HÍREK
A Rovatból

Speciális eljárással, fordítva varrták vissza a lábfejét – új protézisre van szüksége Gergőnek

A kisfiút nemrég meg kellett műteni, hiszen hirtelen nagyot nőtt. A régi protézisét sem tudja már hordani.


Új protézisre van szüksége a fordítva visszavarrt lábú kisfiúnak - írja a Blikk.

Pintér Gergő három éve egy fociedzésen sérült meg, amikor egy becsúszás után eltört a térdkalácsa. Ekkor derült ki, hogy egy rosszindulatú tumor támadta meg az ízületét. A kisfiú lábát amputálni kellett, de egy különleges műtéti eljárásnak köszönhetően a lábfejét 180 fokkal elfordítva varrták vissza. Ezzel lehetőséget kapott arra, hogy művégtaggal könnyebben mozogjon, hiszen így a lábfeje úgy működik, mintha a térde lenne. Ha ezt a beavatkozást nem hajtják végre, a combjánál kellett volna amputálni a lábát.

A csévharaszti kisfiú történetéről korábban is beszámolt a Blikk. Tavaly szeptemberben a lap munkatársai ellátogattak az iskolájába, ahol a tornateremben edzést tartottak a gyerekeknek. Akkor már újra a focipályán volt, és hatalmas akaraterővel küzdött azért, hogy valóra váltsa az álmait. Nemrég azonban ismét meg kellett műteni.

„Hirtelen nőtt tíz centimétert, ettől pedig kilazultak a lábát rögzítő csavarok. Ugyan fájdalmai nem voltak, de emiatt nagyon sántított, bicegett, és úgy járt, mintha »o« lábai lennének. Eddig is egy lemez fogta össze a csonkot, ami csavarokkal volt rögzítve, most pedig beraktak neki egy újabbat, a másik oldalra is. A visszavarrt lábát pedig végül ki is egyenesítették”

– mondta Pintér István, Gergő édesapja.

Egyelőre nem látják a változást, mert még nem hordhatja a protézisét, de hamarosan erre is sor kerül. Az eddig használt művégtag már nem jó rá a beavatkozás miatt, ezért újat kell készíteni számára.

„Még pihentetnie kell a lábát, így csak mankóval közlekedhet. Jövő héten veszem fel a kapcsolatot az orvosával, leegyeztetjük a kontroll időpontját, és csak azután derül ki, mikor készítik el neki az új művégtagot. Ettől függetlenül nem veszítette el a jókedvét, ugyanúgy focizik két mankóval otthon, mint korábban a testvéreivel. És persze iskolába is tud járni”

- mesélte a kisfiú édesapja.

Ha segítene a családnak, így teheti meg:

Pintér István hét gyermeket nevel teljesen egyedül, az édesanyjuk ugyanis elhagyta őket. Aki támogatná a nehéz helyzetbe került családot, a Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítvány számlaszámára utalva megteheti.

Bankszámlaszám: 11993001-02325172-10000001

Közlemény: Gergő 917


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Feljelentik a poloskázó Orbán Viktort közösség elleni uszításért
A Mindenki Magyarországa Néppárt szerint a miniszterelnök szombati beszédében átlépett egy határt. Márki-Zay Péter pártja ezért döntött úgy, hogy feljelentik Orbán Viktort.


A Mindenki Magyarországa Néppárt határozottan elítéli Orbán Viktor miniszterelnök tegnapi kijelentéseit, amelyeket megosztónak, fenyegetőnek és a demokratikus értékeket sértőnek tartanak. A Márki-Zay Péter pártja egy vasárnap esti közleményben bejelentette, hogy feljelentést tesz közösség elleni uszítás miatt.

„A miniszterelnök olyan retorikát használt, amely a történelem legsötétebb időszakait idézi, de mi nem engedjük, hogy Magyarország visszatérjen a félelem és megosztottság korszakába” – áll a közleményben.

A párt szerint a kormányzat megpróbálja elhallgattatni a másként gondolkodókat, de ők nem hátrálnak meg.

„Nem félünk! Üzenjük Orbán Viktornak és kormányának: ez a mi hazánk is! Nem engedjük, hogy egy korrupt, hazug rendszer elhallgattassa azokat, akik másként gondolkodnak. A demokráciát és a jogállamot meg fogjuk védeni, és minden eszközzel fellépünk a gyűlöletkeltő, uszító politika ellen.”

A párt emiatt feljelenti a miniszterelnököt, majd végül leszögezik: „A jogállamiság nem alku tárgya, és mi nem hátrálunk meg!”

Orbán Viktor március 15-én tartott beszédében így fogalmazott:

„A mai ünnepi összesereglés után jön a húsvéti nagytakarítás: átteleltek a poloskák. Felszámoljuk a pénzügyi gépezetet, amely korrupt dollárokból vásárolt meg politikusokat, bírókat, újságírókat, álcivil szervezeteket és politikai aktivistákat.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor új feladatot bízott Deutsch Tamásra
A politikus eddig Erzsébetvárosban politizált, most pedig a 6-os számú választókerület vezetését vette át. Hadházy Ákos szerint ez azt is jelentheti, hogy ő lesz a Fidesz jelöltje Zuglóban.


Deutsch Tamás vezeti a jövőben a Fidesz zuglói választókerületét. A politikus a múlt héten vette át kinevezését Orbán Viktortól, amit most meg is erősített a 24.hu kérdésére.

Március 15-én Deutsch ünnepi beszédet mondott a Fidesz zuglói szervezetének eseményén, amire Hadházy Ákos, a választókerület jelenlegi ellenzéki országgyűlési képviselője is felfigyelt. Hadházy Facebook-oldalán azt írta, hogy a hírek szerint Deutsch lett a Fidesz új, 6-os fővárosi választókerületének elnöke, és „minden bizonnyal ő lesz a képviselőjelölt is Zuglóban”.

