Tiborcz István cégének nincs tudomása arról, hogy őt is érintenék az Egyesült Államok szankciói
Tiborcz István, Orbán Viktor veje és a BDPST Group tulajdonosa nem kívánta kommentálni David Pressman távozó amerikai nagykövet kijelentését, miszerint vezető fideszes politikusok hatalmi pozícióikat saját és családjuk gazdagítására használják. A BDPST közleményben tagadta, hogy bármilyen szankciós eljárás indult volna Tiborcz ellen.
„A cégcsoport, illetve tulajdonosa korábban sem kommentált és a jövőben sem kíván kommentálni hazai vagy nemzetközi politikai döntéseket” – írta a hvg.hu megkeresésére a BDPST Group.
A HVG Tiborczot azután kereste meg, hogy Pressman nagykövet kedden arról beszélt: szerinte a fideszes vezetők túl régóta élnek vissza hatalmi helyzetükkel, hogy magukat és családjukat gazdagítsák. A diplomata Rogán Antal szankciós listára kerülésével kapcsolatban szólalt meg, akit az Egyesült Államok „a demokráciát is fenyegető korrupció” miatt sújtott szankciókkal.
Bár Pressman konkrét neveket nem említett Tiborcz Istvánnal kapcsolatban, és azt sem árulta el, hogy pontosan mely ügyek vezettek Rogán szankcionálásához, a diplomata szerint a Miniszterelnökséget vezető miniszter olyan rendszereket irányított, amelyek célja stratégiai gazdasági ágazatok ellenőrzése.
A sajtóban nem először bukkant fel Tiborcz neve a szankciókkal összefüggésben. A Wall Street Journal egy 2019-es cikke szerint már az első Trump-adminisztráció alatt is felmerült, hogy szankciós listára kerülhet Rogán Antal, Mészáros Lőrinc és Tiborcz István. Akkor a szankciókat azért tervezték, mert Magyarország „egyre inkább veszélyezteti a nyugati érdekeket” – állította a lap.
A HVG arról is kérdezte Tiborcz cégét, hogy érkezett-e bármilyen szankciós fenyegetés az Egyesült Államok részéről, például Tiborcz beutazását vagy amerikai tevékenységét érintően. A BDPST válaszában azt írta: