HÍREK

Népszerű fájdalomcsillapítót vonnak ki a forgalomból

A bliszterezési folyamat során történt gyártási hiba, ezért hívják vissza a közkedvelt terméket.


A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) visszahívta az Algoflex Izom+Ízület 300 mg retard kemény kapszula (30 darabos kiszerelés, OGYI-T-7101/02) GV006 gyártási számú tételét, vette észre a Blikk a hatóság honlapján.

A népszerű fájdalom- és lázcsillapító, valamint gyulladáscsökkentő gyógyszer egyes tételeinél gyártási hibát észleltek.

Az NNGYK közleménye szerint a gyártási hiba a bliszterezési folyamat során történt, emiatt a termék nem minden esetben felelt meg az előírt minőségi követelményeknek.

Ezután döntöttek a tétel forgalmazásának felfüggesztéséről és visszahívásáról. Az érintett gyógyszert gyakran használják az izom- és ízületi fájdalmak kezelésére is, ezért széles körben alkalmazzák.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


HÍREK
Meghalt Schmuck Andor
Az egykori politikus 54 éves volt, hosszú ideje küzdött betegséggel.


54 éves korában meghalt Schmuck Andor – írja a Blikk.

Az egykori politikus hónapok óta küzdött súlyos betegséggel.

A lap információi szerint Schmuck Andor múlt csütörtökön még megjelent egy idősek számára rendezett eseményen, ahol mosolygós volt és tette a dolgát.

A Blikk úgy tudja, ismerősei egy ideje nem tudták elérni az egykori politikust, így értesítették a hatóságokat. Végül tűzoltók törték be a lakásának ajtaját, és már holtan találtak rá. A lap információi szerint a rendőrorvos kizárta az idegenkezűséget, ugyanakkor csak a boncolás után dől el, hogy mi történt pontosan.

Schmuck Andor még márciusban, a TV2 Nagy Duett című műsorának élő adásában, a kiesése után beszélt arról, hogy súlyos betegséggel küzd, és életmentő kezelések sora vár rá, amiket a műsor miatt hagyott félbe.

Azt azóta sem hozta nyilvánosságra, hogy pontosan milyen betegséggel küzdött, június elején viszont egy interjúban arról beszélt, hogy már túl van a kezelés legnehezebb szakaszán. Éppen az eredményeket várta arról, hogy a kezelések hogyan hatottak. Akkor azt mondta, hogy háromféle kimenetele lehet a vizsgálatnak: vagy az derül ki, hogy hatott a kezelés, és jó irányba változott az állapota, vagy az, hogy a kezelésre nem reagált a szervezetem, és az állapota stagnál, vagy a legrosszabb, hogy a szervezete nem reagál a kezelésre, és tovább romlik az állapota. Ebben az esetben úgy fogalmazott: körülbelül 8 hónapja lehet hátra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Újabb részletek derültek ki az Otthon Startról: csak korlátozott ideig lehet igényelni a 3 százalékos hitelt
Új részletek derültek ki a 3 százalékos kamatozású, államilag támogatott lakáshitelről. Marad, hogy egyedülállók is felvehetik, de családtámogatások szintén járhatnak mellé.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. július 14.



Akár egyedülállók is igényelhetik majd az Otthon Start lakáshitelt, még abban az esetben is, ha nem terveznek gyermeket. Ez eddig is ismert volt, de a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az M1-en további részletekről számolt be. Koncz Zsófia elárulta, hogy a hitelprogram és az otthonteremtést segítő családtámogatások együtt is igénybe vehetők lesznek.

A konstrukció fix 3 százalékos kamattal, legfeljebb 50 millió forintos összeggel és 25 éves futamidővel lesz elérhető.

Koncz kiemelte: azon dolgoznak, hogy a támogatások kombinálhatók legyenek, akár a vidéki otthonfelújítási programmal is. Jelenleg többek között ezeket a részletszabályokat dolgozzák ki, és folyamatban vannak az egyeztetések a bankokkal.

Az államtitkár hangsúlyozta: a hitelfelvétel lehetősége „a tervek szerint határozott idejű” lesz.

Ez újdonság, hiszen a kormány nevében eddig senki nem ejtett szót arról, hogy a konstrukció csak határozott ideig igényelhető. Pontos határidőt mondjuk most sem osztottak, így egyelőre nem lehet tudni, mennyi idejük lesz a feltételek teljesítésére azoknak, akik szeretnék kihasználni a lehetőséget.

Korábban kiderült az is, hogy az Otthon Start és a CSOK Plusz együttes igénybevételéhez akár nettó 1,2 millió forintos jövedelem kellhet. Emellett jogszabály-módosításra ugyancsak sor kerülhet, például a lakás maximális értékének meghatározásával kapcsolatban.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Visszatérnek az űrből! – Kapu Tiborék a Föld felé indulnak, élőben lehet nézni a hazautat
Magyar idő szerint kedden késő délelőtt térhet vissza a légkörbe Kapu Tiborék űrhajója. A hazautat élő közvetítésben lehet követni.


A Dragon űrhajó várhatóan július 14-én, hétfőn, magyar idő szerint 13:05-kor válik le a Nemzetközi Űrállomásról (ISS). Az Ax-4 küldetés űrhajósai – Peggy Whitson, Shubhandshu Shukla, Sławosz Uznański-Wiśniewski és Kapu Tibor – ezzel megkezdik a visszatérést a Földre. A négy űrhajós június 25-én, szerdán indult útnak a floridai Kennedy Űrközpont 39A indítóállásáról. A Falcon 9 rakéta közép-európai idő szerint 8:31-kor emelkedett a magasba, fedélzetén a Dragon űrhajóval, amely az Ax-4 küldetés tagjait vitte az űrállomásra.

A SpaceX közölte: a Dragon űrhajó az ISS-től való eltávolodás után több pályamódosítást hajt végre, ledobja a törzsegységét, majd belép a Föld légkörébe. A leszállás Kalifornia partjainál várható július 15-én, kedden közép-európai idő szerint 11:30-kor, vagyis 22 és fél órával a leválás után. A hazatérést élőben közvetíti az Axiom Space:

Aki magyar nyelvű közvetítést szeretne figyelni, annak a hazai Spacejunkie csatornát ajánljuk:

Magyar idő szerint július 14-én 13:07-kor zöld utat kapott a Crew Dragon legénysége, így hamarosan megindulhat a leválás a Nemzetközi Űrállomásról.

Nem sokkal később jött a hír, hogy Kapu Tiborék hajója megerősítette: leváltak az ISS-ről és elindultak haza. A járművet 12 pár kampó és horog rögzítette az állomáshoz - ezeket közép-európai idő szerint 13:15-kor kioldódtak. A Crew Dragon fizikailag is levált, és megkezdődött a hazatérés első szakasza, a hajtóműgyújtás, amely tovább növeli a távolságot az ISS-től.

Amennyiben minden a tervek szerint alakul, Kapu Tibor és társai kb. 22,5 óra alatt térnek haza, és kedden délelőtt landolnak Kalifornia partjainál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Levált Kapu Tiborék űrhajója a Nemzetközi Űrállomásról, elindult haza a magyar űrhajós
A startot a földi irányítás erősítette meg. A jelek szerint egyelőre minden az elvárásoknak megfelelően megy, a Dragon távolodik az ISS-től.


Kommunikációs okok miatt az Axiom Space élő közvetítésében nem lehetett látni a start pillanatait, de a földi irányítás szerint minden a tervek szerint zajlott. Később Peggy Whitson parancsnok is bejelentkezett, megerősítve, hogy minden rendben van.

A Crew Dragon űrhajó jelenleg manőverezik, és fokozatosan távolodik a Nemzetközi Űrállomástól.

A járművet 12 pár kampó és horog rögzítette az ISS-hez, ezek közép-európai idő szerint 13:15-kor oldódtak ki. A Crew Dragon fizikailag is levált az űrállomásról, és megkezdődött a hazatérés első szakasza, a hajtóműgyújtás, amely tovább növeli a távolságot az ISS-től.

A leválási folyamat a nyomászáró elemek lezárásával indult. Ezután megszüntették az energiaellátást és az információs kapcsolatokat, majd kioldották azokat a kampókat és horgokat, amelyek az ISS-hez kapcsolták az űrhajót. A Crew Dragon így néhány centiméterre eltávolodott az állomástól.

Ha minden a tervek szerint halad, a hajtóművek először 40–50, majd 400–500 méteres távolságra repítik az űrhajót. A Crew Dragon csak azután térhet vissza a Földre, hogy legalább 2 kilométeres távolságba került a Nemzetközi Űrállomástól.

A leszállás Kalifornia partjainál várható július 15-én, kedden közép-európai idő szerint 11:30-kor, vagyis 22 és fél órával a leválás után.


Link másolása
KÖVESS MINKET: