészeti Államtitkárság szerint önként előadott, saját fogyasztásra vásárolt kokain és három előállítás. A Blikk megtudta, hogy ByeAlex és a zenekarának két tagja az újabb drogbotrány érintettjei.

Az énekesnél is házkutatást tartottak a rendőrök, és őt is előállították.

A Csillag születik zsűritagját és a zenekarának két tagját kábítószer birtoklásával gyanúsítják, de szabadlábon védekezhetnek.

A hatóság a közleményében azt írja, a házkutatások után a rendőrök elfogták az együttessel kapcsolatban álló 45 éves budapesti lakost is, aki vallomása szerint saját fogyasztásra, barátainak ingyen, és értékesítésre is szerzett be kábítószert. Azonosították azt a 63 éves olasz állampolgárt is, akitől a férfi a kokaint vásárolta.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda mindkét férfit kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítja, őrizetbe vette őket, és kezdeményezte a letartóztatásukat.

Hetekkel ezelőtt eljárás indult a rapper T. Danny ellen is, aki drogfogyasztással bukott le. Sajtóinformációk szerint a fiatal többször is járt Maglódon az elmúlt hetekben, ahonnan beszerezte a kábítószert, amiből a barátai is fogyasztottak.

Szerda este ByeAlex a közösségi oldalán ismerte el, hogy a Blikk értesülései helytállók:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón, ahogy az ellopott újszülött babával menekül a parókás nő, majd egy kórházban hagyja a gyereket
A 31 éves nő hazugsággal férkőzött a csecsemő anyjának bizalmába, így tudta ellopni a gyermekét. Később azonban felhívta az édesanyát és bocsánatot kért tőle.


Nyilvánosságra hozta a rendőrség azokat a biztonsági kamerafelvételeket, amelyeken látni lehet azt a nőt, aki múlt hétvégén ellopott egy újszülött gyermeket Budapesten.

Először egy utcai kamera rögzítette, ahogy a szőke parókát viselő nő a takaróba bebugyolált babával fut. Később pedig a Semmelweis Egyetem II. számú szülészeti klinikájára sietett be az alig nyolcnapos csecsemővel a karjában, onnan viszont már nélküle távozott, láthatóan sietősen.

Mint megírtuk, a 31 éves nő akkor tudta ellopni az újszülöttet, amikor annak édesanyja múlt szombaton az otthonában fogadta őt. Úgy tudott a bizalmába férkőzni, hogy egy alapítvány munkatársának adta ki magát, és azt ígérte, adományokat tud biztosítani az anya és a baba számára. Ehhez azonban az alapítvány másik munkatársával kellett találkoznia a közelben, ezért a nő felajánlotta, hogy amíg az anya odamegy, addig vigyáz az újszülöttre. A megadott helyszínen azonban senki sem jelent meg, és mire az édesanya rájött, hogy átverték, a nőnek és a babának már hűlt helye volt a VIII. kerületi lakásban – olvasható a police.hu oldalon.

A nő hívta a rendőrséget, akik megkezdték a szükséges intézkedéseket, közben viszont értesítették őket, hogy egy kerületi kórházban egy szőke parókát viselő nő otthagyott egy csecsemőt, ugyanabban az öltözetben, amelyet az eltűnt baba viselt. A rendőrök elvitték az anyát a klinikára, ahol megbizonyosodhatott arról, hogy a kicsi épségben van.

A nyomozóknak sikerült azonosítani az újszülöttet ellopó nőt, aki nem volt otthon, amikor a rendőrök kimentek hozzá, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene. Végül vasárnap dél körül egy VI. kerületi gyorsétteremben fogták el.

A Budapesti Rendőr-főkapitányságon a 31 éves nőt tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett személyi szabadság megsértésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A nő beismerte tettét és a rendőrök őrizetbe vették.

Azt a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztatóján is elmondták, hogy a fiatal nő a vallomásában azt mondta, neki nem lehetett gyereke, ezért döntött úgy, hogy magával viszi a babát. A 24.hu információi szerint

Renáta elhitette a saját családjával és az élettársával is, hogy gyermeket vár, az újszülött ellopásával ezt akarta bizonyítani nekik.

A lap arról is ír, hogy a vallomásában azt állította, hogy eredetileg csak kölcsön akarta kérni a babát az anyától, de végül másképp döntött.

A cikk szerint

Renáta később felhívta az édesanyát és bocsánatot kért tőle a történtek miatt, be is vallotta neki, hogy miért lopta el a gyerekét.

Azt is elmondta neki, hogy a Semmelweis Egyetem II. számú szülészeti klinikáján hagyta a babát.

A 24.hu szerint a nő taxival érkezett az anya lakásához és azzal is ment a saját családjához, majd ismét taxival vitte a babát a kórházhoz is. Akkor fogták el a rendőrök, amikor másnap újra találkozott az édesanyával.

Az ijesztő eset során a nyolcnapos csecsemőnek nem esett baja, testi épsége nem volt veszélyben. Egy-másfél óra telt az ellopása és a kórházban hagyása között.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk