KÉK HÍREK
A Rovatból

Embervadászat Londonban: nyílpuskával irtották ki egy sportriporter családját

A BBC sportriporterének feleségét és két huszonéves lányukat gyilkolták meg kedd este. A rendőrség nagy erőkkel keresi a felfegyverzett gyanúsítottat.


Valószínűleg a 26 éves Kyle Clifford gyilkolhatott meg három embert számszeríjjal London közelében, írja a BBC. Az áldozatok a BBC ismert sportriporterének, John Huntnak 61 éves felesége, Carol, valamint 25 és 28 éves lányaik voltak.

A hatóságok hajtóvadászatot indítottak Clifford ellen, akiről úgy vélik, hogy még nála van a gyilkos fegyver, ezért bárkire veszélyes lehet.

A hatóságok egy képet is közzétettek Cliffordról:

A kelet-angliai mentőszolgálat szóvivője szerint július 9-én, kedd este 7 óra körül kaptak bejelentést a gyilkosságról. A családi házhoz három mentőautó, egy rohamkocsi és két mentőhelikopter is érkezett, de a három nő életét már nem tudták megmenteni, mindannyian a helyszínen meghaltak.

A The Telegraph úgy tudja, hogy John Hunt éppen dolgozott kedd este. Információik szerint

a riporter munka után hazaérve a hertfordshire-i otthonukban fedezte fel a vérengzést. Ő volt az, aki a hatóságokat és a mentőket értesítette.

A BBC-nek a szomszédok elmondták, hogy a környékbelieket megrázta a tragédia. Az áldozatokat barátságos emberekként ismerték.

A rendőrség arra figyelmezteti a lakosságot, hogy ne közelítsék meg a gyanúsítottat, hanem értesítsék a hatóságokat. Clifford valószínűleg Hertfordshire-ben vagy Észak-London térségében tartózkodhat. A hatóságok szemtanúk jelentkezését is várják, akik kedd este hét óra körül a gyilkosság helyszínéhez közel láthattak vagy hallhattak valamit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Sírva fakadtak az anyukák” – egész Kalocsa a kétéves kisfiút gyászolja, aki a piac parkolójában hirtelen lépett ki egy autó elé
A helyiek elmondása szerint a baleset után néma csönd és döbbenet volt a környéken, az emberek várták a fejleményeket.


Mi is beszámoltunk róla, hogy tragikus baleset történt Kalocsán. Egy kétéves kisfiút gázolt el egy autó, a gyerek életét nem tudták megmenteni. A gázolás a piac melletti utcában történt, amit parkolónak használnak szombatonként. A rendőrség szerint a kisfiú hirtelen kilépett az érkező autó elé.

Egy helyi lakó az RTL Híradónak elmondta: „Elmentünk a piacra, nem sokkal utána megjelent a helikopter a csarnok fölött, nagy zajjal, robajjal, mindenki megijedt, hogy mi történt". Egy másik pedig arról számolt be: „Mentem a piacra és a mentők már dolgoztak a Margit malom előtt és azt hittem, hogy valaki rosszul lett”. Akik arra jártak elmesélték, hogy néma csönd és döbbenet volt a környéken, az emberek várták a fejleményeket. „A piacon mondta valaki és én is elhaladva mellettük hallottam, hogy egy kétéves kisfiú életéért küzdenek” - mondta el egy nő. Egy másik pedig elmesélte: „A piacon amikor ez kiderült még sírva is fakadtak az anyukák. Nagyon együtt érzünk velük”.

A mentők egy órán át próbálták a gyereket megmenteni, de nem sikerült.

A helyiek annyit tudnak az esetről, hogy

az egyik szülő volt a kisfiúval, aki hátra ment a kocsijuk csomagtartójához. A kisfiú ekkor az autó mellett állt, majd elsodorta egy autós.

A rendőrség vasárnap egy közleményben azt írta, hogy a gyerek hirtelen lépett ki az úttestre, és egy arra haladó nő ütötte el az autójával. A sofőrt megszondáztatták, de nem ivott a baleset előtt. A történtek miatt senkit nem vettek őrizetbe és nyomozást rendeltek el, hogy kiderüljön hibázott-e valaki.

A tragédia után a Híradónak egy helyi elmondta, hogy a kisfiú nyár végén lett volna két éves, és ő volt a család egyetlen gyermeke. A gázoló nő pedig 60 év körüli, akit józanéletűnek és emberségesnek ismerik. A tragédia óta őt is kórházban kezelik. Egy édesapa szerint azóta észrevehetően óvatosabbak lettek az autósok a városban.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Frissen vett BMW-vel drifteltek a mezőn – egy 8 éves kisfiú és egy tinédzser halt meg a tragédiában
A tragédia Kassa környékén történt, ahol a jármű többször átfordult, és az utasok kirepültek belőle. A harmadik gyerek sokkos állapotban menekült el a helyszínről.


Szombat reggel tragikus baleset történt Szlovákiában, a Kassa-vidéki járásban, Bačkovík község közelében. Egy személyautó mezőgazdasági területen felborult és többször átfordult. A jármű utasai kirepültek a kocsiból, írta a Parameter.

A helyszíni információi szerint a járműben három fiatal tartózkodott.

Egy 18 éves fiú és egy 8 éves gyermek a helyszínen életét vesztette. A harmadik utas, aki szintén fiatalkorú volt, sokkos állapotban hagyta el a helyszínt, és hazáig futott.

A fiatalok egy frissen vásárolt BMW-vel mentek ki a mezőre autózni. A rendőrség elsődleges vizsgálata alapján a baleset driftelés – vagyis szándékos farolás – közben történt.

A mentéshez tűzoltók, rendőrök és mentőhelikopter is érkezett, de a két áldozaton már nem tudtak segíteni.

A rendőrség tájékoztatása szerint a 18 éves fiú vitte el autózni a két kisebb fiút, egy 8 és egy 10 éves gyermeket.

Egyelőre nem tisztázott, hogy a baleset bekövetkeztekor ki vezette a járművet.

A hatóságok közleménye szerint „ez az eset jogi értelemben nem minősül közúti közlekedési balesetnek, mivel nem közúton, hanem egy mezőgazdasági területen történt – éppen ezért annál súlyosabb maga a történtek ténye és körülményei. Egy olyan tragédiáról van szó, amelyet szélsőséges felelőtlenség okozott.”

Az eset körülményeit továbbra is vizsgálják, és az ügyben várhatóan büntetőeljárás indul.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Hínárfal alatt találták meg a 14 éves fiút, aki a Mályi-tóban tűnt el szombaton
A vízi mentők szerint hosszadalmas munka után sikerült az eltűnt fiatalt három és fél méteres mélységben egy hínárfal alatt megtalálni, de már nem tudtak segíteni rajta.


Tragikus hírről számolt be közösségi oldalán a Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat. Tájékoztatásuk szerint szombat délután három óra előtt kaptak riasztási felkérést a rendőrségtől, miszerint nem találnak sehol egy 14 éves fiút, akit fürdés közben veszítettek szem elől a társai. Sajnos később kiderült, hogy a fiatal életét vesztette.

„Egységünk rövid időn belül a helyszínre érkezett négy gépjárművel, öt fő búvárral, egy szonártechnikával és információgyűjtés után azonnal megkezdtük a keresést.

Hosszadalmas munka után sikerült az eltűnt személyt 3,5 méteres mélységben egy hínárfal alatt megtalálni. Sajnos már nem lehetett rajta segíteni”

– írta a mentőcsapat.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
Videó: 8 ember meghalt, amikor repülés közben kigyulladt és lezuhant egy 21 utast szállító hőlégballon Brazíliában
Öt utas túlélte a balesetet, közülük három sérültet helikopterrel vittek kórházba.


Egy hőlégballon zuhant le Brazíliában, Minas Gerais állam déli részén, Inhotim közelében. A tragédia péntek reggel történt, a ballon fedélzetén összesen 13 fő tartózkodott.

A Minas Gerais állami tűzoltóság tájékoztatása szerint a helyszínen nyolc ember életét vesztette, köztük a pilóta is. Öt utas túlélte a balesetet, közülük három sérültet helikopterrel vittek kórházba.

A hőlégballont egy magáncég üzemeltette, és a hatóságok szerint minden szükséges engedéllyel rendelkeztek. A rendőrség vizsgálatot indított, hogy kiderítsék, mi okozta a balesetet - írta az MTI alapján a Telex.

A térségben népszerűek a hőlégballonos sétarepülések, amelyek szép kilátást nyújtanak a környék természeti látnivalóira.

Itt látni a szörnyű balesetet:


Link másolása
KÖVESS MINKET: