Nemzetközi párok, akiket szétválasztott a koronavírus
Amikor Riëtte Badenhorst hazatért Párizsba dél-afrikai műtétjéről, a vőlegénye, Steve Mann csak annyit tehetett, hogy telefonon vigasztalta, az Egyesült Királyságból.
"A barátok és a család segít, de ez nem ugyanaz" - mondta a CNN-nek a lány.
"A videohívások segítenek, de szerintem ez hosszútávon kevés ahhoz, hogy fenntartsuk a szerelmünket. Szomorú vagyok és magányos."
Badenhorst és Mann 2016-ban kezdtek el randevúzni, három évvel később pedig eljegyezték egymást. Ma már több mint egy éve nem látták egymást, még akkor sem, amikor a menyasszonynál daganatot diagnosztizáltak.
Elsőként tavaly márciusban Amerika korlátozta a beutazást Európából és Brazílából. A példát sok más ország követte, mára pedig oda jutottunk, hogy gyakorlatilag szinte sehová sem mehetünk.
A házastársaknak szinte minden ország mentességet adott, de ez nem vonatkozik azokra a párokra, akik ugyan nem házasodtak össze, de a távkapcsolatban vagy nemzetközi kapcsolatban éltek együtt.
2016 óta Elizabeth Anne Shannon évente négyszer utazott Oklahomából a Fülöp-szigetekre, hogy meglátogassa menyasszonyát, Recca Morcada-t.
Mivel a Fülöp-szigetek és az Egyesült Államok egyaránt szigorú utazási korlátozásokat vezetett be a pandémia alatt, Shannon és Morcada több mint egy éve nem látták egymást.
Az amerikai szerelmespárok több mint fele nem él házasságban a Pew Research Center felmérése szerint. Hasonló tendenciák tapasztalhatók Európában is.
"Ez már nem 1850" - mondja Offely Epain, a francia származású, Londonban élő lány, aki csaknem nyolc hónapja nem láthatta Srí Lanka-i szerelmét.
Azt mondja, eddig a szabályozás nem tett különbséget a házasok és a nem házasok utazási jogai között, tehát lehetővé tette, hogy az ember más országban is ismerkedjen és szabadon utazzon. A mostani szabályozások azonban egyértelműen hátrányosan érintik a nem házas párokat.
Tavaly tavasszal a szétválasztott párok megalapították a Couples Separated By Travel Bans nevű Facebook-csoportot, ahol eleinte csak információt cseréltek egymással a lezárásokról.
Júliusban Dánia volt az első ország, amely mentességet adott a szerelmeseknek. Őket követte Ausztria, Hollandia, Németország és Franciaország is.
A francia Beatrix és az amerikai Jackson is megkapták az úgynevezett szerelmes vízumot, és hosszú idő után így láthatták egymást újra.
Épp úgy, mint a Zöldkártya című filmben.
A mentességet azonban a második hullám alatt az összes ország megszüntette.