Hadházy vasárnap este még egy bejegyzésben visszatért Deutsch kinevezésére, és azt írta:

„Öröm és megtiszteltetés lesz őt elverni. Úgy tudom, nem volt más, aki elvállalta volna, ezért kellett egy Jolly Joker.”

Deutsch Tamás közösségi oldalán is közzétette kinevezését. Bejegyzésében úgy fogalmazott: „A választókerületi elnöki meló folytatódik. … Hajrá, Erzsébetváros, hajrá, Zugló, hajrá, Fidesz!”.

Deutsch korábban Erzsébetvárosban politizált, ahol családi kötődései is vannak. A kerület képviselőtestületének is tagja volt, és 2023-ban a Fidesz erzsébetvárosi szervezetének elnökévé választották. A helyi alapszervezetet 2022 végén oszlatták fel, miután a párt az időközben elhunyt Bajkai István vezetése alatt jelentős választási vereséget szenvedett.

Az új választókerületi felosztás értelmében Erzsébetváros külső része és Zugló nagyobb területe egyetlen választókerületet alkot. Az eddigi erzsébetvárosi választókerület megszűnik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Reagáltak a bírók a poloskázásra: Orbán Viktornak sem megengedhető, hogy kártevőkhöz hasonlítsa a bírókat
A bírók nem korruptak és nem kártevők – üzeni a miniszterelnöknek a Magyar Bírói Egyesület, visszautasítva Orbán Viktor március 15-i beszédének állításait és tiszteletet követelve.


A Magyar Bírói Egyesület (MABIE) határozottan visszautasította Orbán Viktor március 15-i beszédének azon kijelentéseit, amelyekben a miniszterelnök a bírókat korruptnak nevezte és kártevőkhöz hasonlította, vette észre a 24.hu. Az egyesület a Facebookon közzétett nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy

senki – még a kormányfő sem – teheti meg, hogy ilyen jelzőkkel illesse a bírákat.

A MABIE szerint „minden tényszerű alapot nélkülöz” az a kijelentés, hogy külföldi pénzekkel vásárolnák meg a bírákat, és határozottan elutasítják, hogy őket kártevő rovarokhoz vagy állatokhoz hasonlítsák.

Az egyesület kiemelte, hogy az igazságszolgáltatás a három hatalmi ág egyike, és tiszteletben tartja a másik kettőt – a törvényhozást és a végrehajtó hatalmat –, ezért ugyanezt a tiszteletet várják el a politikai szereplőktől is.

A MABIE emlékeztette Orbánt az Alaptörvény emberi méltóságra vonatkozó rendelkezéseire, valamint arra, hogy a bírók esküjük szerint minden ügyet részrehajlás nélkül, kizárólag a törvények alapján döntenek el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Közölték velünk, hogy mindenki hagyja el a szerelvényt” - voltak, akik vonattal indultak, de nem jutottak el Magyar Péter beszédére
Vonatkimaradások és káosz nehezítette meg az utasok útját a Tisza Párt rendezvényére. Sokan órákig vesztegeltek Szolnokon, volt, aki magánbuszt bérelt, mások végül el sem jutottak az eseményre.


Szombaton sokan indultak vonattal a Tisza Párt ünnepi megemlékezésére, de Szolnoknál váratlan műszaki hiba miatt megakadt az utazásuk, számolt be az RTL Híradója. Az utasok videókat osztottak meg arról, ahogy zászlókkal és transzparensekkel várakoznak a pótlóbuszokra a szolnoki állomáson.

A MÁV közlése szerint egy súlyos és váratlan felsővezeték-hiba akadályozta a vonatközlekedést, ezért 25 pótlóbuszt állítottak be. A buszok Ceglédig vagy Újszászig szállították az utasokat, de így is volt, aki nem fért fel, és kénytelen volt más megoldást keresni.

Matkovics Annamária Balmazújvárosból indult, és az InterCityvel utazott jó hangulatban a megyei Tisza szigetesekkel. Ez azonban csak Szolnokig tartott.

„Közölték velünk, hogy mindenki hagyja el a szerelvényt, menjünk ki az állomás elé, és várjuk a vonatpótló buszokat”

– idézte fel. Az aluljárón keresztül mindenki egyszerre indult el a buszokhoz, de addigra már egy korábbi vonat utasai is ott vesztegeltek.

Többen magánbuszt béreltek, hogy legalább késéssel odaérjenek a rendezvényre. Matkovics Annamáriáék is így tettek, így végül több mint hatórás utazás után, délután négy körül megérkeztek.

„Így 4 óra tájban érkeztünk meg, szakadó esőben, áradt a Tisza, de megérkeztünk” – mondta.

Dániel Lajos Debrecenből indult vonattal, de a csapatuk egy része lemaradt.

„Vonattal jöttünk Debrecenből, és Szolnoknál felsővezeték-szakadás volt, és busszal hoztak át bennünket, de a csapatunk másik fele, a többi debreceni az még mindig vagy Szajolban vagy valami” – mondta.

Matkovics Annamária szerint voltak, akik végül el sem jutottak a rendezvényre.

„Nagyon sajnáltuk azokat, akik az újszászi vonatpótló buszra szálltak fel, mert jöttek az infók, hogy az újszászi állomásról nem indították azonnal a vonatot, hanem jóval később, két óra múlva indult volna vonat, sokan nem várták meg.”

A MÁV tájékoztatása szerint 50 munkatársuk több mint négy órán keresztül dolgozott a hibán a zuhogó esőben, így szombaton este öt után helyreállt a vasúti forgalom Szolnoknál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk