„Ott ültünk vagy két és félórát a napon” – Szörnyű útra panaszkodtak a késő vonatok utasai, a MÁV szerint „üzembiztosabbak” voltak, mint egy hete
Újabb hétvége, újabb káosz a magyar vasúton. Vasárnap délután lerobbant egy mozdony a Balaton déli partján, az utasok pedig megint ott ragadtak, ahol nem akartak. A hazaút sokaknak órákkal tovább tartott a tervezettnél.
Az RTL-nek több utas is arról mesélt, hogy Fonyódnál lerobbant az egyik vonat, és mivel nem jött semmi, csak ültek a tűző napon.
Egy másik utas így foglalta össze az élményt: „Azt mondták, hogy ez most mindenhol megáll Aligáig. Úgy is lett.” Több diák is arról számolt be, hogy órákkal később értek haza, mint tervezték. Este negyed 11-kor még úton voltak – pedig 19:45-re kellett volna célba érniük.
Közben a MÁV úgy látja, minden rendben volt. A vasúttársaság szerint „érdemben üzembiztosabb” volt a rendszer, mint egy héttel korábban, mert a vonatok 80 százaléka pontosan célba ért. (A maradék 20 százalékról nem szólnak.)
Pénteken még optimista Facebook-posztban írta Hegyi Zsolt MÁV-vezér, hogy minden felkészült a hétvégére. Szombaton már arról posztoltak, hogy egy vonat időben ért Balatonfüredre. A vasárnapi késéseket viszont nem kommentálták.
A helyzetre reagált Vitézy Dávid és Magyar Péter is, akik Lázár János közlekedési minisztert hibáztatják. Szerintük a folyamatos forráskivonás és a vasútfejlesztések leállítása vezetett oda, hogy a rendszer most ott tart, ahol: lerobbant mozdonyok, késő esti vonatok, tűző nap alatt várakozó utasok.
Vitézy Dávid az RTL-nek elmondta: „Én olyan utassal beszéltem, aki végül 7 azaz 7 óra alatt érkezett meg Keszthelyről Budapestre. Mindezt azért, mert egyetlen vonat lerobbant. Tehát én azt nem látom, hogy bármi jobban menne idén mint a korábbi években, sőt. És nyilván az alap probléma pedig az, hogy egy elképesztő forráskivonás zajlik a vasútból.”
Magyar Péter szerint Lázár János állította le a fejlesztéseket, ezért van ilyen állapotban a vasút.