HÍREK
A Rovatból

Perrel fenyegeti Molnár Áront Vasvári Vivien férje, mert szerinte a színész megalázta a feleségét

Vasvári Vivien egy videóban osztotta meg a véleményét Ukrajna uniós csatlakozásáról. Erre jött Molnár Áron válasza, amire most megérkezett Bodnár Zsigmond válasza.


Vasvári Vivien nemrég egy videóban osztotta meg véleményét Ukrajna Európai Unióhoz való csatlakozásáról. Úgy fogalmazott, hogy nem ért a politikához, különösebben nem is érdekli, de szerinte „egy olyan ország, ahol háború van és a mindennapi élet bizonytalan”, nem csatlakozhat ilyen formában az EU-hoz. Azt mondta: „Ez most tényleg komoly?” Hozzátette, hogy ez nem pártkérdés, hanem a jövőről, a gyerekeinkről és a magyar emberekről szól.

A videóban azt is elárulta, hogy már leadta a szavazatát, és erre buzdította követőit is. Posztjában ezt írta:

„Most van itt az idő, hogy felelősen gondolkodjunk, szavazzunk! Ez a jövőnket határozza meg!”

A videó Molnár Áronhoz is eljutott, aki paródiát készített az influenszer szerepléséből. Ebben többek között azt mondta: „Ez most tényleg komoly? Hogy ez baszta ki a biztosítékot nálad? 15 év Fidesz-kormányzás után?” (eredetileg: Fidesz kormányzás) Hozzátette: „A Fidesz kreált egy hazugságot, hogy elterelje a figyelmet a valós problémákról az országban, és te nyitott szájjal belesétáltál ebbe a faszerdőbe.”

A színész arról is beszélt, hogy Vasvári kijelentése után vajon kiáll-e majd a listázott újságírók és civil szervezetek mellett, illetve hogy érdemes lenne szakértők véleményét is meghallgatnia. Úgy fogalmazott: „Tudod, mi érint minket, magyarokat? Az, hogy a magyar gazdaság öt éve nem nőtt, a NER oligarchái viszont folyamatosan gazdagodnak a mi pénzünkből.”

Vasvári véleménynyilvánítására így reagált: „Szuper! Nyilvánítsd ki, Vivi! Állj Iványi Gáborék mellé! Szólalj fel a cenzúratörvény ellen! Kérd számon a rendszert a gyermekvédelem kudarca miatt!” A videó végén pedig azt mondta: „Nagyon remélem, hogy 2026-ban demokratikus úton, szavazatok mentén meg lehet buktatni ezt a geci rendszert, aminek te is beszélő feje lettél. Remélem, hogy ebből a pénzből, amit ezért kaptál, te is papucsot veszel 4,5 millió adófizetői forintért. Gratulálok, Vivi!” A felvételt a középső ujja felmutatásával zárta, posztjának címe pedig ez volt: „Üzenet a Szerelmemnek, Vasvári Viviennek..”

Azóta Vivien férje, Bodnár Zsigmond is megszólalt az ügyben. Az üzletember egy Instagram-videóban állt ki a felesége mellett, és arról beszélt, hogy nem maradhatott csendben. Úgy fogalmazott:

„Ez nem politikáról szól. Ez arról szól, hogy egy hatgyerekes családanyát – egy feleséget – nem alázunk meg ország-világ előtt, pusztán azért, mert ki merte mondani, amit gondol.”

Bodnár szerint az, ahogyan Molnár a feleségéről beszélt, túlmutat a kritikán. Azt mondta: „Ez nem vélemény, ez aljasság. Főleg, hogyha mindezt a lájkokért teszed.” Hangsúlyozta, hogy felesége soha nem kapott egyetlen forintot sem politikai pártoktól, és abból él, hogy cégek hirdetnek a tartalmain keresztül.

Kiemelte, hogy szeretik a kultúrát, sokat járnak színházba és moziba, és gyerekeik magyar színészeket tartanak példaképnek. Hozzátette: „Évek óta támogatjuk a kultúrát különböző formákban.” Úgy érzi, Molnár most átlépett egy határt, amit nem lett volna szabad: „Márpedig te most olyan dologgal támadtad a Vivit, ami nem, hogy nem volt igaz, de nemcsak rá nézve, hanem az egész családomra nézve baromi tiszteletlen volt.”

Az üzletember szerint fontos lenne, hogy legyen vita, de az tisztelettel történjen: „Legyen mindenkinek véleménye, fontos, ütköztessünk, értsünk egyet, ne értsünk egyet, ez a demokrácia.”

Bodnár a videó végén bejelentette, hogy jogi lépéseket is tervez:

„Egy jó nagy kártérítési pert fogok indítani ellened, azért, mert hiszek abban, hogy muszáj tennünk valamit. Ez nem mehet így tovább.”

Hozzátette: ha nyer is a peren, a pénzt jótékony célra ajánlják fel.

Azt is felajánlotta, hogy személyesen találkozzanak: „Találkozzunk, üljünk le! Férfiként beszélgessünk! Mutassuk meg az embereknek, hogy lehet így is, tiszességgel.”

A felvételt ezzel zárta: „De ha ezt nem is teszed meg, nagyon szépen kérlek, tartsd meg azt a határvonalat, ne lépd át, ami a tiszteletnek és az emberségnek a határvonala.”

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Meghalt Schmuck Andor
Az egykori politikus 54 éves volt, hosszú ideje küzdött betegséggel.


54 éves korában meghalt Schmuck Andor – írja a Blikk.

Az egykori politikus hónapok óta küzdött súlyos betegséggel.

A lap információi szerint Schmuck Andor múlt csütörtökön még megjelent egy idősek számára rendezett eseményen, ahol mosolygós volt és tette a dolgát.

A Blikk úgy tudja, ismerősei egy ideje nem tudták elérni az egykori politikust, így értesítették a hatóságokat. Végül tűzoltók törték be a lakásának ajtaját, és már holtan találtak rá. A lap információi szerint a rendőrorvos kizárta az idegenkezűséget, ugyanakkor csak a boncolás után dől el, hogy mi történt pontosan.

Schmuck Andor még márciusban, a TV2 Nagy Duett című műsorának élő adásában, a kiesése után beszélt arról, hogy súlyos betegséggel küzd, és életmentő kezelések sora vár rá, amiket a műsor miatt hagyott félbe.

Azt azóta sem hozta nyilvánosságra, hogy pontosan milyen betegséggel küzdött, június elején viszont egy interjúban arról beszélt, hogy már túl van a kezelés legnehezebb szakaszán. Éppen az eredményeket várta arról, hogy a kezelések hogyan hatottak. Akkor azt mondta, hogy háromféle kimenetele lehet a vizsgálatnak: vagy az derül ki, hogy hatott a kezelés, és jó irányba változott az állapota, vagy az, hogy a kezelésre nem reagált a szervezetem, és az állapota stagnál, vagy a legrosszabb, hogy a szervezete nem reagál a kezelésre, és tovább romlik az állapota. Ebben az esetben úgy fogalmazott: körülbelül 8 hónapja lehet hátra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Újabb részletek derültek ki az Otthon Startról: csak korlátozott ideig lehet igényelni a 3 százalékos hitelt
Új részletek derültek ki a 3 százalékos kamatozású, államilag támogatott lakáshitelről. Marad, hogy egyedülállók is felvehetik, de családtámogatások szintén járhatnak mellé.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. július 14.



Akár egyedülállók is igényelhetik majd az Otthon Start lakáshitelt, még abban az esetben is, ha nem terveznek gyermeket. Ez eddig is ismert volt, de a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az M1-en további részletekről számolt be. Koncz Zsófia elárulta, hogy a hitelprogram és az otthonteremtést segítő családtámogatások együtt is igénybe vehetők lesznek.

A konstrukció fix 3 százalékos kamattal, legfeljebb 50 millió forintos összeggel és 25 éves futamidővel lesz elérhető.

Koncz kiemelte: azon dolgoznak, hogy a támogatások kombinálhatók legyenek, akár a vidéki otthonfelújítási programmal is. Jelenleg többek között ezeket a részletszabályokat dolgozzák ki, és folyamatban vannak az egyeztetések a bankokkal.

Az államtitkár hangsúlyozta: a hitelfelvétel lehetősége „a tervek szerint határozott idejű” lesz.

Ez újdonság, hiszen a kormány nevében eddig senki nem ejtett szót arról, hogy a konstrukció csak határozott ideig igényelhető. Pontos határidőt mondjuk most sem osztottak, így egyelőre nem lehet tudni, mennyi idejük lesz a feltételek teljesítésére azoknak, akik szeretnék kihasználni a lehetőséget.

Korábban kiderült az is, hogy az Otthon Start és a CSOK Plusz együttes igénybevételéhez akár nettó 1,2 millió forintos jövedelem kellhet. Emellett jogszabály-módosításra ugyancsak sor kerülhet, például a lakás maximális értékének meghatározásával kapcsolatban.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Levált Kapu Tiborék űrhajója a Nemzetközi Űrállomásról, elindult haza a magyar űrhajós
A startot a földi irányítás erősítette meg. A jelek szerint egyelőre minden az elvárásoknak megfelelően megy, a Dragon távolodik az ISS-től.


Kommunikációs okok miatt az Axiom Space élő közvetítésében nem lehetett látni a start pillanatait, de a földi irányítás szerint minden a tervek szerint zajlott. Később Peggy Whitson parancsnok is bejelentkezett, megerősítve, hogy minden rendben van.

A Crew Dragon űrhajó jelenleg manőverezik, és fokozatosan távolodik a Nemzetközi Űrállomástól.

A járművet 12 pár kampó és horog rögzítette az ISS-hez, ezek közép-európai idő szerint 13:15-kor oldódtak ki. A Crew Dragon fizikailag is levált az űrállomásról, és megkezdődött a hazatérés első szakasza, a hajtóműgyújtás, amely tovább növeli a távolságot az ISS-től.

A leválási folyamat a nyomászáró elemek lezárásával indult. Ezután megszüntették az energiaellátást és az információs kapcsolatokat, majd kioldották azokat a kampókat és horgokat, amelyek az ISS-hez kapcsolták az űrhajót. A Crew Dragon így néhány centiméterre eltávolodott az állomástól.

Ha minden a tervek szerint halad, a hajtóművek először 40–50, majd 400–500 méteres távolságra repítik az űrhajót. A Crew Dragon csak azután térhet vissza a Földre, hogy legalább 2 kilométeres távolságba került a Nemzetközi Űrállomástól.

A leszállás Kalifornia partjainál várható július 15-én, kedden közép-európai idő szerint 11:30-kor, vagyis 22 és fél órával a leválás után.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a rendőrség Schmuck Andor halálával kapcsolatban
Az egykori politikus holttestére a lakásán találtak rá. A rendőrség közlése szerint idegenkezűség gyanúja nem merült fel.


Mint azt mi is megírtuk: 54 éves korában meghalt Schmuck Andor. A Blikk információi szerint ismerősei egy ideje nem tudták elérni az egykori politikust, így értesítették a hatóságokat. Végül tűzoltók törték be a lakásának ajtaját, és már holtan találtak rá. A lap információi szerint a rendőrorvos kizárta az idegenkezűséget, ugyanakkor csak a boncolás után dől el, hogy mi történt pontosan.

Az Index az üggyel kapcsolatban megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot (BRFK) is.

„Tájékoztatjuk, hogy a rendőrök bejelentésre mentek a helyszínre, ahol egy férfi holttestét találták. A rendőrök szemlét tartottak, idegenkezűség gyanúja nem merült fel. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja a haláleset körülményeit”

- közölték a lap megkeresésére.

Schmuck Andor még márciusban, a TV2 Nagy Duett című műsorának élő adásában, a kiesése után beszélt arról, hogy súlyos betegséggel küzd, és életmentő kezelések sora vár rá.


Link másolása
KÖVESS MINKET: